Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Dorianas
Susisiekti:

Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Standartinė Dorianas » 15 Bal 2019, 23:15

Turiu vieną orchidėją, kurios... nemyliu... :Hmmmm: Atrodo lyg kokių vabalų apgraužta, dezinfekavau, persodinau, viskas su ja bendrai paėmus tvarkoj, jokių voratiklių, kuriuos mezga tos erkutės, išvis JOKIŲ vabalų nemačiau nei ant jos, nei grunte kai parsinešiau namo. Na orchidėja kaip orchidėja, tik beveik peržydėjusi ir apgraužti lapai. Tai va, stovi ji taip beveik mėnesį karantino zonoj nuo visų atskirai ir ..nemyliu jos už tuos apgraužtus lapus. :( Ji nei miršta, nei gyvena- walking dead, zombis kažkoks. :lol:

BET... apžiūrėjęs ją geriau pamačiau, jog ji turi po LAPELĮ ant kiekvieno ŽIEDSTIEBIO. Pirma man atėjusi mintis į galvą: "nejaugi du keikius augins?" Jei taip- labai džiaugiuosi, po kelių metų jei jie užaugs jų motiną mesiu lauk su tais apgraužtais lapais ir pasisodinsiu sveikus vaikučius. (Nes jos žiedeliai gan gražios spalvos- dėl to ją ir pirkau) Tad ir noriu paklaust ar gali tai būti keikiai ar čia kažkokia anomalija lapus auginti ant žiedstebių? Ar šiaip kas? :lol:

1. Vienas: https://flic.kr/p/TpsAiQ

2. Antras: https://flic.kr/p/TpsNym

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Standartinė ricardas » 15 Bal 2019, 23:46

Na keikių iš tokių lapelių vargu ar bus bet žiedkotis gali šakotis .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Kas čia vyksta ant mano žiedstiebio?

Standartinė Urze » 16 Bal 2019, 14:09

Tai yra ant falenopsio žiedynstiebio esančios akutės dengiamasis dangalas. Iš tos akutės gali išaugti arba nauja šaka, kaip Ričardas kad rašo, arba keikis, arba apskritai nieko. Patarimas - kai klausiate, parašykite, apie kokią orchidėją yra klausimas (pvz., falenopsis, cimbidis arba konkretesnis rūšies arba hibrido pavadinimas), tada būna daug aiškiau ir konkrečiau. Šiuo atveju, žinoma, aišku iš nuotraukų.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių