Leptotes bicolor ir kitos

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Leptotes bicolor ir kitos

Post by MrGreen »

misterija wrote:
Tue May 18, 2010 10:07 am
Leptotes žiedas prasilaikė dvi savaites 8-)
Turiu metai su viršum. Pasodinta kamštinio ąžuolo vasonėlyje, substratas smulki žievė, paviršius dengtas kiminais. per žiema laikiau mažam akvariumuke ant drėgno keramzito ir po flora lempa, tad drėgmė ten laikydavosi apie 60% ir temp apie 20C. Laistoma buvo apipurškiant substrato paviršių kai jis išdžiūdavo , trešiau gal kartą į mėnesi arba rečiau.
1bc71afeeb97.jpg
1bc71afeeb97.jpg (40.45 KiB) Viewed 4652 times
iron wrote:
Sat Aug 21, 2010 12:32 pm
Prieš du metus parsiųsta Leptotes Bicolor visą laiką gyveno savame (nuo parsiuntimo) vazonėlyje su smulkiu substratu mažame stikliniame kube ant akmenukų ir su kiminais aplink. Pernai pavasarį sukrovė žiedelį, kuris nepilnai prasiskleidęs nukrito.
Neseniai pakeičiau kiminus ir padariau reviziją vazonėlyje (pora lapelių atrodė ar persenę, ar norintys nudžiūti, o vazonėlis išaugtas). Ten buvo labai ankšta, bet šaknelės pasirodė sveikos. Tad, kiek nubarsčiusi seną substratą (nebuvo sukritęs), perkėliau į kiek didesnį vazonėlį ir papildžiau panašiu substratu. Po kokių 4-5 dienų palaisčiau lietaus vandeniu.
:!: Per kelias dienas nugelto ir nubyrėjo VISI iki vieno lapeliai :cry: Kaip suprantu, augalas mirė...
Dar neišmečiau... šermenys
Urze wrote:
Mon May 02, 2011 11:09 am
Neseniai "Žali horizontai" parodoje įsigijau Leptotes bicolor keriuką.
Patarta pasodinau į kiminus, kad gautų pakankamai drėgmės (bet kiminus laikyti drėgnus, o ne šlapius?), nes šaknys man skurdžiai atrodo. Bet gal geriau smulkus substratas būtų? Ar kol kas palikti ramybėje, kad adaptuotųsi prie naujų sąlygų? Pirktas su mažu auginuku - nauju lapu, tai jis per tas kelias savaites paaugo. Nuotraukoj kairėje matosi keli pavieniai bešakniai lapukai - sukišau juos į reanimacinę (kiminai uždengtame induke, drėgmės daug, šilumos ir šviesos irgi gauna nemažai, kartais apipurškiu distiliuotu vandeniu su HB-101 stimuliatoriumi). Ar tikėtinas jų prigijimas ir šaknų išleidimas tokiomis sąlygomis, ar kažko papildomai reiktų?
Ramsis wrote:
Sat May 07, 2011 12:28 pm
Urze wrote:Gal gali kas patarti? Aukščiau pateikti klausimai yra vis dar aktualūs.
Dėl to didelio kero tai manau viskas bus gerai, lengvai drėgni kiminai stimuliuoja šaknų augimą, tad gretai turėtų pasirodyti naujos šaknys, vėliau jį persodinsite į gan stambų substratą, arba galite rišti prie bloko.
O su tais pavieniais tai nežinau ar pavyks, bet bandyti verta.
Urze wrote:
Sat May 07, 2011 1:16 pm
Ačiū už atsakymą! :heartsfade:
Galvoju ją bandyti sodinti ant papartinio medžio kamieno (tree fern) bloko, jei pavyks jo gauti, bet pirma tuomet palauksiu šaknyčių kiminuose.
katux wrote:
Sat May 21, 2011 11:58 pm
Ant vieno auginio, lapo ir gumbo susidūrime bręsta kažkoks darinukas. Laukiau žiedstiebio, bet tas darinukas toks storas ir vis pučias ir turi jau dvi šaknis. Ar gali būti, kad tokioj vietoj formuojasi vaikas?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Tue May 31, 2011 9:45 pm
Keliomis žinutėmis aukščiau pasakojau, kad pirkdama Leptotes bicolor gavau ir keletą pavienių bešaknių lapukų. Guli jie jau beveik pusantro mėnesio ant drėgnų kiminų ir vargo nemato - nesiraukšlėja, negelsta, nemiršta. Bet du lapukai dar ir šį tą naujo suprojektavo ir pamažu auginasi - po tokį mažulyyytį žalią "nagelį". Metras šalia, kad galėtumėte susidaryti vaizdą, kokio jie dydžio. Smagu tokius dalykus stebėti. :heartsfade:
Leptotes bicolor lapukai.JPG
Leptotes bicolor lapukai.JPG (50.06 KiB) Viewed 4651 times
MrGreen wrote:
Tue May 31, 2011 10:02 pm
Jei būtų tik lapai tai nieko nepavyktų, bet čia matosi ne tik lapai bet ir gumbai ;) kuriuose "prabudo" miegantys pumpurai, šaunu kad neišmetėt, turėsit kelis augalus, aišku iki žydėjimo teks palaukti, bet svarbu kad augtų :thumbupleft:
Urze wrote:
Tue May 31, 2011 10:21 pm
O gumbas šiuo atveju yra lapagumbis ir kurį labai maga pavadinti lapakočiu? :oops: Jei jau lapukus pradėjo leisti, tai tikiuos, kad ir šaknytėms ateis metas, bet manau, kad dar ilgai jie atostogaus ant kiminų. Žiedai kol kas neregimuose toliuose šiems mažyliams. :D Bet progresas vyksta!
sineriuke wrote:
Thu Aug 09, 2012 11:29 am
Kokia drėgmė ir temperatūra yra geriausia šiam augaliukui, jei yra auginamas ant bloko( pirmojo nr. žurnale "Orchidėjos" yra aprašyta šiek tiek, bet nėra nurodyta reikiama drėgmė ir temperatūra) :question: Ir ar reikia persodinant ant bloko patiesti kiminų po šaknim? :pray:
Kaštonė wrote:
Thu Aug 09, 2012 1:04 pm
Drėgmė: 75 - 80 proc.
Temperatūra: vasarą - 24-26/18-19, žiemą - 20-21/13-14 laipsnių.
Dėl kiminų - ko gero praverstų, jei auginsi ant bloko ne orchidariume :think: .
sineriuke wrote:
Thu Aug 09, 2012 2:57 pm
akvariume auginsiu, kuriame drėgmė laikosi 65 %, jei apipurškiu blokus tai ir dar pakyla šiek tiek :think: tuomet gal šiek tiek ir kiminų aprišiu :) Nelabai ką žinau apie šį augalėlį, tad kokie pasiūlymai būtų jį laistant? kiekvieną ryta apipurkšti šaknis, o vandenį su blokų mirkyti kas kiek maždaug laiko, jei temperatūra apie 23 laipsniai, o drėgmė, kaip jau minėjau apie 65%?
Kaštonė wrote:
Thu Aug 09, 2012 8:48 pm
Iš principo, Leptotes bicolor reikia lieti gausiai kai auga nauji ūgliai, o jiems subrendus, laistymą pamažinti.
Manau, turėtų pakakti apipurkšti bloką 1xd šiltuoju sezonu ir kas 2-3 dienas rudenį - žiemą. Bet laistymo/purškimo režimą visgi teks nusireguliuot pačiai, stebint, kaip greit pradžiūsta.
sineriuke wrote:
Fri Aug 10, 2012 10:26 am
Dėkui Kaštone :) Na ką, gal tuomet ir pasirodysim :roll:
P1100055.JPG
P1100055.JPG (54.35 KiB) Viewed 4651 times
Kaštonė wrote:
Sat Aug 11, 2012 1:30 pm
Vien iš nuotraukos sunku pasakyt, bet greičiausiai jos nupuvę (paprastai tokias pačiupinėju, jei minkštos ir nusineria, reiškia nupuvę).
sineriuke wrote:
Mon Sep 17, 2012 1:27 pm
na ką, galiu pasigirti, kad leptotes pas mane patiko :thumbsup: Visai neseniai aptikau daug žalių spuogeliukų, pasirodo, kad vienu metu parčiai auga naujos šaknytės, gal kokios 7 :w00t: lapukas kuris augo( antroje nuoraukoje aukščiausiai ęsantis) jau užaugo, pats didžiausias iš visų, bet toks šviesesnis, plonesnis, ir šiek tiek krevuolis, įdomu, gal jie taip auga, o paskiau įsilygina ir sustorėja? :oops:
Urze wrote:
Tue Oct 09, 2012 2:08 pm
Gali toks kreivanosis ir likti, bet tai - jokia bėda. O į storumą paaugti dar gali.
Turiu jau pusantrų metų Leptotes bicolor, kuriai niekaip sąlygų neatitaikiau, net kelis kartus šaknis nupūdžiau pasodindama į pernelyg ilgai vandenį užlaikantį substratą. Augalas suvargo, tad jau laukiau, kada visai užsilenks. O ji vis kabinasi į gyvenimą! Dabar net tiek aktyviai, kad svarstau, kokį bloką jai, kaip prisikėlusiai, išrinkus, nes naujus ūglius leidžia, šaknytes visas dvi tiesia, nors jau buvo visai "nurašyta", tiesiog prie kitų reanimuojamų pamesta. Anų nebeliko, o šita - gyva! Keistos tos orchidėjos. Iš kai kurių galima pasimokyti nepasiduoti ir siekti tikslo.
sineriuke wrote:
Tue Oct 09, 2012 2:17 pm
na va kaip smagu :clap: Aš saviškę iškart gavusi ant bloko perkėliau, tai matyt geriau patiko, o salygos, tai ką aš žinau, nešokinėju aš aplink ją, buvau sukišusi į burbula, pradėjo pelyti, tai numečiau bloką ant palangės, drėgmė ten nedidelė, saulutės vakare gauna, papurškiu ryte labai gerai, kad kiminai permirktų, tai ir laikosi iki vakaro tokie drėgni :roll: Dabar ventiliatorių įrenginėju burbule, tai vėl kišių į jį, drėgmė didesnė bus, gal dar labiau patiks :think:
Urze wrote:
Tue Oct 09, 2012 2:19 pm
O kaip šaknys į kiminus raeaguoja? Lenda į juos ar dar jų nepasiekė? Neruduoja galai juos pasiekus? Nes bandžiau ir ant kiminų auginti, tai irgi netiko tokios sąlygos, per daug drėgmės ir per mažai ventiliacijoms šaknims buvo.
sineriuke wrote:
Tue Oct 09, 2012 2:35 pm
Vaje Urze,perskaičiau tai jau lėkiau žiūrėti :o Vienos šaknys jau kiminuose buvo, kitos dar nepasiekusio jų, tai tos kur kiminuose, tai na tokios pat, gal tik kaikurių galiukai tokie na šiek tiek, įžiūrėjau rudumo, tai persigandau ir nuskabiau kiminus kiek galėjau :? Ačių, kad pasakiai, dabar jau geriau kelis kart per dieną padrėkinsiu, negu, kad sušutinsiu ar supūdinsiu šaknis :pray:
Urze wrote:
Tue Oct 09, 2012 6:20 pm
Nugąsdinti nenorėjau, gal Tavo sąlygomis ir gerai tie kiminai. Visad pagal patį augalą reikia spręsti. Bet man kiminuose nei leptotės, nei vauručių neišėjo auginti. Tik perkėliau vaurutes ant pliko blokų - tuoj šaknimis į juos džiugiai įsikabino. Gal ir su leptote tas pats bus, tik ji šiek tiek jautriau reaguoja į sausoką aplinką, jai reikia didesnio aplinkos drėgnumo.
sineriuke wrote:
Tue Oct 30, 2012 11:37 am
netikiu mano sąlygomis auginimas be kiminų- kita dien jau radau nudžiuvusias visas naujai beaugančias šaknis :cry: Tai atsargiai, kad nejudintiaugaliuko vėl prikišau kiminų, mažiau nei buvo ir naujų, tad tokie puresni, nesukritę, tai dabar vėl auginasi šakniuką, gaila, kad tik vieną :Hmmmm:
Urze wrote:
Tue Oct 30, 2012 12:32 pm
Tai čia eilinis pavyzdys, kad vienam tinka, o kitam tas pats - jau nebe. Sineriuke, Tavo augalas stiprus, daug rezervų turintis, tad turėtų viskas būti gerai - po kiek laiko ir daugiau šaknų išleis.
sineriuke wrote:
Tue Oct 30, 2012 2:49 pm
nesijaudino dėl to :D Jei jau tiek iškentė, iškes ir šitą mano klaidą, dabar bent jau žinosiu, kad jam tarp kiminų pas mane geriau :)
O gal kas žinote, dėl ko galėtu naujas lapas užaugti ilgesnis, bet daug plonesnis už kitus? Gal jam pritrūko šviesos :think:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Mar 10, 2013 3:27 pm
:OMG: Negaliu savo akim patikėti! Šitoks gražumas! Keliu prieš Tave kepurę, Kaštone. Mano pasiekimas per gal auginimo 2 metus - kad pagaliau nebemiršta ir turi net kelias nenupuvusias šaknis. :shifty:
Kaštonė wrote:
Sun Mar 10, 2013 3:40 pm
Niu ačiū ačiū. Manau, labai svarbu, kad augalas iš pat pradžių buvo sveikas ir tvirtas, tiesa buvo pritvirtintas ant bloko. Su visu bloku įkišau į molinį vazoną, apibėriau smulkia ąžuolo žieve, paviršių apdėjau kiminais. Regis jai patinka, man toks rezultatas - irgi :D . O kvapas tai išties nerealus, norėčiau tokių kvepalų...
sineriuke wrote:
Wed Mar 20, 2013 11:13 am
kaip nerealiai atrodo :w00t: po tokių vaizdų saviškės pradėjau dar labiau nekęsti :doh: kažkaip ji nenori auginti šaknų, o per žiemą, kai namuose sausa, tai visai suprastėjo, lapai susiraukšlėjo, net nežinau ką ir daryti, laistyti dažiau bijau, dar nupūdisiu paskutines šaknis, gal galima apipurkšti ją, taip lengvai?
P.S. misterija, jei nori galiu perleisti [taip.gif]
Urze wrote:
Wed Mar 20, 2013 8:14 pm
sineriuke wrote:po tokių vaizdų saviškės pradėjau dar labiau nekęsti
Dažniausiai ne augalas kaltas, o kenkėjas-augintojas. :poke: Aš saviškę kankinau daugiau nei metus, kol pagaliau pritaikiau sąlygas. :shifty: Jei augalas ant bloko, tai reik užtikrinti didelę aplinkos drėgmę. Man tik orchidariumas padėjo. Dažnesnis apipurškimas gal ir padėtų nuo sudžiuvimo, jei šaknų turi, bet kartu reik saugotis, kad jos nenupūtų.

Gera žinia ta, kad net ir gerokai pasiraukšlėję lapai gali atsistatyti, jei suteikiamas pakankamas drėgmės kiekis :!: Bet tam reikia sveikų šaknų, be jų - niekaip. :no:
sineriuke wrote:
Thu Mar 21, 2013 10:50 am
sveikų šaknų tai yra kelios, bet vat kad be alpinariumo tos drėgmės niekaip negaliu pakelti :doh: buvo jis ant bloko, paskiau pasodinau į substratą, apdėjau kiminais, visgi šaknys ne taip išdžiūna, bet drėgmės jam mažai, bet nežinau kaip jį ir auginti, kur jį sukišti :doh:
Urze wrote:
Thu Mar 21, 2013 12:51 pm
Belieka tik ieškoti tinkamiausio būdo, kaip susikalbėti. Be to stebuklų nebus.
Eliss wrote:
Fri Dec 05, 2014 4:51 pm
Urze, jei neklystu turi L.unicolor? Prisimenu, vienu metu pirkom, buvo dvi paliegėlės, bicolor ir unicolor. Įdomu, kaip sekasi jai?
Urze wrote:
Sat Dec 06, 2014 12:49 pm
Turiu ir Leptotes bicolor, ir Leptotes unicolor. Pirmoji seniau pirkta, antroji prieš metus gal. L. unicolor buvo pasodinta vazonėlyje. Iškart drastiškai perkėliau ant robinijos žievės bloko ir į orchidariumą. Kelis mėnesius pabuvo užsimarinavusi, neteko kelių šaknų ir kokio 1 seniausio ūglio, o paskui pradėjo naują ūglį leisti. Bet tada užėjo tamsieji laikai orchidariuman, kai šviesos jame nebuvo, tai vėl sustojo augimas. Rudenį pakišau abi leptotes po lempom (ne orchidariume) ir pradėjau aktyviau drėkinti blokus ir aktyviai tręšti, tai abi pajudėjo - ir naujos šaknys, ir ūgliai (bicolor tai toks riebuilis auga). Robinijos žievė gera tuo, kad ji drėgmę sugeria (ne taip kaip hidrofobiška kamštinio ąžuolo žievė), tai įpilu vandens į padėkliuką, kuriame blokai įstatyti, ir drėgmė pati ligi šaknų nueina, tolygus ir ne per smarkus drėkinimas gaunasi, neužmirksta šaknys. Kas kelias dienas jų blokai dabar išdžiūna visiškai, tada vėl vandens įpilu. Trąšų gauna kas savaitę ar dvi. Tai dabar jų abiejų augimu labai patenkinta esu, o jos irgi nesiskundžia.

Pagrindinis veiksnys, kuris jas išjudino - pakankamai stiprus apšvietimas. Vis tik katlėjų giminaitės jos. Nors literatūroj rašo, kad unicolor toleruoja kiek mažiau šviesos nei bicolor, tad jos "kepinti" nereiktų. O bicolor tai net bordiškai nusidažyti geba.

O kaip Tau einas su ja? Tu katrą pirkai?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Eliss wrote:
Sat Dec 06, 2014 5:28 pm
Auga, sunkiai, bet juda. Orchidariumo viršuj kabo. Gal augtų ir geriau, nes kai papurškiu, tada prisimenu, kad ir vėl pamiršau trąšų įdėt :) bicolor pas mane, buvusi sineriukės, 2 pusl. nuotraukų yra.
Urze wrote:
Sun Dec 07, 2014 4:21 pm
O palikai ant bloko ar persodinai?
Eliss wrote:
Sun Dec 07, 2014 5:12 pm
Ant bloko perkėlus.
Relax wrote:
Mon Dec 08, 2014 6:45 pm
Mano vasarą pradėjo augint porą naujų ūglių, bet vieną nulaužiau. Iš to kito šiuo metu kažkas (negaliu sakyt). Pradėjo augt kitas ūglys. Matau NET 3 augančias šaknis.
Eliss wrote:
Tue Dec 09, 2014 3:39 pm
Dabar taip atrodo:
Image
Urze wrote:
Tue Dec 09, 2014 4:52 pm
Eliss, o Tavo sąlygomis pasiteisina kiminai ant šaknų? Nes man tai jie ui kaip padėjo šaknis pūdyti...
Relax, kai augalas nedickas, tai trys augančios šaknys tikrai yra NET. [taip.gif] Kaip saviškę laikai? Tu bicolor turi ar kurią kitą?
Eliss wrote:
Tue Dec 09, 2014 5:13 pm
Tai nedaug yra. Labai greit džiūna orchidariumo viršuj, man kaip tik atrodo, kad jai per sausa. O ir ta žievė, kaip minėjai, drėgna nebūna.
Relax wrote:
Tue Dec 09, 2014 5:13 pm
Mano bicolor (bent jau tokią pirkau) nepasakyčiau, kad mano augalas labai kudas. Dydžiu labai panaši į tėviškę. Laikau gal 50 ltr akvariume, pakabintą viršuj, ant bloko su kiminų storu padu, įpakuotu kokoso plauše tiesiai po paprasta lempa.
Relax wrote:
Sat Jan 31, 2015 9:17 pm
Šaknys auga fantastiškai. Galėtų pavydėt bet kuri kita užsispyrėlė. Pumpurą, kurį buvo pradėjus augint- panašu, kad užmarinavo, nes kuris laikas nebejuda. Žiemos pradžioj pradėjęs augt ūglys jau beveik baigė užaugt- jame nieko nematyt. Bent jau kol kas, bet patinka tai, kad tas ūglys jau kitą pradėjo augint. Patinka tokie tempai tik labai norėčiau, kad dar vienas augimo taškas atsirastų priešingoj pusėj :pray:
balina wrote:
Sat Jan 31, 2015 9:21 pm
O iš kur unicolor pirkot? Iš Hennis pirkta kaip unicolor, tai pražydo kaip bicolor.
Relax wrote:
Thu Feb 05, 2015 1:13 pm
Va, kaip atrodo šiuo metu.
PicsArt_1423137725894-1.jpg
PicsArt_1423137725894-1.jpg (98.55 KiB) Viewed 4650 times
Eliss wrote:
Thu Mar 26, 2015 1:18 pm
O mano augalas stovi vietoj kaip užkerėtas, turbūt, nieko doro iš jo neišeis :scratchheadyellow: nors dar tikiuos, kad pavasaris padarys savo.
Relax wrote:
Thu Mar 26, 2015 1:24 pm
Maniškė nenustoja augusi. Žiemos ūglys jau subrendo, o tas sausį pradėjęs augti užtikrintai ilgėja. Šaknų tikrai daugiau negu trys. Po lempos įsigyjimo buvo ištraukta iš akvariumo ir pakabinta ~15 cm prieš lempą.
Urze wrote:
Thu Mar 26, 2015 9:57 pm
Maniškės leptotės irgi nesustoja augti po lempomis sėdėdamos - ir ūgliai nauji formuojasi, ir šaknys, ir dar kažkas gal gražaus ir kvepiančio kada bus. Eliss, pabandyk perkelti ją, kur stipresnis apšvietimas.
Eliss wrote:
Thu Apr 16, 2015 1:55 pm
Vat, Urze , aš teisingai galvojau, kad jai per karšta viršuj kabėt, , per maža drėgmės. Nuo pat pradžių ten kabėjo. Pakabinau apačioj, ilgiau drėgnesnė pabūna, pradėjo augt, naujausias ūglys paaugo ir dar kitą auginasi, šaknys taip pat. Žodžiu, pajudėjo į priekį :thumbsup:
Urze wrote:
Fri Apr 17, 2015 8:39 am
O, super, kad radai tinkamą jai vietą ir išsijudino!
balina wrote:
Fri Nov 13, 2015 8:38 am
Na jei turėtum abu šalia, gal matytum skirtumus, bet tai amžius nevienodas, tai šiaip sąlygos skiriasi. O kai pražysta, ir pasimato, kad ne tas. Taigis unicolor neturim :think:
Urze wrote:
Sat Sep 03, 2016 8:00 pm
Pagaliau po 5 su puse metų atėjo šventė į mano namus Leptotes bicolor žiedų pavidalu. :thumbsup: Įsigyta 2011 metais vykusioje parodoje "Žali horizontai", šiais metais pati papuoš šią parodą. Tai viena tų orchidėjų, kurios buvo mano pirmosios rūšinės ir kurioms ooooiii kiek išbandymų teko, kol išmokau su jomis susikalbėti. Išgyveno ir pagaliau pražydo. :kisscheek:
rps20160903_204919_150.jpg
rps20160903_204919_150.jpg (53.55 KiB) Viewed 4650 times
Relax wrote:
Sun Sep 04, 2016 12:26 am
Super, Urze.
Ploju atsistojęs :clap:
Mano vasarą 5 ūgliai turėjo žydėt, bet visi pumpurai nukrito. Tikiu, kad perdžiuvo.
zemuoge wrote:
Sun Sep 04, 2016 9:27 am
Kaip pražydinti užsispyrėlį? Priaugino gražių ūglių , bet žydėt nė nemano.
Urze wrote:
Sun Sep 04, 2016 9:02 pm
Aš vis dar nežinau, nes gal du metus kabėjo ten pat, po lempomis, gaudama gan dažnai trąšų. Sąlygos nepakito, o nusprendė pražysti iš 2 ūglių, nors vokus turi daugiau ūglių.
zemuoge wrote:
Sun Sep 04, 2016 9:44 pm
Tuomet ir aš paliksiu ten, kur riebius ūglius augina ) ( pietinėj pusėj, kojos vasarą šlapios).
zemuoge wrote:
Mon Jan 30, 2017 4:34 pm
Leptotes bicolor

Šiandien ant riebiausio ūglio aptikau štai ką:

ImageImage

Visą rudenį-žiemą prastovėjo ant palangės praktiškai nelaistomas. Atrodė neblogai, pagalvojau- galėtų ir žydėti, tik nežinau, ką jam bepasiūlyti, lauksim pavasario... O šiandien pradziugino! Ir dar ant dviejų ūglių įžiūrėjau, tik nufotografuot sunku.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

balina wrote:
Fri Mar 24, 2017 1:32 pm
Urze wrote:Gal gali apie priežiūrą papasakoti?
Tiesiog auga ant vakarinės palangės, gauna vandens (papurškiamas substratas) kokius 2-3 kartus per savaitę. Ir visas pasakojimas :)
Urze wrote:
Fri Mar 24, 2017 9:30 pm
Balina, man keli klausimai kilo. :D Kokiam substrate auga? Ar gauna vėsesnių temperatūrų arba jų svyravimų? Ar reguliariai žydi, ar bet kada? Daugiau laiko būna sausom šaknim ar drėgnom?
balina wrote:
Mon Mar 27, 2017 11:05 am
Žydi reguliariai, temperatūrų svyravimai maži - visą laiką ant palangės, dėl drėgmės sunku pasakyti - papurškiama žiemą maždaug kas antrą dieną, vasarą kasdien, substratas iš pušies žievės, kokoso gabaliukų ir lavos :)
zemuoge wrote:
Fri Apr 21, 2017 7:07 pm
Kvapo dieną tikrai nėra, naktį neuosčiau, gal reikėtų pasekti?
Žiemą stovėjo ant palangės sausai, pavasarį ir vasarą vandens negailiu.

ImageImage

ImageImage
Urze wrote:
Fri Apr 21, 2017 8:44 pm
Žemuoge, puiku!
Manoji neseniai irgi žydėjo vienu žiedu, tai kvapo nei dieną nejutau, nei naktį. Tiesioginės saulės negauna, po lempom auga. Ale jau taip mėgėja žiedą užraityt, kad gražiai nufotografuoti taip ir nepavyko, kaip ir per pirmąjį žydėjimą. Gal jei būtų ryškus apšvietimas iš priekio, tada labiau žiedą link šviesos temptų?
balina wrote:
Thu May 18, 2017 8:04 pm
Kai kitą kartą žydės, uostykit būtent paryčiais :)
Urze wrote:
Sat Nov 18, 2017 6:13 pm
Urze wrote:
Sun Sep 04, 2016 9:02 pm
Aš vis dar nežinau, nes gal du metus kabėjo ten pat, po lempomis, gaudama gan dažnai trąšų. Sąlygos nepakito, o nusprendė pražysti iš 2 ūglių, nors vokus turi daugiau ūglių.
Turiu pasakyti, kad po beveik 6 metų auginimo vis dar nesuprantu, kokių sąlygų reikia, norint pražydinti Leptotes bicolor. Nes tokiom kaip aukščiau sąlygom ji žydėjo kelis kartus ir jau galvojau, kad jai svarbu tolygi šiluma, daug (kone kaip katlėjoms) šviesos ir daugmaž pastovi drėgmė ties šaknimis su nedickais pradžiūvimais ir dar nepamiršti patręšti. Tačiau šiais metais ji buvo perkelta į kitą vietą, kur beveik visos sąlygos išliko tokios pat, bet smarkiai sumažėjo apšvietimo lygis ir buvo dažnesni pradžiūvimai bei beveik negavo trąšų. Maniau, kad tokiam šešėlyje nebus žiedų. Ale ji pražydo, ir net ne vienu žiedu, o keliais, ir netgi kelis kartus - t. y. daugiau ir dažniau, nei ankstesnėmis sąlygomis. [O.0] Tai kiek jai tos šviesos vis tik reik? Dabar pakabinau vėl labai šviesiai, bet sausai, kas dieną ar dvi išmaudau po srove, bet greitai išdžiūsta. Žiūrėsim, kaip ten augs. Nors ūgliai kažko skystoki, poploniai auga, kaip kad augdami per menkai apšviestomis sąlygomis. Gal dar dažniau patręšti, kad turėtų iš ko masės auginti? :scratchheadyellow: Žodžiu, pasimetimas.
O taip atrodo visu ūgiu su vasarinio žydėjimo žiedu. Akivaizdus skirtumas tarp kairėje esančių plonų ir ilgų ūglių, susiformavusių augant nestipraus apšvietimo sąlygomis, ir dešinės storulių trumpulių, susiformavusių kabant prie pat lempos.
Image
Leptotes bicolor

Image
Relax wrote:
Sat Nov 18, 2017 6:22 pm
Čia irgi gera keistuolė. Augo ant bloko kelis metus, nežemiško grožio augalas buvo, su gausybe šaknų ir ūglių, nors ir nežydėjo, bet pernai nunyko visos šaknys, ūgliai džiūt pradėjo, liko vos keli. Permečiau aš ją į vazoniką su pušies žieve, vynkamščių gabaliukais, sakyčiau pagal jos šaknis didoki ir patupdžiau ant viršaus uždėtų kiminų. Ūgliai pradėjo augt tokie kaip pas Urzę- ilgi ir ploni, po metų laiko pamačiau ir pro vazoniko šoną vieną šaknį.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Nov 19, 2017 12:24 pm
Relax, ir neturi nė menkiausio nujautimo, dėl ko taip smarkiai galėjo supratėti būklė?

Čia geras pavyzdys, kiek leptotė gali atlaikyti šviesos - ligi paraudonavimo netgi!
Relax wrote:
Sun Nov 19, 2017 10:57 pm
Tikrai neįsivazduoju. Negalėjo būt kažkas ekstremalaus sąlygų pasikeitime. Būdama per vasarą šiltnamy pas mane ji visa raudona, kaip kokia vaurutė tapdavo.
zemuoge wrote:
Fri Feb 23, 2018 9:59 am
Šiandien pastebėjau, kad nori žydėti. Žiemą praleido ant rytinės palangės be papildomo apšvietimo. Negaliu pasakyti, kad visą laiką miegojo, nes auginosi ūgliuką. Stovėjo ir sausai, ir šlapiai, visaip )

ImageImage
zemuoge wrote:
Sun Feb 25, 2018 9:59 pm
Šiandien suskaičiavau šešis ūglius, norinčius žydėti, net ir toks dviejų cm.mažylis. Pamatavau temperatūrą, kur stovi - vakare +16C, +17C

ImageImage
ricardas wrote:
Sun Jul 01, 2018 12:28 pm
Gal galite parašyti , kiek laiko žydi šios gražuolės ?
ricardas wrote:
Sun Jul 01, 2018 7:32 pm
Urze wrote:
Sun Jul 01, 2018 4:05 pm
Apie 2-4 savaites.
Ačiū .
Gražūs žiedai ir pats augalas gražus , kaip tik į orchidariuma man tiks .
ricardas wrote:
Sat Jul 28, 2018 8:32 pm
Nors ne mano nuopelnas bet truputį prisidėjau.
Gavau ją jau su pumpuru bet reikėjo persodinti tai teko paplušėti kol šaknys iš kiminų gniužulo iškrapščiau su dantų krapštukų ir pririšau ant pušies bloko.
Nesitikėjau kad po tokios procedūros išsiskleis žiedas.
2018-07-28_08-56-43.jpg
2018-07-28_08-56-43.jpg (440.06 KiB) Viewed 4650 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:28 pm
mozaika wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:21 pm
Kuo dažniau aš ją pamatau žydinčią, tuo labiau man ji patinka. Gal kada reiks įsigyti :think: . Nors sakiau, kad ant katlėjų grupės kryžių padėjau.
Mozaika, nori :mrgreen: ? Šiandien, t.y., vakar nulaužiau gabaliuką, pririšau ant blokiūkščio ir ant kiminų padėjau. Į stovyklą atvežčiau :scratchheadyellow:
ricardas wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:32 pm
mozaika wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:21 pm
Kuo dažniau aš ją pamatau žydinčią, tuo labiau man ji patinka. Gal kada reiks įsigyti :think: . Nors sakiau, kad ant katlėjų grupės kryžių padėjau.
Linute, kol nepamačiau gyvai žiedo o tik mačiau nuotraukose na graži nuotraukoi bet gyvai tikrai gražus žiedas .
O kodėl ant katlėjų kryžių dedat ? :)
mozaika wrote:
Thu Aug 02, 2018 10:33 am
Relax wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:28 pm
Mozaika, nori :mrgreen: ? Šiandien, t.y., vakar nulaužiau gabaliuką, pririšau ant blokiūkščio ir ant kiminų padėjau. Į stovyklą atvežčiau :scratchheadyellow:
[taip.gif]
ricardas wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:32 pm
mozaika wrote:
Wed Aug 01, 2018 11:21 pm
Kuo dažniau aš ją pamatau žydinčią, tuo labiau man ji patinka. Gal kada reiks įsigyti :think: . Nors sakiau, kad ant katlėjų grupės kryžių padėjau.
Linute, kol nepamačiau gyvai žiedo o tik mačiau nuotraukose na graži nuotraukoi bet gyvai tikrai gražus žiedas .
O kodėl ant katlėjų kryžių dedat ? :)
Aš kaip ir formietei viešnei sakiau, man jos gražu pas kitus kaip žydi, o pas mane man jos kerėplos atrodo :shifty: ir ne mano akiai . Visų nenurašau, nes mano akį traukia kompaktiškos, nedidelės yra rupicola grupės.
Slogaa wrote:
Thu Aug 02, 2018 11:20 am
Forumiete viesnia pastebejo, kad katlejos pas tamsta nugrustos toliau, kad neuzstotu vaizdo miniatiurom :lol:
Urze wrote:
Sat Apr 27, 2019 8:06 am
Ričardai, pagyros rodėte žydinčią Leptotes bicolor. Gal galite pasidalinti, kokiomis sąlygomis ją auginate ir prižiūrite? Nes ją augindama taip ir nesupratau, ko jai labiausiai reikia, kad lengvai pražystų.
ricardas wrote:
Sat Apr 27, 2019 9:42 am
Na ši katleju giminaitė gan nėra reikli šviesai bet auga ant bloko plikom šaknim tai lietaus vandens gauna kartą ar du per parą, trešiu gan retai ty kartą per mėnesi.
Augalas stovėjo viduriniame orchidariumo sluoksnije , tai šviesos gaudavo netiek ir daug .
Žiema, va čia biski problema buvo visiems augalams , nes buvo paryčiais temperatura iki +13 o dienom +-20. Gal Leptotes ir suskatino žydėjimą bet prie tokios temperatūros pumpurai ir žiedai labai lėtai augo o kitos orchidejos visai užsikonservavo , dabar naktimis šiltą ir dienom +23 orchidariume tai dauguma orchideju pajudėjo .
Mano nuomonė ir ateinančią žiemą dėsiu šildomą laidą , tiksliau du laidus , vienas bus naktinis temperatura +15, kitas dieninis, temperatura iki 22 bet žiemos pora mėnesiu dienom sumažinsiu iki +20.
Kolkas taip žadu daryti o kaip viskas bus tai žiema parodis .
Ps, šildomi laidai bus pajungti per termoreguliatorius ir taimerius .
Urze wrote:
Sat Apr 27, 2019 10:59 am
O šaknys spėja išdžiūti tarp laistymų? Nes man susidarė įspūdis, kad bent aktyvaus augimo sezonu ji visai mėgsta, kai šaknys kone nuolatos čiut drėgnos, bet ne šlapios.
ricardas wrote:
Sat Apr 27, 2019 12:24 pm
Urze wrote:
Sat Apr 27, 2019 10:59 am
O šaknys spėja išdžiūti tarp laistymų? Nes man susidarė įspūdis, kad bent aktyvaus augimo sezonu ji visai mėgsta, kai šaknys kone nuolatos čiut drėgnos, bet ne šlapios.
Po laistymo isijungia ventiliatorius , tai saknys gan greitai pradziusta o skirtumo poilsio metu ar augimo laistymo rezimas nesikeičia . Kaip jau rašiau ji pasodinta ant pusies bloko plikom šaknim o šiuo metu oro dregnis maždaug 75-85 % .
Jau neužilgo startuos naujas orchidariumas , tai visus parametrus reikės keisti ty, iš naujo reguliuoti , nes orchidariumo didis bus beveik dvigubai didesnis .
laumika wrote:
Sat Apr 27, 2019 1:15 pm
Urze, atpažįstat malkelę? :D Ji pas mane gan sausai gyvena- kaip, gavus iš jūsų, pakabinau ant lentynos šono palei pat langą, tai ji ten ir kabojo visą laiką. Langai pas mane, sakyčiau, pietvakarių... gal... Tik jau kai pumpurus išaugino, po lempom pakišau, nors to gal net ir nebūtų prireikę.... Stengiuos po vieną kart kasdien nupurkšt šlapiai, nors kartais būna, kad porą dienų sausa prabūna. Išdžiūna pas mane viskas labai greitai- bute sausa ir šilta. Susidarė įspūdis, kad toks visai nereiklus augalas. Pirmom žydėjimo dienom paryčiais labai aštriai kvepia, bet kvapas gan skanus. Jau užsimaniau kitokių leptotes- reiks pasiieškot :) Ps.(Keletas žiedų jau nukrito- vieni nukrenta kiti sužydi :) )
leptotes.jpg
leptotes.jpg (204.56 KiB) Viewed 4649 times
Urze wrote:
Sat Apr 27, 2019 5:55 pm
laumika wrote:
Sat Apr 27, 2019 1:15 pm
Keletas žiedų jau nukrito - vieni nukrenta kiti sužydi.
Laumika, [10balu] . Pas mane jai augant tokių gausių žydėjimų nebūdavo, tad džiaugiuosi, kad augalas pateko pas Jus, nes jam akivaizdžiai ten geriau. [Mmm] Ir Jums pirma pažintis su augalu ant bloko teigiama? :)
Abitalė wrote:
Tue May 21, 2019 9:20 pm
Pirmas kuklutis žydėjimas! Tik ką prasiskleidęs žiedelis.
IMG_20190520_175918_compress28.jpg
IMG_20190520_175918_compress28.jpg (260.67 KiB) Viewed 4649 times
Relax wrote:
Sat Jul 20, 2019 12:07 pm
Kažkas paliko tik skylę :viking:
20190720_124422.jpg
20190720_124422.jpg (269.88 KiB) Viewed 4649 times
Slogaa wrote:
Mon Aug 19, 2019 9:48 pm
Relax, čia pas tavy kažkaip laabai nuraudęs augalas.. o tai, aš kiek skaičiau forumo platybes susidariau nuomonę, kad jam reikia vėsesnio klimato ir išsklaidytos šviesos..? Ar aš čia klystu kažkaip?
Relax wrote:
Tue Aug 20, 2019 10:14 am
Nemanau, kad saulė dar kažkam pakenkė. Juolab kiek mes čia jos turim. Tuoj vėl tamsa, vėsuma ir ūgliai bus kaip siūlai.
Slogaa wrote:
Tue Aug 20, 2019 11:01 am
Na, ne visiems ta kaitri saulė reikalinga.. ir kai kurie labai greit nugaištų prie kaitrios saulės. Bet kaip suprantu, Leptotes ne tas individas, kuris bijotų saulės. (aš jį ant šiaurinės palangės laikau, haha )
Relax wrote:
Tue Aug 20, 2019 11:16 am
Begalę metų jau ją turiu, tai pripratus prie tokio gyvenimo. Tik pavasaris, aišku, reikia visada atsargiai.
Urze wrote:
Tue Aug 20, 2019 2:09 pm
Man leptotė irgi kaip saulės mėgėja pasirodė. Tik nebūtina tos vidurdienio saulės duot. Slogaa, jei ji ant šiaurinės palangės sugebės užsiauginti storus ūglius, vadinas, tinka ir tokios sąlygos.
ricardas wrote:
Tue Aug 20, 2019 10:02 pm
Urze wrote:
Tue Aug 20, 2019 2:09 pm
Man leptotė irgi kaip saulės mėgėja pasirodė. Tik nebūtina tos vidurdienio saulės duot. Slogaa, jei ji ant šiaurinės palangės sugebės užsiauginti storus ūglius, vadinas, tinka ir tokios sąlygos.
Ikišiu savo trograšį :D
Maniškė auga orchidariume ir šviesos tikrai nedaug gauna bet auga ir žydi. Nors rašoma kad jai reikia daug šviesos bet manau ji visokiom šviesos saligom prisitaiko.
Relax wrote:
Wed Aug 21, 2019 2:30 pm
Ričardai, augini tik metus, nebūtų tikslinga sakyt, kad pražydinimo nuopelnas vien tik tavo. Linkiu, kad žydėtų kas metus, užaugintų gražius ūglius, o tada jau ir mums galėtum pasakyt kokios yra tos stebuklingos auginimo sąlygos.
O dabar dar pažiūrim į balinos ir Kaštonės auginamų nuotraukas, pavarvinam seiles ir toliau auginam kaip mums atrodo tinkamiau.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

ricardas wrote:
Wed Aug 21, 2019 2:42 pm
Relax wrote:
Wed Aug 21, 2019 2:30 pm
Ričardai, augini tik metus, nebūtų tikslinga sakyt, kad pražydinimo nuopelnas vien tik tavo. Linkiu, kad žydėtų kas metus, užaugintų gražius ūglius, o tada jau ir mums galėtum pasakyt kokios yra tos stebuklingos auginimo sąlygos.
O dabar dar pažiūrim į balinos ir Kaštonės auginamų nuotraukas, pavarvinam seiles ir toliau auginam kaip mums atrodo tinkamiau.
Relax, ji tikrai nesenai pas mane bet jau buvo du žydėjimai, pirmas tebunie netičiukas bet antras buvo pas mane užauges uglis ir žydėjo. Žinoma, dar nesu 100% garantuotas kad viskas eis kaip iš pypkės bet laikas parodis .
Relax wrote:
Fri Aug 23, 2019 12:42 pm
Diskusijos įkvėptas, persodinau. Nors persodinta buvo nesenai, bet plastmasinis vazonėlis jau savo atgyveno.
Vazonėlio apačioj keramzitas, toliau kiminai ir ant kiminų, patupdytas nekedentu šaknynu augalas. Tarp samanų įterpiau kelis briedžio "arachisus". Mačiau kelias net storesnes, ne siūlo storio šaknis. Suskaičiavau +8 naujus ūglius. Matomi trumpesni ir storesni- šių metų.
20190823_133029.jpg
20190823_133029.jpg (198.27 KiB) Viewed 4649 times
Urze wrote:
Fri Aug 23, 2019 2:37 pm
Gal Relax'as arčiau pusiaujo gyvena, kad pas jį augalai kaip burokėlių sultyse pamirkyti? :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Fri Aug 23, 2019 2:53 pm
[Cha]
apsimeta pomidorais :mrgreen:
Saulėj visą dieną. Vidurdieny patys augalai karšti būna :doh:
Po persodinimo kuriam laikui paslėpiau pomidorų šešėlyje.
Relax wrote:
Thu Sep 26, 2019 6:39 pm
Čia gal jau rimtas pažadas, kad bus? :pray: Nebepamenu kokio dydžio jie ankščiau nudžiūdavo, bet atrodo, kad tokio dydžio pirmą kartą.
Aišku, dar gali būt visko... Nenustebčiau, jei ir leptotė pavirstų į dvilapę :evil:
20190926_192957.jpg
20190926_192957.jpg (131.54 KiB) Viewed 4649 times
Relax wrote:
Sat Oct 12, 2019 3:14 pm
Neišėjo man užklijuot akvaorchio, nes būtent ant leptotės vazoniko tie kirmėliokai ir šliaužioja, tad kasdien mačiau kad tas lauktas žiedynstiebis bus lapas :yuck:
Galiu džiaugtis ir tuo, nes tai retas atvejis :lol:

(net fokusas dirbt atsisakė tokiai keistenybei)
20191012_155644.jpg
20191012_155644.jpg (86.27 KiB) Viewed 4649 times
Relax wrote:
Sun Jul 26, 2020 1:13 pm
Nu gi ką, po beveik metų persodinimo ir še tau. Dabar jau tikrai matosi, kad pumpurai. Laukiau, kad 3 žieminiai ūgliai žydės, bet vienas pasipūtusį voką nudžiovino, kito dar pučiasi, o trečiasis va, gal ir nudžiugins. Pirmą kartą, o auginu gal apie 9 metus.
Šiemet keistai nei ankstesniais metais, auginasi mažai naujų ūglių.
20200726_140301.jpg
20200726_140301.jpg (156.79 KiB) Viewed 4649 times
Urze wrote:
Sun Jul 26, 2020 1:33 pm
Valio!!! Ale spalva lapų. :w00t: Gal virš Tavo namų kokia ozono skylė ir daugiau UV spindulių papuola, kad augalai vėl šitokie bordiniai?
Relax wrote:
Sun Jul 26, 2020 1:53 pm
Aš vis dar juos burokėlių sultyse pamirkau [Cha]
Nežinau nuo ko priklauso, nes šalia stovi leptotė, Peggy Show 'Vegas', Brazilian Jewel ir 'White Cinderella' tai iš jų leptotė ir Vegas paraudonuoja, Vego net nauji ūgliai auga kaip nupuvę- visiškai juodi, o gi kitos dvi visiškai neturi raudonio. Taip pat viena šalia kitos auga parkinsonas, nodosa, perini arba flagelaris ir ant bloko neofinetija, tai ji, nodosa ir parkinsonas dažosi raudonai, o kita vaurutė visiškai nesiraudonuoja.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Slogaa wrote:
Sat Aug 01, 2020 5:16 pm
Aš man rodos savo leptočio niekada nerodžiau.
Tai ištikro, augalas kuris niekada nesustoja augti. Nesvarbu jam ar žiema ar vasara - padvigubėjo bene dvigubai per pusantrų metų.
Pirktas žydintis iš Akernės parodos metu.
Akernės šeimininkas minėjo kad jie labai gerai auga pas juos po to, kai jie pakeitė lempas į stipresnes.

Niekada nebuvo persodintas. Tad pagalvojau pats laikas ir parodyt. Ilgi "lapai" tai pas Akernę užauginti - trumpi - mano namuose.
IMG_20200801_154002.jpg
IMG_20200801_154002.jpg (6.44 MiB) Viewed 4649 times
Relax wrote:
Sat Aug 01, 2020 6:51 pm
Oho vešlumas ir tvirtumas! :shock:
Mano susnai tik po pomidorų lapais slėptis [Geda2]
Slogaa wrote:
Sat Aug 01, 2020 8:53 pm
Ačiū!
Jei dar sužydėtų rudenį ar pavasarį iš visų naujai užaugintų ūgliū!!

Man kažkaip atrodė, kad čia toks alia terariuminis augalas, kuriam atseit nereik tiek daug saulės. Bet gal kitąmet pamėginsiu ir šiek tiek daugiau saulės duot.
Urze wrote:
Sat Aug 01, 2020 9:02 pm
Taigi, Slogaa, turbūt matei Relax'o "burokėlinę". Leptotė yra kuo tikriausia katlėjų giminaitė, tad ir daug šviesos atlaikyti gali.
Slogaa wrote:
Sun Aug 02, 2020 12:56 pm
Tai man dabar klausimas... Kad nieko nesukept, nesuskrudint ir nenujuodint. Kaip butu taisyklingiausiai leptotę supažindint su saulę?
kaa wrote:
Sun Aug 02, 2020 5:18 pm
Kaip ir bet kokia orchideja, po truputi
Dabar galvoju, idoomu, maniske gauna daug saules tikrai, bet neraudonuoja kaip pas jus. Na ne bicolor bet gi ne esme
zemuoge wrote:
Mon Aug 03, 2020 8:04 am
Mano leptotes pietinėj pusėj stovėdama irgi neraudo, dabar rytinėj )
Relax wrote:
Wed Aug 05, 2020 2:13 pm
Sloga, ar tai iš buvusių seminarų ar tai dar iš kažkur, galvoj užsilikę, kad leptotėm ypatingai reikia daug šviesos kaip ir katlėjom, dendrobiam.

Jau galiu savo kantrybei duot riebų pliusą, jei ne tie gražūs jos ūgliai, jei būtų didžiąją laiko dalį reanimuojama, tai tikrai nebūčiau tiek metų terliojasis. Antro ūglio vokas plyšo. Pirmasis vis dar augina 2 pumpurus. Man jau ir tiek užtenka, kad būtų viena iš tų 10 pačių pačiausių orchidėjų.
20200805_145711-01.jpeg
20200805_145711-01.jpeg (106.79 KiB) Viewed 4649 times
Slogaa wrote:
Thu Aug 20, 2020 4:18 pm
Išties kodėl man taip susišvietė, kad leptotei saulės nereikia - ir kodėl Relax'o spalva tokia bordinė kelia didėlį "OHO" - tai nes.. Uk parodose leptočiai yra MONSTRAI. Jie visi pas juos BELENKOKIO dydžio. tokie ėžiai kurių apkabint neįmanoma. Ir pirma - jie visi smaragdinio žalumo - jokių salotinių (kaip katlėjoms būdinga blukti, jei gauna pakankamai saulės) ir antra - tie spygliai pas juos Ilgi, svyrantys.. kaip kokios nodosos.

Tai aš net nežinau - arba Uk klimatas jiems patinka, ir jiems net saulės nereikia, kad išaugtų į grėmėzdus, arba vėl gi - augalas augalui nelygus - vieni linkę raudonuot, ar blukt prie saulės - kiti ne. :shrug:
zemuoge wrote:
Thu Aug 20, 2020 4:24 pm
Mano neraudo, stovėdamas ant pietinės palangės, ir ūgliai savo dydžiu nepriminė nodozos..
Relax wrote:
Wed Aug 26, 2020 12:25 pm
Nu pagaliau! Šitiek metų popinta, glostyta ir pagaliau subrendo. Žiedui 3-čia diena, bet kvapo jokio, skubu fotografuot kol šiltnamy jo dar niekas nenugraužė. Dar 4 pumpurai pakeliui.
20200826_130519.jpg
20200826_130519.jpg (93.47 KiB) Viewed 4649 times
Urze wrote:
Wed Aug 26, 2020 12:59 pm
Pagaliau! :partydance: :partydance: Sveikinu. Eik paryčiais pomidorų pasiskinti, gal užuosi tada. :)
Relax wrote:
Fri Aug 28, 2020 6:41 pm
- Pinčiaubledkąpadarei!?
20200828_133637.jpg
20200828_133637.jpg (148.39 KiB) Viewed 4649 times
- aš tik pagulėsiu po braziliškais žiedais prieš lietuviškos paskutinius saulės spindulius.
Rytas namuose buvo kvapnus, bet nuo kelių žiedų jau norėčiau daryt skersvėjį.20200828_133637.jpg

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by Abitalė »

Kuo toliau, tuo labiau man patinka ta Leptotes bicolor! Taip ilgai žydi, ir vis naujus pumpurus leidžia! Keletas kadrų.
Attachments
0e83f15a.jpg
0e83f15a.jpg (634.08 KiB) Viewed 3231 times
5b32668e.jpg
5b32668e.jpg (973.54 KiB) Viewed 3231 times
f52860fb.jpg
f52860fb.jpg (833.31 KiB) Viewed 3231 times
d97a2c69.jpg
d97a2c69.jpg (1.09 MiB) Viewed 3231 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Leptotes bicolor

Post by Kaa »

Abitale kokio dydžio vazonas ar lapų.ilgis, augaliukas atrodo gan didėlis, įdomu

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by relax »

Tiek džiaugiausi po šitiek metų laukimo pražydinta leptote, kad birželio pradžioj aš jos užsinorėjau ant bloko. Perkėliau ir saugiai paslėpiau po lapais, kad tiesioginė saulė naujų šaknų nenuskrudintų, taigi, prieš porą savaičių aš ją atradau Roll_
20211108_150819.jpg
20211108_150819.jpg (224.5 KiB) Viewed 2028 times
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Leptotes bicolor

Post by Urze »

Nu teip, be komentarų... LOL_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Jo_ tap pasitaiko viesiems....

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Leptotes bicolor

Post by Kaa »

Jo, mum butuose gyvenantiems yra lengviau su tuo.reikalu, balkone nepamest augalo didesni šansai :mrgreen:

O mano kažko tai blogai jaučiasi
Sėdi orchudariume, šviesos drėgmės yra, bet vis numeta po lapą ir nežydi. Nesuprantu ko nori...

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by Abitalė »

Kaa wrote:
Mon Nov 22, 2021 6:42 pm

O mano kažko tai blogai jaučiasi
Sėdi orchudariume, šviesos drėgmės yra, bet vis numeta po lapą ir nežydi. Nesuprantu ko nori...
Labai gali būti, kad nori lauk iš orchidariumo :roll:
Maniškis orchidariume nežydėjo niekada, o išėjęs į laisvę - žydi reguliariai!

Relax, užjaučiu. Bet va, atsirado nauja vieta kažkam kitam!

User avatar
relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 191
Joined: Sun Oct 18, 2020 6:59 pm
Location: Kupiškio raj.
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by relax »

Abitalė wrote:
Mon Nov 22, 2021 10:41 pm
Relax, užjaučiu. Bet va, atsirado nauja vieta kažkam kitam!
Vietoj vieno 2 jau pakeliui Gėda_
nors ir miniatiūra, bet ateity gal vėl įsigysiu. Patinka man pats augalas, o ir kvepiantys žiedai didelis pliusas.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by Abitalė »

Relax, tikrai labai 'prie dūšios' šitas augalas ir man, aš dar keletą Leptotes'ų įsitaisiau, unicolor jau ir žydėti ruošiasi, bus įdomu palyginti, nes tiek leptotes, tiek unicolor vienu metu turėtų skleistis.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Leptotes bicolor

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Tue Nov 23, 2021 6:51 am
unicolor jau ir žydėti ruošiasi, bus įdomu palyginti, nes tiek leptotes, tiek unicolor vienu metu turėtų skleistis.
Tikrai labai įdomu bus pamatyti kartu vienoje foto. Jų ir dydis skiriasi (lyg bicolor didesnė?) ar ideniškai atrodo kai nežydi?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Leptotes bicolor

Post by Abitalė »

Šiuo metu negaliu tiksliai pasakyti kokie pavadinimai mano Leptotes'ų, turiu berods 4 skirtingas. Tai L.bicolor pati didžiausia ir masyviausia iš visų, nors visos subrendusios žydėjimui:
Leptotes bicolor
Leptotes unicolor
Leptotes pohlitinocoi
Leptotes harryphillipsii
Last edited by Abitalė on Thu Dec 02, 2021 5:44 am, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests