Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė Urze » 18 Sau 2018, 21:58

Ar kada skaičiavote, kiek daugiausiai Jūsų auginamų orchidėjų vienu metu žydėjo? O ar žinote, kuris mėnuo metuose Jūsų namuose yra skurdžiausias jų žiedų? Ir gal vertėtų papildyti kolekciją būtent tuo metų laiku žydinčiomis orchidėjomis? Arba kada žydi viena ar kita orchidėja? Kiek laiko išsilaiko žiedai? Bent man šie klausimai įdomūs, bet gan greitai pamirštu. Tikrai žinau, kad praeitais metais buvo tokia pauzė, kai nei vieno žiedelio nebuvo namuose, bet nepamenu, kada tas buvo (juk nuotraukose žiedų nebuvimo gi neįamžinam). O vaizdinė informacija daug geriau įsimena. Vat ir sugalvojau, kad reikia pasidaryti savo orchidėjų žydėjimo kalendorių su nuotraukomis. Kas savaitę pasižymėti / nusifotografuoti visas tą dieną žydinčias orchidėjas ir po truputį, po savaitę vis klijuoti jų žiedų nuotraukas, gal koliažus iš jų daryti, kol metų gale bus 52 savaitės, kuriose matysis, katra augalų kompanija žydėjo tą ar aną savaitę. Kartu tai ir statistika, kiek, kada, keliskart auginamos orchidėjos žydi.

Gal kas nors iš forumiečių prisijungs prie tokio eksperimento? Nuotraukos nebūtinai turi būti puikios kokybės, svarbu, kad augalas būtų daugmaž atpažįstamas. Gal dar būtų įdomu bent apytiksliai išlaikyti žiedų mastelį dedant jų nuotraukas. Kol kas dar tik gromuloju mintį, nedariau pačio nuotraukų dėliojimo, tad dar nearti dirvonai, todėl kitų mintys, kaip įsivaizduojate tokį dalyką įgyvendinant, būtų labai laukiamos. Kartu gal ką gražaus ir įdomaus sukursim.

zemuoge
Pranešimai: 1994
Užsiregistravo: 23 Geg 2014, 15:53

Re: Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė zemuoge » 18 Sau 2018, 22:43

Palaikau idėją,būtų įdomu. Aš kaiptik šiandien pafotografavau žydinčias). Dar norėtųsi užfiksuoti žydėjimo ilgumą,lengvai pražystančias , skaniai kvepiančias orchidėjas.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė Urze » 19 Sau 2018, 11:15

Jei kiekvieną savaitę būtų pažymima, kurios žydi, būtų aišku, kiek laiko žydėjimas tęsiasi. Va kaip kvapą užfiksuoti jau kiek sudėtingiau. :)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Pranešimai: 2386
Užsiregistravo: 20 Kov 2010, 09:19
Miestas: Vosyliukai prie Vilniaus (beveik Grigiškės)
Susisiekti:

Re: Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė Šilingė » 30 Sau 2018, 12:01

Urze, kuo toliau, tuo įdomesnė man tavo mintis. Aišku, šiandien jau vyksta penktoji metų savaitė, tai truputį praleidau vieno žydėjimo pabaigą, o kito pradžią, na, fotoįrodymus, bet bent jau datas savaitėmis kol kas dar galiu identifikuoti. O tu gal kokį kalendoriaus šabloną / maketą / formatą sugalvojai? Man kol kas tik nemirtingasis excel mintyse sukasi... Tik nesusikonkretina. [Geda2]
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7496
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė Urze » 30 Sau 2018, 13:27

Kol kas dar irgi tik galvoj vartau kelis idėjos įgyvendinimo variantus, kaip gražiai grafiškai šį kalendorių pateikti. Gal su kokia nuotraukų programėle daryti vienai savaitei nuotraukų koliažą, o tada kokia nors programa (kad ir tuo pačiu Excel, Word, Power Point Presentation, Paint ar mandresnėm) sudėlioti koliažus ir savaitės numerius? Arba dėti nedickas žiedų nuotraukas stulpeliu į Excel ir tada konvertuoti į PDF, kad gražiau atrodytų? Gal Tau kokia mintis dar kils? Reiks kelis variantus pasidaryti ir žiūrėti, kas patogiau, gražiau, smagiau. Geriausiai susikonkretina idėjos, kai sėdi ir pradedi daryti. :)

O kol atrasim tinkamą grafinį variantą, svarbiausia dabar žymėtis, kada kas pradeda ir baigia žydėti ir turėti nors vieną to augalo žiedų nuotrauką. Realiai nėra būtina, kad ji būtų šviežia, nes nemažai orchidėjų vieno žydėjimo žiedai palyginti mažai skiriasi nuo kito žydėjimo. O tos penkios praėjusios savaitės yra palyginti maža metų dalis, tad galima pradėti tokį kalendorių formuoti bet kada. Svarbu, kad smagu būtų, o tada ir tęsti visus metus gali užsinorėti. :)

Vartotojo avataras
Slogaa
Pranešimai: 1563
Užsiregistravo: 23 Sau 2018, 15:19
Miestas: Londonas

Re: Asmeninis orchidėjų žydėjimo kalendorius

Standartinė Slogaa » 02 Vas 2018, 14:40

:thumbupleft: Nebloga idėja. :thumbupleft:

Excelis šiuo atveju būtų tikriausiai paprasčiausias variantas.
Photoshopu dar taip pat įmanoma ir net, sakyčiau, patogu. Lape susibraižyt kalendorines dienas langeliais, ir klijuot nuotraukas bei pastebėjimus.


Aš čia su dar viena idėja. Gal nelabai į temą, bet nežinau, kur daugiau pritaikyt.
GAL padarykime alia "konkursą" ir rinkime metų orchidėją?
Kiekvieną mėnesį visi giriames savo pražydintomis orchidėjomis.. Kiekvieną mėnesį balsuotume už labiausiai patinkančią (balsavimo programų internete - apstu). Išrinktume 12 orchidėjų, o gale metų rinktume nugalėtoją.
Su prizais ar be prizų - manau visvieną įdomu, kas turi didžiausią susidomėjimą.
Čia šiaip, idėja pasvarstymui. :scratchheadyellow:
Half woman, half amazing.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių