Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Mon Mar 29, 2010 11:17 am
Epidendrum parkinsonianum

Epifitinė orchidėja kilusi iš Centrinės Amerikos. Kam gerai sekasi auginti ir pražydint katlėjas tai pas juos gerai augs ir žydės Epidendrum parkinsonianum :) Žiemą auginu ant pietinės palangės, vasarą iškeliauja į lauke esantį plėvelinį šiltnamį. Gerai auga saulėtoje vietoje. Kadangi augalas svyra žemyn (kaip matosi nuotraukoje apačioje) geriausia būtų rišti prie žievės ar sodinti į krepšelį. Svyrantys lapai durklo formos (apie 20 - 25 cm ilgio) nuo saulės paraudonuoja (raudoni lapai - ženklas kad augalas gauna labai daug saulės šviesos, o tiksliau netgi per daug, bet jei saulės gaus per mažai nežydės!). Žiedai įdomios formos, bet svarbiausia - nepaprastai skaniai ir stipriai kvepia :D Nuo trijų žiedų vakare visas šiltnamis pakvimpa(saldžiai, bet tuo pačiu ir primena šiek tiek citrusų kvapą). Didesnis apšvietimas ne tik nudažo lapus rausvai, tačiau ir žiedai ryškesnių spalvų būna :idea: Šiaip nereikli orchidėja, gerai auga namuose be orchidariumo. Kaip tik dabar auga nauji auginiai kurie jau storėja ir panašu kad žydės. O čia kelios foto ir pernai metų žydėjimo:
Image

Image

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Olivija wrote:
Sun Oct 24, 2010 8:41 pm
MrGreen wrote:Vis tik nežydėjo,nepatiko jam du kart sumažinimas krūmo :geek: bet užtai dabar 4 nauji auginiai auga ir krūva naujų šaknų, tai atgaus bent dalį buvusios "masės". Olivija kaip taviškis ? ar auga ar ilsisi ?
sakyčiau, kad prie +12 nelabai paaugsi :no: :Hmmmm: ;) bet...sužinojau kad jau puikiai prisitvirtinęs prie žievės savarankiškai, gražios šaknys...dabar svarbu susirast tinkamą lentynėlę (sąlygų prasme :shock: ) žiemojimui. Ryt gaus šviežių kiminų šaknims pridengt, beje, kaip premiją už gerą elgesį :D
MrGreen wrote:
Mon Mar 21, 2011 11:43 pm
Evaja wrote:MrGreen, nepamiršk, aš eilėj :):)
Olivija wrote: :poke: :poke: nusiteik laukt kokius šešis metus, kaip aš :lol: :lol: :lol:
Na taip, pernai vasarą jis 2 kart dalintas(dėl to nežydėjo kaip kasmet), tai dabar ilgokai teks laukti kol atgaus savo masę, nes noriu pamatyti žiedus, o ne vien į lapus spoksot :P
Evaja wrote:
Tue Mar 22, 2011 5:14 am
MrGreen wrote: Na taip, pernai vasarą jis 2 kart dalintas(dėl to nežydėjo kaip kasmet), tai dabar ilgokai teks laukti kol atgaus savo masę, nes noriu pamatyti žiedus, o ne vien į lapus spoksot :P
man rodos neteks laukti, nes galvoju aš jį B augalą užsisakyti :smartass:
MrGreen wrote:
Mon Aug 15, 2011 7:03 pm
Šiemet žiedų jau nebus, bet pats augalas gerokai paaugo :)
Olivija wrote:
Sun Dec 04, 2011 4:49 pm
Evaja, tai užsisakei tu EP ? dar žinau, kad Divatielis turi ;) didoką tokį :D

MrGreen, o žiemą kaip dažnai purški/mirkai bloką? ir iki kiek krenta naktį temperatūra ant tavo augalų palangės?
MrGreen wrote:
Sun Dec 04, 2011 5:16 pm
kartą per 1-2 savaites stengiuosi pakišti po dušu ir viskas, žiemą jis šiek tiek pasiraukšlėja, bet nereikia persistengti su laistymu.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

divatielis wrote:
Mon Dec 05, 2011 12:57 am
Nu tai ir aš idedu savo mažulį :mrgreen: visu gražumu :mrgreen: gyvena orchidariume ir kasdien purškiu šaknyną, nes šaknys greit pradžiūna nuo ventiliatoriaus. Auginamės šešis naujus lapukus :mrgreen: relax - nebuk pavydnikas :poke:
Epidendrum parkinsonianum (1) copy.jpg
Epidendrum parkinsonianum (1) copy.jpg (79.2 KiB) Viewed 4112 times
Relax wrote:
Mon Dec 05, 2011 1:14 am
divatielis wrote:relax - nebuk pavydnikas :poke:
Tai gi aš taip baltai pavydžiu, be jokios juodosios magijos :mrgreen: :oops:

P.S
O šiaip ne tikslingiau šito parkinsono temą pervadint į Coilostylis parkinsoniana, nes kaip ir Epidendrum parkinsonianum tik vienas iš sinonimų :think:

P.S_2
Eina sau kaip aš jo jau noriu... Ot prakeikta žiema... :idea: :x
Evaja wrote:
Mon Dec 05, 2011 7:26 am
Olivija wrote:Evaja, tai užsisakei tu EP ? dar žinau, kad Divatielis turi ;) didoką tokį :D

MrGreen, o žiemą kaip dažnai purški/mirkai bloką? ir iki kiek krenta naktį temperatūra ant tavo augalų palangės?
turiu ir aš :) Gavus biškį padžiūvusį... vasarą daugiau mažiau stovėjo ir, matyt, bandė taikytis prie lietuviškų sąlygų, na o kitą vasarą tikiuosi aktyvaus augimo :)
divatielis wrote:
Mon Dec 05, 2011 4:37 pm
relaxxx84 wrote: P.S
O šiaip ne tikslingiau šito parkinsono temą pervadint į Coilostylis parkinsoniana, nes kaip ir Epidendrum parkinsonianum tik vienas iš sinonimų :think:
Na daugelis orchidėjų turi po keletą pavadinimų, o kai kurie pavadinimai vis dar keičiasi, tad sunku čia su tom rūšim ir gentim. Bet šiuo atveju manau, kad Epidendrum parkinsonianum yra labiausiai naudojamas pavadinimas šiai rūšiai (bent kol kas). Ir prekybininkai ,dažniausiai, naudoja būtent šį pavadinima, tad manau nekompikuojam, kol kas sau gyvenimo :mrgreen:
Evaja wrote:
Mon Dec 05, 2011 6:51 pm
MrGreen wrote:
Evaja wrote: na o kitą vasarą tikiuosi aktyvaus augimo :)
O kaip dabar ? neauga ? Pas mane dabar auginasi naujus ūglius :think:
nea, neauga. :neutral:
Urze wrote:
Thu Dec 29, 2011 11:38 am
Radau, kad Orchid Culture Sheet puslapyje pateikta informacija apie jiems reikalingas augimo sąlygas. Kokį didelį paros temperatūrinį skirtumą jie toleruoja! Tai negi tokį reik jiems suteikti, jei norima žiedus pamatyti? :shock: Beje, iš aprašymo supratau, kad nemažus kerus suformuoja šitas epidendras. MrGreen, kokio dydžio ir per kiek metų pas Tave jis užaugęs buvo, kai jį dalinai? Ir ar greitai auga, ar per sezoną tik vieną ūglį suformuoja? Divatielio net kelis vienu kartu leidžia, bet ar čia iš gero gyvenimo, ar kaip tik bando į tą gyvenimą kabintis, nes negausiai lapų turi?
MrGreen wrote:
Thu Dec 29, 2011 8:33 pm
Urze wrote:Radau, kad Orchid Culture Sheet puslapyje pateikta informacija apie jiems reikalingas augimo sąlygas. Kokį didelį paros temperatūrinį skirtumą jie toleruoja! Tai negi tokį reik jiems suteikti, jei norima žiedus pamatyti? :shock:
pas mane iki +3 C ištveria sausai būdamas, tačiau retai pasitaiko kad tokia temp užklumpa pavasarį ar rudenį kai augalas būna šiltnamyje. Žinoma jokiais būdais nerekomenduoju taip vėsiai jo auginti :!: Tiesa vistik temp. skirtumas reikalingas norint pražydinti, nes jei bus visada beveik vienoda temp. džiaugsitės tik gražiai svyrančiais lapais...

Urze wrote:Beje, iš aprašymo supratau, kad nemažus kerus suformuoja šitas epidendras. MrGreen, kokio dydžio ir per kiek metų pas Tave jis užaugęs buvo, kai jį dalinai? Ir ar greitai auga, ar per sezoną tik vieną ūglį suformuoja? Divatielio net kelis vienu kartu leidžia, bet ar čia iš gero gyvenimo, ar kaip tik bando į tą gyvenimą kabintis, nes negausiai lapų turi?
Nėra jis labai greitai augantis, pas mane gyvena daugiau kaip 6 metai, auga kaip dauguma epidendrų, katlėjų - per sezoną viena viršūnė užsiaugina 1-2 ūglius, tačiau po dalinimo jis suskubo augintis apie 5 naujas viršūnes, tai šiemet nemažai naujų ūglių užaugo :) kokio dydžio augalas, matosi fotografijoje pirmame puslapyje, tik dalis jo pasislėpę po T. usneoides :idea: Matosi tik naujausi ūgliai išlindę :)
Urze wrote:
Fri Dec 30, 2011 6:45 am
Kaži, o suveiktų jam dalinis rizomos (šakniastiebio) įpjovimas kaip paskatinimas daugiau viršūnių auginti? Apie šį būdą buvo kalbėta katlėjų temoje, minėti ir gumblapiai. Pagal tai, kad Taviškis, MrGreen, po dalinimo puolė 5 naujas viršūnes augintis, man rodos, kad turėtų veikt toks būdas augalo didinimui.
MrGreen wrote:
Fri Dec 30, 2011 10:20 pm
Žinoma kad suveiktų. Pas mane buvo nupjautos kelios viršūnės, tai jis tiesiog daugiau viršūnių užsiaugino, o tu jei tik padalinsi rizomą, turėsi ir senąją viršūne ir paskatinsi naujas augti iš miegančių pumpurų.
Relax wrote:
Wed Feb 13, 2013 11:43 am
divatielis wrote:Nu tai ir aš idedu savo mažulį :mrgreen: visu gražumu :mrgreen: gyvena orchidariume ir kasdien purškiu šaknyną, nes šaknys greit pradžiūna nuo ventiliatoriaus. Auginamės šešis naujus lapukus :mrgreen: relax - nebuk pavydnikas :poke:
divatielis jau senokai kažkur dingo iš forumo tai kreipiuosi į visus. Gal žinot iš kokio tiekėjo ji pirko savo parkinsoną? :think:
Olivija wrote:
Mon Feb 18, 2013 7:13 pm
relaxxx84 wrote: divatielis jau senokai kažkur dingo iš forumo tai kreipiuosi į visus. Gal žinot iš kokio tiekėjo ji pirko savo parkinsoną? :think:
galiu tik tiek pasakyt, kad užsakymą 2011 (?) organizavo Jurgita iš Kauno, o aš dalinau Vilniuje. Man rodos, buvo vasaros vidurys-pabaiga ir lygiagrečiai atėjo užsakymai iš dviejų tiekėjų. Tada dar dendrobiai labai ilgom kasom parvažiavo............... bandyk žiūrėt užsakymų archyve...
Relax wrote:
Sun May 05, 2013 9:21 pm
Na, atsidžiaugiau svajone tai dabar pradėjau nagrinėt O.o
Vazonikas 12 cm, nepermatomas. Iš viršaus stambus substratas- žievė su trupučiu nesmulkintų kiminų. Pakapščiau giliau ir kuo gilyn tuo substratas smulkyn. Apačioj vazoniko visai košė. Norėčiau traukt lauk ir rišt ant bloko, bet dabar neturiu tinkamos pliauskos ir neaišku kada geriau tą daryt :scratchheadyellow: Brandinu dar mintį, kad gal geriau jį man atsargiai ištraukt ir su visu turiniu talpint į krepšelį, bet su krepšeliais neturiu patirties, todėl truputi bijau. Nors pats augalas tvirtai įsitvirtinęs vazone. Ar jautrios jo šaknys judinimui?
misterija wrote:
Tue May 07, 2013 2:57 pm
visų orchidėjų šaknys jautrios judinimui :!:
maniškis nuo rudens gyvena vazonėlyje tik su žievėm, bet kadangi jis permatomas matau ,kad ir žievė dar nesudūlėjusi ir kad naujas šaknis auginasi.
beje šaknys ganėtinai plonos, tad aš nerizikuočiau kelti ant bloko, net ir su savo pomėgiu viską smarkiai lieti, tiesiog nesusitvarkyčiau su bloku. mano patarimas būtu, jei persodinti tai į vazonėlį.
MrGreen wrote:
Tue May 07, 2013 8:25 pm
Pas mane nuo 2005 metų auga ant kamštinio ąžuolo žievės gabalo, man gražiau ir patogiau taip. Kiekvienas turi pasirinkti auginti taip kaip jam patogu.
divatielis wrote:
relaxxx84 wrote: P.S
O šiaip ne tikslingiau šito parkinsono temą pervadint į Coilostylis parkinsoniana, nes kaip ir Epidendrum parkinsonianum tik vienas iš sinonimų :think:
Na daugelis orchidėjų turi po keletą pavadinimų, o kai kurie pavadinimai vis dar keičiasi, tad sunku čia su tom rūšim ir gentim. Bet šiuo atveju manau, kad Epidendrum parkinsonianum yra labiausiai naudojamas pavadinimas šiai rūšiai (bent kol kas). Ir prekybininkai ,dažniausiai, naudoja būtent šį pavadinima, tad manau nekompikuojam, kol kas sau gyvenimo :mrgreen:
Pavadinimus galima pasitikrinti čia:
http://apps.kew.org/wcsp/namedetail.do?name_id=69191
Relax wrote:
Sat May 18, 2013 2:34 pm
Džiaugiausi ir prisidžiaugiau...
Sudeginau savo parkinsonianumą. Sudegė visi mažesni lapai ir pats pagrindas, nes buvau pririšęs prie bloko. Liko vienas lapas ant kurio dar matosi kelios miegančios akutės. Ar įmanoma ką nors padaryt? Kaip nors galima juos inspektuot, kad prabudint tas akutes kaip pvz katlėjas?
andriuxplind2 wrote:
Sat May 18, 2013 3:07 pm
relaxxx84 wrote:Džiaugiausi ir prisidžiaugiau...
Sudeginau savo parkinsonianumą. Sudegė visi mažesni lapai ir pats pagrindas, nes buvau pririšęs prie bloko. Liko vienas lapas ant kurio dar matosi kelios miegančios akutės. Ar įmanoma ką nors padaryt? Kaip nors galima juos inspektuot, kad prabudint tas akutes kaip pvz katlėjas?
Turėjai lyg ir keiki pastos? Aš pasiskolinau iš Salaitės jos ir visus merdinčius dendrobius prikėlinėju. Manau, turėtų suveikti. Šiltai, drėgnai ant kiminų ir kantrybės arba keiki pastos :)
P.S. Taip ir galvojau, kad jam greit šakutės bus [Cha]

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Wed Jun 12, 2013 9:02 am
prisijungiu prie šio grožio augintojų :)
įkeliu foto vėlaiu - atvažiavo iš O&M mano arkliukas
kaip suprantu šiltų tem-rų mėgėjas, dabar galvoju ar galiu į balkoną iškelti, nes naktys vėsokos? nežinau kokiom sąlygom jis pas vokiečius buvo :think:
Dalytė wrote:
Wed Jun 12, 2013 10:15 am
maniškis iš italų neseniai atvažiavęs, tai gyvena lauke pavėsyje. perkėliau ant bloko, tai šiek tiek pakankintas, bet jau augina naujas šaknis. :)
Relax wrote:
Wed Jan 29, 2014 11:15 pm
Šiltos saulės įkvėptas saviškį patalpinau į krepšelį. Nervuoja kai nematau kas dedasi su šaknim (buvo juodam plasmasiuke)
Nejudindamas šaknų ištraukiau ir įdėjau į krepšiuką su tom pačiom žievėm.
Turiu du augančius ūglius, iš vieno lenda kitas lapas tai gal čia kaip ir trečias vadinasi :scratchheadyellow: šaknų augančių kaip ir nesimatė.
Relax wrote:
Sun Apr 06, 2014 12:01 am
Judėjimas [Laimingas] [Laimingas] [Laimingas]
Šaknis auginasi kuokštais, o tokios dailutės, tokios rausvutės :heartsfade:
Berods dar bunda ir trys akutės/nauji ūgliai :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Thu Jun 12, 2014 10:41 pm
Kažkaip labai vangiai vyksta procesas. Išsijudinusios trys akutės, bet ar jos toliau ką nors galvoja daryt- neaišku. Šaknys jau apstojo augusios, bet jų išleido tikrą galybę. Malonu žiūrėt.
quote=Dalytė post_id=76822 time=1402606228 user_id=138]
maniškis orchidadėžėj - kažkaip neišnešiau į lauką. veiksmo nulis.
[/quote]
Relax wrote:
Sat Jul 19, 2014 9:55 pm
Tikrai auga 3 ūgliai ir berods judinasi ketvirtas. Kažkaip ilgas procesas :boring: Šaknys surengė antrą pasirodymą- vėl pradėjo augt. Šiltnamy. Nuo ryto iki vėlyvo vakaro prieš saulę, bet nerodo, kad per daug, nes vis dar žalias. Galvoju gal reikia išnešt į lauką :think:
Dalytė wrote:
Sat Jul 19, 2014 10:27 pm
Mano lauke jau - šiandien po inspekcijos naujas ūglis bei seno nebloga situacija pumpurų leidimo taške: ne tai kad leidžia, bet nenurudę.
MrGreen wrote:
Sat Jul 19, 2014 10:28 pm
Pa mane ir aktyviai auga ir lapai ir šaknys šiuo metu, jei nepamiršiu, ryt nufotkinsiu, maniškis nuraudęs nuo saulės :)
Relax wrote:
Sat Jul 19, 2014 10:31 pm
MrGreen, aš esu pas tave nuotraukų albume matęs kokio jis gražaus raudonumo- noriu ir aš tokio :mrgreen:
Relax wrote:
Thu Jul 31, 2014 11:50 pm
Taip, 4-tas ūglys išsijudino, bet 2-trasis sustojo. Gal dar judinasi 5-tas O.o
Praeito sezono ūglio tarpulapy pasirodė kažkoks žalias spuogas, bet dar nežinau ar didėja. Dar šaknys auga.
Relax wrote:
Fri Aug 22, 2014 12:21 am
Tikrai auga ne 5, o 6 ūgliai. Žiauriai faina grįžus namo po kelių savaičių matyt tokį progresą. Tik nešdamas mirkyt įlaužiau lapą toj vietoj kur kažkas mažas, žalias ir plokščias bando lyst.
Relax wrote:
Fri Feb 13, 2015 1:50 pm
Nežinau kodėl, bet parkinsonas akyse pradėjo nykt. Ūgliai dar nespėję pilnai susiformuot nulūžinėjo. Šaknynas tikrai geras, šaknys tvirtos. Užmirkt neužmirksta, nes krepšelyje pasodintas. Žiauriai gaila... :cry:
kaa wrote:
Fri Feb 13, 2015 5:34 pm
jo sunkus augalas bent jau man. Nežinau net ką dabar daro, lyg augina ūglį bet vaizdelis nikoks..
MrGreen wrote:
Sat Feb 14, 2015 2:00 pm
Pas mane irgi pasiraukšlėję lapai, bet todėl, kad laikau sausiau. Po žiemos poilsio jis jau pabudęs ir pradėjo augintis naujus ūglius. Niekada jis pas mane tokiu laikotarpiu neatrodo super gražus, bet pavasarį atsigauna. Nematau problemos jei jis dabar nekaip atrodo :) Įdėkit foto, visi pasižiūrėsim.
Relax wrote:
Tue Apr 28, 2015 9:27 pm
Taip nufotografuot ir neprisiruošiau [Geda2] bet jau kokia savaitė šiltnamy. Neapdengiamas nei dieną, nei naktį ir panašu, kad išsijudino. Iš praeito sezono krūvos ūglių liko tik 2, iš kurių vienas taip ir stovi nebaigęs augt, o kitas po truputi juda. Taip pat beveik 2 nauji ūgliai pradėjo augt.
Eliss wrote:
Wed Jul 06, 2016 12:32 pm
Kaip auga pas kitus?
Augo orchidariume, tam pačiam vazoniuke kokį gavau. Pavasarį išnešiau į lauką, pasodinau į molinuką, senajam substrate nekoks vaizdas buvo nuo per didelės drėgmės, nors šaknys gražios. Dabar visas nuraudęs nuo saulės, bet vis tiek sugebu perliet [Geda2]
MrGreen wrote:
Wed Sep 14, 2016 9:31 pm
Auga gerai, šią vasarą nežydėjo... Gal verta pasodinti į krepšelį? ir svyra gražiai ir nebus problemos su perlaistymu.
kaa wrote:
Thu Sep 15, 2016 7:50 am
auga lauke, vazoj :) vienas ūglis per šią vasarą
MrGreen wrote:
Mon Oct 09, 2017 8:46 pm
Tina* wrote:
Mon Oct 09, 2017 7:53 am
O kaip atrodo pats parkinsonianum augalas? Ar labai netvarkingai auga?
Senos, gal jau matytos foto:
Image

Image

Image

Image
rasiukonas wrote:
Tue Oct 10, 2017 8:37 pm
Oho-koks grožis,Kaa! Bet, MrGreen,-jūsiškio ir lapų gražumas :shock: :shock: :heartsfade: Kažin,kas lemia tokią jų spalvą??
Eliss wrote:
Wed Oct 11, 2017 10:36 am
Kažin,kas lemia tokią jų spalvą??
Saulė. Kai pakabini lauke iškart parausta.
rasiukonas wrote:
Wed Oct 11, 2017 4:05 pm
Eliss,- nežinau-maniškės lauke gavusios rytinės ir šiek tiek pietinės saulės nė viena tiek neparaudo, bet labai gražus augalas..
Eliss wrote:
Wed Oct 11, 2017 4:56 pm
rasiukonas wrote:
Wed Oct 11, 2017 4:05 pm
Eliss,- nežinau-maniškės lauke gavusios rytinės ir šiek tiek pietinės saulės nė viena tiek neparaudo, bet labai gražus augalas..
Maniškis buvo nuraudęs visas, bet irgi, ne tiek :)
Urze wrote:
Thu Oct 19, 2017 3:51 pm
kaa wrote:
Sat Oct 07, 2017 3:09 pm
Epidendrum parkinsonianum kvapas - tiesiog brangūs kvepalai;)
Prieš kelis metus rašei, kad sunku susikalbėti su šia orchidėja, o šiais metais mėgaujiesi jos žiedais. Gal gali papasakoti, kaip ją prižiūri, kokiom sąlygom laikai? Buvo bumas, kai keletas forumiečių įsigijo ją, bet daug besidžiaugiančių žiedais nebuvo. Pagal tai kyla įtarimas, kad tikrai ne taip jau lengvai prisijaukinama orchidėja. Gal kiti augintojai gali pasidalinti savo įspūdžiais apie jos auginimą?
Mane nustebino šio epidendro šaknų plonumas - lapai storuliai, sukulentiški, o šaknys plonos, keliskart plonesnės nei falenopsių.
MrGreen wrote:
Thu Oct 19, 2017 6:23 pm
Jis visiškai nereiklus, bet žydėjimui reikia masės. Iki padalinimos žydėdavo kiekvienais metais. Po padalinimo viskas pasikeitė, žydėjo gal tik kartą, Dabar vėl nauji ūgliai aktyviai auga.
Eliss wrote:
Thu Oct 19, 2017 6:58 pm
O kiek tos masės reik? Pas mane trys ūgliai (ar kaip juos pavadinint). Per tą laiką kiek turiu, aš vis kaitalioju vietą ir persodinu, tai šen, tai ten. Nelabai jį suprantu, ko jam reik. Man vis atrodo, kad per sausai gyvena, paskui jau per drėgnai. Dabar nuo pavasario į molinuką pasodinau, vasarą lauke, dabar ant palangės. Bet toks nekompaktiškas, turi kabėt. O nuo radiatorių karštis eina. Nė kur ir padėt :Hmmmm:
Ramsis wrote:
Thu Oct 19, 2017 7:32 pm
Aš tai gavęs nediduką saviškį pritvirtinau prie uosinės pliauskos su trupučiu kokoso plaušo. Viskas įsibėgėjo labai palengva, dabar jau kasos tysta, šaknys irgi. Vasarą šiltnamyje kabinu šviesioje vietoje, tuo metu jis auginasi ūglius, rudeniop viskas apstoja, bet kai tik parnešu į orchidariumą po kelių dienų pradeda augintis šaknis, ir šios auga visą žiemą. Taip jau trečias sezonas iš eilės. Kad jam dar trūksta masės tai tikrai žinau, nes mačiau žydintį pas MrGreen, o ir parodose užsienyje dažnai pasitaikydavo. Va ten tai lapai tris keturis kartus didesni nei mano.
Urze wrote:
Thu Oct 19, 2017 9:33 pm
Hm, kaži, kaip geriau - ant pliauskos, ant kamštinio ąžuolo žievės bloko, krepšelin ar molinukan vazonan? Kadangi augalas svyrantis, tai gal vazonas iškart atkrenta (kaip Eliss rašė). Krepšelį galima kabinti, tada galėtų laisvai svirti, o jame šaknim tolygesnę drėgmę užtikrinti galima. O pliauska ar blokas gerai, kad augalas gali svirti, tik va drėgmę kiek sunkiau užtikrinti, nes apie jį rašo, kad nereiktų labai džiovinti šaknų, kai aktyviai auga.

Ramsi, kodėl pasirinkai pliauską, o be kamštinį bloką arba krepšelį? Ir kaip laistai vasaros metu?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Fri Oct 20, 2017 8:17 am
Nežinau nežinau koks jis ten nereiklus;)
aš buvau tame susidomėjusių sraute. Pamačius parodoje MrGreen grožį, susigundžiau. Gavau didelį augalą (pagal gabaritus) ant presuoto bloko su kokiais 5 ūgliais atrodo. Žaidžiau ilgai ir kelis kartus vis planavau išmesti. Mes su bloku neišėjo auginti, nesugebėjau užtikrinti jam tiek drėgmės kiek prašo. Kažkiek augo vazoj.
Nuo pernai metų įkištas su bloko gabalu į tuščią vazoną bet apdėtas kiminais. Pernai priaugino nemažai šaknų ir gal vieną ūglį. Šiemet vasarą praleido balkone, paraudonavo ir nuo pavasario išaugino 3 ūglius, kokius tris seniausius numetė. Taip jis svyrantis, lapai tokie mėsingi, bet pas mane auga vertikaliai, pražydo dviem žiedais
IMG_20171007_150647_resized_20171007_030829379.jpg
IMG_20171007_150647_resized_20171007_030829379.jpg (250.64 KiB) Viewed 4112 times
Tuo tarpu pas Misteriją jis smulkesnis, tvarkingesnis, auga pasodintas vazone ir gražiai svyra žemyn, pernai irgi žydėjęs.

PS žydi jau mėnesį ir vis dar skaniai kvepia, vakare ypač

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Fri Oct 20, 2017 9:23 am
Ačiū už pasidalinimus. Kiek žmonių užsikabina už gražių nuotraukų ir paskui skundžiasi, kad "nesąmoningas" augalas, tai kaip gerai tą iš anksto žinoti. Bet iš kitos pusės kaip smagu, kai tokį užsispyrėlį prisijaukini!

Kaa, taviškis iš Orchids and More? O iš kur kiti įsigijo ir ar geros būklės augalas buvo?
kaa wrote:
Fri Oct 20, 2017 1:46 pm
oho, 2013 gautas:) nu ir.. bet užtat koks kvapas :)))) man jis labai labai. ir nieko kad tiek laukiau
taip OM
Eliss wrote:
Fri Oct 20, 2017 3:24 pm
Maniškis iš Wichmann, kiek prisimenu ,normalus augaliukas gautas.
Ramsis wrote:
Fri Oct 20, 2017 7:10 pm
Mano irgi iš OM pirktas 2013 metais. Taip kad aš jau galiu irgi tikėtis kažkokio rezultato.
MrGreen wrote:
Fri Oct 20, 2017 9:00 pm
Mano 2005 gautas iš Nardotto, augalas buvo jaunas, bet suaugęs.
Urze wrote:
Fri Oct 20, 2017 9:27 pm
Ačiū visiems. Dabar reikia laukti pavasario ir tikėtis, kad noras praeis. [Cha]
Ramsis wrote:
Sun Oct 22, 2017 9:34 pm
:question: sakykit ar šie augalai turi kokius nors vokus, kaip Cattleya, prieš žydėjimą :question:
kaa wrote:
Mon Oct 23, 2017 9:41 am
pas mane - ne
MrGreen wrote:
Mon Oct 23, 2017 6:15 pm
pas mane turi 0.5cm ilgio, lašo formos smailais galais į viršų. Bet žydi ir iš ūglių be vokų.
Tina* wrote:
Fri Apr 06, 2018 11:01 pm
Sveiki. Ar cia kartais nesumaisytas augalas? https://orchidgarden.pl/sklep/storczyki ... m-nfs.html
Foto, kur vazonely visai kitaip atrodo, nei jusiskiai zemyn svyrantys.
MrGreen wrote:
Sun Apr 08, 2018 1:21 pm
Tina* wrote:
Fri Apr 06, 2018 11:01 pm
Sveiki. Ar cia kartais nesumaisytas augalas? https://orchidgarden.pl/sklep/storczyki ... m-nfs.html
Foto, kur vazonely visai kitaip atrodo, nei jusiskiai zemyn svyrantys.
Man atrodo viskas gerai, reikia nepamiršti, kad nuotraukoje augalas pastatytas aukštyn kojom, kitas dalykas augalas labai jaunas.
Aga wrote:
Sun Apr 08, 2018 4:01 pm
MrGreen wrote:
Sun Apr 08, 2018 1:21 pm
Tina* wrote:
Fri Apr 06, 2018 11:01 pm
Sveiki. Ar cia kartais nesumaisytas augalas? https://orchidgarden.pl/sklep/storczyki ... m-nfs.html
Foto, kur vazonely visai kitaip atrodo, nei jusiskiai zemyn svyrantys.
Man atrodo viskas gerai, reikia nepamiršti, kad nuotraukoje augalas pastatytas aukštyn kojom, kitas dalykas augalas labai jaunas.
Tokia pat informaciją man parašė iš orchigarden. Reiškia kad nemeluoja ;)
Tina* wrote:
Mon Apr 09, 2018 5:33 pm
Tai reiskias galbut ir prasoviau. Man jis pasirode toks minkstutis, skirtingai nuo suaugusio. Ir lapu forma kitokia.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Fri Jun 01, 2018 2:59 pm
Nuoriu pasigirt.
Pirktas iš Claessenų, auginasi neblogą ūglį ir nemažai šaknų. Pats augalas žydėjęs dar nebuvo.

Klausimas: kaip ten TIKSLIAI su tuo žiemos periodu? Kiek laiko šaldyt ir nelaistyt?
parkin2.jpg
parkin2.jpg (79.79 KiB) Viewed 4112 times
parkin.jpg
parkin.jpg (100.11 KiB) Viewed 4112 times
Slogaa wrote:
Thu Sep 06, 2018 5:05 pm
Vasariniai derliai:

Nuotraukoje, darytoje šiek tiek viršuj, auglys buvo bepradedantis augti. Po vasaros matyti kiek daug užaugo. Augalas suformavo ir antrąjį, kuris jau po truputį skylą ir tuoj pradės tysti. Radau dar nubuduses papidomas dvi akeles.
Rodos, patiko jam ši vasara. Šio augalo tiesioginių saulės spindulių ir karščio toleravimas - nerealus. :shock: Vasaros pradžioje nuo kaitrios saulės buvo šiek tiek įraudęs. O vasaros gale, kai saulės jau nebe tiek daug - grįžo į savo žaliąją padėtį.
Lipantis iš vazono ir prašosi perkeliamas ant bloko.
epidendru.jpg
epidendru.jpg (132.54 KiB) Viewed 4112 times
Šaknys vandens reikalauja daug. Ir vasaros pradžioj, žinoma, visas naująsias šakneles sugebėjau padžiovint. Nei kaip palaistyt, nei vanduo laikosi ant naujai užaugintų, tad dar vasaros vidurį įraizgiau porą kiminų tarp šaknų. Ir tas, matyt, šiek tiek atgaivino, kad jos vėl pradėjo naujai atauginėti.
Lyg gyvačiukai su purpurinėm galvom.
epi.jpg
epi.jpg (121.21 KiB) Viewed 4112 times

Na ir žinoma, tikiuosi ir matau tai, ką noriu matyt. SUSTORĖJIMĄ.
epidendrum.jpg
epidendrum.jpg (96.3 KiB) Viewed 4112 times
Eliss wrote:
Thu Sep 06, 2018 6:33 pm
Ale aš irgi galvojau saviškį perkelt ant bloko. Bet dabar reiks palaukt pavasario ir mąstyt kur ir kaip padėt, nes toks ilgšis užaugęs.
Urze wrote:
Fri Sep 07, 2018 8:58 am
Slogaa wrote:
Thu Sep 06, 2018 5:05 pm
auglys buvo bepradedantis augti
Ar galiu pataisyti terminą? Orchidėjos leidžia ne auglius ar auginius, o ūglius.
Šis gražuolis epidendras auga tįsdamas žemyn, tad ant bloko jį auginti lyg ir būtų patogiau. Bet kaip tada užtikrinti pakankamą drėgmę šaknims? Tikriausiai reiktų dėti kiminų sluoksnį ant bloko. Dar galima būtų kokoso plaušu šaknis apdėti - jis drėgmės beveik nesugeria, tačiai sukuria barjerą oro judėjimui ir tarp jo plaušų drėgmė išsilaiko ilgiau. MrGreen anksčiau ant šio epidendro bloko laikė uždėjęs Tillandsia usneoides kuokštą, tai irgi tarnavo kaip drėgmės užlaikytojas.

Dar varinatas galėtų būti ne blokas, o ant šono paverstas krepšelis. Tada ir svyrantis augimas netrukdytų, ir apie šaknis šiek tiek substrato galima būtų įkurdinti, kad drėgmės lygį būtų lengviau išlaikyti.

Kokios smagiai barbiškos šaknys. Na, gal kada iš arčiau su juo susipažinsiu, nes vis įtrauktas į "galbūt norų" sąrašą.

Slogaa, dar klausėt anksčiau apie žiemos periodą. Ankstesniuose šios temos puslapiuose esu įdėjusi nuorodą į Orchid Culture Sheet, ten rasit atsakymą. Visada verta pasiskaityti senesnes temas apie dominantį augalą, nes augintojai būna pasidalinę įvairia patirtimi.
Eliss wrote:
Fri Sep 07, 2018 1:08 pm
Vazone augant irgi lipa šaknys aukštyn, kurios žiemą padžius gerai. Dabar, lauke būnant, dar nieko. Toks nekompaktiškas augalas, ir suktis su kiekvienu ūgliu, mėgėjas.
Slogaa wrote:
Wed Sep 19, 2018 8:59 pm
Augalas, kuris nevalyvai privertė išsižioti



Tai augalas, kurio aš visiškai nesuprantu, bet vienas kitam, berods, jaučiam simpatiją. Šis epidendrumas nuo tos atkeliavimo pas mane dienos gausiai auga, nauji ūgliai (ačiū Urze :thumbupleft: ) užsimezgę visur.
Jam labai patinka vanduo (net ne drėgmė) ir saulė. Šiandien nusprendžiau jį perkelt ant bloko ir o jetus, tai buvo nuostabi idėja. [taip.gif]
Orchidėja, kuri pasiskaičius šią temą, sudaro nuomonę, jog yra tikrai ne iš lengvųjų - aš priskirčiau pradžiamoksliams. Ir tikrai ne dėl sugebėjimo pražydint, o dėl vaizdinių realių pamokų!
Ištraukiau iš vazono ir nemeluojant sakau - išsižiojau. :shock: Jūs tik pasižiūrėkit.


parkin (1).jpg
parkin (1).jpg (110.61 KiB) Viewed 4112 times


"Negali būt" - pagalvojau aš. Iš ankstesnių nuotraukų viršuje matyti, kad naujai augančios šaknys - rūžavos. Bet kad jos šitaip atrodo viduj vazono man išnarino žandikaulį.
Nukrapsčius supuvusį substratą ( persodimo idėja tikrai labai pasiteisino, nes radau ir pelėsių, ir puvėsių, ir vabalėlių - jis iš pardavėjo gautas taip ir nebuvo judintas) pasirodė įstabios spalvos, kuria aš niekaip negalėjau patikėti.
parkinsonia.jpg
parkinsonia.jpg (111.44 KiB) Viewed 4112 times
Žinot, visas tas kvalifikacijas, kurios pardavėjų skiltyse skamba kaip "orchidėjos tinkančios pradžiamoksliui". Ši turėtų pakliūti į tą skiltį, nes:
1. Šaknys. Turbūt nėra geresnio būdo atskirti, kas gyva , o kas ne, kaip tik pasižiūrėti.. kas yra rūžava? Tai šaknys, kurios atitiktų kiekvieną vadovėlį: nudžiuvęs šaknies galiukas, tai dar nereiškia,mirusios šaknies - juk ji gali išsišakoti! Vidurį įskilus ar keistai atrodanti šaknis, nebūtinai yra numirusi - galbūt tolimesnėje dalyje ji yra gyva! Ir viskas taip akivaizdžiai matosi.
2. Vanduo. "Kiek pilsi - tiek negana" - taip apibūdinčiau šio epidendrumo gėrimo įpročius. Žinoma, reiktų nepamiršti, jog tai priklauso nuo substrato - maniškis sedėjo kiminų ir žievės mixe. Ten viskas buvo supuvę, ir pėlėsiuose - o šaknys, patys matot.. visai džiaugėsi tokia bala.
3. Nemiegantis augalas. O ko daugiau reikia pradžiamoksliui? Nespėjo subrandint vieno ūglio - kai čia pat leidžiamas naujas. Iš visur!!


Ir dar minėjau faktą, kad visiškai nesuprantu šio augalo. Nesuprantu, iš kur tos rūžavos šaknys vazone? Ar dėl to, kad negavusios saulės, nepagamino chlorofilo, ir nepasidarė normalios, tamsiai žalios spalvos? Ar dėl to, kad augdamos drėgmėj, neturi apsauginės luobelės?
Nesuprantu, kodėl ją sunku pražydint, jei bene kiekvienoje parodoje ši orchidėja dažniausiai būna milžinė, gigantė ir apsipylus krūva žiedų .
Ir dar nesuprantu jos augimo būdo. KAIP jis auga ir KAIP ji tvirtint prie bloko? Toks jausmas, kad jis auga kaip krioklys - tiesiog liejasi ir tysta ant žemės, tad nesvarbu, kar jis augs vazone, ar ant bloko - jis "išeis" nuo visko.
num.jpg
num.jpg (138.97 KiB) Viewed 4112 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Thu Sep 20, 2018 8:07 am
Visai įmanomas reikalas, kad dabar šios šaknys neišgyvens. Nes perkėlus ant bloko joms totaliai pasikeis aplinka. Kita vertus šis augalas tikrai nėra vandems mėgėjas. Jis lygiai taip pat gerai auga ir sausesnėje aplinkoje. Negana to, dabar yra jo šaknų auginimo periodas, nes nauji ūgliai jau beveik subrendę ir jie skuba užauginti šaknyną.
Dėl spalvos, visai galimas reikalas, kad jos tokios dėl subsrato. Paprastai jos ant bloko būna sidabrinės.
MrGreen wrote:
Fri Sep 21, 2018 2:44 pm
Puikios ir sveikos šaknys. Jos tokios ir turi būti. Aš auginau and didelio kamštinės žievės gabalo. Paskui vazone pakabinamam, bet taip kaip ant žievės neaugo jis gerai vazone, o ir kabantis augalas man gražiau atrodo ant žievės pririštas. Tik šiemet stipriai nudegė, taip, kad liko tik viršūnės kelios:( bet pavyko kelias dalis išgelbėti, dabar jau auga nauji ūgliai. Reikia pavasarį atsargiai su išnešimu į lauką. Atrodo jau tiek kartų buvo augalai nudeginti ir tai pasitaiko, kad nudega pavasarį.
Slogaa wrote:
Fri Sep 21, 2018 3:24 pm
Ramsi - aš galiu garantuoti, kad šaknys niekur nedings, o tik augs ir klėstės. Kiminų ten pakankamai, kad laikytų vazoninė drėgmę. Nors stengiausi nieko nepresuot ir palikt kuo daugiau įmanomų tarpų. Augalas stiprus, tad nemanau, kad supanikuos, vėliau man tik padėkos.

Mr.Green - hmm. Į šią vasarą žiūrint, ir į šį augalą, toks jausmas susidaro, kad jo nudegint iš vis neįmanoma (na žinoma, nieko neįmanomo nėra).
Kadangi senokai auginat šį augalą.. Ar yra kokios nors užuominos, kada ir kaip jis sumąsto žydėt? Gumbo pastorėjimas.. ar dar kas..
Iš vis, jis turi tendencija pražyst net ir tada, jei jau šalia naują ūglį auginasi?

Aš iš jo nieko nesitikiu, man viskas tinka taip kaip yra, čia tik teoriškai klausiu :D :lol:
MrGreen wrote:
Fri Sep 21, 2018 3:33 pm
Taip net ir naują ūglį šalia augindamas žydėti gali. Pas mane dažniausiai žydėdavo vasaros gale, ar rugsėjį. Kol lapas dar "nepraplyšęs" nelabai galima nuspėti ar žydės. Reikia laukti kol pasimato pumpurų užuomazgos. Kaip kažkada rašiau naujas lapas gali tyrėti mažą voką arba gali to voko ir nebūti. Bet net jei ir nėra voko, uglis gali žydėti.
Slogaa wrote:
Fri Sep 21, 2018 3:39 pm
Pas man per vasarą subrandintasis yra pasidalinęs - t.y. atsivėręs, matosi abi jo lapo pusės. kiek žiurių į vidų - nieko ten nėra, ir pradėjo visiškai netikėtai augint šalia naują. Bet pats ūglys..man ties viena vieta sustorėjęs gerokai nei kitur.. tai aš vis pažiūrių į tą sustorėjimą, ir galvoju.. gal gi gal gi... šiltos vasaros pasekmė išlys.
MrGreen wrote:
Fri Sep 21, 2018 5:23 pm
Tas sustorėjimas yra mini gumbelis. Jei toks yra, reiškia ūglis užaugo normalus.
Ramsis wrote:
Fri Sep 21, 2018 6:27 pm
Ramsi - aš galiu garantuoti, kad šaknys niekur nedings, o tik augs ir klėstės. Kiminų ten pakankamai, kad laikytų vazoninė drėgmę. Nors stengiausi nieko nepresuot ir palikt kuo daugiau įmanomų tarpų. Augalas stiprus, tad nemanau, kad supanikuos, vėliau man tik padėkos.

Ok. To ir linkiu. Bet šios grupės augalai turi blogą savybę nudžiovinti visas judintas senas šaknis. Tikiuosi Jums taip nebus. Nors man niekada nepavyko.
Slogaa wrote:
Fri Sep 21, 2018 7:01 pm
Mr.Green - OHO. Geras, nežinojau, kad tai ir yra pačio ūglio forma. Žavu !!
Ramsi - ir šiaip, turbūt bet kuriam augalui nepatinka, kai jo šaknys judinamos.. Bet Jūs, ponas Ramsi, turit irgi savybę - dedukcija vadinasi. Ir dažniausiai tai nebūna pozityvi dedukcija!!
MrGreen wrote:
Fri Sep 21, 2018 9:03 pm
Kalbant apie ūglių formą ir iš kur tikėtis žiedų, tai E. parkinsonianum galima įsivaizduoti kaip tipinę katlėją tik apversta aukštyn kojom ir labiau ištemptais lapais ir mini gumbais. man tai vienas iš tų augalų, kuris žavi ir be žiedų, bet kvapnūs žiedai paperka taip pat :)
[/quote
Ramsis wrote:
Fri Sep 21, 2018 10:10 pm
Na aš ne ponas ir tikrai ne ponas. Dėl pozityvumo arba ne, kaip kas tai priima. Kalbu iš savo praktikos ir žinių. Kartais gal tai ir skamba kaip negatyvas. Bet jokiu būdu nenoriu paskandinti entuziazmo. Mano praktika rodo, kad pastarasis greičiau dingsta, kai nėra kas pataria o nesėkmės galutinai priverčia nuleisti rankas. Juo labiau, skaudi nesėkmė būna tada, kai aplinkiniai sako kad viskas yra OK, o tau ima ir nepavyksta. Todėl kai kurios išvados skambančios iš aplinkinių, nors ir ne visai tokios kurias nori girdėti, priverčia daugiau panagrinėti savo veiksmus ir perkratyti savo žinias. Mano orchidėjų auginimo pradžioje informacijos dar buvo mažai, o patariančių išvis nebuvo. Dėl šių priežasčių tikrai pražuvo daug augalų. Vėliau atsirado gan stipri komanda kuri vis keitėsi savo žiniomis ir pastabomis, bei neleido visko mesti.
Tad tikrai linkiu ko geriausio, o savo išvadomis ir pastabomis dalinuosi nuoširdžiai, nors kartais jos ir nebūna pozityvios. O be to, savo bendražygių rate mes taip pripratę daryti, tiesiog nieko nevyniojam į vatą.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Sat Sep 22, 2018 12:23 pm
Viskas gerai Ramsi, viska puikiai suprantu ir esu labai dekinga, kad patariat, pakomentuojat ir pirstu pagrumojat. Yra ka apmastyti! :lol:
Tokiu budu mes visi ir mokomes. Ne tik naujokai, kiti taip pat.
Tik, kad jus labai jau grieztas.. kaip "Rugpienio" animacijoje sako: "Geles vysta tuose namuose, kuriuose atmosfera per daug griezta" :lol:
Bet aciu Ramsi, kad dalinates patirtimi!
ricardas wrote:
Sat Sep 22, 2018 1:55 pm
Slogaa, Ramūnas nemėgsta daugžodžiauti , jeigu parašo tai trumpai ir aiškiai bet tikrai suprantamai .
Na dėl griežtūmo , tai juk Moderatorius , turi buti griežtas :lol: na čia biski pajuokavau , tiesiog rimtas Vyrukas , ne toks kaip aš :D
Eliss wrote:
Wed Oct 31, 2018 3:06 pm
Išėmiau iš molinuko, persodinau į krepšelį, smulkų substratą. Šaknys gražios buvo, ružavos. Kol kas be vietos.
Bet mane šiek tiek neramina ant lapų tokios drūžės,ar kenkėjų darbas, ar tiesiog vasaros liejimas kada ne kada :think:
IMG_20181031_160142.jpg
IMG_20181031_160142.jpg (769.66 KiB) Viewed 4112 times
Urze wrote:
Wed Oct 31, 2018 4:28 pm
Gražios kasos. Tokiam tik kabėt ir tinka. Nebandei lapų drėgnu vatos diskeliu perbraukt ir pažiūrėt, ar erkių nėr? O šankys tokios pat kaip Slogos rodytos buvo ar su velameno sluoksniu?
Slogaa wrote:
Wed Oct 31, 2018 5:49 pm
O ką jūs turit omeny "Drūžės" ?
Čia tie tokie susiraukšlėjimai? Pas mane jų pilna taip pat... ir aš turiu tokią nuomonę (bet čia tik mano nuomonė) kad šis epidendras gali susirinkti visą siūlomą saulę ir visą siūlomą vandenį. Tai aš manau čia vandens stygius.. Ir aš vis dar nežinau, ar jam reikia pradžiūvimų, ar ne..


o šiaip fainuolis, kasos nutįsusios - jis tikrai nesutvertas vazonėliui :lol:. Beje man labai patiko jūsų sugalvotas narvelis!!
Eliss wrote:
Wed Oct 31, 2018 6:05 pm
Urze, perbraukus nesimatė kenkėjų. Šaknys tokios pat, šviesiai rožinės.

Slogaa, jo, pasiraukšlėjimai tokie, balti. Aš kaip tik galvojau, gal perliedavau vienu metu. Rudeniop laistydavau daugiau. Bet vazonikas gerai išgarindavo vandenį, išėmus buvo sausa, nė supuvusios šaknies, tik keletas negyvų.
Na, kaip bebūtų, reiks stebėt kurį laiką, gal nieko blogo čia.
Tina* wrote:
Tue Nov 06, 2018 11:05 am
Noriu pasidziaugti saviskiu, gautu simet pavasari ant bloko. Atrode mazas suslikelis, dar McGreen patare uzsisakyti didesni, kad greiciau ziedais pasidziaugciau. Parsiveziau ta dvieju daliu nabaga namo, nuemiau nuo bloko, pasodinau i 9 cm vazoneli ir isnesiau vasarot i lauka. Rudeni parsinesus namo ziuriu ir negaliu patiket, kad jis taip greit pasieke toki dydi :shock: tai viena augiausiu orchideju mano namuose, nieko panasaus nesu macius. Jei taip ir toliau, tai ziurek tu ziedu puse gyvenimo gal ir neteks laukti. Ar jis tikrai toks uzturbintas pas visus? Bijau nudyvint augala savo tokiu dziaugsmu, tad daugiau nepliurpiu, o keliu foto. Mazojo augaliuko ant bloko isvis nebuvo matyt.
IMG_8831.jpg
IMG_8831.jpg (176.48 KiB) Viewed 4112 times
20181106_111719s.jpg
20181106_111719s.jpg (561.06 KiB) Viewed 4112 times
Slogaa wrote:
Tue Nov 06, 2018 2:24 pm
Ka vadinsime greitu augimu. Auga jis bent jau pas mane tokiu paciu greiciu kaip kokia katleja - per sezona pilnai subresta vienas uglys, na gal pusantro. Vat kas labiausiai mane zavi su siuo individu - gebejimas augti i daugeli kripciu, t.y vienu metu augintis keleta ugliu. Tai jei ir jus turit ta pati minty - taip, mano tai taip pat viena greiciausiai auganciuju. Plius mane vis dar zavi kiek tiesiogines saules jis sugeba pasiimti be jokiu nudegimu.
Tina* wrote:
Tue Nov 06, 2018 2:31 pm
Ta ir vadinu - augima. Dar neturejau tokio augalo (katleju tikrai turiu), kurio gabaritai taip greit pasikeistu per kelis men. Tikrai idomus egzempliorius :) as gavau visiskai leliukus ant bloko.
Slogaa wrote:
Tue Nov 06, 2018 5:46 pm
Čia toje antroje nuotraukoje pavaizduota, kokie buvo mažyčiai?
Jei gerai pamenu tikrai rodėt ... kokį gavot...forume. Ar gal ten Eliss rodė..
Tina* wrote:
Tue Nov 06, 2018 6:09 pm
Rodziau. Ant bloko buvo mazi labai. Isodinti i vazona gan greit isikibo ir eme sparciai augti. Per foto to skirtumo gal neina pajaust, bet realybej man padare ispudi gan nemaza ju augumas.
MrGreen wrote:
Fri Nov 09, 2018 9:50 am
Na jis auga normaliai, pritariu Slogaai, kaip ir kitos katlėjos po kelis ūglius per sezoną. Smagu matyti, kad augalas neišsigando persodinimo :) E. parkinsonianum kaip ir dauguma epidendrų yra labai nereiklus ir nėra užsispyręs. Bus smagu išauginti mažiuką ir sulaukti pimų žiedų kažkada :)
Eliss wrote:
Sat Jan 19, 2019 4:55 pm
Rožinės šaknelės :heartsfade:
IMG_20190119_161712_BURST001_COVER.jpg
IMG_20190119_161712_BURST001_COVER.jpg (1.01 MiB) Viewed 4112 times
kaa wrote:
Sun Jun 16, 2019 9:40 am
Greitai jau
20190616_103916.jpg
20190616_103916.jpg (3.48 MiB) Viewed 4112 times
Slogaa wrote:
Sun Jun 16, 2019 2:09 pm
Kas - būkit tokia maloni pasidalinkite auginimo sąlygom... Maniškis mane liūdna, noriu sužinoti, ką darau ne taip.. :(

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Sun Jun 16, 2019 5:05 pm
Jau ne pirmas žydėjimas, bet užtikrintai ėjo prie šiukšlių dėžės. Bandžiau nant bloko- :snooty: , bandžiau vazoj- :naughty:
Sukišau į molinį vazoną su kiminais, bet su putplasčio kaip čia "lekštute"
Geria daaaug, saulės gauna daugiausiai iš visų ir prasidėjo laimė
Tfutfutfu
20190616_180148.jpg
20190616_180148.jpg (3.14 MiB) Viewed 4112 times
Eliss wrote:
Sun Jun 16, 2019 5:12 pm
Maniškis lauke būna, nuraudęs visas.
IMG_20190616_132903.jpg
IMG_20190616_132903.jpg (3.11 MiB) Viewed 4112 times
Tina* wrote:
Mon Jun 17, 2019 11:21 am
Kaip smagu sulaukti jo ziedu.

Slogaa, tupdyk savo kur nors lauke vasarai. Mano pu pfu pfu bar bar bar nuostabiai auga, kai gauna vasarot lauke. Dabar va irgi ten supuojas.
Relax wrote:
Wed Jun 19, 2019 9:22 am
Nuo 2013 m., vargstu. Labai kaprizingas. "Reanimatoriuje" atrodo pradeda augt, bet kai iš jo ištrauki ir vėl viskas nuo pradžių. Šaknys nunyksta, pradeda lapai krist. Gyveno ir su maišiuku ant bloko ir maišiuku ant ūglių. Gyveno ir skaidriam kibiriuke, žodžiu visaip. Dabar metai jau laisvas, su šaknynu dar prastokai, bet bent jau dar išlikęs ūglys užaugintas prieš 2 metus. Gal jau bus gerai.
Tina* wrote:
Wed Jun 19, 2019 11:04 am
Idomu kaip augalas jaucias ir gyvuoja pas MrGreen. Jam lyg geriausiai su juo draugaut sekasi. Ir zydi, ir keras grazus. Idomu ar zydi(-es) simet?
kaa wrote:
Sat Jun 29, 2019 12:04 pm
20190629_122131.jpg
20190629_122131.jpg (1.29 MiB) Viewed 4112 times
Pagarba žydint per tokius karštus orus nors ir taip))
Slogaa wrote:
Sat Jun 29, 2019 7:47 pm
Pagarba prazydinusiam zmogui! Kaip matot kitiems nesiseka :lol:
mozaika wrote:
Sun Jun 30, 2019 10:26 am
Kaa, sveikinimai :). Gal galima viso augalo foto? Natūralioje aplinkoje ;) .
Slogaa wrote:
Sat Jun 29, 2019 7:47 pm
Pagarba prazydinusiam zmogui! Kaip matot kitiems nesiseka :lol:
mozaika wrote:
Sun Jun 30, 2019 10:26 am
Kaa, sveikinimai :). Gal galima viso augalo foto? Natūralioje aplinkoje ;) .
20190630_133221_resized.jpg
20190630_133221_resized.jpg (110.41 KiB) Viewed 4112 times
kaa wrote:
Sun Jun 30, 2019 12:37 pm
20190630_133221_resized.jpg

Vatoks vaizdelis, tik dabar ne prie lango, kai žydi, nes labai jau karšta mūsų vakarinėje pusėje

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Mon Aug 12, 2019 3:42 pm
Džiaugiuosi, kad šįmet maniškis labai gerai įsivažiavo. Netgi ir į bloką beveik įsikabino, šaknys ne tokios baikščios. Net nesupyko kai numetęs pusę lapo nulaužiau. Ir iš šiųmečio ūglio voką iškišo.
Galėtų vasara tęstis amžinai :roll:
20190812_164149.jpg
20190812_164149.jpg (4.96 MiB) Viewed 3900 times
Eliss wrote:
Tue Aug 13, 2019 3:16 pm
Mano augalas naujo ūglio neaugino, bet šaknis - gerai.
DSC_8011.JPG
DSC_8011.JPG (2.61 MiB) Viewed 3900 times
Tina* wrote:
Tue Aug 13, 2019 4:43 pm
Pas mane tai nauja ugli isaugino.
Relax wrote:
Tue Aug 13, 2019 4:54 pm
Ūgliais nesiskundžiu, net 6 jau įpusėję augimą ir dar 2 jau po centimetrą. Šaknų norėčiau daugiau, bet po tiek metų matytos mumijos, šiandieninis vaizdas džiugina.
Relax wrote:
Mon Oct 21, 2019 12:01 am
Kiek laiko praeina nuo tada, kai kažkas pasirodo iki kol pražysta?
Tas vokas per mėnesį padidėja ne daugiau kaip milimetru. Atrodo, kad C. percivaliana susisukdavo greičiau, nors ir ta pusę metų stenėdavo :doh:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Mon Oct 21, 2019 4:47 am
Tiksliai nepasakysiu bet gan greitai, na 1.5 mėn panašiai
Relax wrote:
Mon Oct 21, 2019 10:48 am
:o po posantro mėnesio dar net nesimatė pasikeitimų.
Užknisa, kad amžinai numetu tą bloką ir visada širdis sustoja, kad nulaužiau. Būtų aišku, kad žiedas, tai neliesdamas apipurkščiau kažkiek.
kaa wrote:
Mon Oct 21, 2019 3:30 pm
Savo apžiūrėjau, ūglį paleido , nelaiku...
Relax wrote:
Mon Oct 21, 2019 3:44 pm
O kada jie normaliai pradeda augint šaknis? Mano vasariniai ūgliai jau beveik į pabaigą, bet savo šaknų dar net užuomazgų nėra :think:
kaa wrote:
Mon Oct 21, 2019 4:17 pm
Pas mane augo pavasarį ir dabar
Slogaa wrote:
Mon Oct 21, 2019 4:20 pm
Mano šiemet ką augalas ką šeiminikas - du vėplos. Šeimininkas pilnai suskrudino vasarą (palaisčiau poto po saule pastačiau), todėl tik dabar atsigauna, augina gal keturis naujus ūglius ir gausiai šaknis - turbūt bando išgyvent. Nuo bloko perkeltas į vazonėlį pilną lietuviškos pušies žievės. Pakolkas lyg nesiskundžia.
O dėl šaknų - aš pastebėjau, kad nauji ūgliai su naujom šaknim šiek tiek atsilieka.. Nepanašūs jie tuo į Katlėjas, kad ir tą ir tą vienu metu augintų. Šaknys pradeda gerokai vėliau, kai ūglys arba pusiau nuaugęs, arba visai suaugęs.
MrGreen wrote:
Fri Oct 25, 2019 10:43 am
Taip, pirma susiformuoja ūglis, po to pradeda augti šaknys. O suformuoti vokai turėtų išstovėti iki kito sezono ir tada žydėti, aišku visko pasitaiko, gal ir dabar sugalvos žydėti.
Relax wrote:
Fri Oct 25, 2019 11:18 am
Patyrinėjęs pumpurą prieš saulę, pamačiau, kad TO augančio viršūnė jau pavirtus į armoniką, praplėšiau trisluoksnį :shock: voką, žinoma ta viršūnė sudžiuvus nukrito. Galvoju, kad tas nukritęs ir buvo pumpuras, o dabar liko (auga) tiesiog žiedynstiebis :scratchheadyellow: Ką patyrusios akys įžvelgia?
20191025_120610.jpg
20191025_120610.jpg (127.88 KiB) Viewed 3900 times
20191025_120641.jpg
20191025_120641.jpg (222.53 KiB) Viewed 3900 times
MrGreen wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:07 pm
Sunku pasakyti, gali koks nors neišsivystęs ūglis būti, kartais būna tokių anomalijų, bet dar per mažas, kad tiksliai pasakyčiau, gali būti ir žiedpumpuris.
Laikas parodys :)
Relax wrote:
Wed Nov 06, 2019 12:06 am
Dabar jau matosi, kad tikrai ten auga lapas :doh: Jau kaip ir jų nebereiktų dabar, labiau reik šaknų, nes vos kelios ir bijau, kad kartojasi istorija- tos pačios nykt pradėjo :viking:
Slogaa wrote:
Wed Nov 06, 2019 10:32 am
Relax - kokios sąlygos pas jus jam suteikiamos visus metus? Mano kaip tik labai aktyviai visi nauji ūgliai auginasi naujas šaknis.
Relax wrote:
Wed Nov 06, 2019 10:41 am
Kol kas šiltai, šviesiai ir padidintu aplinkos drėgniu. T.y po stiklu. Bet galvoju, kad reik kažkur patalpint vėsiau, gal sugalvos užmigt ir šitų siūlinių ūglių nebeaugins.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

Arūnas.Mal wrote:
Sat Jan 04, 2020 12:52 pm
Mūsų parkinsonas. Bendraus augalo ilgis manau tikrai daugiau nei pusmetris. Dabar aktyviai viską auginantis.
20200104_134946.jpg
20200104_134946.jpg (4.15 MiB) Viewed 3900 times
MrGreen wrote:
Sun Jan 05, 2020 6:03 pm
Atrodo puikiai :thumbupleft:
Pavasarį arba vasarą iš dabar užaugintų ūglių bus galima tikėtis žiedų.
Relax wrote:
Thu Jan 16, 2020 8:45 pm
Mano truputi pamiegojo, nebaigė net ūglių augint, kaip ir šaknų. Kaip tik žiema, taip ir per vasarą kas gražiai užaugo, dvigubai subaisėja :evil:
Dabar jau stena 2 naujus ūglius.
Relax wrote:
Fri May 01, 2020 5:00 pm
Praeitų metų ūgliai šaknis pradėjo auginti kai pradėjo lįsti nauji ūgliai. Jų po kol kas TIK 7 :shock: Senieji ūgliai turi 3 vokus žalius ir vieną sudžiuvusį (ne ne ne, prie jo nagų nekišu :mrgreen: )
Džiaugiuosi, kad pavyko beveik viską peržiem išlaikyt ką pernai užsiaugino.
kaa wrote:
Fri May 01, 2020 5:07 pm
:shock:
Kuo maitini ta monstra?
Pas mane 2 ugliai, vienas su pumpurais
Relax wrote:
Fri May 01, 2020 5:35 pm
Gal geriau porą ūglių ir vieną su žiedais, negu daug ir nežydinčių, bet kiek mano su juo vargta, tai džiugu, kad auga. Aną vasarą ant bloko buvau prikaišiojęs briedžio Image
Eliss wrote:
Fri May 01, 2020 7:04 pm
Maniškis labai liūdnas, biški nepasisekė, iškepė ant radiatoriaus, tai nekas liko. Galvoju, dėt ant bloko, vargsta tam krepšely.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Mon May 04, 2020 10:13 am
3 :heartsfade:
IMG_20200504_111250.jpg
IMG_20200504_111250.jpg (1.72 MiB) Viewed 3900 times
Relax wrote:
Mon May 04, 2020 1:53 pm
Eik tu sau koks grožis :heartsfade:
Tai reiškia, pumpurai pasimato tada kai dar tas viršutinis lapo dangalas nebūna sudžiuvęs? Ar tai ne visada galioja? :scratchheadyellow:
kaa wrote:
Mon May 04, 2020 4:29 pm
:oops: Pas mane nebuna sudziuves, ir vis norisi padet
Bet susilaikau ir sekmingai patys pumpurai islenda
Relax wrote:
Sun May 10, 2020 4:52 pm
Perverčiau temą ir neradau įkeltos nuotraukos savo viso augalo foto, gal sistema tada nesuveikė. Albume radau ką geriausio, tik ką prikaltas prie bloko, balandžio 27 dieną buvo metai ir palyginimui kaip atrodo dabar.
20190427_124218.jpg
20190427_124218.jpg (600.52 KiB) Viewed 3900 times
20200510_173318.jpg
20200510_173318.jpg (297.06 KiB) Viewed 3900 times
Nors per žiemą daugiau dienų buvo po lempa, bet raudonio nei strazdanos, nors vaurutėms ir leptotei lempa raudonį muša. Vasara ant nosies- paraus.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Tue May 12, 2020 7:51 am
Graziai pasidaze
IMG_20200512_085051.jpg
IMG_20200512_085051.jpg (1.64 MiB) Viewed 3900 times
Eliss wrote:
Wed May 20, 2020 8:59 pm
Taip, galvos skausmas kur padėt tą ilgšį :scratchheadyellow: perdėjau ant bloko, dabar nerandu vietos :no: mažokai šviesos, bet atšilus orams, lėks į lauką kaip geras
IMG_20200520_215600.jpg
IMG_20200520_215600.jpg (987.07 KiB) Viewed 3900 times
MrGreen wrote:
Wed May 20, 2020 9:15 pm
Eliss, aš jį kelčiau aukščiau ant bloko, nes nauji ūgliai užaugins naujas šaknis, kurios įsikabins į bloką, dabar tie ūgliai kabės visiškai ore ir bus sunku pasiekti bloką jei nebus įdealios sąlygos (drėgmė aplinkos ir pan). Jei augalas bus aukščiau, jis pats nukeliaus žemyn su laiku, bet pakeliui gerai įsitvirtins. Jei jis ten daug šaknų po kiminais turi tai galima bandyti švelniai ratu apsukti.
Eliss wrote:
Wed May 20, 2020 9:24 pm
Ot tai ačiū, reiks padirbėt, nes ir man kažkaip nesižiūri. Šaknys tai ilgos, per visą pliauską. Kaip čia nepažeidus :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Wed May 20, 2020 9:50 pm
Jei jos neprikibusios, pamirkinti šiltam vandeny, suminkštės šiek tiek ir bus lankstesnės. Svarbu, jei ratu suksi šaknis, kad nesigautų keliais aukštais apvyniotos tos šaknys vienos ant kitų ir viskas.
Eliss wrote:
Thu May 21, 2020 3:28 pm
Na štai, perkėliau kitaip, dar apsukau kokoso pluoštu. Jau nebekeisiu, bus kaip bus :roll:
IMG_20200521_162017.jpg
IMG_20200521_162017.jpg (4.18 MiB) Viewed 3900 times
Relax wrote:
Thu May 21, 2020 3:33 pm
O neišeitų to ore kabaliuojančio ūglio prilenkt prie pliauskos?
Eliss wrote:
Sat May 23, 2020 6:31 am
Relax, nelabai jau gaunas prilenkt, nulužt gali.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by MrGreen »

kaa wrote:
Sat May 23, 2020 9:37 am
Nu vo kaip grazu :heartsfade:
IMG_20200523_103600.jpg
IMG_20200523_103600.jpg (2.27 MiB) Viewed 4170 times
IMG_20200523_103456.jpg
IMG_20200523_103456.jpg (2.06 MiB) Viewed 4170 times
MrGreen wrote:
Sat May 23, 2020 12:22 pm
Man jis vienas iš mėgstamiausių augalų, labai gražūs žiedai ir pats augalas :thumbupleft:
Relax wrote:
Sat May 23, 2020 7:04 pm
Gal tau paorganizuot pasimatymą? :smokingred:
Man, atrodo, kad aš paprastoj dėžėj aukso dar turiu. Tik reikėtų pagalvot kaip viską įgyvendint.
kaa wrote:
Mon Jun 08, 2020 7:02 pm
IMG_20200608_195918.jpg
IMG_20200608_195918.jpg (2.04 MiB) Viewed 4170 times
Ziurekit kaip keiciasi spalva, o ir kvapas atitinkamai
Zydincio man visai patinka astrus toks, idomus
Bet dabar.. Senu kvepalu pedsakas..
mozaika wrote:
Mon Jun 08, 2020 7:24 pm
Išgvildenai visas auginimo paslaptis šio epidendrumo, kad kasmet pražysta. ;)
MrGreen wrote:
Mon Jun 08, 2020 10:12 pm
Įdomiai, pas mane žiedai į pabaigą tokie žaliai gelsvi pasidaro, o pas tave spalva paryškėjo?
kaa wrote:
Tue Jun 09, 2020 3:17 am
Taip, is citrinines pereina i tokia ryskiai siltai geltona, nuotraukoj atitinka, norejau parodyt butent ta geltonuma
kaa wrote:
Tue Jun 30, 2020 6:54 am
nustebino šiemet, taip karšta, tiesioginėj saulėj pakabintas vis dar žydi ir taaaip kvepia :) šiandien naktį per tą škvalą nemiegojau, ir pagavau kad kvapą jaučiu, ir visai tokį saldoką skanų :)
beje dabar Schwerter turi visą gražių šių egzempliorių, mačiau vieną atvažiavusį
Relax wrote:
Thu Aug 20, 2020 2:16 pm
Gyvatynas. Realiai geriau atrodo. Džiaugiuosi, kad šią vasarą šaknų augino daugiau, nei jų sunaikino, tikiuosi per žiemą bent pusę jų išsaugot. Auga kaip pasiutęs. Ūglys dar nebaigia augt, o jau pradeda kitą augintis. Daugelis jų su vokais, bet po kurio laiko jie sudžiūna. Aišku, masė gerai, bet žiedų jau labai norėtųsi.
20200820_150248.jpg
20200820_150248.jpg (127.29 KiB) Viewed 4170 times

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by Slogaa »

Po to, kai pamatau kaip žmonėm sekasi auginti šiuos monstrus UK - Turiu labai didelių planų šitam egzemplioriui.
Beje, jis pirktas iš Akernes žiemą, mokėjau gal 16EU Ir likau labai sužavėta dydžiu - "padžioviau" jį ant bloko ir lyg mačiau didžiausias ūglys su pažadu.

Labai gražus man šis augalas. Tie balti apvalkalai, rūžavos šaknys ir lapai lyg kasos.
IMG_20220315_152941.jpg
IMG_20220315_152941.jpg (3.76 MiB) Viewed 1433 times
IMG_20220315_153048.jpg
IMG_20220315_153048.jpg (5.71 MiB) Viewed 1433 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by relax »

Nėra jis toks blogas kaip daugelis rašo pagyrų temoj, bet gal tikrai įtakojo tai, kad buvo smarkiai pažeistas, kad pradėjo daugiau plėstis į šoną, o gal patiko, kad pagrindinę rizomą prilenkiau horizontaliai, bet augalas iš to pačio užsakymo kaip ir Andriaus.
Aukščiau yra nuotraukos kaip atrodė 2018 ir 2019 metais. Šiai dienai toks.
20220616_112123.jpg
20220616_112123.jpg (360.03 KiB) Viewed 1050 times
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by Tina »

Man asmeniškai labai gražiai suformuotas, kai aš tvarką mėgstu net augaluose.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Epidendrum parkinsonianum (syn.Coilostylis parkinsoniana)

Post by Abitalė »

Relax, oho koks nemenkas keras! Bet kaip tokiam gausiam, šaknų ne taip jau daug, ar čia nesimato, ar kažkaip suslėptos šaknys? Nes kiek kur matau, tai vos ne tiek pat erdvės užima šaknų kasos.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests