Prašau patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Prašau patarimo...

Standartinė MrGreen » 06 Bir 2017, 21:43

indrea rašė:
06 Bir 2017, 16:23
Sveiki,ar kas augina paph.purpuratum?Atskiros temos apie jį nėra sukurta.Ar sudėtingas auginimas?Gal reikia,kokių ypatingų sąlygų? Ačiū už info :)
Kiek teko domėtis nėra reiklus, auga ir žydi lengvai, panašiai kaip P. sukhakulii, P. wardii, P. lawrenceanum ir t.t. O jei temos nėra, galima sukurti ten kur jai vieta, gal atsiras ir daugiau auginančių ;)
laumika rašė:
06 Bir 2017, 16:58
MrGreen, gal kokį keleta pavadinimų būtų galima jei nesunku? Kad bent jau žinočiau į kurią pusę domėtis....
kad sunku ir surašyti konkrečius pavadinimus, nes kas patinka vienam, kitam visai gali nepatikti. Mano pasiūlymas nesirinkti iš "Peru sąrašo", nes tie augalai bus neįsitvirtinę, jie tik gauti plikomis šaknimis iš Pietų Amerikos ir šviežiai pasodinti, nevisi įsitvirtins ir augs, o pinigų niekas negražins. Geriau peržiūrėti sąrašą iš jau seniau pas juos auginamų augalų ir jei kas patinka, tą augalą susirasti čią: http://www.orchidspecies.com
tada bus galima pasižiūrėti kuris augalas tinkamas namų sąlygomis ir augs puikiai ant palangės.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

laumika

Standartinė laumika » 22 Gru 2017, 16:46

Gal kas nors gali patart, ką man su Twinkliu dabar daryt? Esmė tokia- turiu aš jį palyginus nesenai- pirkau su išlindusiais žiedstiebiais, persodint nusprendžiau, kai peržydės. Bet vat- nuo pirmos šakutės beveik visi pumpurai nubyrėjo, sakau, gal vandens pagailėjau- palaistysiu daugiau ir galbūt bus geriau... O šiandien pamačiau, kad vienas ūglys nugeltonavo- ištraukiu iš vazono ir pasirodo ten dar vienas vazonas, tiksliau plastikinis krepšelis- palei paviršių pakaišiota kažkokių didesnių gabaliukų (lygtais kokoso), o apačioj kuokštas beveik plikų šaknų. Dar tokio reikalo nesu mačius, tai ir nežinau, kaip čia dabar geriau pasielgus- palikt, kaip yra, tik dažniau pamirkyt išėmus, persodint, ar gal su tuo krepšeliu į kokį platesnį vazoniką perkelt, kad ventiliacija geresnė būtų...? :roll: :Hmmmm:
P1011673.jpg
P1011673.jpg (89.67 KiB) Peržiūrėta 5044 kartus(ų)
P1011678.jpg
P1011678.jpg (95.25 KiB) Peržiūrėta 5044 kartus(ų)
P1011690.jpg
P1011690.jpg (115.21 KiB) Peržiūrėta 5044 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 22 Gru 2017, 17:00

Aš tą krepšelį atsargiai nukirpčiau , nuimčiau seną substratą , lengvai išpurenčiau šaknis ( tam kad substratas patektu tarp šaknų) ir sodinčiau į smulkesnį substratą įdėjus truputi medžio anglies gabaliukų ir keramzito arba perlito.
P,S, Substratas tarp liejimų neturi visiškai išdžiūti , jis turi būti drėgnokas.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

laumika

Standartinė laumika » 22 Gru 2017, 23:11

Dėkui, Ričardai, taip ir padarysiu. Ir pačiai augalą bus lengviau prižiūrėt, kai įprastai bus įsodintas. Tiesiog mačiau, kad kartais orchidėjos tokiuose krepšeliuose specialiai auginamos, tai ir suabejojau- ar traukt man čia ją iš to krepšio ar palikt.... Bet gal geriau persisodinsiu normaliai, kaip ir patarėt.

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 22 Gru 2017, 23:33

laumika rašė:
22 Gru 2017, 23:11
Dėkui, Ričardai, taip ir padarysiu. Ir pačiai augalą bus lengviau prižiūrėt, kai įprastai bus įsodintas. Tiesiog mačiau, kad kartais orchidėjos tokiuose krepšeliuose specialiai auginamos, tai ir suabejojau- ar traukt man čia ją iš to krepšio ar palikt.... Bet gal geriau persisodinsiu normaliai, kaip ir patarėt.
Aš savo Twinkle iš Žalios Stotelės irgi tokiame krepšelyje pirkau (tik pavasarį). Iškart persodinau į paprastą plastmasinį vazona (tik aš visada dar šonuose darau skilutes). Substratas smulkūs. Žydėjo gausiai, nesenai pradėjo auginti naujus ūglius. Neleidžiu pilnai išdžiūti. Šaknų priaugino labai daug.
Sėkmės Jums ;)

laumika

Standartinė laumika » 23 Gru 2017, 23:43

Ačiū, Aga. Šiandien dar vieną twinklį parsinešiau- ir vėl tas pats, tik vietoj kokoso gabalų, prisukta kokoso plaušų palei paviršių, matyt čia kažkokia augintojų mėgiama technologija šitoms gėlytėms :D Žodžiu, teks pasiraitot rankoves, susisodint į normalų substratą ir atsigert duot daugiau.

laumika

Standartinė laumika » 17 Kov 2018, 21:55

Iškilo man toks klausimas- iš kur gaut anglių? :) Seniau pirkau kažkokias mažuose maišeliuose "Senukuose" specialiai augalams, bet tų neberandu. Galvoju, o tos kur kepsninėms (griliams) maišuose parduodamos kažkuo skirias? Rašo "beržų anglys"- tai gal tiktų ne tik kepsniukams, bet ir orchidėjoms :Hmmmm: :D

zemuoge

Standartinė zemuoge » 17 Kov 2018, 22:24

Laužavietėse pasirinkti, jei beržai buvo deginti. Manau, kad ir grilinės tiktų, jei ne per dideli gabalai. Aš irgi apie tai pagalvoju, bet kol kas nebandžiau.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 18 Kov 2018, 13:45

zemuoge rašė:
17 Kov 2018, 22:24
Laužavietėse pasirinkti, jei beržai buvo deginti. Manau, kad ir grilinės tiktų, jei ne per dideli gabalai. Aš irgi apie tai pagalvoju, bet kol kas nebandžiau.
Medžio anglis bet kokia tinka , svarbu kad nebuvo medis deginamas su visokiom šiukšlėmis .
Didis angliukų nesvarbu , nes juos lengva perlaužti su pirštais.
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 05 Sau 2019, 21:34

Sveiki . Prašau patarymo.
Nusipirkau taimeri elektronini , programas nustačiau bet pajungtas siurbliukas per adaptoriu 12v, 5A, pagal nustatyta laiką isijungia bet ne išsijungia, bandžiau paprasta lempute pajungti tai viskas veikia gerai.
Tai klausimas , kaip padariti kad taimeris išsijungtu pajungtas per adaptorių ?
Ps, siurbliukas 12v, 5A, pajungtas per adaptorių , orchidariumo laistymo sistemoi.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 09 Sau 2019, 16:19

Gal padės kas susigaudyt su Flickr.com puslapiu? Nesuprantu, nebegaliu prisijungt. Buvau gavus emailą, bet, kažkaip praleidau neperskaičius. Negi bus kaip su fotki, dingo?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 09 Sau 2019, 16:33

Man irgi Flickr neveikia dabar, manau tik kažkopkie nesklandumai. o tas el. laiškas buvo dėl pasikeitusių savininkų ir kad nuo naujų metų tik 1000 foto bus galima talpinti nemokamai, jei norisi daugiau , reikės mokėti metinį nario mokestį.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 09 Sau 2019, 17:13

MrGreen rašė:
09 Sau 2019, 16:33
Man irgi Flickr neveikia dabar, manau tik kažkopkie nesklandumai. o tas el. laiškas buvo dėl pasikeitusių savininkų ir kad nuo naujų metų tik 1000 foto bus galima talpinti nemokamai, jei norisi daugiau , reikės mokėti metinį nario mokestį.
Tik ką pažiurėjau flickr, veikia gerai .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 09 Sau 2019, 17:36

Per telefoną lyg veikia, bet per kompą ne. Na, gal atsistatys, nes buvau nusigandus, kad ne taip laišką supratau.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 09 Sau 2019, 17:45

Eliss rašė:
09 Sau 2019, 17:36
Per telefoną lyg veikia, bet per kompą ne. Na, gal atsistatys, nes buvau nusigandus, kad ne taip laišką supratau.
Nenoriu gazdinti bet mano senoi planšetėje flickr buvo dinges ir neatsistatė o telefone veikė kuo puikiausiai. Nors nesu tikras bet man atrodo kad planšetėje kažkokie nesklandumai.
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių