Corybas pictus

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Corybas pictus

Post by mozaika »

MrGreen wrote:
Sat Mar 02, 2013 9:30 pm
Urze papasakok kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ? mano dar labai mažas naujas ūglis, nežinau ar galima šiemet tikėtis žydėjimo, bet bent jau lapą ir stiprų gumbelį užaugintų per vasarą :think: ir aš būsiu laimingas :lol: jei turi nežydinčio augalo foto?
mozaika wrote:
Sun Mar 03, 2013 1:57 pm
Urze, ir dar prie to pačio pratęsiant diskusijas, kas kiek laiko atidarai indelį vėdinimui. Internete vieno augintojo pasakojamuose radau, kad jis du kartu per dieną atidengia dangtelį.
Evaja wrote:
Sun Mar 03, 2013 4:08 pm
o aš savo "piktą žirnį" "užvožiau" stikliniu gaubtu, o po apačia pakišau varžtelius, kurie nuo padėkliuko palieka apie pusės cm tarpą. Galvoju, kad gal bus geras vėdinimas ir nieko nereikės kilnoti :)
Urze wrote:
Tue Mar 05, 2013 10:05 am
MrGreen wrote:Urze, papasakok, kaip jis auga, kaip pražydinai, ar iškart po ramybės pradėjęs augti pražydo ?
Netrukdžiau, tai ir pražydo. :D O šiaip tinkamas sąlygas suteikiau ir rezultatu vis dar džiaugiuosi. Nesitikėjau, kad tiek ilgai išsilaikys žiedas - beveik 1,5 mėn., o jis vis dar gražutis. :w00t: Corybas pictus aktyvaus augimo metu reikalingas labai aukštas aplinkos drėgnis (tinka ir 99 %, žemiau 80 % jau rizikinga), pastoviai drėgnas substratas ir šiluma (bent 20 laipsnių), nes tada greičiau auga. Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!: Pražysta nuo dygimo pradžios gan greitai, kai jau lapelis būna ištiestas, bet pirma jį užsiaugina.

Asmeninis "pikto žirnio" orchidariumas pavadinimu "Skanisilkė". :mrgreen: Žirniu vadinamas todėl, kad požeminis gumbas atrodo kaip žirnis, o ir dydis kaip sudžiuvusio žirnio.
rps20151122_235155_250.jpg
rps20151122_235155_250.jpg (46.44 KiB) Viewed 898 times
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg
Corybas pictus 2013-03-04 2.jpg (112.94 KiB) Viewed 898 times
Ant dugno - vanduo, vazonas įstatytas į indelį be skylių, taigi vazonas vandens nesiekia. Dangtukas pastoviai uždarytas, tik dabar pradėjau palikinėti mažytį tarpelį. Kasdien įlendu pažiūrėti, kaip laikosi, tai tuo pačiu ir prasivėdina per tą apžiūros akimirką, kartais prapučiu. Lempa stalinė, nestipri, nes jau pasenusi, bet šiek tiek šildanti. Pastatytas toli nuo lango, tai natūralios šviesos negauna.
mozaika wrote:
Tue Mar 05, 2013 8:45 pm
Urze wrote: Saugoti nuo vandens patekimo ant lapo/žiedo, bo staigiai supūti gali :!:
Patarimas geras, o kaip tai padaryti :Hmmmm: . Šiandien grįžus radau visą indelį aprasojusi ir dangtelio paviršių. Ir iš karto mintis, ką daryti, kad nenulašėtų ant lapo.

Ir dar klausimėlis, ar reik perlieti vazonėlį kas kiek laiko? Nes šiandien ne vien visas indelis buvo rasotas, bet ir "pikto žirniaus" vazonėlio vidaus sienelės.
Evaja wrote:
Wed Mar 06, 2013 5:50 am
kadangi po Urzės įliustruoto aprašymo supratau, kd maniškiam tikrai bus per mažai drėgmės, tad jis vakar atsidūrė dviejų litrų stiklainyje , iki pusės pripiltame vandens, o po apačia pastatytas apverstas vazonėlis, ant viršaus užmečiau stiklinį dangtelį, kad matyčiau ką jis ten veikia. Na ir stovi prie stalinės lempos, tai vis vakarais šonus pasišildo. Žiūrėsim :D
Urze wrote:
Wed Mar 06, 2013 7:08 am
Mozaika, man kapsinčių lašų išvengti padeda tas, kad lempa dangtelį įšildo ir ant jo kondensatas nesikaupia. Dar padėtų, jei dangtelis būtų ne lygus, o lyg kūgio formos - centras aukščiau nei kraštai. Tada kondensatas turėtų į pakraščius nutekėti. Plastikinį dangtelį šitaip pakoreguoti lengvai galima pasinaudojus verdančiu vandeniu.

Nereik leisti išdžiūti substratui, o kaip tą drėgmę palaikysi, tai jau nuo augintojo priklauso - galima ir perlieti, galima ir apipurkšti jį. Tuo labiau, kad uždaroj aplinkoj ir labai lėtai pradžiūna.

Evaja, :thumbupleft:. Maniškiam net menkas tarpelis ventiliacijai nepatiko, šakniaplaukiai pavyto, tai vėl sėdi be jokių ventiliacijų.
Evaja wrote:
Tue Mar 12, 2013 9:41 pm
o auga C.pictus sakyčiau greitai- nuo seminaro lapukas paaugo dvigubai, kotelis jau siekia centimetrą tai tikrai....
kas toliau? :think:
MrGreen wrote:
Tue Mar 12, 2013 9:46 pm
Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:
Evaja wrote:
Tue Mar 12, 2013 9:50 pm
MrGreen wrote:Pas mane lėtapėdis, aišku mano dar tik dygsta, bet jau taip lėtai viskas vyksta, kad... :boring:
įtariu, kad nesuteiki tinkamų sąlygų...pas mane irgi tik dygo kai pasiėmiau...Pradžioje buvau protinga ir uždengiau stikliniu burbulu, bet kai Urzė paprotino, tai į dvilitrinį stiklainį pripyliau vandens iki pusės, pasodinau apverstą plastmasinį vazoną, ant jo - vazonėlį su piktu žirniu ir visą šitą uždengiau stikliniu dangteliu. Vakarais dar šonus pašildo stalinė lempa, kai prie darbų kokių atsisėdu...veiksmas pagreitėjo gerokai :thumbsup:
mozaika wrote:
Thu Mar 14, 2013 10:20 am
Nelabai ir pas mane kruta. Tai paskaičius Evajos žinutę, kai grįžau namo pripyliau mažiau nei pusę plastikinio indelio vandens į vidų įstačiau keramikinį vazonėlį-įdėliuką ir į jį įstačiau vazonėlį su "pipiru". Anksčiau buvau pripylus ant dugno per du pirštus keramzito ir per pus to sluoksnio vandens. Vakare irgi laikau po lempa, o ryte pernešu į šviesį ir šilčiausį kambarį ant palangės. Tik va, kirba klausimas ar geriau ieškoti kaip Urzės jogurto indelio ar keramikinis nieko baisaus :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Thu Mar 14, 2013 9:32 pm
Urze wrote:

MrGreen, o kokioj temperatūroj pas Tave jis sėdi?
18-22C
Urze wrote:
Thu Mar 14, 2013 9:38 pm
Na, tokia temperatūra visai baika atrodo. :think: Pas mane sėdi 21-23 laipsnių temp. (jei ne daugiau nuo lempos dienomis prišyla), tai augo tikrai sparčiai. Gal, Evaja, turi galimybę pas save temp. pamatuoti? Būtų daugiau atskaitos taškų.
Urze wrote:
Sun Apr 14, 2013 7:13 pm
Corybas pictus veikia? Pas mane toliau žaliuoja nužydėjęs ir palei vazono sienelę šaknį gilyn varo. Matyt, ruošiasi naują gumbelį auginti.
MrGreen wrote:
Sun Apr 14, 2013 7:21 pm
maniškis lėtai auga, bet lapą kažkas apgriaužė .
mozaika wrote:
Sun Apr 14, 2013 7:38 pm
:yellow: o aš turbūt prisižaidžiau, lapukas nunyko [nezinau]. Bet jeigu bus galimybė dar norėčiau pabandyti.
Man ne taip gaila kokio didžkio augalo netekti, kaip šitokių mažylių. [nezinau]
Urze wrote:
Sun Apr 14, 2013 7:41 pm
Neskubėk mesti vazono turinio lauk. Pastatyk taip, kad substratas būtų pastoviai vos drėgnas. Gali būti, kad kitąmet ar greičiau kas išlįs.
Evaja wrote:
Mon Apr 15, 2013 2:28 pm
mano lapas auga- gražus kolkas, tik tiek :)
Olivija wrote:
Mon Apr 15, 2013 6:59 pm
Urze wrote:Neskubėk mesti vazono turinio lauk. Pastatyk taip, kad substratas būtų pastoviai vos drėgnas. Gali būti, kad kitąmet ar greičiau kas išlįs.
tai dabar jau ir man linksmiau (lietuviškai pasidžiaugsiu) - aš tai "cielus" du tokius "tuščius" vazonikus saugau :oops:
Urze wrote:
Sat May 18, 2013 1:52 pm
Corybas pictus vis dar puikiausiai žaliuoja. O galvojau, kad trumpiau vegetacija trunka.
Corybas pictus 2013.04.20 3.JPG
Corybas pictus 2013.04.20 3.JPG (181.51 KiB) Viewed 898 times
Laikau per metrą nuo pietinio lango, vis dar indelyje su vandeniu, bet dabar jau šiek tiek pravirą laikau, kad neužpelytų. Substratas pastoviai drėgnas į šlapumo pusę. O per skaidrų vazonėlio sieną naujos kartos susiformavimą stebėti galiu. :)
Corybas pictus 2013.04.20 2.JPG
Corybas pictus 2013.04.20 2.JPG (199.53 KiB) Viewed 898 times
Corybas pictus 2013.04.20 1.JPG
Corybas pictus 2013.04.20 1.JPG (201.17 KiB) Viewed 898 times
Dabar gumbelis visas gyvaplaukiais apaugęs, tai net nesimato jo normaliai, nors jau šiek tiek paaugęs nei nuotraukoje. Daugiau nesimato požeminių gumbų, tik šitas taip patogiai apžiūroms įsitaisė.
Urze wrote:
Sun Nov 22, 2015 11:06 pm
Ar dar auga pas ką nors šie žirniukai - Corybas pictus? Ar užėjo bumas ir taip pat greitai praėjo?
Temos paspalvinimui - kelios pas mane 2013 m. žydėjusio augalo nuotraukos.
rps20151122_235120_064.jpg
rps20151122_235120_064.jpg (89.05 KiB) Viewed 898 times
rps20151122_235326_380.jpg
rps20151122_235326_380.jpg (165.15 KiB) Viewed 898 times
zemuoge wrote:
Mon Dec 12, 2016 7:24 pm
Gavau du pipiriukus ( ne žirniukus, turiu pastebėti)) iš Popow'o 2016.10.05, atrodė taip:

Vienas iįkart pasirodė įtartinas , kas po kiek laiko ir pasitvirtino - nesudygo, supelijo.
Kol mąsčiau, kur ir kaip įtaisyti, laikiau sudrėkintoj servetėlėj ant palangės ( šviesa natūrali, dienos ilgumas kaip spalį, temperatūros nematavau, bet, manyčiau apie +18C, nes kambary tuo metu buvo +23C )

Labai greitai pastebėjau, kad vienas pradėjo dygti, o antras stagnavo


Po mėnesio parsinešiau iš miško samanų kupstelį. Pradžioj galvojau įkišti pipiriuką gan giliai, kad turėtų kur augti ir į viršų, ir gilyn, bet paskui pabijojau jį pamesti samanų glėbyje, tuo labiau, kad nebuvo aišku, ką leidžia:šaknytę ar lapelį.Norėjau padaryti drenažo sluoksnį, gal įberti kokio substrato, bet gavositaip, kaip gavosi ): kupstas " pasikabino" taurėj, vanduo turėjo kur nubėgti, taip kad perlaistyti pavojaus nebuvo, o ir stebėti buvo patogu, tad taip ir palikau, užmovus plastikinį maišelį.
Nusprendžiau stebėti. Pamažu augo, stovėdamas ant palangės. Paskutinę savaitę pastačiau po lempa nuo 8 val.iki 22. Per savaitę lapelis šoktelėjo!

O tas antras daigelis, kuris matosi nuotraukoj- kažkoks miško gyventojas ))
MrGreen wrote:
Sun Jan 08, 2017 12:21 pm
:thumbupleft:
Mano "miega", specialiai pažiūrėjau atkėlęs samanas ar išvis gyvas, bet gumbelis gražus ir su šaknim o lapo nėra :think:
zemuoge wrote:
Sun Jan 08, 2017 8:09 pm
O kada gautas? Rudenį, ar senbuvis? Gal ir maniškiam derėjo miegoti?
MrGreen wrote:
Mon Jan 09, 2017 9:05 pm
zemuoge wrote:O kada gautas? Rudenį, ar senbuvis?
Rudenį.
zemuoge wrote:Gal ir maniškiam derėjo miegoti?
Nebūtinai. Svarbu, kad auga lapas, o toliau jau viskas bus gerai :)
Urze wrote:
Fri Nov 17, 2017 6:43 pm
Kaip sekėsi šiai orchidėjai šiais metais?
zemuoge wrote:
Fri Nov 17, 2017 8:26 pm
Šitai jau nesiseka... Man atrodo, užmirko. kai lapelis nuvyto, praskleidžiau samanas pasižiūrėti, ištraukiau suminkštėjusį. Gal reikėjo anksčiau išimti, ar į sausesnį substratą pasodonti, nora visa vegetaciją atrodė gražiai.
MrGreen wrote:
Thu Nov 23, 2017 10:29 pm
Pas mane taip ir neišaugino lapelio vasaros sezonu. Galvojau kad supuvo, iškapsčiau pažiūrėti kas darosi viduje vazonėlio:) O po samanom radau, kad gumbelis išaugino dar vieną gumbelį, todėl viską vėl užkasiau, šaknų nebuvo. Nežinau ar užauginęs naują, sunyko pagrindinis gumbelis ar taip pasidaugino ir liko abu, laukiu pavasario.
zemuoge wrote:
Fri Nov 24, 2017 12:29 am
Kaip įdomu! Dar taip neteko girdėti, o gal pasodinot du žirniukus, ir pamiršot?)
Aš gavau du, bet vienas iš karto matėsi, kad nekoks, jis ir nesudygo, supuvo.
MrGreen wrote:
Fri Nov 24, 2017 5:36 pm
aš gavau vieną, tie žirniukai buvo per vidurį suaugę, kaip stiebelis mažas tarp dviejų gumbelių.
Ramsis wrote:
Fri Nov 24, 2017 7:07 pm
O gal jis auga taip kaip cypripediumai, jeigu sąlygos neatitinka standartų, metus kitus pastarieji praleidžia po žeme, ir tik kai sustiprėja išaugina ūglius.
MrGreen wrote:
Sun Nov 26, 2017 7:52 pm
Visai gali būti, kad jis taip auga.
Apačioje smulkūs žievės gabaliukai, viršuje kiminai.
zemuoge wrote:
Sun Nov 26, 2017 8:34 pm
O kiek jie miega? Gal jūsiškius jau reikia žadint? Gal įsodint i drėgnesnį substratą? Mano tai gan drėgnai sudygo ir augo. Tiesa, dygti norą parodė dar nepasodintas galutinai, būdamas servetėlėje.
MrGreen wrote:
Mon Nov 27, 2017 9:13 pm
Net ir nežinau, nes drėgmės jam tikrai netrūksta, bet jis nesiruošia sudygti, lauksiu iki pavasartio ir jei niekas nepasirodys persodinsiu, tada matysis ar ten yra gumbeliai ar supuvo per žiemą...
MrGreen wrote:
Sun Dec 03, 2017 11:34 pm
Pas mane stovi orchidariume tai drėgmės kaip ir pakanka, o vasarą šiltnamyje stovėjo.
zemuoge wrote:
Fri Oct 25, 2019 6:06 pm
Radau nemažai informacijos šitame forume

https://www.ruorchids.ru/fora/viewtopic ... 9&start=15
rasiukonas wrote:
Sat Oct 26, 2019 9:48 am
MrGreen, kaip jūsų Corybas? Ar dar gyvena? Vidmantas minėjo, kad jums pavyko susidraugauti ..?
MrGreen wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:11 pm
Blogai :lol: [Geda2] Supuvo, nežinau ar per šalta buvo ar dar kas negerai....
Slogaa wrote:
Sun Feb 02, 2020 5:09 pm
Ištrauka iš knygos apie Corybas.
IMG_20200201_173331.jpg
IMG_20200201_173331.jpg (5.63 MiB) Viewed 898 times
rasiukonas wrote:
Wed May 27, 2020 10:36 pm
Urze wrote:
Sun Nov 22, 2015 11:06 pm
Ar dar auga pas ką nors šie žirniukai - Corybas pictus? Ar užėjo bumas ir taip pat greitai praėjo?
Temos paspalvinimui - kelios pas mane 2013 m. žydėjusio augalo nuotraukos.
Kuriuo metu žydėjo?
Urze wrote:
Wed May 27, 2020 10:40 pm
Pagal senas žinutes sprendžiant - sausio pabaigoj-kovo pradžioj.
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest