Divatielio Psichopsis

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Divatielio Psichopsis

Standartinė Olivija » 24 Spa 2010, 18:40

Tai va, prašau labai, kad Divatielis papasakotų čia visą savo Psychopsio (kurį buvai atsinešus vakar į seminarą ) istoriją - kada ir iš kur įsigytas, kaip augintas (temperatūros :!: ), kada prasidėjo bėdos... viską labai smulkiai...) :pray: :pray:
Ar turi galimybę nufotkint tą likusį lapuką iš abiejų pusių :question: aš tiesiog pasigailėjau, kad mes jo vakar nenufotkinom, nes tos oranžinės dėmės tai man labiausiai primena kažkuria prasme ..... kriaušių rūdligę :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ir jei spalio pradžioj divatielis džiaugėsi dviem naujais auginiais, tai jau liko vienas tik...

priešistorė ir nuotrauka yra čia:
viewtopic.php?f=14&t=187&p=6851#p6851
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
divatielis

Re: Divatielio Psichopsis

Standartinė divatielis » 25 Spa 2010, 15:38

O buvo taip:

Mano Psichopsis papilio atkeliavo iš Olandijos praeitą rudenį. Kai jis pas mane atkeliavo, tai turėjo tris lapus. Pagyveno jis pas mane, tai numetė du iš jų. :roll: Po to užsiaugino dar vieną naują bulvytę su lapuku, bet ir tą po kiek laiko numetė. Šiaip jis visą laika auga kambario sąlygom - laistomas, kai substratas pradžiūna, trešiamas buvo tik keliatą kartų, saulės tiesioginės negavo. Vasarą, kai buvo karšta, tai ji ir toliau augo kambary, nes bute nėra balkono. Taigi vasaros pradžioje jau nebuvo likę dviejų lapų. Tada dienos vis karštėjo, ir aš kažkaip pamačiau, kad ant lapo apatinės pusės yra oranžinės spalvos mažos dulkės. Na nelabai supratau, kas ten tokio. Buvo panašu į kažkokias sporas. Maniau, gal čia tas lapas toks ir turi būt. Dabar ant lapo nebėra tų oranžiniu dulkių. Yra įtarimų, kad ten visgi galėjo būt erkutės. Bet šiuo metu lapo apatinė pusė turi kelis tokius kaip pelėsių plėmus. O šitoj vietoj, tai įtariu, kad vasara kambario sąkygom augalas negavo tinkamo vėdinimo. Šiuo metu augalas auginasi dvi naujas bulvytes(visgi jos dvi, o ne viena. vėliau foto įkelsiu, tai bus matyt). Taip pat turi kelias naujas šaknytes. Maždaug prieš dvi savaites savo Psychutį nupurškiau fungicidu TOPAS. Pasitarus su Olivija, ji man pasakė, kad tai grybelinė liga apsėdo mano Psychutį. :twisted: Žodžiu dabar reikia man ieškoti chemijos pagal Olivijos rekomenduotą receptą ir gelbėt augalėlį. Bėda, kad grįšiu namo tik po kelių dienų :think: . Tada greit giebsiuos gydymo. Tai tuomet ir parašysiu, kokia padėtis, kaip gydau ir įdėsiu foto.

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 04 Lap 2010, 22:07

Help! :pray: Kur gauti fungicido fundazolas ? :scratchheadyellow: O gal kokį kitą chemikalą galit pasiūlyt, kuris pagelbėtų nuo grybelinės ligos. Jau užtrukau beieškant šito fungicido ir mano psychutis jaučiasi blogiau - padaugėjo dėmių ant lapo :cry:

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 06 Lap 2010, 18:17

Na, šiandiena išvažinėjau po Vilnių, bet nepavyko man aptikti fundazolo :no: Tai paklausiau, ką turi nuo grybelinės ligos, tai tokį SCORE davė. Atskiedžiau tą fungicidą pagal instrukciją ir panardinau į jį psichopsio lapą. Atskiestą tirpalą supyliau į buteliuką, mastau panaudoti po kelių dienų vėl. Ar taip galima tą patį tirpalą naudot, ar reik naują ruošt? :question: Ir dar, gal galit pasakyt, kiek dažnai turiu augalą gydyt :question: Aš planuoju kas kokias 4 dienas tris kartus pagydysiu,o po to matysiu, ar gerėja.

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 06 Lap 2010, 18:42

:no: :no: :no: bet kokią paruoštą chemiją reikia sunaudot per 24valandas po paruošimo, nes vėliau ji suskyla į kitokius junginius, kurie netinkami naudojimui.
:no: :no: :no: sekantį kartą siūlyčiau apdorot tik po kokių 3-jų savaičių, o ne po 4 dienų.
:idea: kitą sykį siūlau apdorot absoliučiai viską, t.y. panardint visą augalą su vazonu substratu šaknim lapais į paruoštą tirpalą.
Kad neišplauktų substratas, apvyniok vazono viršų su sintetiniu tinkleliu, kokiame pakuojami svogūnai - substrato dalelės neišplauks, o tirpalas pasieks vazono vidų.

:idea: p.s. kadangi šiandien turi pasiruošus tirpalo, o apdorojai tik lapą, tai imk dabar ir perpilk tuo likučiu visą augalą ir substratą taip pat :idea:

:!: vieta, kurioje gyvena augalas, taip pat turi būti kruopščiai išvalyta - kempinė, karštas vanduo, ūkiškas muilas ar indų ploviklis..viskas kruopščiai nusausinta, išblizginta lėkštutės, padėklai, karštu (dar geriau- verdančiu) vandeniu perpiltas keramzitas padėkle, jei toks naudojamas. :!:
:idea: p.s. aš asmeniškai kambary grybo ir pelėsio profilaktikai dar pereinu paviršius (palanges ir langų stiklus) su paprastu maistiniu actu (5-9proc)
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 06 Lap 2010, 18:59

Labai didelis AČIŪ! :clapyellow: Bėgu tuo tirpalu perliet visa augalą.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 27 Vas 2011, 19:52

Užklausiau seminare susitikus - sakė, pametė paskutinį lapą :no: :no: :no:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 28 Kov 2011, 17:14

O:) O:) O:) iskeliavo mano draugužis, bet aš nepasiduosiu :roll: jau uzsisakiau kitą Psichopsį. tikiuosi šito nenumarinsiu :roll:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių