Voratinklinė erkutė

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Voratinklinė erkutė

Standartinė ricardas » 26 Spa 2015, 18:37

Nuo praitų metų pradėjau retkarčiais , profilaktiškai purškalioti pelūno nuoviru ir iki šiol niekas nepuola orchidėjų .
Žinau kad daug kas į tai žiūri skeptiškai bet man tai padėjo :thumbupleft: P,s, vienintelis kenkėjas nebijo tai šliužai .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

bobcat

Standartinė bobcat » 26 Spa 2015, 19:57

tuomet galbut bandyti ir acta ir degtine, pakaitomis? net neisivaizduoju per kiek laiko sie kenkejai gali pasisalinti is aplinkos, jei nebera augalu, labai baisu susargdinti sveikus augalus, nes sansu nuo siu erkiu ju isgelbeti turbut nera :(
papasakokite, jei galite, placiau apie peluna, is kur jo gauti, kaip naudoti? :)
be to, keistas dalykas,ant tos pacios palanges, su uzkrestais phalaenopsiais, visalaik gyveno cambria, bet ant jos erkiu nerandu. ar nemoku ieskoti, ar sios rusies oranzine erkute nesirenka?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 26 Spa 2015, 22:04

Pelunas, metelė , kietis , tas pat augalas tik skirtigose Lietuvos miestuose jį kitaip vadina . Auga daržuose , dažniausiai jį augina senutės, kaip vaistažole . Paruošimas, 1 valgomą šaukštą pelūno užplikiti verdančiu vandeniu ant 0,5 litro vandens , retkarčiais pamašyti , kai atvės purkšti orchidėjas ( dulksna) taipat vazonus ir tą vietą kur orchidėjos stovės , po +- 10 dienų purškimą pakartoti. Pakartotinam purškimui daryti naują užpila.
Erkutė ir pas mane kai buvo tai pat ne ant visų orchidėjų .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 27 Spa 2015, 12:50

Paveikslėlis

bobcat

Standartinė bobcat » 27 Spa 2015, 16:19

ricardas rašė:Pelunas, metelė , kietis , tas pat augalas tik skirtigose Lietuvos miestuose jį kitaip vadina . Auga daržuose , dažniausiai jį augina senutės, kaip vaistažole . Paruošimas, 1 valgomą šaukštą pelūno užplikiti verdančiu vandeniu ant 0,5 litro vandens , retkarčiais pamašyti , kai atvės purkšti orchidėjas ( dulksna) taipat vazonus ir tą vietą kur orchidėjos stovės , po +- 10 dienų purškimą pakartoti. Pakartotinam purškimui daryti naują užpila.
Erkutė ir pas mane kai buvo tai pat ne ant visų orchidėjų .
ko gero geriausia butu ieskoti peluno turgeliuose?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 27 Spa 2015, 17:55

Pas žolininkes turėtu būti . Kokiam mieste gyvenat ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 27 Spa 2015, 18:27

bobcat rašė:ko gero geriausia butu ieskoti peluno turgeliuose?
Jeigu teisingai prisimenu, tai atrodo šitą vaistažolę pirkau kažkada vaistinėje. Nuo kažko bandžiau purkšti, bet nepadėjo.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 27 Spa 2015, 19:27

Chemijos bombos jų neišnaikina, ką jau ten žolės, tik erkių nosis suerzins, sulys kuriam laikui kur nors ir palauks geresnių laikų.
O pas mane jos nesirenka sezono, joms dzin ar pavasaris, ar ruduo, ar žiema, savo "ragus" parodo, bet kuriuo metų laiku. Jos ir nesirenka augalų. Kiek pastebėjau, pvz. pas mane labai mėgsta liežuves, o paskui pasismaginusios persikelia ant kitų. Praeitais metais kiek aš jų nenaikinau, kiek nevaliau visko, kol supratau, kur šaltinis slypi. O tai buvo fikusas.
Tai jeigu radote erkių toje patalpoje kur yra orchidėjų ir kitų augalų. Tai reikia reiks "maudyti" visus gyvus kambarinius lapuočius ir spygliuočius.
Deja, erkės tapo šiais laikais irgi išmanios. :Hmmmm:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
uranija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė uranija » 27 Spa 2015, 19:48

Aš pernai irgi purškiau tik orchidėjas, liktais buvau išnaikinusi, bet šiemet pavasarį vėl atsirado. Šiemet pastebėjau kad bananmedis neblogai sudorotas jų buvo, tai jau purškiau viską, valiau palanges (pavasarį matysiu ar vėl iš kur nors neišlįs :twisted:). Vasaros pabaigoje po kelių purškimų Kanemite (http://www.shop.schwerter-orchideenzuch ... c5vf97bo87) neberandu gyvų, tai gal vistik padėjo...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 27 Spa 2015, 20:28

Mozaika, aš nerašiau kad pelūnas jas nužudo , tiesiog mano manimu erkutės bijo to kvapo nes vasarą tame pačiame šiltnami augo agurkai ir juos užpuolė erkutė bet šalia stovinčiu orchidėjų nelietė . Kaip jau rašiau, retkarčiais o tiksliau per sausras nupurkšdavau tai ir neturėjau o prieš nešant į namus kruopščiai orchidėjas nuploviau ir nupurškiau du kartus . Man padėjo, nebent yra kitokių erkių kurios nieko nebijo .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 9 ir 0 svečių