Kas atsitiko falenopsio lapui?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Kas atsitiko falenopsio lapui?

Standartinė Relax » 24 Geg 2012, 22:23

Prieš išvažiuodamas į parodą palikau tokį gražų lendantį naują falenopsio lapą, kartu ir lendantį žiedstiebį, o grįžęs žiūriu štai kas atsitikę lapui. Šios dėmės iš apatinės pusės, viršutinėj jų net nesimato, dėl plėtimosi dar nežinau, neužfiksavau, nes tik šiandien pastebėjau.
Augalas savaitę buvo sausas, šiltai, bet... nebuvo vėdinimo, augalų aplink buvo tik žydintis mini, ant kurio nieko panašaus nėra, žydinti balerina, ten irgi nieko nėra ir sveiki bulbikai :neutral:
Ką daryt? Rėžt visą naują lapą? :shock: :think:
Prikabinti failai
IMG_3498.JPG
Phal. Ikaria
IMG_3498.JPG (141.42 KiB) Peržiūrėta 3750 kartus(ų)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 25 Geg 2012, 07:12

Lapas toks pats kaip ir dėmės atsirade pas mano naujuosius italų phal. dėl šių dėmių seniau sunaikinau pusę savo rūšinių phal. pjauk kuo greičiau ir izuoliuok augalą, kuo purkšti, kad tikrai suveiktu nežinau, bet aš šiuo metu saviem naudoju Physan20......manau būtinai kitus savo augalus turėtum profilaktiškai nupurkšti Physan20 ar kuo panašiu.....sėkmės.

Sandra

Standartinė Sandra » 25 Geg 2012, 07:30

Relaxxx84 kuri čia pas taves taip :think:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 25 Geg 2012, 07:49

Vieno mano falenopsio naujas lapas irgi taip sausai duobėtis pradėjo, ant apatinės pusės daugiau, bet ir ant viršutinės pusės keletas duobių yra. Numaudžiau visus jo lapus Physan 20, dabar jau savaitė praėjo, kaip ir nedidėja ar bent taip greit neplinta tos duobės. Dėl visa ko išneštas į kitą kambarį, kur orchidėjų nėra, bet kirba mintis, gal jį visai iš namų išnešti, pirma dar gabalą to lapo nurėžus. Pirma buvo sustatytas glaudžiai su dar keliais falenopsiais, viens iš jų irgi naują lapą augina, bet tam - nieko. Bet stebiu.

Jei matote kažkokias įtartinas dėmes ar pakitimus ant lapų, nečiupinėkite jų rankomis, nes paskui ant kito augalo galite pernešti užkratą :!:

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 25 Geg 2012, 09:27

po tokiu demiu,mano visi phal.atsidure reanimacijoj.........pirmi metai sitaip :poke:
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Geg 2012, 10:27

Žiauriai gaila išmest, leidžia žiedstiebį, o jo žiedai... Dideli ir kvepiantys... Rėžiu tą naują lapą ir išnešu į antrą aukštą, kur orchidėjos nebūna :no:

Vartotojo avataras
vork

Standartinė vork » 25 Geg 2012, 10:47

relaxxx84 rašė:Žiauriai gaila išmest, leidžia žiedstiebį, o jo žiedai... Dideli ir kvepiantys... Rėžiu tą naują lapą ir išnešu į antrą aukštą, kur orchidėjos nebūna :no:
Tai letai,bet plinta ir ant kitu lapu,stebeti reikia ir pacheminti aisku.Mano pamete visus lapus,bet reanimatoriui dabar lyg ir rutulioja kazka is sirdeles,kuri tik ir liko gyva.Manau padejo 50 C praplovimai vandeniu po 1 min.Bandymai is smalsumo ar dar galima juos isgelbeti,kad ateity jau zinociau kas ir kaip.
GERBK SAVO LAIKĄ ŽEMĖJE

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 27 Geg 2012, 20:53

Čia - tas pats "džiaugsmas", kuris suėdė visus Dalytės falenopsius. Lygiai tas pats atsitiko ir su visais maniškiais. Bandžiau gydyti, o apsikrėtė nuo sergančio vieno, absoliučiai visi. Dabar jie - jau seniai konteineryje...
P.S. Nepadeda nuo šito viruso visiškai niekas, NIEKAS...
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 28 Geg 2012, 21:14

Mano Phalaenopsis shilleriana "pasipuošė" va tokiom dėmėm :( . Kadangi jis margalapis, tai neiškart pastebėjau. Buvo nupurkštas Physan20, neperseniausiai dar nupurškiau Champion. Aišku, atskyriau nuo kitų. Bet kaži ar verta laukti ir rizikuot užkrėst kitas orchidėjas, gal geriau jo atsisakyt :question:
Prikabinti failai
P1150227m.jpg
P1150227m.jpg (97.97 KiB) Peržiūrėta 3666 kartus(ų)
P1150228m.jpg
P1150228m.jpg (132.36 KiB) Peržiūrėta 3666 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 28 Geg 2012, 21:16

Čia koks bakterinis susirgimas, pabandyk antibiotikus.

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 28 Geg 2012, 21:20

Pabandysiu. Būtų žiauriai gaila jį prarast, bet jau pradedu ir apie tai galvot.

Vejavaike

Standartinė Vejavaike » 28 Geg 2012, 21:42

Kaštone, naršydama internetinėse platybėse užsikabinau už foto su labai labai panašiais simptomais.
Jeigu galima pasikliauti šaltiniu (orchidee.ru) tai čia gali būti grybelinis susirgimas, kuris neretai būna lydimas ir bakterinio. Ligos sukelėjais gali būti bet kuris iš šių Colletotrichum gloeosporioides, Fusarium moniliforme, Cercospora sp., Penicillium thompsonii, Uredo sp., Macrophoma sp., Phyllosticta sp.. Įdomu tai, kad tas pats grybelis skirtingus augalus gali pažeisti visai skirtingai, todėl net sunku įtarti, kad sukelėjas yra tas pats. Dažnai būna kelių grybų kombinacijos ir pan. Rekomenduojama augalą izoliuoti, pašalinti visas pažeistas vietas, net jigu tektų nupjauti visus lapus. Pjūvio vietas dezinfekuoti (įprastu būdu kas kokį pratę naudoti). Gydymui pataria naudoti preparatus turinčius tokių sudedamųjų dalių:
Azoxystrobin (C22H17N3O5)
Bitertanol (C20H23N3O2)
Kresoxim-methyl (C18H19NO4)
Difenoconazol (C19H17Cl2N3O3)
Metiram (C4H6N2S4Zn)
Prochloraz (C15H16Cl3N3O2)
Chemijos alternatyvos siūlomos tokios:
1) česnakų užpilas (0,5 litro vandens reikia 4-5 smulkintų česnako skiltelių, kurios užpilamos verdančiu vandeniu ir laikoma 4 val. paruoštu skysčiu siūlo teplioti teptuku ant pažeistų vietų. Taip pat dalį skysčio įpilti laistant augalą, kad būtų panaikintas sukelėjas substrate.
2) cinamono košė - iš cinamono miltelių ir vandens pasigaminti košę ir negailint išteplioti visą augalą (sveikas dalis taip pat).
Česnakų nuovirą esu bandžiusi savo augalams - pasiteisino. Cinamono košės nesu bandžiusi.
Tikiuosi, kad bent kiek vilties yra dar išgelbėti augalą...

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 28 Geg 2012, 21:47

Ačiū už patarimus, dar bandysiu gydyt :) .

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Geg 2012, 07:03

Reiks gal ir man česnakinės „sriubos“ pasidaryti, nes labai panašiai ir ant mano falenopsio yra. Ir gal sveikuosius irgi ja perplauti dėl viso pikto?
Beje, kaip jūs izoliuojate augalus? Išnešiau į kitą kambarį, kur nėra orchidėjų, laistau atskirai, pačiupinėjusi sergantį augalą einu plautis rankų, bet ar to užtenka, kad užkratas nebūtų perneštas ant kitų augalų? Gal iš viso geriau į darbą išsinešti, kad namuose nebūtų? Oh, kaip baisu tos ligos. :(

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 29 Geg 2012, 12:25

Aš nurėžęs tam safo falenopsiui lapą išnešiau visai į kitą aukšta, šiandien apžiūrėjau, kad naujų dėmių neturi, bet ir vaizdas iš jo ne koks..

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių