Trichocentrum tigrinum

Rossioglossum, Cochlioda, Oncidium, Brassia, Miltonia, Miltoniopsis ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

Olivija rašė:
Tre Gru 01, 2010 11:38 am
Gabriele rašė:
http://www.orchidspecies.com/trichocentrumtigrina.htm

O stai taip dabar zydi mano Trichocentrum. Labai nereikli orchideja, lengvai prazydinama. Kartais net pagalvoju,kad visai neidomu kai taip lengvai prazysta :oops: :) Auginu ja ant pietines palanges, kartu su katlejom ir dendrobiais. Neleidziu jai visiskai isdziuti tarp laistymu augimo laikotarpiu ir sumazinu laistyma ziema. Pasodinta i vazoneli, substratas - zieve ir porolono gabaliukai - pirktinis, nekeiciau jo nuo pirkimo ( Trichocentrum pirkau pries pusantru metu). Rekomenduoju ant jusu palangiu :)
toliau prikabinu Gabrielės nuotraukas darytas 2009-spalio mėn. su sėkladėžėm
ir 2009-05-16 su žiedukais

Istorija vystėsi sekančiai :arrow: 2009m. gruodžio pradžioj sėklų dėžutės atkeliavo į Lietuvą, buvo pasėtos laboratorijoj ir gerai sudygo... panašu, kad pavasarį galima bus išsodint iš flaskų ...
p.s. Gabrielė kažkur dingusi, būtų smagu ją čia prisikviesti :)
Olivija rašė:
Pen Sau 28, 2011 3:38 pm
kadangi sėjinukai sėkmingai auga flaske, tai toliau renkam info apie auginimą ...
Возьмем на пример, самый миниатюрный и красивый Trichocentrum tigrinum. Это не слождный вид и сильных танцев с бубнами он не требует, но у него есть своя особенность, она принадлежат всем трихоцентрумам, они не любят пересадок и деления. В свое время эквадорец присылал тигринумы на блоке и они адаптировались очень быстро и без проблем, но потом он стал присылать деленки не посаженные, вот с ними и пошли проблемы в адаптации. Все трихоцентрумы не любят яркого освещение, как многие ошибочно думают, им требуется рассеянное освещение, иначе они получают ожоги, да и в тени они растут не плохо, только листья слегка вытягиваются и на листьях нет красивого бордового крапа. Этому виду, да всем остальным требуется повышенная влажность, так они лучше адаптируются к нашим условиям, при этом они не любят обильного полива и посадку лучше производить на блок или в кору крупной фракции. При переливе, повышенной влажности, плохого проветривания они быстро сгнивают и этому еще может способствовать высокая температура и пониженная температура. При отрегулированном поливе хорошо растут в тепле, а при сухой зимовке спокойно выдерживают и понижение до 12-15 гр. при этом высокая влажность воздуха не обязательна. Цветет он с каждого нового роста, иногда с вызревающего. Для цветения достаточно в зимний период предаставить сухой отдых, можно еще и понизить немного температуру до 15-18 гр. При появлении нового роста полив возобновляется. Сухая зимовка подходит только для здоровых растений сидящих на хороших корнях. Адаптировать в тепличке без доступа воздуха не рекомендую, быстро там сгнивает.
Rifas rašė:
Pen Sau 28, 2011 6:48 pm
Kaip įdomu - Lietuvoje iš sėklų išaugintos orchidėjos ir dar tokios gražios :w00t:
Šiaip tai :think: - augalas labai gražus, dar pažadai, kad nesunkiai auginama - norų sąrašas taip ir ilgėja :lol:
Olivija rašė:
Pen Sau 28, 2011 7:25 pm
o sėklos tai užmegztos "in UK" :D :D
Urze rašė:
Pir Lie 16, 2012 12:33 pm
Trichocentrum tigrinum atkeliavo balandžio vidury iš Perufloros. Pats augalas labai gražus - gal 7 kompaktiškai sulipdyti auginiai, riebūs, stori lapai, nuspalvinti žaliai bordine spalva ir su šiai rūšiai būdingais tamsiais taškeliais, puošiančiais lapus. Šaknys gan storos, apie 3-4 mm skersmens. Bet problema ta, kad atkeliavo jis plikašaknis ir jau tris mėnesius jokio judesio nerodo, tik kad šaknys po truputį apmirinėja ir trumpyn eina. Laikau jį indelyje ant vos drėgnų kiminų, kartais šaknis apipurškiu, kas savaitę leidžiu pusvalandį pasiplaukioti vandenyje su trąšomis ir stimuliatoriumi, bet jis tyli kaip partizanas ir su manim visai nebendrauja. Jeigu jis dabar neauga, tai ko iš jo tikėtis žiemą, kai augimui sąlygos daug nepalankesnės pasidaro? Gal karštan dušan jį įkišti?
Olivija rašė:В свое время эквадорец присылал тигринумы на блоке и они адаптировались очень быстро и без проблем, но потом он стал присылать деленки не посаженные, вот с ними и пошли проблемы в адаптации.
Taigi tenka pritarti šitam pasakymui. Bet vilties dar neprarandu.
Urze rašė:
Pir Vas 04, 2013 8:10 am
Netekęs pusės lapų ir per 9 mėnesius neparodęs jokio judesio nepaisant pavasario ir vasaros, laikymo reanimatoriuje, karštų dušų ir plaukiojimo vandenyje su stimuliatoriais ir trąšų pėdsakais, vieną dieną Trichocentrum tigrinum buvo išimtas iš reanimatoriaus ir "svertas" rankose, kur jį mest - į šiukšlių dėžę ar į orchidariumą. Vos per plauką išvengė pirmojo varianto. Rezultatas - po kelių savaičių išlindo naujas ūgliukas. :shock: Na labai įdomu, kaip toliau istorija rutuliosis. Jei išgyvens ir įsitvirtins, bus į kompaniją prie dar kelių, kurios vos išvengė šiukšliadėžės.
O-manė;) rašė:
Pir Vas 04, 2013 7:39 pm
:lol: Pasisekė jam, kad šeimininkė pasirinko tinkama varianta [Cha]

Džiugu [OK], gal po biškį įsivažiuos, tada pavasaris ateis ir jis pagaliau pradės normaliai gyventi, jau pagal lietuviškus sezonus.
Eliss rašė:
Šeš Rgs 07, 2013 7:06 am
Urze, aš pirkau augalą iš orchidejos.lt . Iš svajonių sąrašo :) Gražus, mažas augaliukas. Žiūrėsim, kaip mes sutarsim.

Paveikslėlis
Urze rašė:
Sek Rgs 08, 2013 12:15 pm
Ačiū, Eliss. Atrodo gražus ir tvirtas. Įdomu, ar pasidažys bordine spalva gavęs tiesioginės saulės, nes jiems tas būdinga.
FUJI rašė:
Šeš Rgs 21, 2013 10:45 pm
Eliss, kaip mažylis gyvena, kokiomis sąlygomis, ar kruta, nes žadu jungtis į jūsų gretas :D
Eliss rašė:
Sek Rgs 22, 2013 4:55 pm
Kol kas jokių pokyčių. Tik kad lapai pradėjo taškuotis nuo saulės. Tiesiog kabo rytinėj pusėj, kasdien pamerkiu trumpam.
Urze rašė:
Sek Rgs 22, 2013 5:38 pm
Gali būti, kad ligi pavasario nieko daugiau ir neveiks. Pagal saviškį sprendžiant, naujus ūglius tik pavasarį augina.
Man jų taškuotumas gražus. O daug saulės gaudami lapai net bordiškumo įgauna.
Eliss rašė:
Pir Sau 13, 2014 9:41 am
Atidžiau apžiūrėjau bemirkydama, naują ūgliuką auginasi :) kaip pas kitus judėjimas?

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

Eliss rašė:
Sek Sau 26, 2014 5:21 pm
Na ką, uždėjau tą kaladėlę ant didesnio gabalo, lai kabinas :) Vis pasižiūriu, man panašu į ūgliukus. Kažkur buvau radus, kaip nuspręst kas bus, bet nelabai supratau :scratchheadyellow:
http://forum.theorchidsource.com/ubbthr ... Linda.html
Urze rašė:
Sek Sau 26, 2014 8:32 pm
The spike originates from the side of the almost nonexistence pseudobulb. The spike comes out of the side of the base, ie. basally. The roots on mine emerge with a green tip, followed by white veleum.
Paimta iš čia.
Trichocentrum gumbai yra labai maži ir paplokšti, apie 0,5 cm skersmens ir mažiau nei pusės cm storio. Žiedynstiebis išauga iš gumbo šono, taigi žemiau lapo prisitvirtinimo vietos. Kai pradeda šaknis augti, ji būna žaliu galiuku, o jai augant pasirodo ir baltas velamenas, tuo skiriasi nuo žiedynstiebio. Ale neradau niekur parašyta, ar žydi praeitų metų ūgliai, ar nauji šiųmetiniai ir kaip atskirti žiedynstiebį nuo naujai augančio ūglio, nes ir tas, ir tas susiformuoja iš gumbo šono.
Eliss rašė:
Pir Kov 24, 2014 1:06 pm
Nebėra abiejų ūglių, abu išsitraukė. Pakeičiau purkštuką, šitas stambesniais lašais purškia, ir va kas gavos :no:
Urze rašė:
Pir Kov 24, 2014 8:17 pm
Vaje. :( Su purškimu lengva prisižaisti, ypač jei nėra pakankamos ventiliacijos. O Tu jį orchidariume laikai ar ne?
Eliss rašė:
Ant Kov 25, 2014 12:37 pm
Taip, orchidariume.
Urze rašė:
Ant Kov 25, 2014 6:35 pm
O ventiliatorius yra? Ir pakankamai veikia? Mano T. tigrinum irgi orchidariume, drąsiai purškiu net kelis kartus per dieną, nes po kelių valandų jau nudžiovinti net stambūs lašai būna, nors ventiliatorius tikrai ne žvėriškai galingas. Gal Tau padėtų stipresnis ventiliavimas?
Dalytė rašė:
Ant Kov 25, 2014 7:26 pm
pas mane visai nėra ventiliatoriaus, tik angos stoge, bet dar kol kas augam sėkmingai (vienas naujas ūglys).
kaa rašė:
Ant Kov 25, 2014 7:27 pm
o mano dar vienas komoj.. miega ir tiek
akvariume
KARŠTAS vanduo yra namie, bet dar miega:)
Urze rašė:
Tre Kov 26, 2014 7:23 am
Kaa, tai kad Taviškis rugsėjį pradėjo augti. Iš tos mano dar trumpos pažinties su šiuo augalu peršasi mintis, kad jo augimo ciklas būna vienąkart metuose. Jei tikrai, tuomet lauk rugsėjo, o dabar ramybę duok augalui. Nes man jokiom karštom voniom ir stimuliatoriais nepavyko jo išjudinti, kai jam ne laikas buvo.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

Eliss rašė:
Tre Kov 08, 2017 2:30 pm
Jau senokai auga nauji ūgliai ir šaknys. Tik žiedų niekaip nesulaukiu. Reiks po kėde kišt, nieko nebus :)
Eliss rašė:
Pir Rgp 25, 2014 7:03 pm
Pas mane ant kažkokios malkos gabaliuko, šaknys kas sau, į visas puses, bet keletas apsivyję ir bloką.

Paveikslėlis
Urze rašė:
Pir Rgp 25, 2014 9:06 pm
Kaa, gal Tavo tas presuoto kamštinio ąžuolo blokas uždruskėjęs (nors nuotraukoj to nesimato)? Gali pabandyt atmirkyt jį šiltam distiliuotam vandeny, kad išsiplautų trąšų/druskų perteklius. Paprastai orchidėjos tokių blokų nebrokija. Tai įdomu, kas tom šaknim šįkart nepatinka.
Eliss rašė:
Ket Bal 16, 2015 3:06 pm
Kaip peržiemojo jūsų augalai?
Mane tai pradeda jau po biški erzint, ūglius tik auginas, šaknys kilometrinės. Kur žiedai? Gal jam šoko reik?
Urze rašė:
Pen Bal 17, 2015 8:38 am
Visą žiemą praleido orchidariume, gaudamas nedaug vandens. Dabar ir toliau taip, tik šviesos kiekį padidinau jam, tai prieš kelis mėnesius pradėjęs augti ūglis jau strazdanojasi. Šaknys irgi auga. Žiedų kol kas nelaukiu, nes norisi, kad augalas sustiprėtų. Buvo taip gražiai pernai įsilingavęs augti ir staiga du naujausi ūgliai tik fit ir nupuvo, nors sąlygos visiškai tokios pat buvo. Taip ir likau nesupratusi, kas buvo ne taip.

Jei gerai pamenu, juos žydėti skatina kiek vėsesnis ir sausas periodas. Gal to ir trūksta Taviškiam, Eliss?
FUJI rašė:
Pen Bal 17, 2015 10:30 am
Eliss, gal dar per anksti žiedam? Savo perkėliau į orchidariumą iškart rudenį, nes visuomet augo pakabintas prie lango, pradėjo augintis net 4 ūglius, bet du dar maži nupuvo, o vienas jau ūgtelėjęs, viso liko vienas, kuris irgi jau "spalvojasi". Stengdavausi apipurkšti tik šaknis karts nuo karto, kad tik ant lapelių nepakliūtų, vistiek neišsaugojau, labai jau jauni ūgliai neatsparūs vandeniui :think:
Ramsis rašė:
Pen Bal 17, 2015 9:20 pm
nebauginkit čia manęs,aš kai purškiu savo orchidariumą, tai nesaugau augalų, viskas bėgte bėga. Maniškis auga netoli šviesos, šaknys augo visą laiką, dabar lyg mačiau naują ūglį, bet tikrai neisiu pažiūrėti, neduok Dieve jau bus supuvęs...
Negeras jūs čia žinutes rašinėjat :twisted:
Eliss rašė:
Šeš Bal 18, 2015 7:51 am
Kad tikrai ūgliai jautrūs, buvo ir man keli nupuvę. Tfu tfu, kol kas gražiai auga.
Urze, turbūt, poilsio reik, kad žydėtų. Pakabinau, orchidariumo apačioj, ten vėsiau ;)
MrGreen rašė:
Pir Rgs 19, 2016 10:58 pm
Nesigiriu, kad pražydinau, nes gavau su pumpuru, bet vis tiek labai džiaugiuosi :)
Paveikslėlis

Tik man jis nelabai panašus į tigrinum x self :think: net nežinau ką ir galvoti, svarbu žiedas gražus. Beje šiai rūšiai kaip ir būdinga žiedų spalvų gamos įvairovė, tai gal nereikia stebėtis kad lūpa tokia violetinė.
kaa rašė:
Ant Rgs 20, 2016 7:31 am
gražus :) Nu va visiem yra stimulas toliau auginti ir tikėtis :)
maniškis sėdi orchidariume, pakankamai savotiškai - čia kol pataikiau ko jam reikia.. ant bloko gabaliuko (presuoto), o tas gabaliukas yra ant kiminų krepšelyje. Krepšelis ant orchidariumo dugno. Šviesos yra, drėgmės irgi. Akivaizdžiai atsigavęs, sustambėjęs toks:) Jei dar kada žiedų duos..
MrGreen rašė:
Ant Kov 07, 2017 8:13 pm
Kaip tigriukai auga pas visus? Daug kas turi, įdomu kas dedas pas kitus. mano ilgai auginosi šaknis ir daugiau jokio judesio, o dabar jau pastebėjo naują ūglį auginti.
kaa rašė:
Ant Kov 07, 2017 8:40 pm
2 ar 3 ugliai ir saknu augimas taip pat
MrGreen rašė:
Ant Kov 07, 2017 10:17 pm
:thumbupleft: Vadinasi prasidėjo augimo sezonas.

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

mozaika rašė:
Tre Bir 14, 2017 5:52 pm
Kol buvo šiltnamyje, tai tik patapo strazdanota, bet išnešiau į lauką, tai patapo visas augalas bordo. Nors ir pavėsyje kabu.
Trichocentrum tigrinum'17.JPG
Trichocentrum tigrinum'17.JPG (77.06 KiB) Peržiūrėta 435 kartus(ų)
Ramsis rašė:
Tre Bir 14, 2017 10:10 pm
Mano irgi bordo, bet lendantis naujas ūglys tai šviesiai žalias. Jau galvojau, kad jis neturi iš kur augintis naujo ūglio, nes paskutinysis naujas ūglys nunyko praeitais metais rudenį. Bet MrGreen padrąsino dar nenusivilti, ir pasirodo tikrai - auga.
MrGreen rašė:
Pir Gru 04, 2017 7:10 pm
Ruošiamės žydėti. Žiedynstiebis auga iš naujo ūglio, kuris nėra dar pilnai suaugęs.
Trichocentrum tigrinum.JPG
Trichocentrum tigrinum.JPG (314.99 KiB) Peržiūrėta 435 kartus(ų)
MrGreen rašė:
Ket Sau 04, 2018 9:30 pm
Žydi jau kelios savaitės.
Trichocentrum tigrinum (2).jpg
Trichocentrum tigrinum (2).jpg (84.66 KiB) Peržiūrėta 435 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

Eliss rašė:
Ket Rgp 30, 2018 1:24 pm
Visa nuraudus, būna ir bus ilgai lauke, kol pražys
IMG_20180830_141409.jpg
IMG_20180830_141409.jpg (852.55 KiB) Peržiūrėta 435 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

kaa rašė:
Pen Rgp 31, 2018 8:18 am
ohoho raudonumas! mano tai zalias ir po lempom dezej, bet nepadeda..reikia keist salygas
Eliss rašė:
Ant Bal 07, 2020 3:20 pm
Kaip gyvena trichocentrum pas kitus? Aš saviškį padalinau, buvo daug naujų ūglių, bet diduma nupuvo. Labai opus drėgmės užsilaikymui. Toliau laukiu žydėjimo :poke:
kaa rašė:
Ant Bal 07, 2020 3:29 pm
Supuvo.. Deja
mozaika rašė:
Ant Bal 07, 2020 5:52 pm
Ir man su juo nepasisekė. Supuvo :?
zemuoge rašė:
Ant Bal 07, 2020 11:45 pm
Mano gyvas )
MrGreen rašė:
Tre Bal 08, 2020 7:52 am
Supuvo orchidariume žiemą :roll:

Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1634
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Re: Trichocentrum tigrinum

Standartinė MrGreen »

Urze rašė:
Pen Sau 05, 2018 7:03 am
MrGreen, pas Tave šis augalas jau antrą kartą žydi, taip? Ir abu kartus lūpa su daug daugiau violetiškumo nei šiai rūšiai įprasta. Gal čia kokia forma? Gali vardą teikti jai. :D
Taip šis klonas išskirtinis su spalvinga lūpa :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į