reikia patarimo...

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Amise

Re: reikia patarimo...

Standartinė Amise » 26 Bal 2016, 13:40

Urze rašė:Kokia ten temperatūra, ypač naktį? Ar nebus per vėsu ten? Falenopsiams žemiau +12-15 laipsnių jau nelabai patinka, ypač jei dar drėgnokis šaknimis. Nepalankios temperatūros mažina augalų "imunitetą", o jeidar kokia kvaraba ant jų sėdi, tai ir suėsti greitai pasilpusį gali.
Lauksim tolimesnio raporto. Linkiu, kad jis būtų su geromis žiniomis.
Kaip tyčia laikiaus džiovinimo dietos, bet matyt perdaug vėsos buvo ir dar n priežasčių.
Pora mažų maišiukų falenopsių su visu subtratu jau pečiuj. Pasigraudinau, bet matyt jau susitaikiau, tai šiandien negaileistingai, be jokių stagariukų reanimacijų. Liko pora myliniausių kur gal suteiksiu šansą reanimuotis ir keletas kurie kol kas visai gerai laikos.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 26 Bal 2016, 16:55

Amise, palaikau morališkai!

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 26 Bal 2016, 17:55

:cry: Turiu problemą su naujokėliu-olandu den.cuthbersonii pink. Atvažiavo su juodais taškeliais ant žiedo,kurių aš perdaug nesureikšminau,ir matyt be reikalo... Ant lapelių atsiranda juodi taškai,po dienos lapelis gelsta ir nudžiūsta. Šiai dienai prarasti 4 lapeliai. Porą kart nupurškiau vario preparatu,bet tas nestabdo.šiandien grįžus namo radau dar 1 nugeltusį...ką daryti :question:
Prikabinti failai
2016-04-26_06-37-13.jpg
2016-04-26_06-37-13.jpg (220.8 KiB) Peržiūrėta 7046 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 26 Bal 2016, 21:33

Jūra man irgi tokia pati problema, tik gal ne taip greitai jie geltonuoja. Jie iš to pačio pirkimo. Aš dar nieko nepurškiau bet žiūrėsiu ką čia pritaikyti.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 26 Bal 2016, 21:46

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 27 Bal 2016, 06:48

Šįryt pakartojau varį [O.0] ...būtų gaila tokį grožį prarasti...
Žemuoge,kur būna pirkti šio "Maksim"?

zemuoge

Standartinė zemuoge » 27 Bal 2016, 08:52

Man buvo atsiuntę iš Suomijos,bet pirko Rusijoj, tai gal kokiam turgelyje paklausinėt?

Vartotojo avataras
Eglinainis

Standartinė Eglinainis » 17 Spa 2016, 15:47

Sveiki ir vėl,

turiu klausimą. Ne pirmą gaunu iš Lietuvos parduotuvės nekokios būklės augalus... Ir atsisveikint ne su vienu teko :evil:
Ant šito mažio tokių pūslių va yra, jos gerai matos, foto padaryta iš vienos pusės ir iš kitos kaip atrodo toj vietoj. Pabandžiau ant vieno lapuko pašalint, bet vistiek jų atsiranda ir atsiranda. Gal kažkas kažkokių minčių ,kas tai?

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 17 Spa 2016, 18:33

Sunku pasakyti kas čia per liga, bet Jūs jį visą užmerkite į kokį nors sisteminį fungicidą, tegul augalas jo prisigeria. Nepadės tai nepadės, bet žinosite, kad viską padarėte. Jeigu tai virusas ar bakterinis susirgimas, tada jau padėti nieko negalite, geriau tokius augalus laikyti atskirai nuo sveikų, dažniau juos padžiovinti, padidinti vėdinimą, kartais su tokia liga gali ilgai augti ir žydėti, tik kad visada bus rizikos nuo jų užsikrėsti kitiems augalams. Kartais liga tiesiog išnyksta, o priežasčių gali būti labai įvairių, pvz. žymus temperatūros padidėjimas, ligos patogenai vystosi tik tam tikrose sąlygose ir tiesiog padidinus temperatūrą (iki augalaui nemirtinos) neprisitaiko šiam veiksniui ir žūsta. Niekada nebandžiau, bet vis galvoju, kad tokį reikalą galima išmėginti su karšto dušo procedūromis, tik jos greičausiai turėtų būti daug ilgesnės nei budinimo atveju.
Čia tiesiog pamastymai, kaip sakiau pats nemėginau.
Įdomu ką galvoja kiti :question:

crawlfast

Standartinė crawlfast » 17 Spa 2016, 23:25

O tos pūslelės iškilusios? Ir pakrapščius nenusikrapšto? Jei taip, tai man čia panašu į edemą. Pradžioj pūslelės būna šviesios, vėliau gali ir rudos pasidaryt. Aš tokių gėrių neturėjau, bet gudrusis internetas sako, kad edema būna nuo perlaistymo kai yra šalta. Tada augalas nebesugeba išgarint tokio kiekio vandens kokį pasiima ir jo ląstelės žūsta, suformuodamos pūsleles.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 18 Spa 2016, 09:09

Dėl to burbuliuko, tai man irgi atrodo, kad tai edema. Bet man dar įtartinai papilkėjusi apatinė lapo pusė, gal tai tik tokia nuotrauka, o gal voratinklinės erkės?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Spa 2016, 12:58

Jūra rašė:Turiu problemą su naujokėliu-olandu den.cuthbersonii pink.
Jūra, kaip Jūsų dendrobis laikosi?

Vartotojo avataras
Eglinainis

Standartinė Eglinainis » 18 Spa 2016, 13:41

Tą palenopsiuką aš gavau su tom pūslėm jau, visai nesenai parkeliavęs augaliukas.
Pabandžiau pakrapštyt tas pūsles ,tai jos nusikrapšto , jos iškilusios - taip. Tai greičiausiai ten edema ir bus .
O dėl voratinklinės erkutės ,tai kaip ir nėra jos, galbūt nevykėlė tiesiog foto gavos.

Vartotojo avataras
Jūra

Standartinė Jūra » 18 Spa 2016, 14:12

Urze rašė:
Visai prastai,Urze. Kažkas ne taip su auginimo sąlygom arba kažko neperprantu aš šių mažių. Šis dar gyvas,bet prie pabaigos. (Viso pirkau juos 3- vienas iš OM užsilenkė po savaitės mano namuose- pagavęs puvinį,trečiasis iš schwerterio šio metu panašiai atrodo..)
Pradžioj,kaip ir rašiau-dėmės radosi,po 3 karto purškimo vario preparatu-nustojo dėmėtis,bet jau buvo numetęs pusę lapelių. Vasarojo ant blokelio,ant vakarinės palangės,buvo kasryt purškiamas RO vandenuku ir lyg jau džiugino akį,bet su rugsėju pradėjo nykti. Nukrapščiau likučius nuo bloko,kelias likusias šaknis sukišau į mažutį vazoniką su kiminais,šiuo metu laikau sausiau,ant palangės apie +18-20°,vėdinimas geras,drėgnumo apie60%... laukiu stebuklų.
Jaučiu,kad ne mano nosiai tokia subtilybė [Geda2]
Kaip kitiems sekasi juos auginti?
Prikabinti failai
2016-10-18_03-08-25.jpg
2016-10-18_03-08-25.jpg (312.61 KiB) Peržiūrėta 6621 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 Jūra. Iš viso redaguota 18 kartus.

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 18 Spa 2016, 15:27

Jūra rašė:
Urze rašė:
Visai prastai,Urze. Kažkas ne taip su auginimo sąlygom arba kažko neperprantu aš šių mažių. Šis dar gyvas,bet prie pabaigos. (Viso pirkau juos 3- vienas iš OM užsilenkė po savaitės mano namuose- pagavęs puvinį,trečiasis iš schwerterio šio metu panašiai atrodo..)
Pradžioj,kaip ir rašiau-dėmės radosi,po 3 karto purškimo vario preparatu-nustojo dėmėtis,bet jau buvo numetęs pusę lapelių. Vasarojo ant blokelio,ant vakarinės palangės,buvo kasryt purškiamas RO vandenuku ir lyg jau džiugino akį,bet su rugsėju pradėjo nykti. Nukrapščiau likučius nuo bloko,kelias likusias šaknis sukišau į mažutį vazoniką su kiminais,šiuo metu laikau sausiau,ant palangės apie +18-20°,vėdinimas geras,drėgnumo apie60%... laukiu stebuklų... Jaučiu,kad ne mano nosiai tokia subtilybė [Geda2]
http://www.staugorchidsociety.org/cultu ... seases.htm rašo, kad dendrobium vario preparatais purkšti nereikėtų
Treatment: Immediately remove infected tissue using a sterile instrument, spray bactericides containing quaternary ammonium products like Physan or copper compounds on infected and adjacent plants following label instructions (copper should not be used on dendrobiums or blooming plants), or apply the home remedy of hydrogen peroxide. Disinfect growing area with 10% bleach solution. Treat nearby plants as well as those that are diseased.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių