Kiti kenkėjai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Kiti kenkėjai

Standartinė mumrikas » 30 Spa 2013, 08:35

Manoji vyžūnė Sedenii puikiai auga, tačiau ant lapų keliose vietose atsirado kelios permatomos dėmelės (sausos, panašiai kaip išgraužtos kenkėjų - prieš šviesą matosi kaip išgraužtas tinklelis). Pagal paveikslėlius internete labai panašu, kad tai būtų erkučių darbas (labai atidžiai apžiūrėjau kitas šalia stovėjusias vyžūnes (jos tarpusavyje nesiliečia), tai nieko panašaus nėra.

Vat ir kilo klausimas kaip tą "gėrį" naikint. Turiu Neemzalio ir Sanmite 20 WP. Kurį būtų geriau naudoti ir kokia koncentracija - ar kaip parašyta informaciniame lapelyje, ar purkšti silpnesniu tirpalu. Jei silpnesniu, tai kiek?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 30 Spa 2013, 16:57

Puršk normaliu tirpalu ir naudok Sanmite 20 WP, jo pas mus nebuvo ir tikimybė kad erkės nebus jam atsparios.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 03 Kov 2014, 12:37

Iškilo man teorinis klausimas dėl kiminų. Niekad nieko su jais nedariau, t.y. niekaip nedezinfekavau ir jokių problemų neturėjau. Ar kiti su jais kažką darote (su gyvais ir džiovintais), ar įmanoma kad su kiminais galėtų parkeliauti kažkokie kenkėjai? Tiesiog vienoje orchidėjų augintojų grupėje iškilo toks klausimas, tai ir susimąsčiau :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Kov 2014, 17:04

Su kiminais gali parkeliauti grybai/grybiena, skruzdės, šimtakojai, vorai, sraigės ir kiti džiaugsmai. Jei nori būti visiškai tikra, kad nieko neužmesi ant orchidėjų, gali pakaitinti juos orkaitėje/mikrobangėje, nuvirti ar bent nuplikyti. Aš dažniausiai orchidėjoms naudoju sudžiuvusius kiminus - bent jau bėgiojantys ir šliaužiantys būna pasišalinę.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 03 Kov 2014, 20:06

Kažkaip galvoju, kad termiškai apdorojus kiminus prarandame dalį jų savybių. Pvz. kiminai garsėjas savo antibakteriniu poveikiu, kuris ypač aktualus reanimavimo metu. Įdomu, kas atsitinka su juo po terminės invazijos.. Dažniausiai aš kiminus tik perrenku, kažkokių blogyhių nepastebėjau.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 03 Kov 2014, 20:49

Būna, kad parsiveži su kiminais vorą, kažkokį miško vabaliuką, bet kad jie kažką blogo padarytų tikrai nepastebėjau. Aš dažniausiai pasiėmus saują gerai iškedenu, šapus išrankioju ir kaip daugiau ten nieko nepasilieka. Sausų nenaudoju.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 12 Spa 2014, 21:27

Kažkas įsisuko į mano palangę :axechase:
Realiai net nusimanau kas tai galėtų būti. Jokio papildymo nebuvo, kontakto su lauku taip pat. Parneštos iš lauko visos buvo purkštos 2x actara ir 1x vario sulfatu. Šiandien radau nugraužto pusę mini falenopsio lapo ir kote pragręžtą skylę, dendrobiumo naujų ūglių viršūnės nuėstos, o lapuose skylės.
Visus vazonikus išniukštinėjau su lūpa, praėjau palangę, netgi lango viršų ir palangės apačią patikrinau- nieko neradau.
Kas turit minčių kas tai pasidarbavo ir kur ieškot?
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 12 Spa 2014, 21:49

Relax, įtariu, kad tai vikšras (žalias) - jo ėdrumui nėra ribų, jis aktyvus anksti ryte ir vakare. Dažniausiai jie būna apatinėj lapo pusėj. Linkiu kuo greičiau jį pagauti.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 12 Spa 2014, 22:01

Aš irgi statyčiau už vikšrą (gal matei, kad mano Myrmecophila labai panašiai "papuošta" buvo ir kaltininkas ryte šalia buvo pagautas). Gali bandyti su lipniom kortelėm gaudyti, gal nesugebės atsiplėšti nuo jų, tik jas reiktų tarp vazonų išdėstyti, kad priliptų, kai migruos. Bet kažkoks aktyvus keliautojas, kad taip per kelis augalus prasisuko. Ieškok kelis kartus paroje, reiktų ir naktį paieškoti, ypač jei dieną niekur jo neradai. Dar vienas pasiūlymas - statyti vazonus į padėklą su vandeniu ir tada stebėti, kuriame augale toliau atsiras naujos skylės - vandenin vikšras lįsti neturėtų, tai tada susiaurėtų ratas, kur ieškoti jo - ten, kur naujausios skylės. O kol jo neradai, siūlyčiau patraukti nuo kitų augalų tuos, kuriuos labiausiai išsaugoti norėtum, kad jų neprieitų šis graužėjas. Sėkmingos medžioklės!
Pagalvojau, kad gal dar ir sraigės galėtų, bet ar jos lipa ant lapų? Kad, rodos, dažniau minkštom šaknim pasitenkina. Bet šitų irgi gali patykoti.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 12 Spa 2014, 22:13

Nuo palangės, kas buvo "pirmam" aukšte viską von į dušo kabiną. Tuo tarpu dar visai netinkamu laiku teko persodint katlėję, raibuolę ir maksilariją. Būtinai tiem vazonam teko iškrist :yuck:
Dabar nemiegosiu kol nepagausiu to kažko. Mano miegamąjame neskaičiuojant manęs, keleto šunų, katino ir vėžlio daugiau niekas nemiegos :twisted:

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 12 Spa 2014, 22:31

Relax, tika prisiminiau, senai skaičiau kad šliužai labai apgriaužia lapus, jie taipat aktyvus nakti ir ryte,o blogiausia, jie diena slepiasi drėgnose vietose, tai neduok dieve, jei jie ilindo į substrata, nes šaknim bus blogai.
Urze, dėl sraigiu, man neteko matyti kad jos lapus graužtu, bet rudeni mažu sraigiu ant lapų daug mačiau bet nevienos skilutės, aš čia apie sodo augalus.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 12 Spa 2014, 23:37

Radau kaltininką. Labai yra pikta kai toks mažas snarglys šitiek pridirba. Ir kur jam tiek tilpo.

Dausa

Standartinė Dausa » 05 Gru 2014, 10:39

Ku-kū
https://500px.com/photo/89726069/window ... urce=500px
Radau internete pavyzdį, kokias skyles palieka žiogai. Kartais ir iš krašto išvalgo. Panašiai kaip didieji šliužai, tik nebūna gleivių tako.

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 15 Geg 2015, 22:48

Nu va, graziausia. Is Elsnerio gavau ilgai laukta oncidium nanum. Tai ne tik kad saknu nerasta, bet dar su labai slyksciais skydamariais , Boisduval scale ,diaspis boisduvalii. Balti, pateles ne pukuotos, patineliai pukuoti, mazuciai. Sulinde prie gumbu pageindo, pasiskepe po visais sausais dangalais. Itariu, keliaus siuksliadezen, nes neistepsiu as ten ju alkoholiu ar aliejum. O pats augalas ne mazas, matosi daug nauju ugliu uzuomazgu. Tupi reanimatoriuje virs kiminu, vabalams, matosi, patinka.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 16 Geg 2015, 11:09

Murfika, pabandykit kariaut , siunčiu nuorodą, kur išskaičiau, kad kai šilta ir drėgna (plius 45 C), jie patys išlenda iš savo slėptuvių, kuo netyčia ir pati įsitikinau, kol dar buvau neskaičiusi straipsnio, bet nesupratau KODĖL. Turėjau sedirėją, kai pastebėjau problemą, visą " išlukstenau", praplečiau metaliniu zondu visus įmanomus ir neįmanomus plyšelius, lapų susiaurėjimus, naujų ūglių lapelių priaugimo vietas, jau galvojau, auglas neatlaikys ir nupliš lapai, bet ( TTT), nieko neatsitiko.Ploviau ir spiritu, ir pamuilėm. Taip " aplandžiodavau" kadien, sunaikinau kelis suaugusius , radau ir negyvų, balto apnašo. Jau, rodos, ir slėptis nebeliko kur ir kam. Pastačiau ant grindų, rytais apšviesdavo saulutė, kažkurį rytą ( matyt, gerai pašildė) ant žiedstiebio pamačiau išropojusį ir ūsus bekrutinantį individą! ( kaip ir aprašo straipsnyje). Neįsivaizduoju, KUR jis galėjo slėptis, tik supratau, kad priešas klastingas. "Profilaktikai" įkišau augalą i orkaitę ( nesijuokit, man ir pačiai dabar juokingai atrodo)), pripyliau ant blėkos vandens ir pašildžiau . Po tokios pirties niekas daugiau neišlindo. Tai štai kokia ilga istorija su keliais sedirėjos lapeliais, gal ir jums pavyks laimėti nelygią kovą.
http://www.orchidee.ws/schadlinge/wolll ... laeuse.htm

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių