Phalaenopsis gigantea

Doritis, Paraphalaenopsis, Kingidium ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Phalaenopsis gigantea

Post by Šilingė »

divatielis wrote:
Thu Nov 10, 2011 5:24 pm
Vienas iš efektingiausių, bet sunkių auginime falenopsių. Ši rūšis auga labai lėtai, o pražysta tik 6–12 metais. Tai šilumamėgis augalas. Optimali temperatūra 22-30 ºC. Žydėjimui būtinas 5-8 ºC dienos ir nakties temperatūrų svyravimas. Šis falenopsis gamtoje auga aukštai ant medžių viršūnių, todėl jis mėgsta daugiau šviesos, negu kiti falenopsiai. Daugybė problemų, kurios kyla auginant Phal. gigantea, kyla būtent dėl šviesos stygiaus. Oro drėgmės reikia gana aukštos: 60-80 %, bet tuo pačiu reikia ir geros oro cirkuliacijos. Phal. gigantea jautrios puviniui, todėl jas ypatingai reikia saugoti nuo užsilikusio vandens skrotelėje ar ant lapų. Laistymas priklauso nuo substrato pradžiūvimo. Vengti vandens pertekliaus. Tręšti reikia labai silpnų trąšų tirpalu (patartina trąšas naudoti 4 kartus silpnesnes, negu kitoms orchidėjoms). Substratui patartina naudoti stambios frakcijos pušies žievės ir beržo anglies mišinį. Taip pat galima šia orchidėją auginti ant bloko, ar krepšelyje.

Mano Phal. gigantea atkeliavo šią vasarą. Buvo persodinta į pušies žievę į plastikinį vazonėlį. Ji dar visai mažytė, tad iki žydėjimo teks laukti kokių 12 metų :mrgreen: Vasarą augo pas mane ant vakarinio lango, tad vakarais gaudavo net tiesioginės saulės. Rudenėjant ją perkėliau į orchidariumą. Kol kas užsiaugino dvi ilgas šaknis, bet lapelio kol kas nepradėjo leisti nei vieno. Galiu pasakyti, kad šaknys auga tikrai greitai, bet lapai tai ne :mrgreen:
divatielis wrote:
Sat Dec 03, 2011 6:01 pm
Gigantea orchidariume žinokit labai puikiai jaučiasi. Net vanduo patekęs į skrotelę jai nė motais, nes ventiliatorius per kokias dvi valandas nudžiovina visus lašus. Buvau prisiskaičius visko baisaus, kad labai jautrus augalas puviniui. Na gal taip ir yra, kai vanduo užsistovi, bet kai ventiliacija gera, tai nebaisu niekas :mrgreen: Žodžiu augam toliau - šaknys pasiekė dugną ir jau ieško skylučių išlysti. Kaip aš nevirškinu, kai šaknys pro skyles išlenda :neutral:
Urze wrote:
Sat Dec 03, 2011 7:44 pm
Smalsu, kodėl nusprendei įsigyti mažą gigantą. Ar panelei taip patinka salotos, kad 12 metų pasiruošusi į ją žiūrėti?
divatielis wrote:
Sun Dec 04, 2011 7:31 am
Na, manau, kartais visai smagu ir ne į temą pašnekėt, kad taip nuobodu nebūtų :lol: Nuoširdus nusišnekėjimas prablaško, o jaigu labai baisiai jau užteršėm temą, tai ateis trintukas ir viską nutrins :lol: Urze, man išties patinka salotos ir net salotų šaknys. Aš tiesiog mėgaujuosi augalo augimu ir man taip smagu stebėti visą procesą, kad žiedai yra tik sudėtinė viso to dalis. Smagu, kai žydi, bet ne dėl to pradėjau kolekcionuoti augalus. O falenopsis gigantea mane taip sužavėjo savo lapų dydžiu, kad neatsispyriau ( beje pas Oliviją teko matyt paprastą falenopsi, bet tokį gigantišką, kad nerealu). Be to jo lapai labai gražios spalvos - balsvai zalsvi. :mrgreen:
Urze wrote:
Sun Dec 04, 2011 11:09 am
divatielis wrote:Aš tiesiog mėgaujuosi augalo augimu ir man taip smagu stebėti visą procesą, kad žiedai yra tik sudėtinė viso to dalis.
Smagu rasti bendraminčių.
O lapų spalva suintrigavo. Gal įmanoma nuotraukoje tą užfiksuoti? Kai jo nuotraukas internete žiūrinėjau, tai tikrai atrodė lyg su vaško sluoksniuku ant lapų, kuris lyg melsvą drumstumą žaliai spalvai suteikia (panašiai ant mėlynių uogų būna, tik kad po apačia ne žalia, o mėlyna... Tiesiog puikus paaiškinimas :lol: , bet gal kas supras).
balina wrote:
Sun Jan 08, 2012 6:26 pm
Šiaip nesižaviu šiuo augalu, bet šita nuotrauka...
Urze wrote:
Sun Jan 08, 2012 8:17 pm
Ne veltui "Magnifico". :)
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis gigantea

Post by MrGreen »

Įdomu ar kas nors dabar augina? Seniau sunkiai sutinkamas pardavimuose augalas buvo, o ir kainos būvo triženklės, bet dabar beveik visi tiekėjai siūlo didesnius ar mažesnius augalus. Kiek žiūrėjau video tai Phal. gigantea gana sėkmingai net ir ant palangės auga. Jaučiu, kad labiau auginčiau dėl pilkų lapų nei dėl žiedų, nes jų teks laukti laaabai ilgai iš jauno augalo, ypač jei nelabai idealiomis sąlygomis auginčiau Hmmm_

User avatar
Tina
Posts: 334
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:21 pm
Location: Kauno raj.

Re: Phalaenopsis gigantea

Post by Tina »

Aš aišku auginu :) jau toks letaeigis.....

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Phalaenopsis gigantea

Post by MrGreen »

Iš kur ir kada gautas? Gal galima foto pamatyti ir šiek tiek info sužinoti kokiom sąlygom (įdomu kokia temperatūra, ar vasarą keliauja į lauką ar dar kur) gyvena?

Post Reply

Return to “Falenopsio (Phalaenopsis) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests