Phalaenopsis natmataungensis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2127
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Phalaenopsis natmataungensis

Standartinė MrGreen »

Šis falenopsis buvo surastas 2007 metais Natma Taung nacionaliniame parke, Mianmare. Beje šio falenopsio pavadinimas ir yra susietas su vietove kurioje rasta ši rūšis, augalas randamas tik Natma Taung nacionalinio parko teritorijoje.
2010 m. Tomohisa Yukawa, Nobuyyuki Tanaka ir Jin Murata aprašė šį falenopsį kaip Doritis natmataungensis ir paskelbė Japonijos augalų sistematikos asociacijos leidžiamame tarptautiniame žurnale Acta Phytotaxonomica et Geobotanica.
Informacijos internete apie šį augalą beveik nėra, neperseniausiai šis augalas pervadintas iš Doritis natmataungensis į Phalaenopsis natmataungensis.
Tai yra dalinai lapus metantis falenopsis, kartais gali ir visus lapus numesti poilsio metu. Žiedai kvepia. Turėtų būti panašiai prižiūrimas kaip ir kiti dalinai metantys lapus falenopsiai - hainanensis, honghenensis, stobartiana, taenialis , wilsonii ir kt.

Aš dar jo neturiu, bet laukiu iš Schwerterio, turi Rasiukonas, tai gal papasakos apie tai kaip jį planuoja auginti, ar paliktas bus ant to molinio bloko ar perkeltas and kitokio bloko?

Foto bus vėliau, kai gausiu augalą, o čia žiedų foto:
http://www.phals.net/natmataungensis/index_e.html

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių