2018 m. Pavasario pasiplepėjimai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

2018 m. Pavasario pasiplepėjimai

Standartinė Eliss » 06 Kov 2018, 18:52

Labai įdomu ar yra kur pirkti Perovskia atriplicifolia sėklų? Išskyrus vazonikus nieko nerandu 😏

Vartotojo avataras
Slogaa

Re: 2018 m. Pavasario pasiplepėjimai

Standartinė Slogaa » 31 Kov 2018, 17:32

As turiu toki labai kvaila/neetiska/keista klausima, kuris skambetu: kodel zmones perka tokias "keistas" orchidejas?

Mane jau seniai kankina sis klausimas, o atsiradus uzsakymams is parduotuviu ir paziurejus, ka zmones perka - uzkankino negyvai. Klausimas ne tam, kad izeist kazkieno skoni, kuris, zinoma, kiekvieno yra skirtingas, bet tam, kad issiaiskint, gal as kazko, kaip naujokas sioj srity nesuprantu?

Kodel zmonems taip patinka visokie maziukai, neaiskiai zydintys, susisuke augalai? Cia skonio reikalas ar tiesiog as praleidziu kazka svarbaus: niekada nemaciau kaip jie istikruju atrodo ir zydi realybeje; nesuvokiu smagiu auginimo niuansu ar tiesiog, elementariai, pabosta turet tu paciu katleju, falenopsiu, dendrobiu ir pasiekus atitinkama ju skaiciu pereinama I tolimesnes platybes?

Nediskriminuoju, nepeikiu ir neizeidineju, tiesiog man labai idomu.. kad gal as cia kaliause, nesuprantanti augalu grozio!!!
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 31 Kov 2018, 17:33

Na, pavasaris kaip ir jau tikrai prasidėjo :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 31 Kov 2018, 17:35

Nuostabūs imigrantai!!

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 31 Kov 2018, 17:41

Slogaa, kiekvienam savo, čia ir skonio, ir mados reikalas. Vieni tiesiog neturi vietos dideliems aug alams, kiti kaip tik nemoka/neturi laiko su miniatiūrom žaist. Man patinka visokie, bet su laiku atsirenki kas tinka tavo namams, nes ne visi, kurių noriu gali augt.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 31 Kov 2018, 17:52

Slogaa, dažniausiai pradedama auginti falenopsius, jie ilgai žydi ir daug priežiūros nereikalauja , vieniem pakanka vieno ar kelių falenopsių bet kitiem to nepakanka ir jiem norisi vis idomesnių, sunkiau auginamų orchidėjų ir tas buna tesiasi be galo.
Klausiate apie mažas ir mažais žiedais orchidejas. Parašysiu apie save , ant palangių orchidejos nebetelpa , tai pasidariau orchidariumą ir auginsiu mini orchidejas ir tik todėl kad vis norisi kažko naujo , neišbandyto auginime- žydėjime.
Kadangi esate naujokė orchideju auginime tai turite du kelius , vienas sustoti ant turimų orchideju, antras tobulėti , vis siekiant vis naujas orchidejas pražydinti .
Kiek žinau, dažniausiai žmonės nesustoja ant kelių falenopsių. Ir manau kad ir Jus nesustosite.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 03 Bal 2018, 01:12

Ačiū, atsakėt į ilgai kankinusį klausimą. Suprantu, jog visi pradedam nuo to, ką pasiūlo artimiausios parduotuvės ar to, ką padovanojo. Asmeniškai aš ieškau ne tik gražių žiedų (kas žinoma yra neatsiejama orchidėjos dalis) bet ir gražaus augalo. Juk daugiausiai laiko orchidėjos gyvena be žiedų. Miniatiūros, kabinamos ant šakų, žinoma, turi savųjų grožio niuansų, bet aš visvieną nelabai suprantu kai kurio orchidėjinio grožio. Tikriausiai labiausiai atsakė į klausimą Eliss - mados, skonio ir suteikiamų sąlygų reikalas...

zemuoge

Standartinė zemuoge » 03 Bal 2018, 10:23

Slogaa, kad atsakyti i Jūsų kalusimą, mažų mažiausiai norėčiau, kad igarsintumėt, kokios būtent miniatiūros Jums negražios. Jeigu visos-tai tiesiog esat "gigantomanė")),nes ir miniukų formos bei žiedai yra nuostabūs, dar net įdomesni. Man asmeniškai miniatūros patinka , kad jas gali pasimt į rankas ir apžiūrėti jų " mikrogyvenimą" iš arti, priartėti prie šalia paslapčiom vykstančio gyvenimo... Atsigerti kavos, pasistačius šalia... Na, apie kolekcijos kompaktiškumo privilegijas jau tyliu, nesikartosiu. dar galima sukurti kompozicijas, "vertas plunksnos" ir t.t. Tiesa, UK prekiauja florariumais, kur generuojamas rūkelis, yra vedinimas bei apšvietimas, galima sukurti tokį pasaulėlį, kad atsitraukt nenorėsit ))
Dar galima daug ką papasakot, bet užteks ))

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 03 Bal 2018, 11:51

Kodel zmonems taip patinka visokie maziukai, neaiskiai zydintys, susisuke augalai?

Kažkada pati pačiausia orchidėja man buvo parduotuvinis falenopsis. Bet kuo labiau domiesi orchidėjomis, jų rūšimis, kilme, jų paplitimu, augimo sąlygomis gamtoje; stebi augintojų iš viso pasaulio patirtis internete ir parodose, tuo labiau žavi ir domina visokie "marginalai" :) Man visos orchidėjos gražios, bet daug labiau prie dūšios ĮDOMIOS. Ir auginu tas, kurios ne tik gražios, bet, kaip sako mano vaikai, "veža"

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 03 Bal 2018, 12:50

Toli gražu ne visos miniatiūros yra "neaiškios". Tikriausiai, žodį mažas pavartojau įspūdžiui suteikti :)
Miniatiūros (kai kurios) yra net LABAI žavios. Tie patys papraščiausį - twinkle, - jų miniatiūrinės žiedų šakelės ir patys žiedai - prikausto žvilgsnį ne vienai minutei. Taip pat geras grožio pavizdys - den. senile - ir plaukuotas, ir žiedai ryškūs. KO aš asmeniškai nesuprantu, yra visokie.. Aerangiai, Haraella, Dendrophylax, Oberonia, Pleurothallis ir viskas kas turi labai neaiškias žiedų konstrukcijas. Masdevalijų taip pat nesuprantu... Močiučių sodą primena. :D bet čia jau skonio reikalas. Bulbophyllumuose kai kuriuose įžiūriu šiokį tokį grožį.

Nesupraskit manęs neteisingai - gyvai aš nesu mačius jokių orchidariumų ir galima teigt - visko ką išvardijau. Dėl to, galiu labai smarkiai klysti apie savo grožio supratimą. Ir pati iš savęs juoksiuos, jei po poros metų bus viskas pasikeitę ir vietoj gigantų atsiras tie "neaiškieji".

Na, o, žinoma, apie visas sukurtas mažytes ekosistemas namuose aš nekalbėsiu - jos be galo simpatiškos. TAčiau iki jų, pradedančiajam reikia "da"gyvent, o iki tol, viskas rikiuojasi ant palangių.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 03 Bal 2018, 14:33

O mane kaip tik ir prikausto "viskas kas turi labai neaiškias žiedų konstrukcijas")))
Aerangiai - labai aiški "konstrukcija", lapeliai blizgūs, patys žavūs, vienintelis minusas- pas mane nežydi _))
Haraella - mažas falenosis, tik ištisai žydintis, ypač džiugina žiemos laikotarpiu.
Dendrophylax ir į jį panašūs - pražydusi šaknų krūva, o pats žiedas koks paslaptingas ...
Oberonia - tarp lapelių šmaikšti šluotelė.
Pleurothallis - Lapas, pasipuošęs auskarėliais. Kaip gamta sukūrė tokią įvairovę? Linijų ir spalvų simfoniją. Jei visi žiedai būtų ramunėlės tipo - tai tas pats, jei debesys plauktų kvadratiniai...
O kad " vietoj gigantų atsiras tie "neaiškieji" ", aš net neabejoju )))
Tiesa, mano klasifikacijoj "papraščiausį twinkle" tai nėra miniukai...

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 03 Bal 2018, 16:16

Na va, matot, taip gražiai aprašėt, kad net nemačius įsigyčiau :)) o tai tikriausiai tik patvirtiną teoriją, kad tai kiekvieno skonio reikalas.
Mėgstu gamtą ir jos škadas su įvairiom "nesamonėm", bet augalų per daug didėlis pasirinkimas, kad namuose susitempti viską, o tai reiškia, kad tenka rinktis. Ir kai tenka rinktis iš orchidėjų... ir jų begalinės įvairovės, visi šie minėtieji man nuvažiuoja į paskutinius planus.

Beeet Aš puikiai prisimenu savo pradžią, kai domino tik Den. Nobile ir Katlėjos. Ir pagaunu save dabar, besidairant į Den. Senile.. Šioks toks judėjimas link tų neaiškių formų yra.. :))

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 03 Bal 2018, 16:34

Bekalbant šia "kas gražu" tema pagalvojau, gal senbūviai galėtų pasidalint savo palangių nuotraukomis, kokios jos buvo vos bepradedant domėtis orchidėjomis, ir kaip jos atrodo dabar? Kaip smarkiai pasikeitė kolekcijos, koks didžiulis kontrastas? O gal kaip tik atvirkščiai. Būtų įdomų pažiūrėti.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 03 Bal 2018, 17:37

Slogaa rašė:
03 Bal 2018, 16:34
Bekalbant šia "kas gražu" tema pagalvojau, gal senbūviai galėtų pasidalint savo palangių nuotraukomis, kokios jos buvo vos bepradedant domėtis orchidėjomis, ir kaip jos atrodo dabar? Kaip smarkiai pasikeitė kolekcijos, koks didžiulis kontrastas? O gal kaip tik atvirkščiai. Būtų įdomų pažiūrėti.
Būtų įdomu, tik kažin ar kas tokius referatus rašys ir nuotraukas iš naujo kels. Realiau peržiūrėt pagyras, kolekcijas, užsakymus, ir susidaryti nuomonę. Mano miniukų gerokai sumažėjo, ne visi išgyveno ( ir greičiausiai ne dėl jų kaltės...), bet tai nereiškia, kad aš jų iš naujo neužsiveisčiau )).

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 04 Bal 2018, 08:05

radau savo pirmosios orchidėjos foto :D pasirodo, tai buvo prieš 10 metų - 2008.04.25 :shock:
Prikabinti failai
IMG_0366.jpg
IMG_0366.jpg (74.92 KiB) Peržiūrėta 6516 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 zuzla. Iš viso redaguota 4 kartus.
Paveikslėlis

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių