Prašau patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Re: Prašau patarimo...

Standartinė Jolituxxx » 04 Lap 2012, 17:30

Aš tai išvis normalios orkaitės neturiu, tai kažin ką nepatarsiu dėl kepimo indo. Turiu keramika dengtą puodą ir keptuvę. Esu labai jais patenkinta, bet juose vis tiek kažkiek kaip aš sakau ne svyla, bet kepa, tiek kad labai lengvai ir išsivalo, tikrai labai smagūs indai :) Puode verdu mažylei košes pagrinde, tai kai atvėsta košė ji visa išsikabina, nors ir matosi pagal košę, jog jau pakepusi truputį buvo, ant puodo dugno nelieka visiškai jokių svilimo žymių, nereikia šveist pusdienį kaip paprastų indų jei prisvyla :) Tai gal ir keramikiniame kepimo inde jei atvėstų lengviau viskas išsiimtų :think: Įdomu ir man pasidarė kaip yra su keramikiniais kepimo indais, nejau niekas jų nenaudoja :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 04 Lap 2012, 17:54

Orkaitės skardoms niekad neteikiu didelės reikšmės, nes saldiems kepiniams ir duonai kepti visada kloju sviestinį popierių, kuris man aukso vertės yra, kokia bebūtų kepimo forma: ar kvadratinė, ar pailga, ar tortinė. O bulvėms, mėsoms ir panašiai kepiniams naudoju foliją. Net nežinau tokios, orkaitėje naudoti kepimo formos, kuri nepritrauktų bulvių, vištos ir pan. Teflonas gal, bet irgi su juo: tai neperkaitink, tai neperšaldyk, tai nebraižyk - nemėgstu tokių lepių daiktų :). Aišku, silikoninė labai neblogai, bet abejoju ar tokius kepinius, kaip bulves, mėsą bus patogu kepti. Pyragams, keksiukams labai geras daiktas.

Manau, kad bet kokią kepimo formą, netiesiant popieriaus ar folijos, reikia kažkuom ištepti.

Jolitux, keramikiniai indai troškiniams labai geras dalykas :)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 04 Lap 2012, 18:56

Pritariu mozaikai, kad keramikiniai indai troškiniams (kepami orkaitėje) tikrai geras dalykėlis. Bet tokius troškinius galima kepti ir stikliniuose induose. Lygiai tas pats gaunasi :) . Stikliniuose induose aš kepu kugelį ir apkepus. Žinoma prieš tai gerai ištepusi aliejumi ar lydytu sviestu.
Kepimo formų turiu tikrai daug ir įvairių. Bet nėra tokios skardelės, kad keptum joje viską. Kiek suprantu, tai Vendigo, tu nori kepti bulves, mėsą. Tokiam reikalui yra panaši į tefloninę skardą, tik pati skarda yra daug sunkesnė už eilinę tefloninę. Ir toks vaizdas, tarsi teflono būtų užlieta storu sluoksniu. To padengimo spalva daug tamsesnė už visas teflonines. Ir kaina daug didesnė. Tokia skarda tarnauja tikrai labai ilgai (aš senai esu tokią nusipirkusi ir naudoju iki šiol). Kad suprastum ir tau būtų aiškiau apie ką aš čia, nuėjusi į parduotuves pažiūrėk keptuves. Tefloninės yra lengvos, o tos kitos daug sunkesnės ir brangios (kaina nuo 100 lt.) Formos nebus tokios sunkios ir kaina ne 100lt., mažesnė :) .

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 04 Lap 2012, 19:05

Meri rašė:Vendigo, o kokia pas Jus orkaitė, dujinė ar elektrinė?
Pas mane dujinė.
Tiesą sakant, kepant bulves ar mėsą norisi maistą valgyti karštą. O ne atvėsusį. Tai didelės reikšmės kaip jis išsiims atvėsęs neturi. Man atrodo, kad pyragams lyg ir yra silikoninis nedidelis indas namuose. Kažką teko jame kepti. Bet va gana dažnai orkaitėj kepamos bulvės ar mėsa. Tai va šitas ir nervuoja labai, kad prikepa. Į tokią dangą kaip Dalia Raimonda aprašė neteko atkreipti dėmesio. Reikės pasižiūrėti-įdomu kas ten. Kažkas kito nei teflonas, ar kitaip "patiektas" teflonas? Folijoj bulvių ar mėsos irgi nekepam. Nes gaunasi greičiau troškinta, nei kepta. Man nelabai patinka. Popieriaus irgi naudoti nenorim. Todėl ir bandom kažką domėtis, gal yra kas nors panašaus į tefloninius indus, bet ne nuodingas :) Bandau susidaryt kažkokį vaizdą.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 04 Lap 2012, 20:22

Kokia ten danga nežinau, bet ant buvusių etikečių nerašo, kad "teflon". Žinoma kepdama mėsą ar bulves toje formoje įpilu apie 1 cm. vandens (pas mane orkaitė elektrinė). Kepant maistas taip neišsausėja, o baigaint kepti vandens nelieka, viskas būna gražiai apkepę. Bet maišau ar maistą imu iš formos tik su medine lopetėle.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 05 Lap 2012, 10:19

O mano namuose stengiamasi nešykštėti indams, kuriuose gaminamas maistas. Kai nusipirkau keptuvę, kurią su visomis rankenomis ir viskuom galima kišti net orkaitėn, iškeliavo visos iki tol turėtos " Tefal" į konteinerį. Keptuvė brangi, bet tokia nuostabi :heartsfade: Įdėjus fermentinio sūrio gabaliuką, ir jį "pakepus" iki anglies, tereikia perbraukti su drėgnu skudurėliu, ir keptuvė lyg ką tik iš parduotuvės (Naudojama beveik metai) . Todėl dabar palaipsniui planuojam susipirkti visus puodus ir kitką iš šios serijos. ( keptuvė kainavo 172lt.)

http://gastroguss.de/products/?lang=en
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Lap 2012, 17:10

Na, man kaina visgi labai aktualu. Su lietuviškais atlyginimais negaliu sau leisti kažko brangaus :no:
Niekada neturėjom el. orkaitės, tai palyginti negaliu. Kepant dujinėj vandens tai nepilu. Iškepa viskas normaliai. Maistą išimti su medine lopetėle irgi ne problema. Svarbiausia, kad neprikeptų. Nors iš kitos pusės, jei kepama kažkas ką reikia pjaustyti (pvz. bulvių plokštainis), tai su medine lopetėle jau kaip ir nepatogu.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 05 Lap 2012, 17:34

Vendigo, kaip suprantu jum pagrindinis dalykas yra tai, kad neprikeptu, ar teisingai supratau? Tai dekit po apacia folija, tik kepamo gaminio neuzdenkit, tada jum iskeps-apskrus, o ne issitusins.

Pas mane yra keptuve Tefal, man ji patinka, iskepa joje maistas skaniai, ypac bulves niam niam :D . Svarbiausiai jos karstos neplauti ir nesubraizyti ir i indaplove nedeti. O kad ale nuodinga, tai mes dar ne tokiu brudu gaunam, svarbiausiai teisingai ja priziureti ir jokiu problemu nera. Na cia tik as taip manau. Ateis laikas, nusipirksiu kita, gal ir keramikine, bet siuo metu pilnai uztenka Tefal.

Dar yra tokia firma woll http://www.google.lt/search?q=dr.oetker ... 37&bih=725
jie yra sunkoki, bet manau jusu lukescius del svylimo patenkins. Tik vat kaina :think:

Meri

Standartinė Meri » 05 Lap 2012, 17:38

Vendigo, Jūsų atveju, silikoninės formos atpuola.
Dukra nusipirkusi keramikinę keptuvę Woll firmos, tai labai nepatenkinta, pinigai vėjui.
Aš viską kepu ant dujinės Zepterio negiliame puode-troškintuve, aišku, jo kaina o joj joj, bet viskas apskrunda, nereikia jokių orkaičių ir netgi vandens, galima ir be riebalų. Per penkiolika metų neturiu patogesnio daikto. Tik blynų nekepu joje, nes nepatogu aukšti kraštai.
Manau ir kiti indai iš nerūdijančio plieno ne blogesni. Reikalas tas, kad norint kepti, reikia jį įkaitinti, o jei troškinti- tai dėti į šaltą.
Ir jei būna nesužiūriu ir pritraukia, tai paprasčiausiai su soda pamerkiu ir viskas gražiai atšoka.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 05 Lap 2012, 17:42

Mano sesuo turi woll, tai ji labai patenkinta :)

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 05 Lap 2012, 18:12

Vendigo, jei dar yra iki akcija indams (ten kur su lipdukais) apžiūrėkit stendą, pačiupinėkit. Ypač tokią pailgą kepimo formą su stikliniu dangčiu. Taip lengviausiai bus praktiškai pajust skirtumą nuo teflono. Turiu, naudoju jau seniai.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 05 Lap 2012, 18:30

"Iki" stende už lipdukus esančios keptuvės ir kiti kepimui skirti indai tikrai geri. Tačiau jau ne visose "Iki" šių prekių galima rast, nes akcija, kaip ir į pabaigą eina. Aš niekur neberandu 28cm. pločio keptuvės :(
Vendigo, nėra taip, kad nusipirktum gerą dalyką pigiai. Brangiai tai gali ir gerą, ir š nusipirkti. O tikrai geri, visada kainą aukštą ir išlaiko.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Lap 2012, 18:48

nila rašė:Vendigo, kaip suprantu jum pagrindinis dalykas yra tai, kad neprikeptu, ar teisingai supratau?
Taip, visiškai teisingai :) Bet įvairios folijos bei popierius atkrenta. Reikalas tas, kad indais naudojasi ir kiti šeimos nariai. O mama dėl kažkokių nežinomų priežasčių (žmogus, kuris toli gražu ne visus savo sprendimus linkęs aiškinti) kategoriškai atsisako "terliotis" su visokiais popieriais ar folijom. Kaina mums taip pat labai aktualu. Kad ir kaip norėtum nusipirkti gerą ir nepigų daiktą, jei negali tai negali. Kaip supratau, pirminė mūsų mintis dėl keramikinių indų kaip ir turėtų atkristi. Vadinasi, teks ieškoti kažkokių kitų išeičių, arba naudoti tai, ką naudojam dabar. Reikės dar parduotuvėse pasinagrinėti tuos kaip teflonas, bet sunkius. Gal kur pavyks rasti iš ko jie pagaminti, kas per medžiaga.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 05 Lap 2012, 19:06

vendigo rašė: Reikės dar parduotuvėse pasinagrinėti tuos kaip teflonas, bet sunkius. Gal kur pavyks rasti iš ko jie pagaminti, kas per medžiaga.
Nesu maciusi to apie ka cia minima, bet manau ar nebus paimtas sunkesnis plienas arba varis, kuris islaiko geriau siluma ir padengtas tuo paciu teflonu.
vendigo, kai issiaiskinsi pratesk sia tema ir su foto, nauju pirkiniu :) Labai jau idomu pasidare

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 05 Lap 2012, 19:38

Aš tai norėčiau paklausti kas turite ciklonines-halogenines krosneles ar kepate juose pyragus, bulvių plokštainius? :think: Nes man tai teko bulvių plokštainį baigti kepti keptuvėje ne per seniausiai :poke: bandelės irgi įdomios gaudavosi tokios drėgnos... Kiti sako viską jose kepa ir pyragus ir duoną...

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių