Phalaenopsis parishii

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis parishii

Post by Šilingė »

mumrikas wrote:
Sun Sep 30, 2012 11:54 am
Porą mėnesiukų auginu phalaenopsis parishii - mažuliukas toks, vos su padidinama lūpa įžiūrimas. Nei auga jis, nei blogai jam kas darosi - tesiog užsistagnavęs ir psio. Kadangi esu įpratusi, kad pas mane visi phalaenopsiai pasižymi sparčiu augimu, tai niekaip negaliu priprast prie šio mažylio ramybės. Sakau gal nepatinka jam augimo sąlygos, nes tupi jis smulkiame substrate.

Suku galvą kokios jam auginimo sąlygos patinka, nes kiek internete matau vaizdų, tai pagrinde jie ant bloko auginami. Gal kas sėkmingai auginate šį augaliuką ilgesnį laiką ir galėtumėt patarti ką jis mėgsta - jei jau ant bloko, tai teks pirmą savo gyvenime bloką konstruot :) Reikėtų jam plikos "malkos" ar ir kiminų jis "nebrokytų" ?
Kaštonė wrote:
Sun Sep 30, 2012 8:25 pm
Aš saviškį Phalaenopsis parishii auginu ant kamštinės ąžuolo žievės bloko, dėjau ir šiek tiek kiminų. Ant bloko perkėliau vos tik jį gavusi (užsakytas iš Schwerter'io). Augaliukas nebuvo stiprus, bet puikiai adaptavosi, netrukus pradėjo leisti lapelius, praeitą pavasarį žydėjo.
Tiesa, pavasarinės parodos metu buvo ir vazonėliuose auginamų žydinčių šios rūšies falenopsių, reiškia, galima auginti ir taip.
Šilingė wrote:
Sun Sep 30, 2012 8:35 pm
Maniškis yra vienas iš tų vazonėlinių, bet, jei atvirai, tas vazonėlis yra labiau blokas :oops: Falenopsiukas atkeliavo iš Budapešto parodos, pirkau iš Roellke. Nelabai jis laikėsi tame vazone pirkimo metu, nors šaknys dailios, bandžiau įsodinti naujai - lipa lauk :doh: Taip ir auga pusiau pasodintas ir, kas svarbiausia, nesiskundžia! Man todėl atrodo, kad jis labiau blokinis :roll:
Šilingė wrote:
Tue Nov 20, 2012 1:35 pm
FUJI wrote:Labai mielas mazylis,daznai as i ji paziuriu,bet vis atidedu isigijima.Kiek suprantu,tai jis labiau tinka orchidariumams,nes dregnas ir karstas.Ar jis pas jus auga paprastai,kaip sakoma, 'ant palangiu'?
? :Hmmmm:
Auginu nuo balandžio, iki šiol augo paprasčiausiai ant palangės ;) Per vasarą išaugino du puikiausius lapus, netgi didesnius už tuos, kuriuos turėjo pirkimo metu, tik kiek blyškesnės spalvos, rudenį pradėjo leisti žiedynstiebius - spėju, kad palanginis režimas (bent jau šiltuoju šviesiuoju laiku) tiko visai pusėtinai :roll:
Kaštonė wrote:
Tue Nov 20, 2012 2:01 pm
Pas mane auga ant palangės, tiksliau virš jos :) . Auga lėtokai, gal orchidariume procesas būtų ir greitesnis :think: , bet auga, pavasarį žydėjo. Dabar lygtai irgi kažkas panašaus į žiedstiebį lenda, bet dar per mažas, kad aiškiai matytųsi.
mumrikas wrote:
Tue Nov 20, 2012 6:59 pm
Nuostabus jūsų parishii - maniškis tikras špyga, tai jam dar augt ir augt.

Štai šis "gigantas" dešinėje ir viršuje

Image

Image

Pas mane visos orchidėjos auga substrate, tai ir šiam lemta arba priprast taip augt, arba kraustytis į amžinuosius medžioklės plotus :D Kol kas lyg ir kabinasi į gyvenimą.
Savvy wrote:
Wed Mar 26, 2014 10:17 am
Turiu naujoką "paršiuką". :)
Kadangi naujokas turi šaknų (lyg ir neblogai), žiedkotį ir tik vieną lapą, tai savaitę laiko buvo liūdna dėl tokio pirkinio :pray: Kol galiausiai prisiskaičiau ir prisiaiškinau, kad falenopsis parishii įėjęs į ramybės periodą turi savybę numesti lapus. :thumbsup: Kadangi augalas su žiedkočiu (tiksliau, turėjo tris žiedkočius, du nudžiovino, vienas liko ir auga dar vienas naujas) - tai sprendžiu, kad jis po miegelio.
Ačiū D., dabar turiu vilties. :oops: :)
mumrikas wrote:
Wed Mar 26, 2014 10:37 am
Aš saviškį turiu trejus metus, tačiau per tą laiką jis jokio ramybės periodo neturėjo, t.y. šaknų galiukai buvo žali, o ir lapų nei vieno nenumetė (ir ačiū Dievui :D ). Dabar užsiaugino vieną naują lapą (šiuo metu turi tris) ir leidžia žiedynstiebį - bus antras naminis žydėjimas :thumbupleft:
Savvy wrote:
Wed Mar 26, 2014 10:51 am
Taip, taip, namuose ir patariama jų nemigdyti, nes po to gali būti sunku atsigauti. :)

Šaunuolis tavo paršiukas. :heartsfade:
O jis pas tave ir toliau auga vazonėlyje?
Giriniss wrote:
Mon Apr 21, 2014 10:26 pm
musu neseniai nuzydejo, zydejo apie 1.5 menesio, didziaja dali 10-15 ziedu vienu metu

Image
Kaštonė wrote:
Tue Apr 22, 2014 1:26 pm
Oho :w00t: , įspūdinga!
Kaip suprantu, šis auga orchidariume :question:
Iš savo neilgos patirties supratau, kad šiam falenopsiui aplinkos drėgnis labai svarbus. Šiemet sugedus drėkintuvui, maniškis augo tiesiog kambario sąlygomis, buvo sausoka, todėl iš dviejų žiedstiebių užaugo tik vienas (kitas nudžiuvo), ir to paties tik vienas žiedelis buvo (kiti pumpurai vėlgi nudžiuvo).
Giriniss wrote:
Tue Apr 22, 2014 1:45 pm
Kaštonė wrote:Kaip suprantu, šis auga orchidariume
aha, issikerojes per visa "varliariuma", apie realu dydi sunku ka pasakyt, nes didesne dalis saknu "kazkur" praaugusios tarp samanu, medziu, sienele ir tt
Eliss wrote:
Sat Apr 08, 2017 7:34 am
Skleidžiasi mažylis:

Image
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Kol pas Andrių žydi Schwerter'inis praėjusios vasaros "paršiukas", pas mane tuo pačiu metu iš ten pat įsigytas falenopsiukas sėdi orchidariume, šaknų krūvą jau užsiaugino, o vat su lapais nepersistengia. Vienas pirktinis nukrito, užsiaugino 1,3 naujo lapo ir viskas, nebejuda. Kiba aš jį per arti prie lempų patupdžiau, tai jis ir nejaučia poreikio lapų auginti? Ma_ Nes sėdi tikrai šviesiai. Perkelt galimybės nebėr, nes jau įaugo į sienelę. Tai reiks laukt, kol virš jo sužels kiti augalai ir pradės mesti jam šešėlį. O šaknys jo įdomios - paplokščios.
Kairėje - šviežiai gautas 2020.06, dešinėje - dabar
Kairėje - šviežiai gautas 2020.06, dešinėje - dabar
20210302_084951.jpg (445.23 KiB) Viewed 1994 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

20210921_084304.jpg
20210921_084304.jpg (1.26 MiB) Viewed 1521 times
Apatinė rodyklė rodo į jau beveik metus nesiauginantį naujų lapų Phalaenopsis parishii. Turimi lapai irgi ne patys gražiausi, pažeisti, bet stabilūs. Atrodytų, kad augalas suvargęs. Bet jo šaknys tai ohoho kokios! Viršutinė rodyklė rodo puikiausią, aktyvią ir vieną iš daugelio šaknų, esančią toli nuo jo. Tikrai žinau, kad šaknis jo, nes joks kitas orchidariumo augalas neaugina tokių paplokščių šaknų. Ir ką man su juo dabar daryti? Ko jis lapų neaugina? baks_ Kaži, jei jam nurakčiau viršūnę, gal sumąstytų kitą, gražią išleisti ir taip išsijudintų? Nes dabar vaizdo nėr, o išrauti lauk irgi ranka nekyla, kai tokios puikios ir persipynusios su kitomis šaknys. Gal kam kokių gudrių minčių kyla, kaip elgtis? Daugiau laukti nematau prasmės, nes per metus situacija nepasikeitė.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Abitalė »

Urze, gal būtų galima bandyti lapą nukirpti. Dažnai tai suveikia užsispyrusioms vaškuolėms (jei du lapai metus nieko neveikia, tai pusė lapo nukirpus, naujas pradeda augti, arba net naują ūglį išstumia).

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

O, kaip įdomiai! Ačiū. Augalas gauna komandą, kad jį kažkas ėda ir gali nebelikti, kuo fotosintetinti, todėl suskumba auginti "nuėstiems" lapams pamainą. Kur mano žirklės. 8-)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Abitalė wrote:
Tue Sep 21, 2021 3:42 pm
gal būtų galima bandyti lapą nukirpti
Abitale, ačiū už šį patarimą! Tada perpus patrumpinau du naujausius lapus. Jų likučiai greitai nugelto ir nukrito patys, teliko vienas lapas. Ir dabar, po kiek daugiau nei mėnesio, jau matosi lendantis pypcikas, kas tikriausiai bus nauja viršūnė. Dance_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis parishii

Post by MrGreen »

Mano atkeliavo toks balandžio mėn. Deje jam nepasisekė ir jis buvo dar labiau apvalgytas, ir gal padžiovintas...Žiedynstiebis irgi sudžiuvo.
MrGreen wrote:
Fri Apr 09, 2021 9:49 am
Augalai gražūs, sveiki 9/10

Phalaenopsis parishii, matosi, kad skanus Jo_ bet gražus jaunas augalas su žiedynstiebiu.
Phalaenopsis parishii (1).jpg
Phalaenopsis parishii (1).jpg (234.17 KiB) Viewed 1383 times
Aš jį pririšau ant bloko ir iki pat dabar jis prakabėjo be jokio judesio, bet dabar pastebėjau, kad jauniausias lapas pagaliau pradėjo augti.
Phalaenopsis parishii.jpg
Phalaenopsis parishii.jpg (441.6 KiB) Viewed 1383 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Nu teip, ne pats gražiausias atkeliavo. Maniškio bent jau šaknys gražios. Žalias_ Ale jų nematau normaliai, nes po kitais augalais išsirangiusios. Nindzė_ Tikiuosi, kad išsijudinęs pradės normaliai augti šis paršelis ir pas Tave, ir pas mane. O susigundžiau jį nusipirkti tada iš Šverterio tik dėl to, kad savom akim mačiau iš keliom savaitėm ankstesnio užsakymo atėjusį Phal. parishii su ilgiausiu žiedynu ir gal 7 pumpurais. Vyliausi, kad gausiu tokį pat puikų. Aha... :lol:
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Negaliu patikėti, kad mano Phalaenopsis parishii, aprašytas šioje temoje, pagaliau susiruošė žydėti ir netgi iškart du žiedynus augina! WOW_ Jei reiktų parašyti jo lapų ilgio ir bei šaknų ilgio santykį, tai būtų maždaug 1:100, nes turi 3 lapelius ir ilgiausias šaknis. Visi lapai yra iš naujosios viršūnės, kuri išaugo pritaikius Abitalės patarimą dėl lapo pakirpimo. Per du metus nuo jos išaugimo iki žydėjimo. Nugi džiugu. Tikriausiai pakeistas orchidariumo apšvietimas į stipresnį išjudino reikalus.
20231218_194900.jpg
20231218_194900.jpg (929.42 KiB) Viewed 533 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Stitch
Posts: 292
Joined: Fri Jun 11, 2021 8:57 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Stitch »

Nieko sau kokie greiti pokyčiai 😲 ,matyt gerai užmigęs jis ten buvo, kad pamiršo kam pirktas 😁

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Abitalė »

Plo_ Urze, smagus veiksmas vyksta, tik dabar reikia špygas laikyti dėl tų žiedstiebių, nežinau ar jie tooooookie lėtapėdžiai ar tik pas mane taip, bet kai išlindo prieš 3 mėnesius taip ir juda po pusantro milimetro į mėnesį.... Kitam rudeniui turbūt žiedų sulauksiu....

Ruslik
Posts: 63
Joined: Thu Oct 22, 2020 3:25 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Ruslik »

Jungiuosi prie Urze, laukti kartu bei varžytis kas greitesnis smagiau, ar ne? baks_
Įsigytas šios vasaros pabaigoje iš OM užsakymo.
231213 Phal. parishii.jpg
231213 Phal. parishii.jpg (151.31 KiB) Viewed 505 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Abitale, pas mane daug greičiau juda. O kur Tu saviškį laikai?
Ruslik, varžybų iššūkį priimu. 😀
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Gyvačiukai ilgėja.
20240101_125026.jpg
20240101_125026.jpg (1.93 MiB) Viewed 470 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Ruslik
Posts: 63
Joined: Thu Oct 22, 2020 3:25 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Ruslik »

Neatsiliekam
240105 Pahaenopsis parishii 02.jpg
240105 Pahaenopsis parishii 02.jpg (244.35 KiB) Viewed 455 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Nusimato 4 žiedai.
20240129_185538.jpg
20240129_185538.jpg (744.13 KiB) Viewed 362 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

¾ jau žydi. Pirmas žydėjimas po 3,5 metų auginimo. Labai faini mažyliai žiedeliai, šviečia iš tolo.

Ruslik, Abitale, kaip pas jus progresas?

20240208_133645.jpg
20240208_133645.jpg (2.58 MiB) Viewed 327 times
Bendras "džiunglių" vaizdas
Bendras "džiunglių" vaizdas
20240208_133702.jpg (1.92 MiB) Viewed 327 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis parishii

Post by MrGreen »

Urze, tikrai faini žiedeliai, patinka man kaip jų lūpa supasi nuo menkiausio vėjelio.
Beje pastebėjimas nereikia išmesti augalo jei numeta visus lapus :D ataugs nauji jei nebus puvinio.

Ruslik
Posts: 63
Joined: Thu Oct 22, 2020 3:25 pm
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Ruslik »

Urze, gražu. Įdomu kiek laiko laikysis vienas žiedas. Dar skaičiau, kad gali kvepėti.
Manasis dar svarsto kokiu žiedų kiekiu pradžiuginti
240214 Pahaenopsis parishii 01.jpg
240214 Pahaenopsis parishii 01.jpg (249.37 KiB) Viewed 303 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Phalaenopsis parishii

Post by Urze »

Ui, Ruslik, o ko jie abu tokie suvargę, dehidratavę? Aš tokiam neleisčiau žydėti, kad nebūtų paskutinis žydėjimas jo gyvenime.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests