Spiranthes odorata

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Spiranthes odorata

Post by mozaika »

Musėkautas wrote:
Sun Aug 14, 2011 12:52 pm
Žydėjom prieš naujus metus (2010 lapkritis-gruodis)
P1210619.JPG
P1210619.JPG (99.65 KiB) Viewed 1112 times
Ir dabar norim žydėt (2011 rugpūtis)
P1300488.JPG
P1300488.JPG (79.44 KiB) Viewed 1112 times
;)
Musėkautas wrote:
Sun Oct 09, 2011 8:59 pm
Pernai - vienas, šiemet - trys (ir kiek anksčiau)
P1310348.JPG
P1310348.JPG (21.93 KiB) Viewed 1112 times
Musėkautas wrote:
Wed Nov 16, 2011 7:30 pm
Oi, perskaičiau žodį "numarinau" - ir kaip žaibu per viršugalvį trinktelėjo - prisiminiau, kad savųjų vazoną palikęs nešildomam namely. Ale ir atsitik tu man taip. Nulėkiau pasižiūrėt. Vandens neišgėrusios, žiedynai kaip užsikonservavę - paskutinysis kaip mačiau prieš kelias savaites pusę prasiskleidusio, taip ir dabar jis toks. Partelmpiau į šilumą, žiūrėsim kas gausis.
Musėkautas wrote:
Mon Nov 21, 2011 6:06 pm
Įnešti be jokių perėjimų nuo kokių +3-+5C (reiks kada pamatuot temperatūrą tam nešildomam namely, bet jaučiu, kad nuo lauko temperatūros dieną jau nebeturėtų skirtis) į +20C. Penkios dienos :!: - nieks nevyksta. Išsiskleidusių žiedynų lyg žiedlapių kraštai peršviečiami (neatkreipiau dėmesio kai nešiau). Bet nežinau, gal taip turi būt. Jokio vytimo. O trečiasis neišsiskleidęs žiedynas kaip buvo pusiaukelėj, taip ir yra.

Beje, LOD parduotuvėlėje užmačiau pavadinimą "sraigtenis" (mano galva visai neblogas) - čia dabar ant smūgio išvertėt, ar VKK užtvirtintas kaip oficialus :question:
Musėkautas wrote:
Tue Nov 22, 2011 7:17 pm
Paskutinioji nuotrauka (pirmame temos lape) spalio 9, dabar prisegu - lapkričio 19 dienos
spirantes1119.JPG
spirantes1119.JPG (23.17 KiB) Viewed 1112 times
Musėkautas wrote:
Tue Nov 22, 2011 8:25 pm
Nu nežinau, nežinau :Hmmmm:
Pliusai - žiedas gražus, žiedynas mandras, žydi ilgai.
Minusai - renka baltasparnius, nenori jų atiduot tuklėm, augimas ir vandens suvartojimas neprognozuojami, kvapas neaiškus, skynimui netinkamas, o svarbiausia - ne vabzdžiaėdis :) Duočiau 6 balus (na jei geroj nuotaikoj - maksimum 7, ne daugiau ;) )
Urze wrote:
Tue Jan 31, 2012 8:45 pm
Sakykit, kokiu greičiu auga ši orchidėja? Maniškė (iš LOD parduotuvėlės lietuviškos selekcijos mažė) kažkaip labai pamažu tuos savo lapukus "išsukinėja" iš tūtelės - pusantro mėnesio su tuo pačiu lapuku užsiėmusi. Sėdi ant pietinės palangės ant paaukštinimo, kad kojos nešaltų, temp. tikriausiai apie 17-19 yra, kojomis dažniausiai truputį įsibridusi į balą. Ar čia nurašyti tą lėtumą žiemai, ar tiesiog ji iš prigimties lėta?
Musėkautas wrote:
Sun Feb 05, 2012 11:01 pm
Man kažkaip atrodo, nors užtikrintai negaliu tvirtint (tikrai ko jau ko, o šitų "susuktukių" neseku ką jos daro), bet kad ima staigiai taip - išauga skrotelė ir viskas. Kitas etapas - žydėjimas. Nužydi, nuvysta. Prasikala gana greitai naujos. Ir vėl tas pats. Ne falenopsiai, kad po lapą pusę metų leist.
Musėkautas wrote:
Mon Feb 06, 2012 9:46 am
Na, aš tai žiūriu 1-2 kartus per savaite, nes kaipo ir nėr dėl ko dažniau žiūrėt :lol: Du kartus yra papildomos drėgmės atsargos padėkliukuose visiems pelkinukams. Tada ir įvertinu, kaip kuriam sekasi. Ir tikrai Spirantes iš tų, kur labai ilgą laiką nieks vizualaus nevyksta.

Beje, manasis sąžalynas jau iškeliavo į komposto krūvą. Manau, kad dėl netinkamo sąlygų kaitaliojimo rudenį. Ilgą laiką buvo nešildomose patalpose. Tada kaip tik žydėjo. Prasiskleidę žiedai tarsi užsikonservavo, o besiskleidžiantys nustojo skleistis. Įnešus į šiltą kambarį, procesas atsinaujino. Tada nužydėjo ir nugelto visa - tiek žydėjusios skrotelės, tiek išaugusios naujos. Viskas taip gana greitai, per kelias savaites.

Moralas - staigų sąlygų pasikeitimą tuom kartu atlaiko, po to parodo kaprizus.
Urze wrote:
Tue Mar 20, 2012 10:45 pm
Ar tiktų šitam suktukui durpinis substratas, skirtas daržovėms auginti? Gal joms nepamaišytų ten esančios trąšos? Juk jos kaip ir mėgėjos trąšios žemės? Tik gal reiktų smėliu ar vermikulitu/perlitu palengvinti tas durpines žemes?
Olivija wrote:
Mon Mar 26, 2012 12:28 pm
neeksperimentavau... bet rinkčiaus bent jau gėlėms , ne daržovėms (jei ten NPK skiriasi, tai kuo "Kūdesnį" )ir be abejo "palengvintą"
Urze wrote:
Fri Aug 10, 2012 8:49 pm
Buvau pasodinusi sraigtenį į natūralių durpių ir perlito mišinį ir laikiau nuolatos įmerktomis kojomis, tai baisiai stagnavo ir neaugo. Galiausiai persodinau į durpių, perlito, smulkintų kiminų ir kokosų čipsų mišinį, kad substratas puresnis ir laidesnis orui būtų. Nebelaikau vandens padėkliuke, o 1-2 kartus per savaitę palaistau. Dabar tikrai smagiau ir aktyviau auga. Nustebau persodindama, kad šaknys tokios storos ir ilgos buvo palyginus su antžemine dalimi.
Spiranthes odorata 2012-07-03 20.22.03.jpg
Spiranthes odorata 2012-07-03 20.22.03.jpg (70.92 KiB) Viewed 1112 times
Musėkautas wrote:
Tue Oct 09, 2012 9:56 pm
Paskutiniąsias dovanų gautas suktukes jau sunešiau namo. Nežinau, iš kur tas gerumo ir rūpestingumo priepuolis ir kaip ilgai jis tęsis, bet šiemet orchidėjoms neteko sudalyvaut jokiuose mano išsiblaškymo inicijuojamuose atsparumo bandymuose (nei šalčiu, nei sausra, nei kitais nepalankiais faktoriais). Visos laiku sužiūrėtos ir dabar "sueiliuotos" ant palangių.

S. odorata per vasarą jokio noro plėstis neparodė. Kaip buvo keturios mažutės vazonėlyje, taip ir liko. Ūgio irgi pastebimai nepriaugo. Vienintelis skirtumas lyginant su pavasariu - atgavę žalumą ir be baltasparnių lapai.
Urze wrote:
Wed Oct 10, 2012 7:13 am
Jogaila, gali būti, kad jos užsiėmusios požeminiais darbais buvo - šaknis augino ir žiemai maisto medžiagas kaupė, dėl to ir nepaaugo dorai. Lygiai tas pats buvo man, kai susiruošiau "skurstančias" persodinti - tokio gražumo šaknis išvydau, nors augalėliai tik po kelis lapus teturėjo. Jei sėkmingai peržiemos, kitą sezoną gal kaip duos augti, nespėsit su mačete jų sąžalyno kirsti. :lol:
Olivija wrote:
Wed Oct 10, 2012 12:10 pm
Mačetė paprastai nereikalinga, nes senoji peržydėjusi skrotelė nunyksta, o vietoj jos išauga 2-3 naujos, kurios žydi kitą sezoną. Beje, šiemet mano ūkyje geriau augo "parduotuvėlinės" jaunuolės oranžerijoj, nei senbuvės lauke :snooty:
Urze wrote:
Tue Nov 20, 2012 7:46 am
Pas mane irgi mažosios tokios plačialapės. Tik didesniosios ilgesniais ir siauresniais lapais. Bet šiaip labai pamažu augo šiais metais. Tikėjausi, kad daugiau pasistūmės. Kaži, kas joms ne taip gali būti, ko joms nepataikau? Substratą palaikau drėgną, bet ne užmirkusį, sklaidytos šviesos vasarą gavo, gyveno šiltai namuose (per šilta buvo?). Kurį laiką amarai jomis mito, kol pagaliau visus nurankiojau. Dabar viso seniausius lapus geltonina ir džiovina - atrodo kaip natūralus rudeninis lapų metimas, tik ar joms jis priklauso? Šiuo metu ant pietinės palangės, temperatūra svyruoja 15-21 laipsnių.
Urze wrote:
Sun Sep 01, 2013 12:58 pm
Balti ir pūkuoti žiedai pirmomis dienomis po išsiskleidimo nekvepėjo, o paskui pradėjo skleisti salsvą kvapą, man primenantį gliceriną arba senus močiutės lūpdažius. :D Ir gan greitai seniausi žiedai, esantys žiedyno apačioje, pradėjo formuoti sėklines dėžutes. Tikriausiai savidulka buvo. Tas baltumas - tai smulkutės sėklos, pabirusios iš praplėštos dėžutės.
Spiranthes odorata 2013.08.08 2.JPG
Spiranthes odorata 2013.08.08 2.JPG (194.23 KiB) Viewed 1112 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Post Reply

Return to “Žemėje augančios orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests