Prašau patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Prašau patarimo...

Standartinė Šilingė » 07 Lap 2012, 07:57

Va va, dujinė orkaitė ir plyta kažkokį ryšį turi. Net ne kažkokį, o tolygiau paskirstoma šiluma. Apskritai, dujinė orkaitė yra toks dalykas, kurį namuose pakeičiau į elektrinę orkaitę atsiradus pirmai galimybei. Nesulyginama :poke:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 07 Lap 2012, 17:04

Aš tai abejoju ar norėčiau elektrinės dujinės. Elektra naudotis, tikriausiai, brangiau nei dujomis :scratchheadyellow: Be to dar vienas minusas-ką daryt jei dingsta elektra? Sėdėt nevalgius? O jei tai įvyksta vidury maisto gaminimo procedūros? Kai kurie patiekalai galbūt gali būti ir sugadinti tokiu atveju.

Vartotojo avataras
Tensija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Tensija » 07 Lap 2012, 18:13

Sandeliuke turėti kerosinką :lol:
juokaiju :)
Būk smiltele prie kieto mūro, jei akmeniu būt negali...
Aš ne burtininkė, aš dar tik mokausi... Paveikslėlis

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Lap 2012, 21:47

Prašau pagalbos. :(
Gal kažkas gerai moka spręsti tiesinių lygčių sistemas Gauso ir Kramerio metodais? Ir dar ketvirtos eilės determinantą.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Lap 2012, 00:50

vendigo rašė:Aš tai abejoju ar norėčiau elektrinės dujinės. Elektra naudotis, tikriausiai, brangiau nei dujomis :scratchheadyellow: Be to dar vienas minusas-ką daryt jei dingsta elektra? Sėdėt nevalgius? O jei tai įvyksta vidury maisto gaminimo procedūros? Kai kurie patiekalai galbūt gali būti ir sugadinti tokiu atveju.
Vendigo, o kaip dažnai pas Jus ta elektra dingsta ir kaip ilgai jos nebūna :question: Ar Jūs čia apie tą pasaulio pabaigą galvojat, kad tris dienas bus višiška tamsa, nes nebus saulės, dings elektra ir ji atsiras tik po 3 menesių, per tą laiką žmones "mutuos pasidarys visi protingi, geri, pakantūs ir tolerantiški". Taip baigsis tas pasaulis kuriame mes dabar gyvenam. ;)
O dėl elektros, tik nepasakokit, kad taip būna dažnai, ne tie laikai, o jeigu jau tos elektros ir nebūna pora valandų tai iš bado nemirštam nei vienas. Atvirai pasakius aš irgi pritariu el. orkaitei, man rodos degdamos dujos vistiek išskiria šalutinių kenksmingų produktų kurie nusėda gaminamame maiste, taip jau nuodinamės visokiu brudu, tai bent jau šio turime galimybę atsisakyti.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 08 Lap 2012, 09:09

na, dėl elektros dingimo kažkiek tiesos yra, jei visi prietaisai namuose elektriniai. Elektrai namuose dingus gerai parai (taip buvo po didžiųjų medžių laužymų Kaune), pasijunti lyg akmens amžiuje, nes nėra šildymo, vandens, šiltos arbatos, karšto maisto, šviesos... nes viskas pajungta elektra :D tokiu atveju dujinė viryklė praverčia, bet elektrinė tiek kaitlentė, tiek orkaitė man asmeniškai nepalyginamai paprasčiau ir patogiau ;)

Ramsi, nebūtina laukti pasaulio pabaigos, po jau minėto įvykio pas mane darbe elektros nebuvo keturias su puse paros :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 08 Lap 2012, 09:30

Pas mane namuose viskas susiję su elektra. Nepiklausomai, kad namą šildomės dujomis, kai dingsta elektra neveikia ir šildymo katilas, nes atsijungia cirkuliacinis siurblys. Taigi, nei arbatos, nei vandens, nei šilumos nebūna. Bet yra žvakių, židinys ir mobilus telefonas :clap: Būna gan įdomu, bet niekada nemaniau, kad tai problema :) Po uragano prasiautusio užpraeitą vasarą, mano draugai Panemunėje liko be elektros keletą dienų. Jie ir dabar prisimena tai, kaip kažkokį linksmą įvykį. Vis pasakoja, kad tiek draugų per savaitę jų dar niekada neaplankė :lol: . Ir visi su maistais, kavomis, šampanais :) Viskas priklauso nuo žmogaus, kaip jis žiūri į susidariusią situaciją :)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 08 Lap 2012, 10:16

Jau elektrinės orkaitės nė už ką nekeisčiau į dujinę. Kaip atsimenu senesnius laikus kaip tekdavo naudotis dujinę orkaitę ... :doh:
O su elektra tai visko būna :D . Pas mane buvo vienoje vietoje per silpnas paskirstytojas įmontuotas (nesiplėsiu :)), tai jeigu kelis galingesnius elektrinius įrenginius sujungdavai, vis išmušinėdavo. Kepiau batonus. Kažkas sumąstė įjungti papildomai arbatinį. Pokšt į vsio, nėr orkaitėje elektros, o aš pastebėjau tik po kokio pusvalandžio. Gerai, kad prieš tai buvo įkaitinta orkaitė. Ir nieko :) . Plutelė jau buvo susidariusi įjungiau ir baigiau kepti kaip visada. Tas pats buvo su plokštainiu ir kepsniu, tai vietoj pietų buvo naktipiečiai :D . Bet viskas iškepa kaip nori. Bet kol nesutvarkė skirstytuvo normaliai, buvo uždrausta į virtuvę eiti, jeigu ką aš gaminu :lol:. Tam tikrą laiką buvo tvarka. :pirate:
O šiaip, šiais laikais ta elektra dinginėja, nebent po kokių rimtų audrų.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lap 2012, 10:19

Neskaitant tokių nenumatytų situacijų kaip uraganai, elektros dingimas mūsų name nėra retenybė. Laidai seni, supuvę. Tad elektra dingsta toli gražu ne kartą į metus. Laikas kai būnam be elektros įvairus. Nuo pusvalandžio, iki gero pusdienio. Kai grįžti iš darbo išalkęs ir nori valgyti, ir tas pusvalandis daug reiškia. Juolabiau, kad niekas nepasako kiek laiko teks būti be elektros-kelias minutes, ar visą pusdienį. Ir nežinai ką daryt-eit kažką kombinuot su maistu, lėkt ant greičio į parduotuvę nusipirkt kažką gatavo, ar ta elektra greit atsiras ir verta palaukti. O jei elektra dingtų maisto gaminimo momentu (ir ne keliom minutėm), tai kai kuriais atvejais pradėtą gaminti maistą tektų tiesiog išmesti. Vienas iš paprasčiausių pavyzdžių-kartais nusiperku šaldytą picą. Kurią pradėjus šildyti, ir nutraukus procesą tektų tiesiog išmesti. Ji atšiltų, pažliugtų ir nei šaltą valgyt, nei tęst pradėtą darbą. Arba nusipirkus bet kokį kitą šaldytą pusfabrikatį.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 08 Lap 2012, 11:16

andriuxplind2 rašė:Prašau pagalbos. :(
Gal kažkas gerai moka spręsti tiesinių lygčių sistemas Gauso ir Kramerio metodais? Ir dar ketvirtos eilės determinantą.
Kazkada mokejau, bet tas buvo seniai, o ka tiksliai reikia, imesk uzduoti, gal visi ir isspresim

PS. pasiziurejau Vikipedija, jooo, tai senai buvo :Hmmmm:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 08 Lap 2012, 11:22

Ramsis rašė:
vendigo rašė:Aš tai abejoju ar norėčiau elektrinės dujinės. Elektra naudotis, tikriausiai, brangiau nei dujomis :scratchheadyellow: Be to dar vienas minusas-ką daryt jei dingsta elektra? Sėdėt nevalgius? O jei tai įvyksta vidury maisto gaminimo procedūros? Kai kurie patiekalai galbūt gali būti ir sugadinti tokiu atveju.
Vendigo, o kaip dažnai pas Jus ta elektra dingsta ir kaip ilgai jos nebūna :question: Ar Jūs čia apie tą pasaulio pabaigą galvojat, kad tris dienas bus višiška tamsa, nes nebus saulės, dings elektra ir ji atsiras tik po 3 menesių, per tą laiką žmones "mutuos pasidarys visi protingi, geri, pakantūs ir tolerantiški". Taip baigsis tas pasaulis kuriame mes dabar gyvenam. ;)
O dėl elektros, tik nepasakokit, kad taip būna dažnai, ne tie laikai, o jeigu jau tos elektros ir nebūna pora valandų tai iš bado nemirštam nei vienas. Atvirai pasakius aš irgi pritariu el. orkaitei, man rodos degdamos dujos vistiek išskiria šalutinių kenksmingų produktų kurie nusėda gaminamame maiste, taip jau nuodinamės visokiu brudu, tai bent jau šio turime galimybę atsisakyti.
Ne tik maiste, bet dar ir prisikvėpuojame tais gėriais... Dujinę kaitlentę kompromiso būdu išsiderėjau, kai rengėmės virtuvę, būtent dėl atsarginio varianto dingus elektrai, nors vyras kategoriškai norėjo dujų atsisakyti visiškai.
Dabar dingus elektrai esu visos gatvės aprūpintoja kava ir kitais karštais skysčiais beigi maisto mažyliams šildytoja :lol: Tik nedažnai to prireikia, ačiūdie.
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Meri

Standartinė Meri » 08 Lap 2012, 11:33

pas mane kombinuota viryklė, viršuje dujos, o orkaitė- elektrinė. Bet dabar į naujus namus pirksiuos atskirai, daug patogiau, kai orkaitė pakelta.
Dėl elektros, tai jau reiktų pasikeist bent virtuvėje elektros instaliaciją pas ką dar tarybinių laikų arba aplamai pasidaryti atskirą prijungimą, kad neišsijunginėtų automatas.
Nė už ką negryžčiau prie dujinės orkaitės :no: Jau vien temperatūros nustatymas kiek daug reiškia, su dujomis taip nesukontroliuosi.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 08 Lap 2012, 12:55

Žinoma, bute instaliaciją galima pasikeisti. Nors tai ir kainuos tikrai nemažai, ir vargo bus (turiu galvoje, kad nėra galimybės ištuštinti butą, ir darbininkams tektų dirbti prie pilno apstatymo). Bet netikiu, kad tai kažką nulemtų. Nes elektra juk tiekiama ne tiesiogiai į kiekvieną butą, o į namą. Jei užtrumpina kažkur name, tai visas namas ir sėdi be elektros. Ar tu ten pasikeitęs tą instaliaciją ar ne. Čia jau reikėtų visam namui keisti. O šitas reikalas tai iš viso be šansų daugiabutyje. Kai tiek daug žmonių, tikrai nebus sutikimo tokiems darbams. Kol elektra vieną kartą dings galutinai, ir visi liks be nieko. Pas mus jau buvo panaši situacija, kai išsikvietus elektrikus panašiai ir buvo pasakyta. Instaliacija tiek supuvus, kad elektrikai vos sugebėjo pataisyt. Sakė vieną kartą atsijungs galutinai.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 08 Lap 2012, 13:16

O negali ne tik ,kad atsijungti(geriausiu atveju),o atvirkščiai? :idea: Juk čia ne juokas....
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Meri

Standartinė Meri » 08 Lap 2012, 13:39

mačiau kaip dega elektros instaliacija :doh: , neužgesinsi, kol neišjungsi, eina per laidus kaip parakas :doh: Blogiausia, kad nei vanduo nepadeda, nei skudurai.., na kol nudega laido dalis. Bet šiuo atveju turėtų išsijungti automatai, jei tinkamai parinkti. O jei dar tie tarybiniai saugikliai stovi :(

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių