Puslapis 11

Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Parašytas: 15 Bal 2019, 23:15
Dorianas
Turiu vieną orchidėją, kurios... nemyliu... :Hmmmm: Atrodo lyg kokių vabalų apgraužta, dezinfekavau, persodinau, viskas su ja bendrai paėmus tvarkoj, jokių voratiklių, kuriuos mezga tos erkutės, išvis JOKIŲ vabalų nemačiau nei ant jos, nei grunte kai parsinešiau namo. Na orchidėja kaip orchidėja, tik beveik peržydėjusi ir apgraužti lapai. Tai va, stovi ji taip beveik mėnesį karantino zonoj nuo visų atskirai ir ..nemyliu jos už tuos apgraužtus lapus. :( Ji nei miršta, nei gyvena- walking dead, zombis kažkoks. :lol:

BET... apžiūrėjęs ją geriau pamačiau, jog ji turi po LAPELĮ ant kiekvieno ŽIEDSTIEBIO. Pirma man atėjusi mintis į galvą: "nejaugi du keikius augins?" Jei taip- labai džiaugiuosi, po kelių metų jei jie užaugs jų motiną mesiu lauk su tais apgraužtais lapais ir pasisodinsiu sveikus vaikučius. (Nes jos žiedeliai gan gražios spalvos- dėl to ją ir pirkau) Tad ir noriu paklaust ar gali tai būti keikiai ar čia kažkokia anomalija lapus auginti ant žiedstebių? Ar šiaip kas? :lol:

1. Vienas: https://flic.kr/p/TpsAiQ

2. Antras: https://flic.kr/p/TpsNym

Re: Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Parašytas: 15 Bal 2019, 23:46
ricardas
Na keikių iš tokių lapelių vargu ar bus bet žiedkotis gali šakotis .

Re: Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Parašytas: 16 Bal 2019, 14:09
Urze
Tai yra ant falenopsio žiedynstiebio esančios akutės dengiamasis dangalas. Iš tos akutės gali išaugti arba nauja šaka, kaip Ričardas kad rašo, arba keikis, arba apskritai nieko. Patarimas - kai klausiate, parašykite, apie kokią orchidėją yra klausimas (pvz., falenopsis, cimbidis arba konkretesnis rūšies arba hibrido pavadinimas), tada būna daug aiškiau ir konkrečiau. Šiuo atveju, žinoma, aišku iš nuotraukų.

Re: Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Parašytas: 11 Geg 2019, 00:18
Dorianas
Dabar tik pamačiau atsakymus. Taip, tai falenopsis, visiškai pamiršau parašyti tai. Nesenai pastebėjau, kad iš kitų dviejų akučių jau bando lysti naujos šakos.