reikia patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
laumika

Re: reikia patarimo...

Standartinė laumika » 24 Sau 2020, 23:03

Dėkui MrGreen, praktiškai jau stovėjau ant starto linijos su peiliu rankoj, bet vat dar reikėjo, kad kas patapšnotų per petį ir pasakytų "pirmyn" :D Einu pjaustyt.

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 10 Bal 2020, 16:38

Naujokė iš O&M
Šiandien pastebėjau tokią dėmę. Panašu kad puvinys,minkšta.
Dalį nupjoviau,bet tikriausiai geriau visą morką pašalinti?😥
Prikabinti failai
20200410_173738.jpg
20200410_173738.jpg (2.24 MiB) Peržiūrėta 679 kartus(ų)
20200410_173618.jpg
20200410_173618.jpg (2.74 MiB) Peržiūrėta 679 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 10 Bal 2020, 16:47

Dar tą rudą dėmę išskobti ir cinamonu pabarstyti. Naujas ūglis maitinasi iš senosios bulvės, gal geriau, kad liks likutis jos.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 10 Bal 2020, 16:51

Ačiū!🙂

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 10 Bal 2020, 21:16

Aš visus minkštus , šlapius puvinius šalinu iki sveiko audinio ir tepu spiritu,ar kokiu nors dezinfektantu su spiritu arba jei neturiu- vandenilio peroksidu. Ir mikštas šlapias juodas dėmes taip prideginu

Vartotojo avataras
InetaSka

Standartinė InetaSka » 19 Geg 2020, 23:03

Gal turit minčių kas tai galėtų būti? Kaip galėčiau gelbėti? Perbraukiau su vata, lyg nesimato kenkėjų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Prisijungęs
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 20 Geg 2020, 11:56

Pas mane buvo su pora parduotuvinių falenopsiu panašiai, tai jau aš tokius deginu. Vieną dar labai norėjau turėti, po kiek laiko visus lapus numetė, keikį užsiaugino iš pagrindo, bet tas irgi po kiek laiko įdomiai pradėjo violetine spalva dengtis ir lapai prarado standumą. Supratau, kad virusinis susirgimas.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
InetaSka

Standartinė InetaSka » 20 Geg 2020, 13:43

mozaika rašė:
20 Geg 2020, 11:56
Pas mane buvo su pora parduotuvinių falenopsiu panašiai, tai jau aš tokius deginu. Vieną dar labai norėjau turėti, po kiek laiko visus lapus numetė, keikį užsiaugino iš pagrindo, bet tas irgi po kiek laiko įdomiai pradėjo violetine spalva dengtis ir lapai prarado standumą. Supratau, kad virusinis susirgimas.
Aš irgi turiu įtarimą, kad čia virusinis.. Bet augalas ne naujas, jau porą metų pas mane, mano vienas iš mėgstamiausių, nesinori taip atsisveikinti.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Lie 2020, 21:37

Brassocattleya Yellow bird - šviežias tailandietiškas inportas. Atkeliavo nupuvusiom beveik visom šaknim, tad dabar tikslas - jas atauginti. Auginasi net kelis naujus ūglius, budina naujas akutes, tai gyvent nori, bet su šakninis - bėda. Kelios naujos pradėjo augti, bet gan greitai jose pasimatė pajuodavimai, o dar po kelių dienų visai tos šaknys nunyko. Laikoma dalinai uždengtame akvariume su bala po kojomis, bet jos nesiekia, oro drėgmė apie 60-75 %, gauna išsklaidytos šviesos, bet kai saulėta, temperatūra gerokai pakyla, o ir šiaip šiltai stovi. Substratas stambus, pasodinta tinkliniame vazone, apipurškiu kas dieną ar dvi, leidžiu pradžiūti. Kasdien pravėdinu tą akvariumą kelissyk. Trąšų negauna, vanduo - vandentiekio, virintas.
Gal kas turite kokių variantų, dėl ko naujos šaknys nunyksta?
20200703_192129.jpg
Viena dar gyva, bet jau juoduojanti, kita jau nunykusi šaknis.
20200703_192129.jpg (431.5 KiB) Peržiūrėta 81 kartus(ų)
20200703_192205.jpg
Ir jau abi nunykusios po kelių dienų.
20200703_192205.jpg (324.36 KiB) Peržiūrėta 81 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Lie 2020, 21:58

Kadangi dabartiniu metu oro drėgnis didelis tai nereikia laikiti katleja drėgnai be to, nepurskaliokit, tegul substratas buna apisausis , jeigu motinioės bulbos labai raukšlėjasi tai nupurškit tik lapus , kai šaknys sulis į substratą tuomet po truputi ty pradedant nuo substrato paviršiaus papurškaliokit .
Čia kaip pavizdis, praitais metais augo uglis virš substrato o vazone substrato nebuvo iki viršaus ir naujas uglis pradėjo augintis šaknis - daug šaknų, pagailo man ir ant šaknų užbėriau substrato o viršų apdėjau nedideliu skuoksniu kiminų , ir ka :) šaknų galiukai per kelias dienas pajuodavo ir šaknų augimas sustojo .
Išvada, jeigu šaknys auga atviram ore jos kaip ir orinės ir turi buti beveik sausos bet kai šaknys pasiekia ( pačios) substratą ir pradeda augti substrate ( nes substrato viršus beveik sausas ir kuo gilin tuo drėgnesnis) tai šaknys adaptuojasi prie substrato ty didesnės drėgmės ir tesia savo augimą substrate.
Manau isamiai parašiau ? :D
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 06 Lie 2020, 22:10

Labai panašią situaciją turėjau su Brassavola Little Stars, visiškai bešaknė ir susiraukšlėjusi atkeliavo, o naujos šaknys nujuosdavo, tai, kaip ir Ričardas minėjo, nustojau lieti, tik papurkšdavau substrato paviršių šiek tiek, o kai jau buvo galima keliauti laukan (birželio pradžioje gal..) , išnešiau į lauką, šiuo metu oras labai tinkamas - drėgna, naktį vėsu, dieną karšta. Žiūriu kad ne tik pradėjo augti šaknys, bet ir įsitvirtino vazone visas augalas. Iš kur tos šaknys išlindo net nežinau, nes nauji ūgliai tik du ir tie patys dar maži. Bet grynas oras tikrai labai padėjo.
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 06 Lie 2020, 22:11

Beje, maniškė tupi moliniame mini vazone su kokoso čipsais.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Lie 2020, 22:21

Kokoso čipsai imlus vandeniui, tai atsargei su laistymu , nes šaknys greitai gali suputi .
Mano galerija

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 06 Lie 2020, 22:24

Stovi lauke, po atviru dangumi, maudo lietus, gaivina vėjas, šildo saulė. Atrodo, kad šiuo metu jaučiasi puikiai, šaknų jau turi padoriai! Pati vazone laikosi, nebereikia kastylių 😉.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Lie 2020, 22:37

Va va, maudo lietus, kad perdaug neprimauditu :)
Saviškes palieku mauditis bet su saiku , nes, pagaliuko metodas jau šlapias buna bet substratas apisausi o jeigu dar daugiau palija ty kelias dienas , va tada tenka vazonus pagal svori tikrinti ir jeigu palikti dar ilgesniam laikui mauditis tada šaknys ir substratas bus permirkes o tada jau negreitai pradžius ir gaunasi, šaknų puvinis.
Ps. Permirkes substratas net moliniam vazone per dieną, dvi nepradžius .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių