Prosthechea cochleata (Encyclia)

Laelia, Brassavola, Sophronitis, Epidendrum ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

Olivija wrote:
Wed Jun 09, 2010 1:41 pm
http://www.orchidspecies.com/anacochleata.htm
Culture: These orchids require culture similar to Cattleya, although the cultural needs of Encyclia species vary owing to the broad range of habitats occupied. However, there are some generalizations, such as bright light, intermediate temperatures (55 to 60 F night and up to the 90s during the day) and allowing the medium to dry between waterings. Some of the species will exhibit a need for dry rest period during the winter.
Kaštonė wrote:Atrodo sulauksiu ir aš Encyclia cochleata žiedų [-o< :
Image
Nagas wrote:
Labai dideli ispudi paliko encyclijos: Dalios Raimondos su zaismingais taskeliais ant ziedlapiu =D> ir kitos =D> , Bet koki nuostabu, dideli, tikra kruma pamaciau parodoje, o jau gumbu didumas, sakoti ziedynai, labai apmaudu, kad nemaciau visos gausiai zydincios.. teks vaizduote i pagalba pasitelkti.. Maniske kokiais 7 ziedukais zada pradziuginti ir tai laimes kiek :lol: Gaila, kad nezinau to parodos lobio savininko, bet vistiek paklausiu: kiek metu ji auginama, :oops: cia as jau sau taikau ar sugebesiu panasia grozybe isaugint :oops:
Taip ir maniau, kad mano orchidejos pacios graziausios ir nuostabiausios 8) , jei nebutu grazesniu - buciau ir apdovanijimą gaves :lol: :lol: :lol:

To "lobio" auginimo paslaptis paprasta: gana didelis vazonas ir vietoje substrato naudojamas grynas šviežias arklių mėšlas (augaliukas mėgsta riebiai pavalgyti). Ir gana vėsi augimo vieta.

Augalas pas mane jau gal koki 13 metų, daug kartų dalintas. Pastaruoju metu padalintas šiemet, todėl naujausi gumbai kiek smulkoki. Žiedynas šakojasi, nes pavasarinės parodos metu nulūžo žiedyno viršūnė (šie žiedynai žydi nuo kovo mėnesio), tačiau pasitaiko, kad ir šiaip išsišakoja. Kol augalas buvo smulkus - nesišakojo. Laistomas paprasčiausiu vandentiekio vandeniu, trešiamas kaip ir visos kitos mano orchidėjos. Žodžiu - tai viena nereikliausių ir geriausiai augančių mano orchidėjų.

Siltuoju metu laiku auga pleveliniame siltnamyje, kuris yra po medziais, seselyje (tiesioginis apsvietimas buna tik rytais ir siek tiek vakare) . Ten ir vasara temperatura naktimis neretai tik 10 laipsniu siekia. Ziemą stovi ant vesios palanges - naktim apie 15, o kartais ir vesiau. Aciu uz pagyrimus, bet manau, kad pas visus toks gali lengvai uzaugt. Siai rusiai augint nereikia jokiu ypatingu pastangu. Per tuos desimt su virsum metu augalas buvo laikomas ivairiausiose salygose - visose jautesi puikiai. Tereikia tik truputi kantrybes
Olivija wrote:
Wed Jun 09, 2010 1:44 pm
Vėl "Bitutė" parodos metu aplink mano orchidėjas skraidė :lol: :lol:
A.cochleatum "Yellow ...sp." parvažiavo su sėkladėže :lol: fotomedžiaga vėliau :oops:
Krialda wrote:
Wed Jul 25, 2012 10:39 am
Kartais laiko neturėjimas ir neveiklumas duoda puikių rezultatų :) Prosthechea cochleata per žiemą užaugino tirs gumbus, deja, temperatūrų skirtumo nebuvimas- vokeliai uždžiūvo, žiedų maniau jau ir nebus. Ir aktyvaus augimo nebuvo.. vis maniau traukti iš substrato šaknų patikrinimui: permylėjau ar neprižiūrėjau.. o šiandien radau iš sausų vokelių išlindusius žiedynkočius :thumbsup: Smagu :)
Urze wrote:
Fri Aug 02, 2013 10:19 am
MrGreen, o kokio ji dabar pas Tave dydžio? Nes esu mačiusi ir labai mažiukių žydinčių, ir milžiniškų, kurių gumbai kaip delnas ilgio ir pločio būna. Vat ir įdomu, ar jos labai anksti, mažos būdamos gali pradėti žydėti, o paskui į didžiules išauga, ar tiesiog kelios skirtingos jų linijos yra.
MrGreen wrote:
Fri Aug 02, 2013 6:14 pm
Gal yra kelios atmainos, pas mane ji visada buvo maža ir kompaktiška :think:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Mon May 19, 2014 8:08 pm
Kažkada pagyrose skundžiausi, kad mano Encyclia cochleata per žiemą nudžiovino voką. Šiandien pavakare šiltnamyje purškalioju visas lentynose esančas orchidėjas ir kažkaip akys užkliuvo už šios enciklijos ūglių. Pasikėliau arčiau, o ten iš to sudžiuvusio voko gražus žiedynstiebis kalasi ;) . Tai čia kaip su katlėjomis, negalima nurašyti anksčiau laiko :).
mozaika wrote:
Sat Jul 19, 2014 3:21 pm
Tai toliau giriuosi. Taip atrodo visas augalas.
Tenka kovoti kiekvieną dieną su amarais :neutral: , kuriuos atneša ant pumpurų skruzdėlės. Nurankioji ir vėl kitą dieną atneša. Kažkaip kitų orchidėjų pumpurų taip nepuola, nors irgi lipčiaus lašeliai kabu.
Urze wrote:
Sat Jul 19, 2014 8:55 pm
Kaip smagu, kad lietuviškos selekcijos enciklija žydi. :thumbupleft: O nuo skruzdžių gal pavyktų apsiginti pastatant vazoną vidury balos? Skruzdės kaip ir ne itin geros plaukikės. :)
(Beje, šita enciklija savo atskirą temą turi.)
mozaika wrote:
Sat Jul 19, 2014 9:45 pm
Nuo šios orchidėjos greičiausia reik didelius linkėjimus siųsti Vidmantui :roll: .
Urze wrote: (Beje, šita enciklija savo atskirą temą turi.)
Tada reik perkelti, nes aš neradau [Geda2] .
MrGreen wrote:
Sat Jul 19, 2014 10:24 pm
sukėliau viską į vieną temą :) Tikrai graži, pas mane atsigaudinėja po žiemos :doh: Buvo puvinys įsimetęs.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Wed May 02, 2018 9:19 pm
Padariusi poilsio tarpą lietuviškoji enciklija vėliai plėšo voką.
Encyclia cochleata'18.04.29.jpg
Encyclia cochleata'18.04.29.jpg (67.66 KiB) Viewed 2280 times

Galima pamatyti kaip keliauja bulbos iškeltos iš mėgintuvėlio iki dabar.
Encyclia cochleata'18.04.29..jpg
Encyclia cochleata'18.04.29..jpg (93.87 KiB) Viewed 2280 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sun Jun 30, 2019 11:38 am
Encyclia cochleata sin. Prosthechea cochleata
Attachments
Encyclia cochleata sin. Prosthechea cochleata.JPG
Encyclia cochleata sin. Prosthechea cochleata.JPG (146.01 KiB) Viewed 2278 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Sun Jun 30, 2019 11:47 am
Šį savaitgalį pasisekė, kai kurioms orchidėjoms, nes pagaliau galėjau prie jų pridėti rankas. Šioji yra gavusi lietuvišką pilietybę, t. y. iš Vidmanto laboratorijos.
Ši enciklija jau reikalavo persodinimo, nes viename šone nauji ūgliai tiesiog plojosi. Ištraukus iš vazono pasimatė vienos šaknys jau atgyvenusios savo amžių ir nemaža dalis dar funkcionalių.

Encyclia cochleata persodinimas'19 (1).JPG
Encyclia cochleata persodinimas'19 (1).JPG (237.6 KiB) Viewed 2278 times
Encyclia cochleata persodinimas'19 (3).JPG
Encyclia cochleata persodinimas'19 (3).JPG (234.32 KiB) Viewed 2278 times

Gražiai auga viena kryptimi.

Encyclia cochleata persodinimas'19 (2).JPG
Encyclia cochleata persodinimas'19 (2).JPG (242.65 KiB) Viewed 2278 times

Kad vėliau turėtų daugiau laisvės augimui ir "išsitaškymui" buvo parinktas savos gamybos medinis krepšelis.

Encyclia cochleata persodinimas'19 (4).JPG
Encyclia cochleata persodinimas'19 (4).JPG (299.71 KiB) Viewed 2278 times
Ir galutinis rezultatas.

Encyclia cochleata persodinimas'19 (5).JPG
Encyclia cochleata persodinimas'19 (5).JPG (275.48 KiB) Viewed 2278 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Sun Jun 30, 2019 3:37 pm
Žydi, nežydi jau nebesvarbu - atėjo eilė persodinimui ir viskas. :lol: Kokį substratą maišei? Atrodo kaip kone grynas keramzitas. Jos mėgsta padžiūti? Ir iš kokios medienos darai krepšelius?
mozaika wrote:
Sun Jun 30, 2019 8:50 pm
Dzin jau tas žydėjimas, ne pirmas :). Jau praeitais metais buvau besiruošianti persodinti, bet pradėjo žydėti, tai tas žydėjimas po vieną žiedą tęsėsi iki lapkričio mėnesio ir taip nepersodinau. Galvojau, kad gal ūgliai pajutę, kad nėra kur plėstis pasisuks, kaip pavyzdžiui, kartais padaro dendrobių grupės kai kurios rūšys. Bet deja, nauji prasispraudė vėl toje pačioje vietoje. Tai šį savaitgalį buvo taip: ar šiandien, arba niekada :).

Substratas mišrus: krepšelio dugnas išklotas kokoso plaušu. Tada miksuota kokoso čipsais, keramzitu, perlitas, stambia žieve ir kamščiais. Ant viršaus kiminai.

O krepšelius darau nuo seno turima žaliava, tai ąžuolo paruoštukai, kurie greičiausia senelių laikais šiltnamio kalimui buvo naudojami. 8-) Neilgaamžis reikalas, nes kalu su vinukais, tai tie po sąlyčio su vandeniu kartais atšoka, bet man jei labai patinka ir augalų neperlieju, kurie labiau mėgsta sausumą.
Eliss wrote:
Mon Jul 01, 2019 7:53 am
mozaika, o kur randi kokoso čipsų pirkt?
mozaika wrote:
Mon Jul 01, 2019 2:38 pm
Netikėtai atradau Kauno urmo bazėje gyvūnų prekių parduotuvėje, skirta reptilijoms https://www.akvazoo.lt/gruntas-terarium ... s-5-l.html. Šiek tiek brangokas, bet žinau, kad tikrai švarus ir be šiukšlių. Patinka vienodi gabaliukai.
Abitalė wrote:
Mon Jul 01, 2019 3:38 pm
Aš pirkau kokoso čipsų iš lenkų - per bendrą užsakymą. Kokybė labai patiko, gabaliukai nėra stambūs, bet ir ne smulkūs. O ir kaina patiko ;) už 4l.~2,50eur.
https://orchidgarden.pl/sklep/akcesoria ... -3809.html

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

mozaika wrote:
Tue Jun 09, 2020 10:16 pm
Šaunuolė ši lietuviškos selekcijos Encyclia cochleata ir vėl žydi. Nors nėra populiari, bet man ji patinka, ypač kai nuo mažens užsiaugini :) .

IMG_6997.JPG
IMG_6997.JPG (125.95 KiB) Viewed 2278 times

Perkėlus į krepšelį atsirado dvi augimo kryptys, matosi pagal naujai augančius ūglius.
IMG_6998.JPG
IMG_6998.JPG (229.97 KiB) Viewed 2278 times
MrGreen wrote:
Wed Jun 10, 2020 9:13 am
Labai įdomus žiedas ir gal tik pas mus mažai kas augina, bet ji gana dažnai sutinkama užsienio orchidėjų augintojų kolekcijose. Pamenu kai pirmą kartą pamačiau žiedus buvo kažkas wow:D Man asmeniškai ir jos žiedai gražūs ir gumbai taip pat.
Turiu ir aš dabar ir vis nesugebu persodinti.
InetaSka wrote:
Thu Jun 18, 2020 4:24 pm
Encyclia cochleata su lietuviška pilietybe (gauta su žiedstiebiu)

Image

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

Man žiedai labai gražūs, tik smirda :D
Image

Mozaika kaip tavo krepšelis gyvena?

Eliss
Posts: 667
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by Eliss »

Gražu liuks_ kažkada, orchidėjystės pradžioje labai norimas augalas buvo ;)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by Kaa »

Tikrai graži
Ir mano ruošiaisi, bet dar vokelis.tik

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by Abitalė »

Medūzos! Labai gražus koloritas! Kiek laiko ji pas tave gyvena, MrGreen?

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Prosthechea cochleata (Encyclia)

Post by MrGreen »

Abitalė wrote:
Thu May 06, 2021 4:57 pm
Medūzos! Labai gražus koloritas!
Pritariu :)
Abitalė wrote:
Thu May 06, 2021 4:57 pm
Kiek laiko ji pas tave gyvena, MrGreen?
Turiu nuo pernai metų gegužės. Žydi ilgai, žiedai skleidžiasi vienas po kito, nauji žiedaynai auga iš kiekvieno naujo subrendusio ūglio.

Post Reply

Return to “Katlėjos (Cattleya) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests