Mano sergantis darzelis

Moderatoriai: Urze, Evaja

Nastanka

Mano sergantis darzelis

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 12:06

Sveiki!
Prasau pagalbos. Sia ziema buvo labai liudna mano darzui :( Olivija paragino ideti nuotraukas i foruma. Gal kam taip buvo?
Gelytes gyvena pastoviai vediname kambary.
Phalaenopsis. Demes yra idubusios, nevandeningos.
FalDemes1c.jpg
FalDemes1c.jpg (130.16 KiB) Peržiūrėta 6013 kartus(ų)
Prikabinti failai
FalDemes1b.jpg
FalDemes1b.jpg (153.41 KiB) Peržiūrėta 6013 kartus(ų)
FalDemes1a.jpg
FalDemes1a.jpg (148.94 KiB) Peržiūrėta 6013 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 Nastanka. Iš viso redaguota 19 kartus.

Nastanka

Re: Mano sergantis darzelis

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 12:09

Phalaenopsis
Juodos demes yra pavirsiuje, sausi.
FalDemes3b.jpg
FalDemes3b.jpg (130.72 KiB) Peržiūrėta 6011 kartus(ų)
Prikabinti failai
FalDemes3a.jpg
FalDemes3a.jpg (170.48 KiB) Peržiūrėta 6011 kartus(ų)
FalDemes2.jpg
FalDemes2.jpg (151.99 KiB) Peržiūrėta 6011 kartus(ų)

Nastanka

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 12:12

Dendrobium ir Encyclia.
Demeles sausios.
DendrDemes.jpg
DendrDemes.jpg (109.71 KiB) Peržiūrėta 6008 kartus(ų)
Prikabinti failai
EncycliaDemes1a.jpg
EncycliaDemes1a.jpg (129.86 KiB) Peržiūrėta 6008 kartus(ų)
EncycliaDemes1b.jpg
EncycliaDemes1b.jpg (119.64 KiB) Peržiūrėta 6008 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 19 Bal 2012, 12:26

Oi, Nastanka, vaizdelis panašus, kaip Dalytės atveju :think: viewtopic.php?f=31&t=492

O dar paskutinėje nuotraukoje vaizdas toks, kaip erkių puotauta :scratchheadyellow:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 19 Bal 2012, 12:30

susidaro įspūdis, kad praėję metai ir ši žiema pragaištinga falenopsiams.
Saviškių su panašiomis dėmėmis negydžiau, išmečiau iškart (buvo nebrangūs hibridai),
o jei ir bandysit gydyti, tai linkiu kantrybės :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 19 Bal 2012, 13:11

Kaip paskutinioj nuotraukoj,taip ir mano cimbidžiai atrodo,vieną jau išmečiau,kitą turbūt ,laukan mesiu,kad neužkrėstų kitų gėlių,tegu sau žinos :Hmmmm:

Nastanka

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 13:35

Aciu, merginos! Tai sakot, neverta.. Reik tada lauk mest, kaip gaila nebutu.. :(

Dalytes temute jau skaiciau, aciu.

Kad Encyclia erkute pagavo, buvo mano pirma mintis. Dabar paziurejau per padidinamaji stikla, ogi istikruju begioja.. Tuos tai iveiksiu, jau nebe pirmas kartas.. :doh:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 19 Bal 2012, 13:41

Nastanka, galite pirma pabandyti gydyti, išmesti visada spėsite. Tačiau būtina atskirti sergančiuosius nuo sveikų augalų, nenaudoti to paties vandens laistant, dezinfekuoti įrankius ir pačiupinėjus sergančius augalus neliesti sveikųjų. Bet jei nėra sąlygų atskirti sergančiųjų nuo kitų, tai gal tada tikrai geriau mesti lauk nelaukiant, kol ant visų užropos tas susirgimas.

Nastanka

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 13:48

Urze rašė:Nastanka, galite pirma pabandyti gydyti, išmesti visada spėsite. Tačiau būtina atskirti sergančiuosius nuo sveikų augalų, nenaudoti to paties vandens laistant, dezinfekuoti įrankius ir pačiupinėjus sergančius augalus neliesti sveikųjų. Bet jei nėra sąlygų atskirti sergančiųjų nuo kitų, tai gal tada tikrai geriau mesti lauk nelaukiant, kol ant visų užropos tas susirgimas.
Jau bandziau atskirti, bet ziuriu, kad tai nelabai padejo, jau kelios geles taip pat susirgo.. :(

Idomu, ar tai grybas, ar virusas?

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 19 Bal 2012, 13:51

Nastanka rašė:
Urze rašė:Nastanka, galite pirma pabandyti gydyti, išmesti visada spėsite. Tačiau būtina atskirti sergančiuosius nuo sveikų augalų, nenaudoti to paties vandens laistant, dezinfekuoti įrankius ir pačiupinėjus sergančius augalus neliesti sveikųjų. Bet jei nėra sąlygų atskirti sergančiųjų nuo kitų, tai gal tada tikrai geriau mesti lauk nelaukiant, kol ant visų užropos tas susirgimas.
Jau bandziau atskirti, bet ziuriu, kad tai nelabai padejo, jau kelios geles taip pat susirgo.. :(

Idomu, ar tai grybas, ar virusas?
Pirmose trijose, 6, 7 panašu į grybą. Paskutinėje erkutė, o tas geltonai margintas falenopsio lapas mane labiausiai neramina :doh: :think:

6 foto tokios rudos dėmės paprastai atsiranda nuo užsistovėjusio oro, drėgmės.

O kokia temperatūra namuose?
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 19 Bal 2012, 14:07

Tarp kitko, erkės ir kiti gyvūnėliai gali tapti negerovių plitimo priežastimi - pernešti užkratą nuo vieno augalo ant kito...
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Nastanka

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 14:12

Pirmose trijose, 6, 7 panašu į grybą. Paskutinėje erkutė, o tas geltonai margintas falenopsio lapas mane labiausiai neramina :doh: :think:

6 foto tokios rudos dėmės paprastai atsiranda nuo užsistovėjusio oro, drėgmės.

O kokia temperatūra namuose?
Tam kambary, kur visi ligoniukai stovejo/stovi, ziema/dabar temperatura 18/20, dregme, jei nepurskyti 30-40%. Kambarys pastoviai vedinamas, isskyrus per salcius buvo maziau vedinta.

Tos geltonos demes ir mane labiau neramina, negu tie tamsuoliai..

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 19 Bal 2012, 14:25

Nastanka rašė:
Tam kambary, kur visi ligoniukai stovejo/stovi, ziema/dabar temperatura 18/20, dregme, jei nepurskyti 30-40%. Kambarys pastoviai vedinamas, isskyrus per salcius buvo maziau vedinta.

Tos geltonos demes ir mane labiau neramina, negu tie tamsuoliai..
na, lyg ir nieko labai grėsmingo nepapasakojot :)
Tiesiog sergančius bandykit atskirti (jei neina, tai nerizikuočiau jų laikyti, kad dar sveikus pavyktų apsaugot nuo ligos), apdoroti chemikalais, o geltonom dėmėm išmargintus bent jau aš mesčiau lauk. Nežinau kaip nuspręsit :)
LOD Facebook'e
FOTO

Nastanka

Standartinė Nastanka » 19 Bal 2012, 14:45

Beieskodama atsakymo, perziurejau viena rusaiciu puslapi. Pagal ten nurodytas nuotraukas iseina, kad tos juodos demes (pirmos 3 nuotraukos) - grybeline lyga "Fillostiktoz". Istrauka: ФИЛЛОСТИКТОЗ - это инфекционное грибковое заболевание, вызванное грибами рода Phyllosticta (чаще всего Phyllosticta capitalensis [syn. Phyllostictina pyriformis] и Mycosphaerella zeae-maydis [syn. Phyllosticta maydis). (http://www.orchidee.ws) . Zodziu, grybas!
O geltonos demes - virusas "Orchid fleck virus" :(

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 19 Bal 2012, 19:06

Nastanka rašė:Beieskodama atsakymo, perziurejau viena rusaiciu puslapi. Pagal ten nurodytas nuotraukas iseina, kad tos juodos demes (pirmos 3 nuotraukos) - grybeline lyga "Fillostiktoz". Istrauka: ФИЛЛОСТИКТОЗ - это инфекционное грибковое заболевание, вызванное грибами рода Phyllosticta (чаще всего Phyllosticta capitalensis [syn. Phyllostictina pyriformis] и Mycosphaerella zeae-maydis [syn. Phyllosticta maydis). (http://www.orchidee.ws) . Zodziu, grybas!
O geltonos demes - virusas "Orchid fleck virus" :(
labai gera nuoroda,daug ka naujo suzinojau ir netgi nuramino,galvojau,kad mano augaliukams kapec,bet matau,kad cia kitos problemos.Aciu uz nuoroda.
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių