Kas atsitiko falenopsio lapui?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko falenopsio lapui?

Standartinė Relax » 09 Gru 2012, 21:07

Man tai panašu į paprastus mechaninius (?) pažeidimus.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Luna

Standartinė Luna » 16 Sau 2013, 11:52

Ir aš ant savo dviejų falenopsio jaunų lapų radau anksčiau šitame forume minėtas dėmes. Visą palangės turinį nupurškiau fungicidu, net kaktusus, bet suabejojau kas bus jei nupurkšiu tuklę? Kaži jai nepakenks? Nors vis tiek jos nėr kur kitur dėti, bijau kitas palanges užkrėsti... O kuo pačią palangę dezinfekuoti? :(

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 22 Sau 2013, 19:19

Palangę nuplaukit stipriu sodos tirpalu arba su ūkišku muilu , po to actu.

Tuklės galit nepurkšt ir nekelt niekur - ji kitos grupės augalas - paprastai skirtingi augalai skirtingai atsparūs ligoms.(neteko matyt, kad tuklė nuo orchidėjos grybais užsikrėstų )
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 05 Kov 2013, 22:00

PaveikslėlisKaip aš tikėjausi, kad tokios temos man neprireiks. Kaip sakoma - visi žinom kieno motina yra viltis Paveikslėlis. Mano mažuliukui Phalaenopsis chibae kažkas nutiko. Centrinis lapas ( o iš viso turi tik 2 lapus) nuraudo ir, manau, kad jau miręs.Iš pradžių buvo tik galiukas negražus. Augalas net žiedstiebį išleido ir ,tiesa, tik vieną žiedelį subrandino. Ir staiga - bum - per savaitę šitoks vaizdelis. Žiedstiebį teko nukirpti Paveikslėlis. O šaknys gražios ir net augina naują šaknytę (nuotrauką prisegu). Ar įmanoma, kad išgyvens? Paveikslėlis
Prikabinti failai
vargas 003.JPG
vargas 003.JPG (145.62 KiB) Peržiūrėta 6125 kartus(ų)
vargas 004.2.JPG
vargas 004.2.JPG (77.54 KiB) Peržiūrėta 6126 kartus(ų)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
nolina

Standartinė nolina » 17 Kov 2013, 13:13

Gal kas atsakys, kas darosi, atsirado lapo įtrūkimas, galvojau gal auginsis ką nors, bet kol kas ne, aplinkui paraudo ir prieš kelias dienas pastebėjau tą patamsėjimą, bet viskas kieta, nešlapiuoja. Gal peršėriau? Bet lyg neturėjau, kol šaknų galiukai buvo aktyvūs laisčiau su trąšom ir kas trečią-ketvirtą laistymą prapildavau tik su vandeniu, dabar auginasi naują lapuką.

Paveikslėlis

Kitoj pusėj prie šaknies yra patamsėjimas, bet toks buvo seniai ir nesiplečia. Nebus čia koks skrotelės puvinys? :pray:

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 17 Kov 2013, 13:54

Rama, aš tavo vietoj tą lapą kuo greičiau nupjaučiau ir kokiu champion ar bent physan apdoročiau augalą, tik aišku reikia saugoti naują šaknį (augantys galai gali būti jautrūs cheminiams preparatams). Stenkis sudaryti kuo geresnes sąlygas, kad augalas greičiau atsigautų.

nolina nieko baisaus kad šone plyšo lapas, taip atsitinka kai auga naujos šaknys (kaip ir pati pastebėjai) ar žiedynstiebiai, nauji ūgliai ir pan, tavo atveju augalas auga, stiebas storėja, todėl panašu, kad dėl to ir plyšo lapas, nepergyvenčiau dėl to. Kita pusė nekaip atrodo, panašu į puvinį, bet iš foto sunku ką nors pasakyti :think:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
nolina

Standartinė nolina » 17 Kov 2013, 14:38

Dėl to plyšimo nepergyvenau, kol dabar nepastebėjau, kad pajuodavo šalia, bet gal ten tiesiog apdžiūvę audiniai, nežinau, stebėsim :) ten kitoj pusėj ir man labai panašu į puvinį, bet per 4 mėnesius neišsiplėtė niekas, pamirkau karts nuo karto fungicide. Buvau sumąsčius išgramdyt, bet nesiryžau, kad nepridaryt blogiau [Geda2]
Dėkui, MrGreen, kad pakomentavot :)

Renata@

Standartinė Renata@ » 02 Bal 2013, 13:52

Gal kas atsakys kas nutiko? Del ko galejo taip patamseti lapai? Augalas atrodo lyg ir sveikas, leidzia nauja saknele,lapuka tik nesuprantu del ko taip galejo nutikti..
Prikabinti failai
100_9471.JPG
100_9471.JPG (63.22 KiB) Peržiūrėta 5999 kartus(ų)
100_9469.JPG
100_9469.JPG (59.74 KiB) Peržiūrėta 5999 kartus(ų)

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 02 Bal 2013, 14:27

Man rodos taip nutinka, kai augalas gauna nemažai tiesioginės saulės - bent jau pas mane yra taip kelis kartus nutikę [Baksnoju]

Renata@

Standartinė Renata@ » 02 Bal 2013, 15:31

Turbut augaliukas neatsistatys i sena bukle? lapai tokie ir liks, jei kur nors kitur perstatyiu?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 03 Bal 2013, 15:23

Renata@ rašė:Turbut augaliukas neatsistatys i sena bukle? lapai tokie ir liks, jei kur nors kitur perstatyiu?
Renata, pažaliuos lapai vėl, kai tik pastovės kažkurį laiko tarpą vietoje, kurioje nekepina tiesioginė saulė
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Renata@

Standartinė Renata@ » 03 Bal 2013, 16:41

Supratau, bet keista, dar tokios kaitrios saules lyg ir nebuvo :roll:

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 04 Geg 2013, 23:06

Gal kas esat susidūrę su tokia bėda ar ne bėda - ant jauniausio savo didžiojo phalaenopsio lapo pamačiau tris mažas dėmeles (apie 3 mm skersmens), kurių vidyryje yra gal milimetro skersmens tamsus iškilimas, kai pačios dėmės skaidrios :scratchheadyellow:

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Geg 2013, 08:24

mumrikas, giedok aleliuja... Man tikrai niekas nepadėjo. O viskas prasidėjo nuo tokių pačių taškiukų, kol apėjo daugumą falenopsių. Dabar turiu izoliuotą eksperimentinį, žiūriu per kiek laiko jis nusikopustins- vazdelis tragiškas.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 05 Geg 2013, 09:33

mumrikui
nors pati tokios problemos neturėjau, bet visada pasižiūriu kitų bėdas ir tyliai teoriškai paieškau sprendimo ( bendram išsilavimui, esu ne biologė :) )
šiuo atveju radau dvi panašias nuotraukas:

pirma-http://www.orchidee.ws/krankheiten/oede ... ium/01.jpg ir http://www.orchidee.ws/krankheiten/oede ... ium/02.jpg
aprašymas yra http://www.orchidee.ws/( pagal šiuos patarimus, nieko per daug nereikia daryti)

antra- http://www.staugorchidsociety.org/image ... m/F163.jpg
aprašymas yra http://www.staugorchidsociety.org/cultu ... seases.htm

Phyllosticta Symptoms: Spotting from Phyllosticta may start anywhere on the leaf or pseudobulb. The lesions are tiny, yellow and slightly sunken. As they enlarge, they become round to oval and more sunken, especially if the infection is on the leaves. With age, they turn tan to dark brown and develop a slightly raised, red to purple-black margin. Eventually, tiny black, raised spore structures develop in the center of the spots. Individual spots are about ¼ in across. Severely infected leaves may drop prematurely. Its presence may indicate insufficient light. This blight is also known as Guignardia; the names apply to two different sexual stages of the same fungus.
Šiuo atveju galima :) purkšti fungicidais. Paminėtas Clarys. Jei norėsit pabandyti, parašykit aš jo turiu, įpilsiu :)
Gal parašiau ir žinomus dalykus, tuomet- ,,kartojimas studijavimo motina "
Paskutinį kartą redagavo 1 mam. Iš viso redaguota 5 kartus.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių