Dalytės falenopsis - ar tai grybai?

Moderatoriai: Urze, Evaja

Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Dalytės falenopsis - ar tai grybai?

Standartinė Dalytė » 05 Kov 2011, 21:07

Užpuolė falenopsius (tikriausiai) grybelis. mėto lapus rudom dėmėm, prasideda ant šviežiausio lapo arčiausiai pagrindo, tada pasirodo ant kitų lapų. laistant tikriausiai persimetė ant daugelio likusių augalų. purškiau ir mirkiau previkure. nežinau, ar pagysim ir ar tinkamai parinkta priemonė :( na, bet kokią gavau, tokią ėmiau.
čia - kaip atrodo dėmės. kadangi turiu galimybę paveizėt pro mikroskopą, manau, smailos lazdelės ir yra piktieji grybai. dalinuosi vaizdais :
Prikabinti failai
falenopsiu_lapai.jpg
falenopsiu_lapai.jpg (43.16 KiB) Peržiūrėta 5881 kartus(ų)
pro_mikro.jpg
pro_mikro.jpg (28.51 KiB) Peržiūrėta 5881 kartus(ų)
pro_mikro2.jpg
pro_mikro2.jpg (16.62 KiB) Peržiūrėta 5881 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: Dalytės falenopsis - ar tai grybai?

Standartinė Olivija » 09 Kov 2011, 00:01

Dalyte, tau linkėjimai :D
Dalytės gėlytės atveju, manau, turime kompleksinį pažeidimą. Mano galva, grybas čia nėra toks pavojingas. Jis greičiausiai saprofitas, mintantis jau negyvais audiniais. Pavojingiausios tose pūslelėse, vėliau mezofilo įdubimuose esančios bakterijos. Greičiausiai tai Pseudomonas cattleya. Jos greitai plinta ir daro didelę žalą. Gydymas turėtų būti irgi kompleksinis- iš pradžių rekėtų purkšti ar mirkyti augalą antibiotikų tirpale (deja negaliu pasakyti ar visi antibiotikai pakankamai veiksmingai naikins bakteriją), sekančiame etape reikėtų augalą veikti sisteminiais fungicidais ir sudaryti optimalias temperatūros salygas, o patį augalą laikyti kiek sausiau. Šios priemonės galėtų padėti. Manau, problema yra ne vieno augalo išgydyme, bet ligos išplitime visoje kolekcijoje.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 09 Kov 2011, 08:44

vau.. ačiū.. imsimės veiksmų. :)

Liepa

Standartinė Liepa » 09 Kov 2011, 10:33

Dalyte, kokių antibijotikų tirpalą žadi naudoti ir kokį sisteminį fungicidą? Kažką panašaus esu pastebėjusi ant vieno savo falenopsio tai labai idomu kokių konkrečių priemonių reikėtų imtis. Skaičiau, kad viena iš priemonių naikinanti Pseudomonas cattleya yra PHYSAN, bet deja neturiu šio preparato.

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 09 Kov 2011, 17:18

aš irgi per laisvą pertrauką žiūrėjau informaciją, radau tą patį patarimą - apie Physan. dar paieškosiu daugiau info, jei visur rašys panašiai, ieškosiu, kaip jo užsisakyt.

Vartotojo avataras
Salaite

Standartinė Salaite » 09 Kov 2011, 20:08

wow kokias technologijas cia jus turite? :w00t:

As irgi zinau kad visi pas mus asociacijoje UK rimti augintojai naudoja Physan, bet naminiu budu irgi yra:

naminis tuoleto baliklis arba kalio permaganatas ir dregmes mazinimas. Man padeda :)

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 09 Kov 2011, 21:28

ar irgi buvo tokie požymiai kaip pas mane? :) rudos dėmelės ir greit plinta?

Vartotojo avataras
Salaite

Standartinė Salaite » 09 Kov 2011, 21:35

na tiesa pasakius tokio ikyraus grybo as dar nesu turejus, pas mane jei isiveisia tai tik komposte, bet mano mastymu is ten pereina i lapus. Nezinau daugiau nieko negaliu patarti, ar Lt nera Physan? bandyk pirma naturaliai, o po to su chemija. Zinau gera pasaulini foruma kur visada gaunu atsakymus i reikiamus klausimus gal ir tu pabandyk. www.orchidgeeks.com

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 09 Kov 2011, 21:42

kad antroj žinutėj yra atsakymas - kad grybas čia tik šiaip sau. kad bėda yra bakterija. lygtai skaičiau, kad physan nėra..o siųsti brangokai kainuoja. na, dar žiūrėsiu, kas gausis, rašysiu.

Vartotojo avataras
Dalytė

Standartinė Dalytė » 03 Sau 2012, 20:53

pratęsiu savo asmeninę ligų temą... :)

su falenopsiais ir kitais rudaplėmiais baigėsi liūdnai - visi išvyko į aną pasaulį. jokios chemijos neveikė, nei physan, nei geri norai. trys pilni maišai užkrato falenopsių ir liežuvių pavidalu paliko kolekciją. ar bakterija/virusas? paliko, neaišku. vienareikšmiškai, patarimas griežtas - plauti visus indus, rankas, nelaistyti kelių augalų tuo pačiu vandeniu, naudoti chemiją esant reikalui ir profilaktiškai! besąlyginiai asmeniniai pastebėjimai.

dabar toliau. naujovė - pageltonavęs bulbophyllum lapas. lapas nupjautas, augalas išmaudytas physan, žiūrėsim, kaip laikysis toliau. padidinus apatinę lapo pusę, matosi rudos vandeningos pūslelės, kai kurios su baltu Kažkuo viršūnėse. kaip visada, reportažas..
Prikabinti failai
margas-lapas.jpg
margas-lapas.jpg (8.14 KiB) Peržiūrėta 5535 kartus(ų)
pūslelės.jpg
pūslelės.jpg (35.53 KiB) Peržiūrėta 5535 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 03 Sau 2012, 21:35

Man labai panašu į bakterinį susirgimą, panašaus pobūdžio lapų negalavimus gydžiau antibiotikais, pasitariau su vienu protingu žmogum kuris parūpino leidžiamų antibiotikų, jų buvo bent 3 rūšių, vienus skiedžiau ir purškiau, kitais tiesiog vilgiau vatą ir pažeistas vietas tepiau. Lapai aišku taip ir liko su tomis dėmelėmis, tačiau liga bent jau kolkas neplinta.

Vartotojo avataras
lerika

Standartinė lerika » 03 Sau 2012, 21:43

pas mane si karta irgi visokios zarazos kimba, kaip niekad :x :x :x
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 03 Sau 2012, 21:52

Ramsis rašė:jų buvo bent 3 rūšių
kokiu jei nepaslaptis?

siemet kaip niekad puola visu galu zarazos, nepamenu tokiu dar metu ligotu ir problematisku auginime.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 03 Sau 2012, 21:56

Pavadinimų tikrai tikrai nežinau, tačiau vieni buvo tokie kuriuos galima skiesti vandeniu, tai jais purškiau, kiti kompleksiniai antibiotikai, jie neskiedžiami, ir netgi atrodo kad gaminti aliejaus pagrindu nes kai patepiau lapus jie atrodė kad riebaluoti.
beje jeigu gerai pamenu apie juos buvo pasakyta, kad naikina netgi pirmuonis ( berods taip, neprisimenu tiksliai )

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 05 Sau 2012, 22:24

Pasidalinsiu savo istorija. Pas mane visiems falenopsiams irgi kaput, visai tos pačios probleos, kaip pas Dalytę. Praradau viltį juos gydyti, niekas neima, tai dalis jau šiukšlyne, o tie, kurie žydi, keliaus po žydėjimo.... Kiek teko pastebėti, tai ta pati problema pas labai daug ką. Ir kas keisčiausia, prasidėjo liga ant senų augalų, ne ant naujai įsigytų.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių