Puslapis 13

Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 14 Lap 2011, 21:10
Olivija
Jei kenkėjų nedaug ir orchidėjų lapai kieti (kaip falenopsio), užtenka pavalyt kempine ar servetėle, suvilgyta muilo tirpalu, žibalu, skiestu spiritu ar degtine, nurinkt mechaniškai. ..
Jei kenkėjų daug, reiktų naudot sisteminius insekticidus - Actara(geriau laistyti, o ne purkšti), Neemazal, aktelik, karbofosą...

Galima daryt "molotovo kokteilį":
1Ltr vandens,
1arb.šaukštelis kačių/šunų šampūno nuo parazitų,
1 g Actara.

Procedūrą kartot 2-3 kartus kas 7-9 dienas.

Visas purškimo procedūras su cheminiais preparatais rekomenduojama daryt prieš tai gerai nuplovus augalą mechaniškai - pvz.po stipria dušo srove,- ir apdžiovinus .

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 15 Lap 2011, 09:55
lerika
noriu pasmalsaut,kodel butent gyvunu sampunas i kokteili ieina?

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 15 Lap 2011, 10:06
Giriniss
sampunas su insekticidu, o sampunas nes detergentas, geresnis padengimas, geriau iki miltamario nusigauna, geriau prie lapo prikimba.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 09 Lie 2012, 11:16
iron
Šią vasarą bandau vėl kovoti su skydamariais (bei su visokiais kitokiais gyviais, kaip amarai ant pomidorų ar agurkų) kitokiomis priemonėmis. Pasidariau stiprų užpilą iš svogūnų ir česnakų lukštų. Jo pilu gal kokį šaukštą į 0,5 ltr vandens.
Phalaenopsiams iš pažiūros - lyg ir padeda. Tik ko ko gero, reiktų dažniau kartoti - vis to laiko pritrūksta.

Amarams ant daržovių, manau, per mažai veiksminga - o gal daliai populiacijos nebuvo tiesioginio kontakto...

Gal dar ir kokio Fairy įpilsiu - juo ir anksčiau esu bandžiusi purkšti: dalinai pasiteisino.
Ten buvo Girinis nuoroda priemonių/chemikalų temoje.

...............Gaila, žinoma, kad tik dalinai...............

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 25 Lie 2012, 17:45
Dausa
Ir nuprausite dar po užkandos? Negi tikite, kad skydamariai išsigąs?
Supyliau pusę butelio konjako (neturėjau spirito) ant trijų vazonų, o jiems nieko. Čia irgi, tipo virtuvės atliekom bandžiau gąsdinti. Bet seniau valymas spiritu padėdavo.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 28 Lie 2012, 21:17
Giriniss
siam sezonui pribaigiau savo miltuocius mixu x1.5 neemazalis, x1 actara, feirio keletas lasu, alkoholis keletas ml litrui, min 2 apratojimai 10dienu skirtumu, pavasariop gavo, iki siol neatsigavo, iki rudenio gal dar kazkur atsigaus populiacija parazitu, sarvuotiesi skydamariai irgi gala gavo, augalai greitai pradeda smarkiau augti panaikinus parazitus.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 14 Rgp 2012, 12:20
iron
Taigi, česnakinis/svogūninis užpilas padėjo tik dalinai....

Dariau bandymą. Vieną ypač apsėstą phalaenopsį negailestingai purškiau deciu. Laikiau jį lauke, lijo ant jo tiesiai, kepino saulė, vėl purškiau, kai pamačiau centre besipuikuojančių skydamarių pulką. Vėl buvo lauke - ir kai karšta, ir kai šalta. Vėl radau, vėl purškiau... Gal nenupuvo todėl, kad jis toks nulenkęs skrotelę horizontaliai beveik žemyn.
Kai jau nepastebėjau jokių naujų gyvų "priešų" nei jo tarplapiuose, nei centre, nei substrate, visą labai jau žiauriai nuploviau tiesiog iš šlangos. Daviau pačiam nudžiūti ant vėjo.
Dabar parneštas namo. Lapai tokie praradę spalvą (kai kur pilkesni, kai kur raudonesni) ir blizgesį, bet šiaip atrodo visas kietas ir sveikas. Stebėsiu.

Šiuo metu galėčiau daryti išvadą, kad tikrai padėjo. Bet tokias kardinalias priemones, manau, gali išlaikyti ne kiekvienas gėliukas.

Jei dar vis tik atšils orai, bandysiu likusiems skydamariuotiems pritaikyti čia aukščiau paminėtą kokteilį.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 14 Rgp 2012, 12:35
Meri
aš ploviau žaliu muilu su actara ir burnos skalavimo skysčiu su listeronu, kiek ko piliau neklauskit, iš akies. Pakartotinai purškiau suLizetan plus, lyg ir nesimato tų biaurybių. Visa laimė, kad užpuolė pigučius, nukainuotus augalus, o ne rūšinius. Tačiau lizetano teko visiems.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 23 Vas 2014, 17:48
evelina
Papasakosiu, kaip aš išnaikinau šituos gyvius. Paėmiau ūkinį muilą ir teptuką, sušlapinau ir su teptuku primuilinau standžių pamuilių. Su teptuku kruopščiai ištepiau visus lapus, žiedynstiebius, pumpurus, ypatingai gerai ištepiau skroteles, tarplapius. Palikau išdžiūti ir tik po kokių poros mėn nuploviau. Dėl profilaktikos ištepiau visas orchidėjas, taip pat nuploviau ir išdezinfekavau palanges. Man užteko vieną kartą tai padaryti ir nuo to laiko skydamarių nebemačiau. Gal pravers mano patirtis ;)

Re: Virusinės orchidėjų ligos

Parašytas: 13 Bal 2015, 18:52
Nojus
Sveiki,

Padėkit nustatyti kuo apsirgo Cymbidium orchidėja, ir kokiomis priemonėmis ją pagydyti.

Re: Virusinės orchidėjų ligos

Parašytas: 13 Bal 2015, 19:09
Murfika
Ar ne skydamariais?

Re: Virusinės orchidėjų ligos

Parašytas: 13 Bal 2015, 19:43
MrGreen
Man irgi panašu į skydamarius, nurinkti/nuvalyti juos ir aišku naudoti kažką iš chemijos, galima nusipirkti žalioje stotelėja ar senukuose ar kt. kur prekiauja augalų priežiūros priemonėmis.

Re: Virusinės orchidėjų ligos

Parašytas: 13 Bal 2015, 20:29
Nojus
Valant skuduriuku netaip lengvai ir nusivalo. Pirmą kartą kai pastebejome juos, nuplovėme stipria vandens srove (lengvai nusiplovė) nudžiovinome ir visa išpurškėme žaliojo muilo tirpalu. Tačiau praėjus mėnesiui vėl visas nusėtas taškiukais pasidarė. Iš svogunelių iškrapštyti juos praktiškai neimanoma...
Bandysime naudoti stipresnę chemija nei žaliasis muilas. Bent jau žinosime, nuo ko chemijos ieškoti :) Dėkui labai mielieji.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 13 Bal 2015, 20:38
Ramsis
Man kartais padeda karštas dušas, aš kokių 42 -43 laipsnių vandeniu plaunu visą augalą kokia 10 minučių. Ne iškarto tokiu vandeniu, bet pamažu didindamas temperatūrą. Dar padeda visokie teptukai, kempinės, pašveisti augalo lapus, pilant tą karštą dušą.

Re: Miltuotasis skydamaris (Pseudococcus)

Parašytas: 17 Bal 2015, 15:27
bobcat
Sveiki,
siandien Senukuose nusipirkau 5 grazius nukainuotus phalaenopsius, vieno ju ziedai man ypac patiko - griztu namo, pakuoju, apziurineju augalus, ogi ant mano numyletosios lapo puikuojasi miltuotasis skydamaris :unsure: gana nemazas, ji sunaikinau, apziurejau visa augala ir likusius, taciau daugiau siu kenkeju neaptikau (is patirties zinau, jog jie gali sleptis ir substrate, ir aplamai yra labai ikyrus ir sunkiai isnaikinami, man juos senais laikais pavyko isnaikinti tik su Actara, kurios deja pas mus LT sunku isigyti). Visus augalus ismaudziau duse ir lapus nuvaliau slapiu vatos diskeliu ismuiluotu ukiniu muilu, aisku ta augala laikysiu karantine. ka dar galeciau padaryti, kad uzkirsti kelia ju atsiradimui? Atrodo taip apziurineju parduotuvese tuos augalus, ir vistiek parsinesiau :verysad: ismesti labai gaila..