Schoenorchis fragrans

Ascocentrum, Neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
Romans

Schoenorchis fragrans

Standartinė Romans » 13 Lie 2010, 13:01

Šilinge Schoenorchis fragrans labai simpatiškas miniukas liuks, tiks aš jų kokius jau penkis nudaigojau :oops: labai jau man sunku žiemą išsaugoti, tikiuosi tau geriau pasiseks :? o tada aš iš tavęs patirties semsiuosi :roll:

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: O man šiaip papliurpti norisi... Tema apie bet ką

Standartinė kaa » 13 Lie 2010, 15:41

butent todėl išmečiau jį iš šio sarašo bet ne iš svajonių-begėdiškai gražus:)

mikriukai - nuo žodžio MIKRO :D

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 13 Lie 2010, 15:49

Romans rašė:Šilinge Schoenorchis fragrans labai simpatiškas miniukas liuks, tiks aš jų kokius jau penkis nudaigojau :oops: labai jau man sunku žiemą išsaugoti, tikiuosi tau geriau pasiseks :? o tada aš iš tavęs patirties semsiuosi :roll:
Tai pirmiausiai prašom pasidalinti patirtimi, ko nedaryti :geek:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 14 Lie 2010, 10:04

Ko nedaryti :? Ot kad aš būčiau žinojusi... Pirma - nesisiųsti augalų vėlyvą rudenį ir negauti tokių dovanų žiemą :lol: Man jos supuvo, kai rinkau informaciją tai lyg kažkur skaičiau, kad jokio tiesioginio kontakto su vandeniu ( :?: ) arba labai retai, turi būti labai aukšta aplinkos temperatūra ir geras vėdinimas. Ilgiausiai man išbuvo viena pririšta ant žievės (šiaip tai jos iš vandinių, tai galima gal kur pakabinti ir tiek). Reziumė - jokių minių, kol nėra orchidariumo (dabar jau džiaugiuosi nuo pavasario Epidendriumu polybulbonu, dar prie jo dovanų gavau :lol: Kaži kaip bus žiemą). Beje, jos atvyko pas mane ant tokio plastmasinio tinklelio, aš jas nuo ten nukrapščiau, gal tai ir buvo didžiausia klaida.....

kaa

Re: Schoenorchis fragrans

Standartinė kaa » 14 Lie 2010, 12:22

jokio tiesioginio kontakto su vandeniu - patikslinkit prašau

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 14 Lie 2010, 12:33

kiek suprantu , tai drėgmė turi būti gaunama TIK iš aplinkos, tai yra iš oro. o paprastai sakant tai negalima laistyti :lol:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 14 Lie 2010, 13:35

Kiek mano atmintis traukia :lol: buvau radusi int., kad pagrinde drėgmę gauna iš aplinkos ir nemėgsta tiesioginio kontakto su vandeniu...(todėl ši gėlytė ateities planuose kartu su orchidariumu) tiek ir galiu pasakyt...tai yra tiesa ar ne, reikia ieškoti (pabandysiu kai laiko turėsiu), kadangi aš jas numarinau :oops: tai daugiau galvos tuo klausimu nesukau :mrgreen: o int. info nemažai, kažkodėl paskaičius susidarė nuomonė, kad gan lengvai auginamas augalas, bet man nesigavo...... :cry: tai vat ir tikiuosi kad kas nors ,,pramuš kelius tuo klausimu" :lol:

kaa

Standartinė kaa » 14 Lie 2010, 14:39

ir man taip pasirodė, kiek skaičiau forumuose. be problemų bet žiemos metu sunkiau. tai jei taip kaip rašot, be orshidariumo sunkoka būtų jam prisigerti:) nu bet vistiek vertas būti svajonių sąraše :D

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 14 Lie 2010, 14:57

Aš tuo metu susirinkau info, kad drėgmė t.b. 80-85%, lieti kaip supratau labai retai, žiema praktiškai vos kelis kartus, paliejus/pamirkius gerai nudžiovinti ir kad jokiu būdu neliktu lašelių ant šaknų, auginti geriausia ant bloko ir dar pamenu radau labai prieštaringai, vienur rašė, kad reikia kiminų pado, kitur radau, kad negalima.... (čia tai ką pamenu ir nesakau , kad reikia taip daryti, nes negaliu pagrįsti nei patirtimi, nei nurodyti šaltinių)

... tikiuosi Šilingė susitvarkys su šita mažyle ir dar laikui atėjus mus pamokys ;)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 04 Spa 2010, 12:22

Ką gi, Schoenorchis vis dar gyvas :D Per karščius, pasirodo, irgi ne pats tinkamiausias laikas mikriukų ant bloko siuntimui :roll: Po atvykimo jis nusidžiovino visas šaknis ir numetė porą lapelių :shrug: todėl buvo apgyvendintas uždengiamame skaidriame plastiko indelyje (ant dugno įpilta vandens, blokas kabo indelio viršuje). Drėgmė ten kaip reikalas, laistomas "paskalaujant" bloko apačią vandenyje. Kartais nuprausiu po gerokai šiltu vandeniu ir tada pakabinu atvirai, ne kaip įprasta inde, aukštyn kojom pradžiūti. Po beveik dviejų mėnesių bešakninės stagnacijos - leidžia šaknį :heartsfade: :heartsfade: :heartsfade:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 04 Spa 2010, 17:11

Oi kaip smagu, labai džiaugiuosi Šilinge už tave :dance: , jaučiu nostalgija savo buvusioms ir pražuvusioms O:) :shifty:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 18 Bal 2011, 09:29

Na va, mikrobėlis pasirodė viešumoj, kad ir be žiedų, bet dėmesio susilaukė (bent jau iš tų, kuriems buvo pirštu bakstelėta, į ką žiūrėti - keturi lapai ir pusantros šaknies :lol: ). Panašu, kad apyklaikiai rožinis apšvietimas jau dar ir į naudą išėjo, nors, kaip sakoma, žiūrėsim, kas iš tų viščiukų rudenį bus ;)
Pikta teta O.o

kaa

Standartinė kaa » 18 Bal 2011, 14:14

nereikia nereikia, kai kurie ir be pirštų surado tą mikrobą :D ypač kai dar svajonėse jisai :)

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 18 Bal 2011, 21:58

Šilingė rašė:Na va, mikrobėlis pasirodė viešumoj, kad ir be žiedų, bet dėmesio susilaukė (bent jau iš tų, kuriems buvo pirštu bakstelėta, į ką žiūrėti - keturi lapai ir pusantros šaknies :lol: ). Panašu, kad apyklaikiai rožinis apšvietimas jau dar ir į naudą išėjo, nors, kaip sakoma, žiūrėsim, kas iš tų viščiukų rudenį bus ;)
Nori pasakyti - žydės?! :w00t:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 14 Bir 2011, 08:43

Na, žydėjimu nekvepia, bet turim jau nebe pusantros šaknies, o visas dvi :lol: ir aiškiai matyti, kad auga naujas lapas :roll:

Labai simpatiški šiuo metu šaknų galiukai. Ne žali, ne raudoni ar bordo. Tokie dailiai Barbie pink :lol: :lol: :lol:
Pikta teta O.o

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 35 ir 0 svečių