Rhynchostylis coelestis

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rottne

Rhynchostylis coelestis

Standartinė Rottne » 30 Lie 2010, 11:41

Sveiki,

parsisiunčiau iš vokiečių užsakymo gėlikę Rhyncostylis coelestis foto, kai tik atvažiavo liepos viduryje čia:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/Lb ... directlink

Stovi ji ant vakarinės palangės, laistau kai pradžiūsta, išoriniame vazonėlyje keramzitas su trupučiu vandens, skersvėjo nėra.
Nežinau kodėl, bet apatiniai lapukai apdžiūvę, antras nuo viršaus iš dešinės parudavo ir nukrito visai, nors vienas naujas pakankamai gražiai auga.

Gal turite idėjų ko jai galėtų trūkti ar yra per daug? Būsiu dėkinga.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Rhyncostylis coelestis

Standartinė Ramsis » 30 Lie 2010, 18:04

Visų pirmiausiai tai vandos giminės atstovas, tad su laistymu nepersistenkit, antras dalykas jo adaptacijos periodas gali būti labai ilgas, na paprasčiausiai jie tokie augalai.
Galit pabandyti jį įtaisyti į kokį nors uždaresnį indą, taip pakelsit drėmę ( aplinkos ) ir temperatūrą - toks stimuliavimas kartais labai greitai išjudina augalus.
Indas turi būti gana erdvus na pvz 10 litrų plastikinis vandes butelis ar kas nors panašaus, kad šaknys nesiliestų su vandeniu apačioje ( kurio būtinai turite papilti ), augalą galit uždėti ant apversto vazonėlio, pastatykite indą šviesiai bet ne saulėkaitoje ir palaikykit kokia pora savaičių, vėliau galit traukti lauk į normalią aplinką, dažnai, sąlygų pasikeitimas suaktyvina augimą. Jeigu nepavyks iš karto - procedūrą galit pakartoti.

ziviliuke
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė ziviliuke » 30 Lie 2010, 19:05

Su tuo pačiu užsakymu irgi parsisiunčiau Rhyncostylis coelestis, atrodė visai kaip jūsiškis. Aš savąjį traukiau lauk iš to substrato, nes bent jau maniškis visai neatrodė stambių gabaliukų, o tokio, kiek radau informacijos, jai reikia. Šiuo metu augalas atrodo visai patenkinamai, auginasi naują lapuką, senų nemėto, jokių nepasitenkinimo ženklų nerodo.
Man irgi labai norėtųsi su kuo ilgiau turinčiu šį augalą pasitarti, nes informacija tik internetinė, mūsų sąlygoms neadaptuota...

Rottne

Standartinė Rottne » 31 Lie 2010, 14:58

Ačiū už patarimus. :) Persodinti norėjosi ir man, tai padariau dabar. Lauksiu rezultatų. :)

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 02 Rgp 2010, 21:04

Peržiūrėjau kolekcijų sąrašus, atrodo, Eglė augina Rhyncostylis coelestis. Na ir kaip dabar ją įkalbėti pasidalinti patirtimi :roll: ?

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 28 Rgp 2010, 17:53

Sveiki,

Auginu, auginu :) Iš tikrųjų tai auga taip, kaip ir paprastos vandos. Auginu moliniame vazone, vasaroja neįstiklintame balkone. Substratas pagal šaknis - kadangi augalas dar nedidelis, tai substratas yra vidutinio stambumo. Šiaip net negalėčiau išskirti kažkokių auginimo subtilybių, nes augalas nereiklus.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 29 Rgp 2010, 21:07

Ačiū, Egle, aš su savąja irgi elgiuosi kaip su vanda, kol kas laikosi gerai, jau ir laistymo dažnumą lyg ir atitaikiau, iš pradžių lapukai vis kėsinosi standumą prarasti. Kiek galima pamatyti, naujos šaknys auga, taip pat lapukas, tik viskas labai lėtai.
Dar noriu pasiteirauti apie laikymo šaltuoju sezonu ypatumus (jei teisingai supratau, lietuvišką žiemą jau pergyvenote?).

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 30 Rgp 2010, 06:14

Žiemą bent jau aš sumažinu liejimą. Lieju tik tada, kai substratas gerai pradžiūsta. Žiemoja ant palangės.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 30 Rgp 2010, 09:55

aš irgi auginu. viskas taip, kaip rašė kitos - auginu, kaip vandą. žiemą esu sukaičiusi, kad reikalingas vos ne visiškos sausros periodas kokį mėnesį, tai neva skatina žydėjimą. maniškis rhyn dar nedidukas, tačiau sausras (net neplanuotas ir ilgai trunkančias) tikrai labai šauniai pakelia. na o aktyviuoju augimo periodu laistyti dažnai ir daug tręšti. saugoti nuo stiprios tiesioginės saulės arba bent jau pratinti prie jos labai atsargiai - greitai nusvyla lapai.

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 31 Rgp 2010, 20:10

Ačiū, merginos, panašu, kad kol kas viską darau gerai, bandysiu toliau :) . Turbūt ir tą sausą periodą reikėtų taikyti, nes manasis, anot tiekėjų, jau galėtų žydėti. šiaip tai dėl to man daug abejonių kyla - jei laikysiu apie mėnesį visai sausai šiltame kambaryje (dar ir saulės žiemą jam reikia kuo daugiau), kažin kaip čia bus? Oro drėgmė turbūt tada ypatingai aukšta reikalinga?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 01 Rgs 2010, 16:10

Natūraliai gamtoje tas sausas periodas yra toks kad paprasčiausiai tuo metų laiku nelyja ir augalai negauna tiesiogai vandens, tačiau vakarais ir naktimis tenai tvyro rūkas, aplinkos drėgnis yra labai didelis gal net apie 90 proc, todėl augalai to vandens per lapus ir orines šaknis prisitraukia iš oro. temperatūra tuo laikotarpiu irgi paprastai būna žemesnė, nes netgi iš elementarios fizikos aišku garuodamas vanduo absorbuoja šilumą. Tai va tas sausas periodas būtent ir yra toks, vadinasi augalas negali kabėti tiesiog kambaryje kur sausiau nei Sacharoje ir temperatūra patogi žmogui gyventi. Jūs turite rasti šiek tiek vėsiasnę vietą namuose, augalą įtaisyti į kokį nors indą, kad pakeltumėte aplinkos drėgnį, arba kiekvieną dieną tiesiog apipurkštumėte smulkiais lašeliais apie jį.

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 02 Rgs 2010, 20:00

Būtent tokių sąlygų sudarymas man kelia daug keblumų - na, teks improvizuoti. Šiaip ar taip, visiems ačiū už patarimus!

KateKatinaite

Standartinė KateKatinaite » 03 Rgs 2010, 09:45

Ramsis labai gerai parašė - iš tiesų, jei neįmanoma stipriai pakelti oro drėgmės, tai ilgalaikių sausros periodų jokiai orchidėjai geriau nedaryti. nudžiūti gal ir nenudžius, bet ilgam sustos augimas.

vitaj

Standartinė vitaj » 22 Rgs 2013, 19:56

Žiūriu seniai nejudinta tema, nutariau prikelti
Per gegužės mėnesio užsakymą iš O&M gavau Rhyncostylis coelestis. Atvyko jis pas mane vazonėlyje, ten ir palikau. Stovi ant pietvakarinės palangės. Auginasi lapą ir iš partlapių 10 šaknų. Šaknys styro į visas puses jau po kokį sprindį, jeigu jos ir toliau augs horizontaliai, tai nežinau kur reikės man jį laikyti :think:.
Rusų forume skaičiau, kad jie labai lėtapėdžiai, apie savo taip pasakyti negaliu. O kaip jūsų Rhyncostylis coelestis gyvena, ar irgi gausiai auginasi šaknis, ar žydėjo

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Rgs 2013, 20:08

Kažkodėl pamesta viena raidė iš pavadinimo - turi būti RhyncHostylis coelestis. Gal moderatoriai galės pataisyti temos pavadinimą?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių