Haraella odorata

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
Mestė

Re: Haraella odorata

Standartinė Mestė » 01 Spa 2014, 20:35

Hmm, o kažkaip buvai įsitikinęs, kad taip ir reikia sodinti, kad vanduo tarp lapų nesilaikytų :think: O ir Googlej daug kur panašiai, o gal ji pati paskui skrotele žemyn "paverčia?
http://i65.photobucket.com/albums/h228/ ... calla1.jpg
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Spa 2014, 21:02

Pagal Tavo įdėtą nuotrauką abu neteisūs esam. :D Jos vis tik labiau linkusios horizontaliai augti. Tai gali tada palikti taip, kaip dabar yra, o ji jau pati pasiries, kiek jai norėsis.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 01 Spa 2014, 21:46

Ikišiu ir aš savo trigraši :lol: . Mano manimu ja sodinti, rišti prie bloko reikia kad šaknys būtų apačioje , o ji pati pasirinks kaip jai augti ,Urze jus buvot teisi kad bloka reikia apsukti.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Spa 2014, 22:52

Tai kad epifitinių orchidėjų šaknims visiškai vienodai, ar link dangaus augt, ar link žemės. Jas labiau veikia hidrotropizmas, o ne geotropizmas.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 01 Spa 2014, 23:11

Moksliškai ka parašėt tikrai nesuprantu, bet gamtoje dauguma epifitiniu orhidėju šaknys būna apačioje , ir kiek pastebėjau dauguma orhidėju rišamos prie bloku šaknim į apačia , aš taip darydavau ir darau.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 03 Spa 2014, 17:40

Tas žalias audinys lyk ir pasiteisina(nors 1 diena per mažai daug ką spręsti) blokas drėgnas, bet ne šlapias, kiminai taip pat drėgni, bet ne šlapi :D

zemuoge

Standartinė zemuoge » 19 Spa 2014, 15:17

PaveikslėlisPaveikslėlis
Šitam vazonėlyje ,ir taip pasodinta ,pirkta prieš kokį mėnesį. Auga ant pietines palangės, be papildomo apšvietimo ar oro drėkinimo . Laistoma , kai prisimenama, bet pastoviai buna dregna ,perdžiuvus nebuvo.Šiuo metu auginasi du žiedynus į įvairias pusesPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 07 Gru 2014, 20:51

Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2015, 14:17

Aš tai falenopsio visai nenorėjau, o per žiemą užaugęs lapas ilgumu nesiskiria nuo miniako lapo. Trigubai ilgesnis nei užaugęs prieš tai.
Prikabinti failai
PicsArt_1423137842254.jpg
PicsArt_1423137842254.jpg (203.88 KiB) Peržiūrėta 5950 kartus(ų)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 05 Vas 2015, 22:36

Manoji vazoniuke visai nenori augti.... gal ją ant bloko dėti? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Vas 2015, 22:53

Relax, patupdei ant gražaus bloko, tai ir mandravot pradėjo. :D Aš tai džiaugčiaus, kad daugiau žalios masės užsiaugino. O jai kartais šviesos netrūksta? Lyg ir tamsoki lapai atrodo, o dar tas išilgėjimas naujo lapo...
Meste, kad prieš 4 mėnesius dar rodei, kaip ją ant bloko įkūrei. Tai jau spėjai vazonan pasodinti ir vėl nori iš jo iškrapštyti? Ar ne per dažnai jai sąlygas keiti? Augalas gali dėl to stresuoti ir neaugti. Siūlyčiau apsispręsti, kaip vis tik ją nori auginti, įtaisyti ir bent metus nepersodinėti, kad turėtų laiko ir ramybės prisitaikyti prie pokyčių. Nes kitaip gali būti liūdnas scenarijus.
Žemuoge, kaip Jūsų Haraella laikosi? Kaip ją prižiūrite žiemos laikotarpiu?

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2015, 23:03

Sakai tamsoki :think: apie tai net nepagalvojau, kad gali trūkt šviesos. Gyvena ji po stiklu. Iš priekio jai šviečia saulė (kiek jos yra), o iš viršaus lempa pajungta. Tiesa, kabo ji po vaurutėm, o jos nuo tos lempos įrausta. Kiba kelt į vauručių lygį :scratchheadyellow:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 05 Vas 2015, 23:04

Laikiau ant bloko bet pradėjo stiebelis pūti, gal per drėgna buvo :think: :Hmmmm: nesigaudau aš joje [Geda2]

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Vas 2015, 23:10

O tas paskutinis lapas kada formavosi? Jei rudenį ir žiemą, kai saulės kiek jau ten būna, trupinėliai, tai tikrai galėjo būt per tamsu. Į nuraudusių vauručių lygmenį gal nekelk, bet keliais cm žemiau negu jos gali kabinti ir žiūrėk, kas toliau bus.

Meste, sausai retai kas pūna, o va drėgnoj aplinkoj tai ui kaip smagiai. Jei pūt pradėjo, vadinas, buvo persistengta su drėgme.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Vas 2015, 19:53

Urze, turiu 2 Haraelas: ta, kurią matėt, taip ir auga ant pietines palangės ( ne mano namuose), laistoma retai , kai pradžiūsta samanos , gal 1x savaitę, tiesiog taip sutampa. Lapu neaugina, žiedų taip pat. Samanos ne sphagnum, man atrodo, miško paklotės.
Antroji auga ant bloko florariume ,( tokią gavau rudenį), kabo arti lempos ,pradžioj mėtė pumpurus, bet, manau, dėl mano kaltės, nes aš jai vis " gerinau sąlygas": tai rūką dariau, tai garų paduodavau.Vis bijojau užlaistyti, apipurkšdavau ryte-vakare,kas savaitę pamerkdavau blokelį į pašildytą ežero ( beveik distiliuotą, priemaišų 0,01 ), upelio arba šaltinio ( priemaišų apie 0,20) vandenį , išdžiūdavo greitai, nes vidutinis florariumo drėgnumas 50,temperatūra +25 C (kai visus blokelius pamirkau, pakyla iki 60-70), bijodama pertręšti, turbūt, nedamaitindavau, bet ji pražydo. Dabar dažniau apipurškiu, ypač jei neturiu vandens paplaukiojimui .
Prieš naujametines šventes teko palikti savaitei be priežiūros : pamirkiau blokelį , pridėjau samanų, kurios kažkada ant akmens augo ir įdėjau i polietileninį maišelį, palikus kažkiek atvirą, pastačiau 40 cm nuo lango ant stalo ( palangė nešaldė). Grįžus radau laimingą ), kaip ir Psygmorchį pusillą, kuris augino pumpurą, ir nenumetė jo, pasikeitus sąlygoms, taip pat Ceratocentron fesselii. Beje, visi jie auga tom pačiom sąlygom.
Šiuo metu Haraella auginasi 2 žiedynus ir lapelį, Ceratocentron 1. Galbūt šviesos jie norėtų daugiau, nežinau. Haraelos skrotelė pasisukusi , tik nesuprantu, kur: ar šviesą, ar nuo jos.
Pridedu keletą nuotraukų ( paspaudus pasididina)
Haraella iki laistymo
Paveikslėlis

Paveikslėlis

samanos
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Kaimynas Ceratocentron
Paveikslėlis
Matuoklis vandens priemaišoms nustatyti, čia šaltinio vanduo
Paveikslėlis
skystas trąšas dažnai naudoju
Paveikslėlis