Restrepia brachypus

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Restrepia brachypus

Post by Urze »

Urze wrote:Neatsidžiaugiu Restrepia brachypus - kaip pradėjo nuo gegužės žydėti, taip ir toliau žydi, vienas žiedelis kitą keičia, nors teturi 5 lapus, iš kurių gali žydėti. Labai smagu, kad vienas lapas gali žydėti pakartotinai daug kartų - kai kurie augintojai džiaugiasi, kad žydi net metus! Neišsenkantis žiedų šaltinis! Nuo naujo lapo išlindimo iš substrato iki jo pražydimo praeina apie 2-3 mėnesius. Dabar greitu laiku turėtų pražysti 4 žiedukai. :heartsfade:
Beje, uosčiau ne kartą ir įvairiu paros metu, bet jokio kvapo nepajutau. Gal šita rūšis yra "nesmardinė"? :)
Iš LOD parduotuvės pirkta restrepija irgi pradėjo judėti, net du lapukus vienu metu leidžia, tai po kelių mėnesių gal ir šita pradžiugins žiedukais. :roll:
Ramsis wrote:Matyt ši vėsi vasara restrepijoms, masdevalijos ir draculoms tinkama :ugeek:
Urze wrote:Ramsi, Tau +30 yra vėsi vasara? :mrgreen: Šiaip net ir per tuos karščius R. brachypus nesustojo auginti žiedelių. Galbūt padėjo tai, kad ji stovi pastatyta nemažam moliniam vazone, kuris pastoviai mirksta vandenyje. Vanduo per sieneles garuoja ir taip vėsina aplinkinį orą, kas restrepijai, atrodo, patinka.
Ramsis wrote:Taip, kai tas +30 dvi dienas per vasarą :)
Žinai kiek šią naktį buvo šilumos +9 laipsniai, ir čia liepos vidurį :!:
Ir beja, vis bandau atkreipti visų dėmesį, orchidspecies.com svetainėje temperatūrų rodikliai pateikti nakties ne dienos :!: tad kartais mes nepataikome su temperatūromis pirkdami augalus. Naktį turi būti panaši kokia norodyta aprašymuose, o dieną, logiškai mastant, daug aukštesnė :!:
Urze wrote:O čia tai naujiena! Bet jei parašyta "hot to warm" ir kalba apie naktį, tai dieną kas? "Inferno"? Ar nakties temperatūras rodo tik tie termometriukai? Nes kartais tikrai jų ikonos rodo viena, o aprašyme pateikia ką kita, dažniausiai į šiltąją pusę.
Ramsis wrote:žodžiu taip, kiek aš išsiaiškinau tai termometriukai rodo nakties temperatūrą, o pagal visus meterologinius dėsnius, dienos temperatūra yra kurkas aukštesnė. Todėl kai perkame augalus dažniausiai tais termometrais ir vadovaujamės, bet turime turėti galvoje, kad tokia temperatūra yra reikalinga naktį o ne dieną. Dieną ji turi būti kurkas aukštesnė. Todėl kartais vargstame nepražydindami augalų, nes jiems tiesiog nesuteikiame reikiamos temperatūros. Žinome, kad dienos ir nakties temperatūrų skirtumas daro labai didelę įtaką žydėjimui, bet dar turime nepamiršti kad per vėsi aplinka irgi netinkama, nes kai kurie augalai turi tiesiog pakaisti dienos metu.
O-mane wrote:Mdiaaa.... :scratchheadyellow: Nelinksma :?

Hot -24-29°C - Lietuvoj tokių naktinių temp. nesulauksime :no:
Warm – 19-24°C - Na, tokios temp. jei ir būna, tai labai trumpai (He :Hmmmm:, mums nors dienines tokias turėti! )
:scratchheadyellow:
Cool – 14-19°C irgi nedažną vasarą būna :Hmmmm:

Tai ką, belieka - Cold – 10-14°C :cry:

Žiauru.
Išeina, kad orchoms vasaroti pas mus lauke - ekstrymas :think:

p.s.
HA :D, todėl kai buvo 30°, žiū, kad mano visos orchytės kaip puolė augti, kaip ant mielių :lol: Nabagėlės, pamanė, kad namuosna sugrįžo :?
Ramsis wrote:Ne, ne ekstrymas, tik tiesiog reikia išnaudoti tas karščio bangas vasaros metu.
Orchidėjos prisitaiko, tačiau žinoma yra ir tokių kurių niekaip neperversi. O vienos iš jų yra dendrobium :no: Todėl ir nesiseka man su jais :evil:
Urze wrote:Prieš savaitę persodinau Restrepia brachypus. Senas substratas ir negyvos šaknys buvo visiškai pašalinti, gyvų liko ne taip ir daug. Persodinant keli pumpurai buvo (nes ji pastoviai žydi), tai maniau, kad numes juos. Ir ką manot - ne tik kad nenumetė, bet ir sėkmingai pražydo, ir dar kelis pumpurus augina. Atrodo, lyg net nebuvo persodinta, visiškai nesureagavo. Va čia tai nustebino. :shock: Gal dabar sulauksiu naujų ūglių, nes jau gal metus jų neleidžia, tik žydi, žydi ir žydi. Net ir per šios vasaros karščius, kai orchidariume buvo virš 28 laipsnių. Tai kas norite auginti restrepijas, bet nesiryžtate dėl jų temperatūrinių poreikių, galite tikrai rasti tokių rūšių, kurios ne tokios vėsiamėgės.

Nepailstančioji žydėtoja - Restrepia brachypus. :heartsfade:
Restrepia brachypus 2013-12-31 2.jpg
Restrepia brachypus 2013-12-31 2.jpg (63.85 KiB) Viewed 4068 times
Restrepia brachypus 2013-12-31 3.jpg
Restrepia brachypus 2013-12-31 3.jpg (79.94 KiB) Viewed 4068 times
mam wrote:Auginu ant šakos orchidariume.
DSC_0658a.jpg
DSC_0658a.jpg (117.96 KiB) Viewed 4068 times
Urze wrote:O ar noriai augina naujus ūglius? Nes kai turėjau kelias restrepijas, tai pas mane jos tikrai labai dažnai žydėdavo, bet ūglius sunkiai augindavo. Lyg joms kas netinkama būdavo tam.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Restrepia brachypus

Post by Mam »

Labiausiai žydinti orchidėja mano namuose, beveik be pertraukų. Šiuo metu suskaičiavau 20 žiedpumpurių ir žiedų. Aš jos jau nebepastebiu ir širdies virpesių nebejaučiu :)
DSC_1403a.jpg
DSC_1403a.jpg (101.48 KiB) Viewed 1841 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Restrepia brachypus

Post by Urze »

Mam, man irgi taip buvo. Gražios tos restrepijos, bet kai be pertraukų žydi, tai ir nublanksta galiausiai jų grožis - "atbunka" akis.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Restrepia brachypus

Post by InetaSka »

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Restrepia brachypus

Post by Eliss »

Pirma mano turima restrepia.
received_3602011533414476_copy_1846x1231.jpeg
received_3602011533414476_copy_1846x1231.jpeg (498.62 KiB) Viewed 339 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Restrepia brachypus

Post by Urze »

Labai smagios spalvos antenos. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Restrepia brachypus

Post by Kaa »

įdomu. pakeičiau lempas orchidariume, lapai nusidažė raudonai ir nustojo žydėti, nors iki to nuolat buvo po žieduką išleidus.. darau išvadas

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Restrepia brachypus

Post by InetaSka »

Kaa wrote:
Wed Mar 29, 2023 6:00 pm
įdomu. pakeičiau lempas orchidariume, lapai nusidažė raudonai ir nustojo žydėti, nors iki to nuolat buvo po žieduką išleidus.. darau išvadas
Pas mane irgi lapai paraudę, bet žydi nuolat. Kartais tik žiedus pameta. Jau net nekreipiu dėmesio.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Restrepia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest