Kas atsitiko falenopsio lapui?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Papaver

Re: Kas atsitiko falenopsio lapui?

Standartinė Papaver » 25 Lie 2012, 10:48

Viduriukas yra du nupjauti nauji lapai. Buvo taškučiai (panašiai kaip Relaxxx nuotraukoje šios temos 3 psl.). Pašalinau iki pat skrotelės vidurio, bet jie vis tiek kažkiek auga. Dabar vat dar kitas vaizdelis. Sveikų lapų nebelieka. Bet šaknynas kuo puikiausias. Ar bent jau nieko blogo nematau. Gal bandyti nupjauti visai, palikti tik kamieno gabaliuka ? Gal ką išleis iš šono? Bent į parodą, vargšytis, suspėjo nuvažiuoti :) . Dar lauksiu.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Lie 2012, 22:33

Manau, kad tikrai neverta žaisti- tik bėdos prisišauksit.
Saviškį iškarpinėjau bile kaip, bile kuo puršliau ir bile kur mirkiau... Stovi izoliuotas, žydi gražiausiai, prieš saulutę kvepia, tik nutariau, kad tai nėra tikrasis Phal. Ikaria, nes yra rausvos spalvos, bet tai gal įtakojo kokios nors trąšos ar šviesos kiekis :think:
Bet vis dėl to dėmių vis atsiranda ir bijau prisišaukt bėdos ant kitų orchidėjų... Manau, kad jis taip ir liks lauke žiemot :doh:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Papaver

Standartinė Papaver » 25 Lie 2012, 23:05

Žiauru...žiemoti lauke . Bet gal geriau nei šiukšlių dėžė ...juodas jumoras :( . Kad dar tiksliai žinoti kas buvo per problema. Nepagydoma liga, netinkamas gydymas ar kas kitas. O dabar speliojimas...gal grybas, gal fungicido perdaug/permažai, gal visai kitkas.

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 26 Lie 2012, 11:17

Pasiskaičiau visą temą ir tikrai įtariau keliems falenopsiams tą bjaurastį :( Vis pjausčiau aš jiems lapus ir vis atsirasdavo tie įdubimai, tai šiandien jau iškeliavo į konteinerį, gerai kad jie ne rūšiniai, paprastučiai, dabar teks dezinfekuoti viską ką įmanoma ir tikėtis, jog kitiems neatsiras.

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 28 Lie 2012, 18:56

Taigi pavasarinės bjaurasties ant falenopsių (kur daugeliui teko išmesti į šiukšlyną) lapų,kai apatinė lapo pusė pasidengia įdubimais reziume:
Neapsikentusi keletą tada išmečiau,palikau tik porą brangiausių sau eksperimentui.Pats seniausias ir pirmasis mano gėliukas gavo tradicinę chemikalų dozę,neteko visos antžeminės dalies ir daugumos šaknų,atsisėdo i reanimaciją ant gyvų kiminų,gavo keletą karštų(virš 50 C) vonių...ir buvo pamirštas kokiai porai mėn.Šiandien išsiėmiau pažiūrėti kas ten daros,ogi pasirodo,kad ,kas keisčiausia, iš "tarpukojo" išlindo gražutėlis,sveikutėlis augaliukas su 3 puikiausiais lapeliukais........Jis auga žemyn galva į kiminus,jei nebučiau išėmus,tai bučiau nė nepastebėjus,vat kaip :razz_:
Kitas liko vazoniuke su normaliom šaknim ir vienu lapeliuku iš viršūnės,buvo išmozotas storu cinamono košelės sluoksniu ir paliktas kokioms 2-3 savaitems taip,poto karštas dušas (virš 50 C) kelis kart ir viskas.Daugiau nebepastebiu jokiu ligos požymių nuo pavasario...... :doh:
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 29 Lie 2012, 11:53

Aga man tas ir prasidėjo nuo pavasario :shock: Geros naujienos, vadinasi yra vilties, kad tai ne virusinis susirgimas :) Parašykite kaip toliau seksis tiems vargšiukams, gal tikrai atsikratėte tos bjaurasties :thumbupleft:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Lie 2012, 07:48

Urze rašė:Ranka nekyla nenupiepusio (kol kas) augalo mesti lauk. Bet, matyt, reiks. :neutral:
Ranka taip ir nepakilo išmesti falenopsio, kuris nors ir buvo pradėjęs smarkiai duobėtis, bet nenupiepo. Duobės atsiradusios buvo ant naujai augančio lapo, kurio pusę vėliau nurėžiau ir atidaviau Dalytei eksperimentams, kad išsiaiškintų, kokie brūdai tą sukelia. Rezultatas - ir grybelių, ir bakterijų užaugo mėginyje, tad kovoti prieš abu reikia. Visi lapai buvo apdoroti Physan 20. Po kelių savaičių gavo česnakų ištraukos maudynes. Ant likusios lapo dalies po kiek laiko vėl atsirado duobių, tada augalas gavo antibiotikų maudynes. Dabar situacija atrodo stabili, daugėjančių duobių nepastebiu. Tad viltis dar gyva.

Tiliandsija

Standartinė Tiliandsija » 30 Lie 2012, 09:03

Urze rašė:tada augalas gavo antibiotikų maudynes
Įdomu sužinoti , kaip ir kokius antibiotikus naudoji. (o gal aš nepastebėjau tos informacijos forume).

Vartotojo avataras
Jolituxxx
Susisiekti:

Standartinė Jolituxxx » 30 Lie 2012, 12:12

Jei rūšinis augaliukas ir man ranka kažin ar kiltų :cry: O dabar pakėliau ranką prieš paprastus hibridus, su kuriais ir taip vargas buvo, nes juos nupigintus pirkau ir vis kokios bėdos išlįsdavo tai galutinai užkniso kai dar bjaurastis išlindo, kuri gali užkrėsti kitus :Hmmmm:
Man irgi įdomu sužinoti ką naudojote, augalų ar žmonių gydymui skirtus? :think: reikia tikėtis, kad neišlįs daugiau tos bjaurybės, jei išlįs tai neliks daugiau ką galvoti tik tai, kad virusas arba chemijai labai atsparūs grybai ir bakterijos :cry:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Lie 2012, 17:31

Naudojau, ką radau namuos. O radau iš galiojimo jau prieš metus išėjusių žmonėms skirtų antibiotikų "Ospamox". 2-3 litruose vandens ištirpinau 1,5 tabletės ir tuo tirpalu purškiau iš visų pusių augalus taip, kad varvėtų. Koncentracija buvo totaliai iš galvos, eksperimentavau. Tuos pačius antibiotikus naudojau ir gydydama Aerangis biloba, apie tai jo temoje rašiau. Tik ten dariau košę ir ja aptepiau augalą.

Jolituxxx, mano šitas falenopsis ne rūšinis, o lietuviškos selekcijos hibridas man gražiais žiedais, tai ir nesinorėjo išmesti. :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Rgs 2012, 15:35

Urze rašė:
Urze rašė:Ranka nekyla nenupiepusio (kol kas) augalo mesti lauk. Bet, matyt, reiks. :neutral:
Ranka taip ir nepakilo išmesti falenopsio, kuris nors ir buvo pradėjęs smarkiai duobėtis, bet nenupiepo. Duobės atsiradusios buvo ant naujai augančio lapo, kurio pusę vėliau nurėžiau ir atidaviau Dalytei eksperimentams, kad išsiaiškintų, kokie brūdai tą sukelia. Rezultatas - ir grybelių, ir bakterijų užaugo mėginyje, tad kovoti prieš abu reikia. Visi lapai buvo apdoroti Physan 20. Po kelių savaičių gavo česnakų ištraukos maudynes. Ant likusios lapo dalies po kiek laiko vėl atsirado duobių, tada augalas gavo antibiotikų maudynes. Dabar situacija atrodo stabili, daugėjančių duobių nepastebiu. Tad viltis dar gyva.
Ranka pakilo - falenopsis išskrido. :neutral: Vėl duobės atsinaujino ir dar ant stiebo atsirado. Bandžiau dar pjauti lauk ir Physan 20 apdoroti, bet tik blogiau pasidarė. Tuo pačiu dar kelias orchidėjas Physan'u apdorojau. Tai kur perbraukiau, ten ir duobių atsirado, lyg užnešusi ar paskirsčiusi užkratą būčiau. Naudojau skirtingus ausų krapštukus, ne tuo pačiu tepiau, tačiau mirkiau į tą patį indelį su grynu Physan'u. Negi jis neužmuša visos gyvybės ir per jį užnešiau? Tris falenopsius tikriausiai visai reiks mesti lauk, bet vienas iš jų yra išgelbėtas miniukas, kuris man labai patiko, o kitas yra mažylis fainuolis Phalaenopsis philippinensis. :(
Su katlėja vėl tas pats buvo, kas ir vasaros pradžioje - naujas ūglis su dėme pradėjo augti, ją išpjoviau, pjūvį Physan'u aptepiau ir dar aplink brūkštelėjau, kad neišplistų. Tai jau kitą dieną ten, kur perbraukiau, puikavosi (tikriausiai) juodasis puvinys, apie kurį Ramsis ir kaa įspėjo pamatę ankstesnes nuotraukas. :( Teko nurėžti visą lapą ir cinamonu barstyti ir laukti, plėsis ar ne. :(

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 17 Rgs 2012, 15:41

buvau įsigijus du labai jaunus augalus, kurie dėl patirto transportavimo streso matyt noriai priėmė kur nors užsilikusį kenkėją ir nusidėmavo jau sekančią dieną. tepiau neskiestu grynu Physan - nepadarė absoliučiai jokio teigiamo poveikio. galėjai nesunkiai juo padalyti brudą ir kitiems augalams :(

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 23 Rgs 2012, 19:26

Kovojau ir aš su tom dėmėm, chemijos ir pjaustymai nepadėjo, dėmės išlįsdavo tuoj ar po kelių mėnesių. Praradau keletą hibridinių falenopsių, labiausiai gaila Mini Marko. Daugiau nutariau nebežaisti, juk užkratą gali platinti ir visokios muselės, kurių neišdezinfekuosi... Bandysiu taip užbėgti už akių praradimams.

Vartotojo avataras
Pelėda

Standartinė Pelėda » 11 Lap 2012, 23:15

Vos ketvirtadienį iš LOD parduotuvėlės pasiemiau Mariae, o ši kažkuo susirgo :cry: pats jauniausias lapukas tiesiog prie sktrotelės nurudavo suminkštėjo, vos pajudinus iškrito :( apipurškiau ir palaisčiau previkur. Kas tai galėtų būti ir gal dar kažkokių veiksmų imtis? Visi lapai nuėję dėmėmis kaip nuotraukoje. Beproto gaila, nes tai pirmasis mano rūšinis Phaleonopsis :cry: :cry:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 12 Lap 2012, 07:41

Pelėda, sprendžiant pagal jauniausio lapo nuotrauką, į skrotelės centrą įsimetė puvinys. Taip galėjo nutikti, jei įsigytą augalą laistėt ar puškėt, ta prasme, jei į skrotelės centrą pateko drėgmės. Tamsiuoju metų laiku - rudenį ir žiemą, reikėtų vengti purškimo, ypač falenopsių ir vandų.

Kas dėl dėmių ant lapų, tai ant to, kuris yra sekantis po to iškritusio, irgi puvinys, o kur dėmelė ant lapo galo, tai ten jau bakterinis arba virusinis susirgimas. Tačiau, nemanau, kad LOD galėtų būti kalta dėl bakterinių - virusinių susirgimų, juolab, kad augalai neseniai atvažiavę į Lietuvą.
O dėl puvinio, tai gerai pagalvokite, kokiomis sąlygomis parsivežėt, ar buvo gerai supakuota ir namuose, ar jau purškėt, laistėt?
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių