Phalaenopsis phillipinensis

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis phillipinensis

Post by Šilingė »

sineriuke wrote:
Thu Jul 19, 2012 12:11 pm
Turiu mažylį, auga išties puikiai(tris kart į medį),per vasarą jau antrą lapuką auginasi, o jau šaknų kiek prisiaugino, kad pavasarį reiks persodinti būtinai :thumbsup: auginu ant palangės, stikliniame burbule, ant dugno stengiuosi, kad visad būtų vandens, šaknys vandens nepasieke, dėl dekoratyvinių akmenukų :thumbupleft: tik va neramina lapukų auginimas, pirmas lapukas augo taip pat, užsidaręs :Hmmmm:
Bet aš jį atsargiai praskleidžiau, tuomet pradėjo augti sparčiau ir greit užaugo, su šituo nežinau kaip elgtis, gal tai šių falenopsių išskirtinis bruožas :think:
Ką patartumėte? kaip elgtis? kodėl jis taip augina lapus?
Štai kokiam burbule auga :roll:
P1090711.JPG
P1090711.JPG (218.75 KiB) Viewed 3030 times
Urze wrote:
Thu Jul 19, 2012 2:34 pm
Sineriuke, pas mane auga Taviškio "brolis" - irgi iš LOD parduotuvėlės. :) Savąjį nusipirkusi gan greitai perkėliau ant kamštinės žievės bloko, nes vazonėlyje buvo pradėjusios šaknys pūti. Dabar jau apie pusmetį ant bloko ir labai gražiai šaknis augina (man jų forma labai graži - tokia paplota), į bloką kabinasi. Šviežiai pradėjo antrą lapuką pas mane auginti. Tiek ankstesnis, tiek ir šitas lapukai, vos iškišę nosis, iškart prasiskleidę buvo, nesulipę. Kai orchidėja gauna per mažai vandens, labai dažnai naujus lapus augina juos taip suklijavusi, kaip kad Tu papasakojai. Ar Tavo atveju negali vandens trūkumas būti to priežastimi? Gal per dažnai ar per ilgai laukiama tarp laistymų? Kadangi mano turimas yra ant bloko, jo šaknys labai greit pradžiūna, todėl jas apipurškiu bent kelis kartus per dieną, o kas kelias savaites duodu paplaukioti vandenyje su trąšomis. Trąšų gauna dar ir purškiant. Sprendžiant pagal lendantį nesusiklijavusį lapuką, jam drėgmės užtenka. Laikomas senam akvariume-orchidariume, kur drėgmė kiek didesnė nei kambaryje ir šiek tiek šilčiau dienomis būna (nuo lempos prišyla).

Dar atkreipčiau dėmesį į tai, kad pas Tave užaugęs lapas yra akivaizdžiai mažesnis nei senesnis pirktinis lapas. Paprastai jeigu augimo sąlygos yra kažkuo netinkamos, orchidėjos užsiaugina mažesnius lapus/stiebus/gumbus nei senesnieji. Tad lapų sulipimas ir mažesnio užauginimas rodo, kad kažką reikia keisti priežiūroje.

Aš tai nenulaikau nagų ir tokiems susiskliautėliams padedu atlipti :oops: , nors gal davus daugiau vandens, jie tą padarytų patys, šito nežinau. Jei jau lupinėt norėsis, tai kuo atsargiau ir švelniau, kad lapas nepasižeistų.
sineriuke wrote:
Thu Jul 19, 2012 2:46 pm
Išties matyt jam per mažai drėgmės, nes tik va pamirkiau,pastačiau ant palangės, po kelių miniučių, net aiktelėjau- atsilipino lapukas pats :thumbsup: Dabar stengsiuosi dažniau laistyti, nors ir taip laistau neretai, visad į vandenį įberiu Schultz trašų ir HBH 101 stimuliatorių įlašinų, laistau maždaug kas savaitę, kitiems toks laistymas patinka, bet matyt šį reiks laistyt dažniau, nes vazonėlis labai mažytis,substrato mažai, tai ir pradžiūsta greičiau :doh:
Tai pat mylimiausiai mano falenopsis, lapai jo man tiesiog nuostabūs, net žiedų nereikia :roll: O šaknys ištie įdomios, aš dar pamaniau, kad jos prisiplojusios nes auga labai mažam, dar pirktiniame vazonėlyje :lol:
Dėl lapuko, gaila kad užaugo mažesnis, nei ankstesni :( Įdomu, ką darau netaip, ar tai galėtų būti dėl drėgmės trūkumo, nes trašų, stimuliatoriaus gauna :think:
O gal negalima kiekvieno laistymo metu į vandenį bert trašų ir stimuliatorių lašint? :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Thu Jul 19, 2012 4:58 pm
Sineriuke, smagu dėl atšokėlio. :) Dėl drėgmės trūkumo tikrai galėjo užaugti mažesnis lapas. Pabandyk dažniau laistyti (nors vis tiek rekomenduočiau lieti tik tada, kai šaknys jau gerokai nupilkusios) ir stebėk, kokio dydžio užaugs dabartinis šviežias lapukas. Jei bus didesnis nei paskutinis, galima bus manyti, kad sąlygos pagerėjo. :)

Trąšų kaskart laistant nereiktų dėti, arba dėti jų perpus mažiau, nes toli gražu ne visas panaudoja augalas, o dažnai trąšų duodant jos pradeda kauptis substrate ir jį užnuodija, nes pasidaro per didelė jų koncentracija. Todėl kas kiek laiko vertėtų dideliu vandens kiekiu, su srove praplauti substratą, kad išsiplautų uždruskėjimas nuo kieto vandens beigi užsilikusių trąšų.
Urze wrote:
Mon Jul 23, 2012 3:34 pm
Kaip ir visos epifitinės orchidėjos, šis falenopsis gamtoje auga ant medžių kamienų ir šakų, o jo šaknys būna plikos, nieks jų nedengia. Čia ir čia galima pasižiūrėti, kaip tai atrodo. Viename iš nurodytų puslapių yra video, kur parodo, kad falenopsiai auga tiesiai virš balos. Jų buveinėse aplinkos drėgmė yra didelė, taip pat dažni lietūs, todėl jie ir gali augti plikomis šaknimis, nes jos neperdžiūna. Kopijuojant jų natūralias augimo sąlygas, galima auginti falenopsius ant blokų, tačiau būtina užtikrinti ir reikiamą aplinkos drėgmę. Jei to neišeina padaryti, tada geriau sodinti į žievių substratą, kuris palaiko drėgmę aplink šaknis, bet kartu ir leidžia joms laisvai kvėpuoti, nesupūdo jų (jei nėra sukritęs). Taip kad į klausimą, kaip jiems geriau augti, reikia atsakyti galvojant apie sąlygas, kurias galime suteikti. Prašau tik neįsižeisti, bet jei vazonėlyje augančiam falenopsiui duodama per mažai drėgmės, tai ar nebus problematiška palaikyti drėgmę ant bloko augančiam? :oops: Jei norisi eksperimentuoti, pirmyn, nes tai yra savotiška kūryba! Mes padėsim, kuo galėsim. Tiesiog siūlau rimtai prieš tai apgalvoti, ar pavyks išlaikyti reikiamas aplinkos sąlygas, o dar geriau pradėti eksperimentus su hibridinėmis orchidėjomis, kurių nebūtų tiek gaila, jei nusibaigtų. Kai aš užsidegiau ant blokų kelti, dėl žinių ir patirties trūkumo praradau kelias rūšines orchidėjas, todėl tikrai nesiūlau su jomis eksperimentuoti, kol dar nėra patirties. Beje, su ant bloko auginamom orchidėjom bent jau aš turiu daug daugiau darbo kasdien, nes neturiu automatinio laistymo. Jei kuriam laikui iškeliaujama, būna galvasopis, kaip padaryti, kad blokai nesudžiūtų. Tuo metu pagalvoju, kaip paprasta yra su vazonėliuose auginamom orchidėjom ir kitom gėlėm.

Dar blokas blokui nelygus. Žievė beveik visai vandens nesulaiko, kiminų prigrūstas tinklelis gali daug ilgiau palaikyti reikiamą drėgmę, papartmedžio blokas dar kitokiu tempu džiūsta. Renkantis bloką reikia atsižvelgti į savo turimas sąlygas ir augalo poreikius, nes vienam kiminų blokas tiks, o kitam bus visiška pražūtis.

Šitas mano filipinietis gyvena senam ir nedideliam akvariume-orchidariume su dar keliolika kitų orchidėjų. Ant dugno - nuolatos šlapios samanos, viršus pridengtas stiklu paliekant plyšius ventiliacijai, jokio ventiliatoriaus (kas nėr gerai). Apšvietimas - šiek tiek netiesioginio natūralaus ir paprasta stalinė lempa, nuo kurios prišyla nemenkai. Šviesą įjungtą laikau 10-16 h per parą, kasdien vis kitaip. Temperatūra svyruoja 21-28 laipsnių ribose, o drėgmė - 50-85%. Apie laistymą ir kasdienį purškimą bei tręšimą jau rašiau.

Ar patiktų Taviškiam burbule sėdėti, nežinia. Nepabandžius nesužinosi. Jei įmanoma, gali pabandyt jį ten patupdyt su visu vazonėliu ir pažiūrėk, kaip laikysis. Didesnės aplinkos drėgmės tikrai neturėtų brokyti. :)
Šilingė wrote:
Wed Jul 25, 2012 11:10 am
sineriuke wrote:Dar vienas klausimas, įdomu o kokio dydžio suaugęs yra šis augaliukas? Pas mane jis dar visai mažytis, jis toks ir bus mini ar užaugs didesnis? kiek cm. lapas gali užaugti? :think:
http://bernard.lagrelle.pagesperso-oran ... nglais.htm ;)
Urze wrote:
Wed Jul 25, 2012 12:40 pm
Liežuviai kaip reikalas ilgio bus. :) Tam puslapyje dar labai geros diagramos yra, iš kurių matosi, kad jis auga visus metus kone vienodoje temperatūroje (naktį apie 12-15 laipsnių, dieną apie 20-25), visus metus reikia labai didelės aplinkos drėgmės (virš 80%), vasarą labai gausaus laistymo, o šaltuoju metų laiku - beveik jokio.
mumrikas wrote:
Mon Nov 26, 2012 7:45 pm
O philippinensis jautrus oro drėgnumui ar apšvietimui? Maniškis tiesiog tupi žievėje ant vakarinės palangės - kol kas lyg ir nesiskundžia :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Mon Nov 26, 2012 7:55 pm
Natūraliose augimvietėse auga medžių šešėlyje palei upelius, kur drėgmė visus metus laikosi apie 80-90%.
sineriuke wrote:
Tue Sep 10, 2013 5:36 pm
kadangi lapukas pasisuko, tai reiškia jam per mažai šviesos? :Hmmmm: bet juk jie auga šešėlyje medžių gamtoje :think: matyt per mažai jam šviesos, nes kai augo ant palangės, tai taip nesisuko, o va metras nuo lango ir jau per tamsu :doh:
Urze wrote:
Tue Sep 10, 2013 8:04 pm
Šešėlis šešėliui nelygu. Gamtoje augalai auga įvairiame užpavėsinime, dėl to ir sugeba kraipyti lapus, kad pakankamai šviesos susirinkti galėtų. O metras nuo lango jau tikrai nemenkas šešėlis. Kažkur forume buvo įdėtas paveiksliukas, kaip kinta šviesos intensyvumas kambaryje tolstant nuo lango, bet dabar jo nerandu.
Murfika wrote:
Sat Jan 16, 2016 7:53 am
Pas mane augalas maziau, nei metus. Naujas lapas, saknys ir ziedai. Taip norejau sio augalo, bet vis suilaikydavau- maniau, negalesiu suteikti salygu. Bet stai, gavau dovanu orchidariuma! Drekinimo sistemos nera, bet vazonelis stovi virs indo su vandeniu.
image.jpeg
image.jpeg (53.23 KiB) Viewed 3030 times
Šilingė wrote:
Tue May 16, 2017 9:43 am
Kažkaip be fotoįrodymų, bet statistikai noriu palikti pastabas.

Pilypukas:
- stabiliai auga (per metus užsiaugina vieną lapą, vieną lapą ir numeta), beje, jauniausiasis lapas jau ilgesnis visu trečdaliu, šaknų daaaaug;
- stabiliai žydi kasmet po 2 žiedus. Šiemetinis žydėjimas buvo kovą-balandį.

Užvakar netgi buvau pakėlusi sparnus, t. y. rankas, persodinimui į erdvesnį vazonėlį, tik mano dėmesį nukreipė žmogiškieji šeimos nariai, ir planas kol kas liko neįvykdytas.
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by MrGreen »

Temai paįvairinti sena foto, deje šio augalo jau nebeturiu, bet užsimaniau vėl pabandyti, man jo ir žiedai ir lapai ir šaknys gražios.

Image

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Šilingė »

Filia.jpg
Filia.jpg (44.99 KiB) Viewed 2769 times
Buitiakas. Linkėjimai Urzei nuo Filios! Žalias_ Žalias_ Žalias_

P. S. Kai šalčiausiu metų laiku nepakontroliuotas augantis žiedynstiebis įsiremia į lango stiklą, tai va toks ir rezultatas. O jau atrodė, kad potencijos šiemet tikrai daugiau bus, negu dviems...
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by MrGreen »

Bonsai phillipinensis baks_ liuks_ bet gražus ir su dviem žiedais, o jegas dabar kaups sekančiam gausiasniam žydėjimui :)

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Jūra »

Mano štai tokio didumo. Pirktas prieš porą metų.
Pirmaisiais metais pažydėjo vienu žiedu,daugiau neplanuoja.
Na bet ir pirkau daugiau dėl tų lapų 😋
20210314_214329.jpg
20210314_214329.jpg (362.44 KiB) Viewed 2761 times
20210315_182642.jpg
20210315_182642.jpg (187.17 KiB) Viewed 2752 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Urze »

Oo, Šilinge, kaip malonu vėl žydintį Pylipuką pamyti. :)
Jūra, gražus Jūsų nulėpausis. Aš irgi tokius indelius naudoju, kad nešaltų ant palangės stovėdami. Žalias_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by MrGreen »

Jūra, falenopsis superinis, tie lapai liuks_ Ateis laikas ir bus tie žiedai.
Urze apie kokius indelius kalbi? Atrodo lyg eilinis vazonas????

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Urze »

Tuo ir geri, kad į akis nekrenta. Tai - termo indelis sriubai. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by MrGreen »

Aišku, ačiū už paaiškinimą.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Šilingė »

Urze wrote:
Mon Mar 15, 2021 5:24 pm
Oo, Šilinge, kaip malonu vėl žydintį Pylipuką pamyti. :)
Filia tvarkingas, kasmet tuos du žiedus dovanoja. Šiemet gerokai didesnius, negu anksčiau!
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Phalaenopsis phillipinensis

Post by Jūra »

Aha,labai geri indeliai/vazonėliai.Kai atradau,tai vis žiemai ištraukiu. Ir orchidėjos ant šaltų palangių laimingos.Dar putplasčio plokščių gavau-šiltai žiemojam🙂

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests