reikia patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: reikia patarimo...

Standartinė Ramsis » 18 Spa 2016, 19:47

Iš to užsakymo jie tokie visi panašūs. Man irgi nelabai su jais, bet dabar perkrausčiau į orchidariumą - sandėliuką, tikiuosi pagerės situacija.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Vas 2017, 13:27

Rūšinės katlėjos lapas per kelias dienas pasidarė toks. Viršutinėj pusėj sausi nurudimai, apatinėj pusėj irgi sausa, bet lyg lapo viduj šlapia būtų, nors jokių iškilimų nėra. Iškart nurėžiau visą lapą, nes labai nepatiko toks vaizdas. Gal kas esat susidūrę ar skaitę, kas tą sukelia? Sąlygos nesikeitė kelis mėnesius (stovi šiltai ir lempomis), nebent kurią dieną per šaltu vandeniu paliejau.
Prikabinti failai
2.jpg
Viršutinė pusė
2.jpg (636.77 KiB) Peržiūrėta 6582 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 26 Vas 2017, 14:03

Iš viršaus atrodo kaip nudegimas/nušalimas, iš apačios kaip bakterijų pažeistas lapas, bet niekas kaip sakei nesikeitė, dar variantas pasigooglink "Mesophyll cell collapse", bet irgi nelabai panašu. Esu skaitęs kad vandeningos dėmės atsiranda dėl drėgmės trūkumo, kai per ilgai būna sausai augalas arba kai dėl šaknų pažeidimų negali augalas pasisavinti vandens.
Vienu žodžiu jeigu išsiaiškinsi kas atsitiko, parašyk ir čia, bus visiems įdomu paskaityti. Pas mane yra taip buvę ir aš niekada nelaukęs nupjaudavau ir viskas.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 26 Vas 2017, 15:23

O kaip šaknys?
Čia daug informacijos, gal atsirinksit, linkiu sėkmės.

http://www.orchidee.ws/krankheiten/02.htm

Vartotojo avataras
Nagas
Moderatorius

Standartinė Nagas » 26 Vas 2017, 16:59

Kokių baisybių žemuogės nuorodoje.
Man panašiausia į nudegimą - tačiau pradžioje panašiai ir bakterijos atrodo... Bet jos dažniausia kerta ir prasideda tose vietose, kur užsilaiko drėgmė, ties šaknimis, ar skrotelių, lapų pažastyse o čia visiškai lapo viduryje. Gali būti ir mišrainė - prasidėjo nuo nudegimo ir įsimeta bakterija (tą skaidri plintantį dėmė apačioje jau nelabai paprastą nudegimą primena). Bet kokiu atveju čia tik spelionės.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Vas 2017, 19:26

Ačiū už išsakytas mintis. Lempos yra LED ir jas prilietus šilta, bet nedegina. Kai lapas ilgą laiką liečiasi, nudega, bet per kelis cm nuo lempos esantiems lapams nieko. Ir šitas lapas nebuvo arčiausiai lempos esantis. Tai nudegimas netinka. Pašalimas irgi ne, nes šiltai ir be skersvėjų stovi. Šaknų turi gausiai ir paviršiuj matosi jos gražios, ūglių gumbai lygūs, nesusišaukšlėję, tai su vandens trūkumu kaip tai irgi neturėtų būti bėdų. Bet gal vis tik per retai laistau? Dabar labai greitai išdžiūsta substratas. :scratchheadyellow: Šita katlėja per kokius metus jau kelis naujus ūglius prarado juodajam puviniui. Laiku juos pašalinau, kol dar tik lapuose buvo, ir neišplito per rizomą. Ale vis jai kliūna tokia "laimė".

P. S. Po metų nuo šios žinutės šiai katlėjai išlindo virusas (99 %, kad virusas). Daugiau nuotraukų ir komentarų virusų temoje.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 26 Vas 2017, 19:45

Gerai būtų, kad tų baisybių išvis nebūtų ), bet be laboratorijos diagnozės nei patvirtinti, nei atmesti negali, taip kad geriau " persidrausti", ir gydyti kaip sunkesnį atvejį ))
Man atrodo, katlėja , kuriai trūksta vandens, raukšlėsis, o ne dėmes ant lapų "mėtys". Na, linkiu kuo greičiau pasveikti

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Bir 2018, 18:10

Beveik metai atgal gautas Bc. Saint Andre - turėjo šiokį tokį įskilimą, ar, net labiau, įpjovimą ant savo bulvės. Aš jį mačiau, tačiau neatrodė, jog reiktų imtis kažkokių didesnių priemonių nei apšlakstymas vandenilio peroksidu. IR nebūčiau susirūpinus, jei nepamatyčiau keisto geltono parudavimo ant sekančios (tolėliau kiek) bulvės. Labiausiai pažeistos bulvės lapas visiškai sveikas, tik gerokai susiraukšlėjęs ir susitraukęs, tad ant lapų nematyti jokių probleminių vietų.

Aš kiek pasimečiau, nes nesuprantu nei kas tai yra, nei ką daryti toliau. Atrodo lyg paprastas įskilimas, privertęs bulvę džiūt, bet aš tikrai galiu klysti.

bcandre.jpg
bcandre.jpg (133.05 KiB) Peržiūrėta 5398 kartus(ų)
andre.jpg
andre.jpg (150.95 KiB) Peržiūrėta 5398 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Bir 2018, 19:59

Man panašu į puvinį nuo didelės substrato drėgmės , manau papuvo šaknys ir persimetė į bulbą.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 19 Bir 2018, 20:03

O sita pazeista bulve saknu neturi!! Ji jau is parduotuves atejo su perdziuvusiom saknim. Ir visas juodumas prasidejo nuo ten, kur bulve buvo ipjauta.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 19 Bir 2018, 20:12

Slogaa rašė:
19 Bir 2018, 20:03
O sita pazeista bulve saknu neturi!! Ji jau is parduotuves atejo su perdziuvusiom saknim. Ir visas juodumas prasidejo nuo ten, kur bulve buvo ipjauta.
Aš Jūsų vietoi traukčiau lauk iš vazono ir sutvarkyčiau , nes nuotraukoi matau kad juodulys plečiasi.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 19 Bir 2018, 20:45

Jo čia puvinys, gal koks sausasis, jis plečiasi, reiktų šalinti visus įtartinus ūglius.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 20 Bir 2018, 15:34

puva.jpg
puva.jpg (245.18 KiB) Peržiūrėta 5335 kartus(ų)
Tai jūs mane baisiai išgązdinot vakar, nes mažiau nei už savaitės palieku savo kuklią kolekciją dievo valiai, su pora laistytojų ir tikrai nesinorėtų išvažiuot su tokiom naujienom.

Taigi, ištraukiau aš "Andrių" iš vazono (buvo smagu pamatyt visą gausybę naujai priaugusių šaknų) - kaip ir minėjau, įtartinas galas neturi jokių šaknų, o ir tų keistų rudavimų pradžia buvo įskilimas (mano nuomone), kurį minėjau . Raudonai apvedžiau visas įtartinas vietas, punktyru - galimas nupjovimo vietas. Nupjovus antru numeriu pažymetoj vietoj - liks vos du ūgliai su viena augančia akim. Ar orchidėjai tiek užteks, ar čia ne Oncidiumas, kad skaičiuot po tris bulves? :D

Aš niekada jokių operacijų neatlikinėjau, dėl to būtų labai gerai išgirsti nuomones, bei patarimus. (nupjovus, kiek pamenu, reikia cinamonu apibarstyt?)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Bir 2018, 16:46

Kirpčiau ties antru punktyru - jei jau šalinti, tai viską, kas įtartina. Nupjovus būtina apžiūrėti, ar likusi rizoma nepakitusios spalvos. Ji turi būti visa vienodos, šviesios spalvos. Jei yra nors kiek patamsėjimo, kirpti dar gabaliuką, kol bus visiškai graži ir sveika rizoma. Čia kaip dalinai supuvusią šaknį šalinant iki gyvo ir gražaus audinio. Pjūvio vietą galima apibarstyti cinamonu ir paskui bent savaitę jos nešlapinti. Kirpti / pjauti su kažkuo tikrai aštriu (sekatorius, žirklės, peilis), kad žaizda būtų kuo lygesniais kraštais ir kuo mažiau būtų sužaloto audinio nuo gniuždymo, traiškymo (tą paprastai daro neaštrūs įrankiai). Jei reikia pakartotinio pjūvio, įrankį dezinfekuoti ugnimi (žiebtuvėlis netinka, nes per mažai kaitros duoda), spiritu + ugnimi arba balikliu.

Visada geriau palikti kuo daugiau ūglių, bet čia yra rizika, kad iš to mažai pažeisto ūglio puvinys gali pereiti į kitus, todėl šiuo atveju aš rinkčiausi mažiau, bet sveikų ūglių. Tuo labiau, kad likusi dalis turi visai gražias šaknis. Po operacijos duot savaitę ar dvi ramybės be didelių kaitrų, saulės vonių, kaip ir visiems persodintiems augalams.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Bir 2018, 16:57

Aš pjaučiau kur punktiras 2 , uztepti pjovimo vietą cinamonu arba medžio anglies milteliais. Aš tepu medžio milteliais .
Po visko statikit šviesioi bet ne salėtoi vietoi , jeigu sodinsit į dregną substratą tai kelias dienas augalą tik nupurškit , kai substratas beveik išdžius tada tik perliekit o po keletos laistymų po neilgai ir mirkiti pradekit .
Lieti, mirkiti reikia tik tada kai substratas buna vos drėgnas .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių