Bakterinis puvinys ar apšalimas?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Bakterinis puvinys ar apšalimas?

Standartinė DobileliS » 11 Lap 2011, 11:51

SOS!!!!

Šiandien ryte eidama papurkšti savo augaliukų, pamačiau baisų dalyką. Vos širdis nesustojo...
Mano naująjam gyventojui (minimarkas), kuris atkeliavo aną savaitę. Ilgai apie jį svajojau. Ir man atrodo, jis sušąlo kelionėje (čia LT iš vieno miesto į kitą) :cry:
Lapai minkšti, srotelė irgi... Šaknys sveikos, kietos.
O ar gali būti nuo DELFANO? Atkeliavusį, pamirkiau šiltam vandenyje, po to perliejau DELFANU ir lapai jo gavo.
Ištraukiau iš vazono, pažiūrėt ar šaknys nepradėjo pūt.
KĄ DARYT???

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Re: Persodinimas

Standartinė DobileliS » 11 Lap 2011, 15:31

Na žinokit užsiimiau saviveikla:
apžiūrėjau gerai visą augalą ir ką - nieko gero. Visi lapai nuo skrotelės imę minkštėti ir raukšlėtis, tamsėti. Atrodo, kad jau viskas jiems, kaput. Patį apatinį, kuris įlūžęs, nupjoviau ir ant skrotelės radau juodą nedidelę 2mm dėmę :cry: Ją išpjoviau, apibarsčiau cinamonu. Nupjoviau ir kitus lapus išsigandusi, kad ir po jais bus tas pats, bet nieko. Palikau vienintėlį viršutinį lapelį. Jis irgi nuo skrotelės pradėjęs raukšlėtis ir minkštėt. Bet sakau, reiks pažiūrėt kas su juo darysis toliau. Pati skrotelė, nupjovus lapus iki pat galo, neminkšta. Matosi, dar nepažeista. Visą likusią skrotelę apibarsčiau cinamonu ir palikau. Nežinau, ką darytt toliau. Visos šaknys sveikos.

Galbūt čia bakterinė infekcija?
Sprendžiu iš čia http://shop.passiflora.ru/article_info. ... cles_id/59 7-os lapų deformacijos aprašymas.

1. Kas ta juoda dėmė, nuo ko ji?
2. Jei ją pašalinau, ar tas brudas nebeplis daugiau ir ar nepersimes į šaknis?
3. Gal dar reiktų pamirkyt fungicide ir tada kišt į naują vazonėlį su nauju substratu?
4. Koks šansas išgyvent?

P. s. nepykit, jei ne toj temoj rašau. Jei įmanoma perkelkit, kur reikia.
Gėlės daro žmones geresnius ir laimingesnius; tai saulė, penas ir vaistai sielai.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 11 Lap 2011, 16:34

Jeigu augalas pašąlo, tai garantuotai viskas. Jei tai ne nuo šalčio, tai gal iš šaknų išleis kokią atžalėlę.

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 11 Lap 2011, 16:48

Nu velnias kaip gaila... taip man reikėjo minimarko :cry:
Bet dar nepasiduosiu, bandysiu fungicide pamirkyt. O mirkyt reikia visą augalą ir lapus įkišt?
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Kaštonė » 11 Lap 2011, 16:58

Man irgi atrodo, kad šansų beveik nėra, ypač jei ir skrotelės vidus minkštas. Čia gali būti ir bakterinis puvinys :think: . Labai svarbu atskirt nuo kitų augalų. Jei dar nori bandyt mirkyt fingicide, mirkyk visą, tik po to gerai išsausink tirpalo likučius iš skrotelės vidurio ir tarplapių.

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 11 Lap 2011, 17:00

Nuėmus lapus, pats skrotelės viduriukas kietas.
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Kaštonė » 11 Lap 2011, 17:03

Tuomet dar nemesk, bandyk gaivinti, tik dėl visa ko atskirk kuriam laikui nuo kitų orchidėjų.

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Standartinė DobileliS » 11 Lap 2011, 17:05

Daug skaičiau ir radau atsakymą, kodėl taip nutiko. Atkeliavo jis pas mane su įlūžusiu lapu po kelionės. Tos vietos nedezinfekavau, dar kiekvieną rytą papurkšdavau - pradėjo veistis puvinys, ir į tą lūžio vietą įsimetė bakterija. Ir gavosi bakterinis pūvinys. Kadangi augalas pas mane nepilnai savaitę, tai viskas dar labai šviežia. Tinkamai atlikus visas procedūras ir toliau prižiūrint, augalas gal nenumirs :heartsfade:
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 14 Lap 2011, 19:27

DobileliS rašė:Daug skaičiau ir radau atsakymą, kodėl taip nutiko. Atkeliavo jis pas mane su įlūžusiu lapu po kelionės. Tos vietos nedezinfekavau, dar kiekvieną rytą papurkšdavau - pradėjo veistis puvinys, ir į tą lūžio vietą įsimetė bakterija. Ir gavosi bakterinis pūvinys. Kadangi augalas pas mane nepilnai savaitę, tai viskas dar labai šviežia. Tinkamai atlikus visas procedūras ir toliau prižiūrint, augalas gal nenumirs :heartsfade:
manau vis tik, kad augalas jau buvo užsikrėtęs bakteriniu puviniu prieš pakliūdamas pas tave, o gal ir prieš pakliūdamas pas pardavėją, iš kurio pirkai. Tik dvi kelionės vėsiu oru uždaroj aplinkoj, kai supakuotas keliauja, o gal dar buvo ir drėgnas kelionės metu :arrow: visa tai ir galėjo aktyvuoti bakterinę infekciją. Vien cinamonas čia nepadės - reikia stipraus fungicido; ir tai procedūra be garantijos. Laikykitės :pray:
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
DobileliS
Susisiekti:

Re: Bakterinis puvinys ar apšalimas?

Standartinė DobileliS » 14 Lap 2011, 19:52

Fingicide PREVICUR pamirkiau prieš 4dienas visą augalą, po TO persodinau į naują substratą, į naują vazonėlį. Šiandien su visu vazonėliu vėl mirkiau fungicide.
O kelionej, tai taip, jis buvo ir atkeliavo pas mane drėgnas.
Ačiū, Olivija, už palaikymą :pray:
Negaliu, kaip gaila augaliuko... :cry: :cry:
Mano palangė
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Giriniss

Re: Bakterinis puvinys ar apšalimas?

Standartinė Giriniss » 14 Lap 2011, 22:41

siulau esant galimybej keletu skirtingu fungicidu prasieiti, previcuras gerai bet jis gana siauroko spektro. plius prasieiti kokiu nors bakteracidiniu preparatu (pradeciau paieska nuo namu vaistineles, tik praleisciau visus jodus ir zelionkes) geriausia zinoma antibiotiku kazkokiu apdorot, jei butu kiti laikai...

dar skaitalo:
http://www.orchidee.ws/krankheiten/bakt ... terium.htm
http://www.orchidee.ws/krankheiten/apot ... gizide.htm

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių