Pteroceras simondianum

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Pteroceras simondianum

Post by Šilingė »

Rama wrote:
Fri Feb 15, 2013 1:20 pm
Oi patinka man mano manii'ukas :lol: . Kol aš meldžiausi ir klūpojau :lol: prie kitų orchidėjų, jis sau tykiai tykiai pražydo ir juokiasi iš manęs :lol:. Pirmasis žiedelis žydėjo trumpai gal todėl, kad buvo pusiau į substratą užsikasęs. Tikiuosi, kad šitas bus ilgaamžiškesnis. O jo skersmuo 1 cm
Phal manii 002.2.JPG
Phal manii 002.2.JPG (100.55 KiB) Viewed 663 times
Phal manii 014.2.JPG
Phal manii 014.2.JPG (103.87 KiB) Viewed 663 times
kaa wrote:
Fri Feb 15, 2013 1:36 pm
o čia tipinė spalva? galvojau tamsesnis. o kvepia?

mano kažką pradėjo auginti ir sustojo.
po sėkmingo skrydžio nuo lentynos pradėjo lapą auginti:) užtat buvo proga patikrinti šaknis ir likti patenkintai
Rama wrote:
Fri Feb 15, 2013 1:55 pm
Del spalvos nežinau. Gal Kaštonė pakomentuos kokia šio manii mama yra :).
Kažkaip pražiopsojau, kad jie kvepia. Kai paklausei, kaa, - pauosčiau. Nugis kvepia . Nestipriai, gal todėl, kad žiedas mažiukas, bet man maloniai :).
Kaštonė wrote:
Fri Feb 15, 2013 2:31 pm
Šio mažylio istorija tokia, kad iš Orchids&more užsakytas Phalaenopsis manii atėjo pritvirtintas ant bloko, tiksliau ant jo buvo du falenopsiai - suaugęs ir mažiukas. Kadangi neketinau auginti ant bloko, perkėliau abu į vazonus, kadangi dviejų man nereikėjo, mažąjį paauginau apie metus ir pardaviau. Buvau tikra, kad tai tikras Phal. manii. O dabar nė nežinau, žiedukas kitoks nei turėtų būti.
lerika wrote:
Fri Feb 15, 2013 5:20 pm
kad ne manni tai tikrai o kad dailus tai irgi tikrai :)
Rifas wrote:
Fri Feb 15, 2013 5:47 pm
Rama wrote::D Na tai einu į O&M ieškoti kas jis galėtų būt. Gal pavyks identifikuoti nes kvepiančių ne tiek ir daug. :D
Rama, vadink kaip nori - augalas mažas, žiedas neeilinis. Vien privalumai. Specialiai ieškodamas tokio nerastum :-D
Rama wrote:
Fri Feb 15, 2013 9:39 pm
:lol: ir neradau. Nei vienas mano peržiūrėtas neturi tokios gražios dryžuotos lūpos su kvalboniukais. Man jis, kad ir be pavadinimo, vistiek
Šilingė wrote:
Fri Feb 15, 2013 9:47 pm
Rama, aš perverčiau nuotraukas monografijoje apie falenopsius, bet tokios lūpos neradau nė vienoj fotkėj. Visiškai nebūdingi "sparniukai"
MrGreen wrote:
Fri Feb 15, 2013 9:50 pm
Man į falenopsį išvis nepanašus. Galėtų būti koks Pteroceras simondianum ar kažkas panašaus. google pasižiūrėk, labai daug žiedų variacijų turi ši rūšis.
Rama wrote:
Fri Feb 15, 2013 10:02 pm
MrGreen, Image jis. Tiksliai JIS :D . Jau užsikrėčiau nauja liga :lol:
Rama wrote:
Sat Feb 16, 2013 4:41 pm
Na, informacijos apie jį ne prūdai. orchidspecies.com rašo, kad jis randamas Vietname. Bent jau aišku, kad jis labai mėgsta šilumą (tas man labai tinka) ir auga pusiau šešėlyje (ir šitas tinka). Deja, žiedeliai žydi trumpai, bet vienu metu būna ne po vieną žiedynstiebį tai šiek tiek kompensuoja žiedų trumpalaikiškumą . Dar pastebėjau, kad jam patinka būti laistomu :D .
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest