Kiti kenkėjai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Re: Kiti kenkėjai

Standartinė Murfika » 16 Geg 2015, 20:25

Aciu labai uz issamu patarima. Bet...Jusu nuorodoje miltuotieji skydamariai. Jie ropineja. Mano augala uzpuole nejudrus skydamariai. Juda tik lervos. Net jei ir mirtu, po patelemis liktu kiausiniai. Na, bet Viena drauge pasisiule padeti ir nupurksti kazkuo stipriu.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 17 Geg 2015, 00:25

Gal Aktara tiktų? Man atrodo - pats baisiausias miltuotas, jau kaip jis moka slėptis! O paprastą kas pora savaičių sunaikint išsiritusius naujokus, ir galų gale jie baigsis).Linkiu sėkmės.

Edita D.

Standartinė Edita D. » 19 Geg 2015, 09:34

pas schwerter'į užmačiau tokią kenkėjų naikinimo priemonę - Celaflor Spray 400ml - gegen Wollläuse usw. Gal esate kas naudoję? kokie atsiliepimai? dabar kai vykdomi užsakymai, galvoju, gal reiktų užsisakyti...
Tai, kas silpniesiems atrodo kliūtis, stipriesiems yra akmenys pasilypėti. (Thomas Carlyle)

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 02 Geg 2016, 14:34

Gal ką domina-galiu pasidalinti įdomiais kenkėjais? [O.0]
Pailgi australiški skydamariai.
Paskutiniai šiame tinkalpyje
http://www.oocities.org/brisbane_softbugs/Others.htm

O aš vis sukau galva, čia dendrobium primulinum taip turi arodyti ar kas čia?

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 04 Bir 2016, 14:39

nu dabar man garsiai HELP
šiandien viename balkone laisčiau gėles, ir atradau daug ryškiai raudonų ir žiauriai greitų padarų
padariau foto, jei pamatysit , nes makro neišeina
pagalvojau erkės?? bet prieš 4 dienas laisčiau, nemačiau tokių. jokių voratinkių.. Bėgt chemijos - bet žiūriu per visą balkoną ir turėklus ir plyteles laksto šie, ir per lapus, ir per žieves, žiemėj nematau jų
Kas per..??
Prikabinti failai
P_20160604_152218.jpg
P_20160604_152218.jpg (147.94 KiB) Peržiūrėta 5577 kartus(ų)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 04 Bir 2016, 15:27

Manau kad jie nėra baisus kenkėjai . Jau kelinti metai kaip juos matau ant orchidėjų , labai greiti ir tik vienas kitas retkarčiais pastebimas, jokių pažeidimų ant lapų nesu pastebėjęs , bet voratinkli o tiksliau voratinklio siūlus randu , tik nežinau ar tai tų voriukų darbas .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 04 Bir 2016, 19:37

Aš nežinau, kas čia per kenkėjas, bet tai tikrai ne tos kelių rūšių voratinklinės erkės, kurios pridaro daug bėdų. Tos baisiosios yra tokios mažos ,kad nelabai ir matosi be padidinimo. Jos lėtos, nelaksto.
Dažniausiai sutinkamos-Paprastoji voratinklinė erkė (lot. Tetranychus urticae), Brevipalpus ir Tenuipalpus rūšių erkutės įtariamos tik kai pamatom pažeistus lapus.

Bet profilaktiškai nupurkščiau kokiom naminėm priemonėm

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Bir 2016, 10:36

Aš irgi nežinau kas tai, bet tokių mažų, judrių, raudonų vabaliukų teko matyti net ir lauke lakstant. Ant asfalto, ant medžių, ir šiaip visur. Jie panašūs į voriukus (bent jau man taip pasirodė). Galbūt ir erkių giminės-per maži, kad galima būtų tiksliai apžiūrėti. Tai galima būtų galvoti, kad tai ne kambarinių gėlių gyventojas. Nežinau ar jie daro kokią nors žalą. Bet tiesiog nemalonu, kai kas nors laksto.

kaa

Standartinė kaa » 05 Bir 2016, 10:49

jo, man irgi į voriukus panašūs, lapai lyg nepažeisti. tiesiog kažkaip išsigandau, nebuvo ir staiga tiek:) viską apipurkšti neįmanoma, nes ir balkonai šalia kitų.. nu tikiuosi jie orchidėjom nesusidomės kaip maistu :)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 05 Bir 2016, 12:36

uranija rašė:Man irgi panašu į tokias kur darže kartais matau..
http://www.macrogam ta.lt/lt/macropedia/trombidium-holosericeum-aksomin%C4%97-erk%C4%97
Puiku ! Pasirodo šis voriukas ne kenkėjas o naudą neša , žudo mum o tiksliau mūsų orchidėjom nepageidaujamus kenkėjus.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Bir 2016, 18:19

Kaa, pagal formą čia tikrai voragyvis - erkutė, gal net ir uranijos parodyta aksominė erkutė. Jos voratinklių nepina ir nesu mačiusi, kad augalais mistų. Pagal elgesį irgi ne "žolėdis", nes per greitai laksto. Aš nenaikinčiau jų niekuo, kam ta bereikalinga chemija, gal po savaitės pačios išsilakstys.

kaa

Standartinė kaa » 05 Bir 2016, 18:40

Irgi nusprendziau be chemijos, galvoju labau karsta pasidare lauke ir situ atsirado, dabar orai keiciasi, ziuresiu

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Bir 2016, 21:56

Sakyčiau pirmą kartą prisigaudžiau erkučių. Ir nesupratau iš kur. Nuo sausio pradžios auginu vazone agurką tai iš kart atkreipiau į jį dėmesį kodėl toks sunykęs, o priėjęs arčiau pasirodė keisti laišvos žiedai, paskui neofinetijos. Atidžiau apžiūrėjau tai, kad pilnas agurkas jų, orchidėjų žiedai, voratinkliai tiesiog. Nieko nelaukęs įsijungiau dulkių siurblį, užsidėjau švelnų baldam antgalį ir susiurbiau, sakyčiau visai gerai sekėsi. Rytojus dar parodys.
Šalia dar raibuolė su dendrobiu žydi tai iki jų nenukeliavo.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Lie 2016, 13:31

Gal kas zinot kas per kenkejai ir kaip su jais kovoti: orchidariume ant vieno bloko tokia orchideja ( dabar neatsimenu pavadinimo, bet ji belape, tiesiog jos saknys yra apsiraizgiusios po visa bloka) buvo pradejisi leisti du ziedstiebius. Siandien ziuriu ziedstiebiai nukramtyti. Apziurejus matosi ant bloko laksto labai labai mazas pilkas pailgas vabaliukas( gal 0.5 mm ilgio) ir kur augalo pats pagrindas prie to bloko ir prie tu ziedstiebiu tokie sidabriniai blizgus labai mazi voratinkliukai, kitur tiesiog kaip sidabriniai bluzgus taskiukai. Dar pries pora dienu salia to augalo bucau patalpinusi visiskai sveika ir sveikom saknim aerangi punctata ant bloko, tai po pirmos nakties radau nugrauzta zalia saknies gala. Blokas taip pat aplipes smulkiais sidabriniais siuliukais.
Kas cia per kenkejai, ka daryt ?

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Lie 2016, 14:01

Ka tik rasau dvi sraigutes ant nauju orchideju zieves virsaus, tai gal jos greiciausiai ir apgrauze tuos ziedstiebius ir ta sakni?
Bet ar gali tokios sraiges palikti tuos zvilgancius smulkius siulelius? Ar visgi mikroskopiniai mazi vabaliukai kalti ir reiks purksti kazkuom augalus? O situ purksti visai nenoriu, nes jautrus yra.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių