Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

MrGreen wrote:
Sat Jun 19, 2010 10:18 pm
iron wrote:net ir pakankamai palaisčius, gumbai neišsitaiso.
Pas mane taip pat atrodo Coelogyne cristata, auga lauke, nors ir gauna daug vandens (lietus, laistymas ir pan.) gumbai neišsitiesina, manau išsitiesins kai užaugs nauji gumbai.
Maris wrote:
Sat Jun 19, 2010 10:37 pm
O pas mane šiemet ji keistai elgiasi,žiemą nežydėjo,nes mažokai pašaldžiau,o dar ir kaimynai šalo,tai kai atsuko radiatorius,tai pas mane tropikai namie buvo (nes dar ir rūką paleisdavau :mrgreen: :lol: ),taigi supratau,kad šiemet žiedų neturėsiu. Maždaug nuo balandžio pradėjau daugiau liet,gegužę išnešiau į lauką,bulvės, kaip ne keista, labai gražiai įsiputė, tokios gražios pasidarė,bet taip ir stovi sau su gražiom bulvėm,anei vieno auginuko neleidžia,jau panika truputi apėmus,tikrinu kas kelias dienas ar nieko neleidžia ir kaip nieko taip nieko :evil: Gal dar tie temperatūriniai šuoliai paveikė ir ji išsimušė iš savo bioritmo :?: :idea:
Meri wrote:
Sun Jun 20, 2010 2:51 pm
Pavasarį įsigijau pirmąją ceologyne cristatą.
Ceologyne gyvena už šiaurinio lango, kartais, jei kasdien lija, pridengiu.
Kai atsiuntė, bulbos buvo tokios gražios, išsipūtę, o dabar pabliuško.
Turėjo vieną auginį, bet transportuojant jis įlūžo, vėliau nudžiuvo. Bet vietoj jo dabar net tris leidžia. Priedo saulė nudegino lapus.
Ar galima nukirpti tą geltoną lapą, o gal jis augalo augimui neturi įtakos ir tegu lieka?
Maris wrote:
Sun Jun 20, 2010 8:21 pm
Senos bulbos su laiku raukšlėjasi,čia nieko tokio..Senas lapas,pagal nuotrauką turėtų tuoj pats nukrist. Į nudegimą man nelabai panašu,senos bulbos numeta lapus,čia normalu ir taip turi būti :)
Meri wrote:
Mon Jun 21, 2010 6:58 am
Dėkui, Mari, už paaiškinimą. Tai taip gaunasi, kad atsiuntė suaugusį augalą, oi, kaip šaunu.
O jūs keičiates tarpusavyje ceologyne rūšimis, ar nėra tokios mados tarp kolekcionierių?
Na aš naujokė, nežinau tarpusavio santykių, bet kiek pastebėjau parodose, forumuose, tai jie įpatingai šilti ir draugiški, juk visus sieja tas pats hobi ir idėjos.
Jurgita wrote:
Mon Jun 21, 2010 3:34 pm
Meri wrote:Pavasarį įsigijau pirmąją ceologyne cristatą.
Ceologyne gyvena už šiaurinio lango, kartais, jei kasdien lija, pridengiu.
Coelogyne cristata mėgsta daug šviesos :idea: Ji iš kalnų kilusi - mėgsta vėsą, bet šviesos tai nori daug :!: Šiaurinėje pusėje augdama jos gaus per mažai :idea:
Ramsis wrote:
Mon Jun 21, 2010 7:49 pm
O jūs keičiates tarpusavyje ceologyne rūšimis, ar nėra tokios mados tarp kolekcionierių?
O kodėl būtent ceologyne :?: :)
Taip mes keičiamės, dovanojam, atiduodam ir t.t. Tą daugiausia darom uždaresniam rate, dabar jis plečiasi ir vadinasi "Lietuvos orchidėjininkų draugija"
O čia jau daug dalykų darom, keliaujam, kartu užsakinėjam augalus, rašom straipsnius, dalinamės patirtimi... :mrgreen:
Ir čia visai smagu, todėl ir santykiai kiti.
Dalia Raimonda wrote:
Tue Jun 22, 2010 9:05 am
Skaičiau, kad Coelogyne cristata šaknys daugiau slenka paviršiumi. Tai saviškę esu pasodinusi į patį plokščiausią (kokį tik buvo galima rasti) žemą vazoną. Kiekvienais metais auginasi labai daug naujų auginių, bet nė karto nežydėjo. Gal žiemą tas 15-16C jai peršilta? O auga ji ant pietinio lango (žiemą). Vasarą visada lauke, kaba pušyje. Lietus lyja, saulė kaitina, bulvės po žiemos nelaistymo visada išsitiesina. Ir senos, ir naujos taip išsipučia, kad atrodo tuoj sprogs :D
Meri wrote:
Tue Jun 22, 2010 10:33 am
Ramsis wrote:
O jūs keičiates tarpusavyje ceologyne rūšimis, ar nėra tokios mados tarp kolekcionierių?
O kodėl būtent ceologyne :?: :)
Ir čia visai smagu, todėl ir santykiai kiti.
Šiaip paklausiau, kaip pavyzdį.
Kad faini dalykiški žmonės susirinkę, senai pastebėjau, nesvarbu, kad pati oficialiai į forumą "prisirašiau" ką tik, tiksliau išlindau iš "pogrindžio" ir jau daug gerų patarimų gavau. Lb lb dėkui visiems.
MrGreen wrote:
Thu Jun 24, 2010 1:07 pm
Visas šis ilgai trunkantis lietus, bent jau gerai ertmenėms :lol: išsitiesino gumbai ir nauji auginiai pajudėjo iš vietos...
Olivija wrote:
Wed Jun 30, 2010 1:53 pm
na.... paskutinėmis lietaus dienomis net ertmenes paslėpiau po stogu...o dabar jau vėl svajuko dramblionės - galėtų palyt naktimis.......................
iron wrote:
Wed Jul 28, 2010 12:02 pm
Manoji gyvena namo pastogėje ant žemos pietinės palangės. Kadangi šiuo metu saulė aukšai, tiesioginių pietinių saulės spindulių ji negauna - tik vakarinė saulė įkypai pašviečia trumpą laiką.
Lietaus irgi negauna tiesiogiai, bet laikas nuo laiko įmerkiu kelioms akimirkoms į lietvandenio kubilą, o kai iškėlus išbėga vanduo - vėl pastatau ant tos palangės.
Substratas nuolat vos drėgnas, bet gumbai vis tiek neišsitaisė...
Augina sparčiai 2 parsivežtinius auginius, o šiomis dienomis iškišo dar vieną snapelį :lol:
Ramsis wrote:
Wed Jul 28, 2010 9:44 pm
Substratas nuolat vos drėgnas, bet gumbai vis tiek neišsitaisė...
mano ne pirktinė, bet galiu paskyti kad jos gumbai irgi nesitiesina, tiesa pavasarį jos būklė per stebėtinai trumpą laiką buvo labai pasitaisius, bet dabar gumbai vistiek pasiraukšlėję.
Auginu aš ją ąžuolo krepšelyje, kad neperdžiūtų krepšį įdėjęs į plastiko indą ir pakabinęs į obelį, drėgna visą laiką, nauji auginiai auga ( beje jų šiais metai daug, gal kokie 8 -9 vnt. ) o senos bulbos tokios pasiraukšlėję ir liko.
po šios nakties audros, ryte, indelis iki pusės buvo vandens, tai ji dar ir paplaukiojo :evil: dabar bandysiu pradžiovinti, tikiuosi nauji auginiai nesupus :geek:
iron wrote:
Sun Aug 15, 2010 12:20 pm
Mano Coelogyne Cristata Alba auginasi ir dar kelis auginius.
Žinoma, senieji gumbai taip ir neišsitiesino.
Pirmasis, didžiausiasis auginys, ir persodinus ėjo beveik horizontaliai. Nutariau nors minimaliai kilstelėti - bandau pakeisti natūralią augimo kryptį labiau į vertikalią. Parėmiau pagaliuku, kad negultų atgal.
Išsikėlė trumpa (~1cm) šaknelė... :roll: Apkasiau, kiek pavyko, substratu.
:question: :question: :question:
MrGreen wrote:
Sun Aug 15, 2010 11:21 pm
iron, iš tavo aprašymo atrodo viskas normalu ;)
Olivija wrote:
Thu Sep 02, 2010 4:08 pm
iron wrote:Mano Coelogyne Cristata Alba auginasi ir dar kelis auginius.
Žinoma, senieji gumbai taip ir neišsitiesino.
Pirmasis, didžiausiasis auginys, ir persodinus ėjo beveik horizontaliai. Nutariau nors minimaliai kilstelėti - bandau pakeisti natūralią augimo kryptį labiau į vertikalią. Parėmiau pagaliuku, kad negultų atgal.
Išsikėlė trumpa (~1cm) šaknelė... :roll: Apkasiau, kiek pavyko, substratu.
:question: :question: :question:
gali nesistengt :lol: geriau tegu auga horizontaliai, negu bus ore pakibusios bulbos ...beje, jei rizoma nesišakoja, o auga viena krypti, tai mačiau pas Raivo - auginama tokiam pailgam vazone, kaip kaktusinė - apie 10cm pločio ir 25 cm ilgio. Tokių rekomendacijų teko ir skaityt užsieno forumuose bei literatūroj :geek:
iron wrote:
Sat Sep 11, 2010 9:25 am
Ačiū, Olivija, jei ką - pavasarį kelsiu į pailgą vazoną: tegul sau gulės. Manau, kad dabar perkėlinėti nereikėtų, ar ne?

O kada neštis vidun?
Ar dar vis leisti gauti lietaus, ar jau nebe?
Olivija wrote:
Thu Sep 16, 2010 4:52 pm
mano dar lauke po stogu, t.y. plėveliniam šiltnamiuke
iron wrote:
Sun Oct 03, 2010 8:29 pm
Vakar parnešiau į kambarį - išsigandau, kad nebūtų per šalta...
Gal kokių spec. patarimų būtų adaptacijai po lauko periodo? Kambaryje šilta: apie 20 laipsnių. :think:
Dalia Raimonda wrote:
Sun Oct 03, 2010 10:23 pm
Ar neturite šviesesnės ir šaltesnės vietos jai laikyti. Pagal mane, jai 20C temperatūra per aukšta.
iron wrote:
Wed Oct 13, 2010 7:29 pm
Dalia Raimonda wrote:Ar neturite šviesesnės ir šaltesnės vietos jai laikyti. Pagal mane, jai 20C temperatūra per aukšta.
Na, mano namuose vėsiausia vieta gal apie 17-18 laipsnių. Nešiu tenai.
Ačiū.
iron wrote:
Thu Nov 04, 2010 6:52 am
Stovi ant vėsiausios palangės, lieta seniai, tik pačiame dugne dar kiek drėgna.
Manosios gumbai išsilygino - išsipūtė. Visą vasarą buvo susiraukšlėję. Bet, deja, lapų galai nurudo... Truputuką ir vasarą patys smaigaliukai buvo parudę, bet dabar gerokai daugiau.

Kaip pas jus?
Ar laistot, ar džiovinat?

:no: :scratchheadyellow:
Ramsis wrote:
Thu Nov 04, 2010 10:01 am
aha aš irgi noriu pasitarti kaip ją dabar laikyti, pas mane ji kabo krepšyje kuris įdėtas į plastiko indą, kad drėgmė taip greit neišsigaruotų. Kabo ji vėsiame koridoriuje, laistau, geriau sakyt nelaistau o tik įpilu vandens į indo dugną, substrato vanduo neliečia. Ko jai dar šiuo metu reiktų :question:
MrGreen wrote:
Thu Nov 04, 2010 3:17 pm
Aš vis dar laistau (kartą per savaitę), nes nauji gumbai dar šiek tiek didėja :think: Augalas atrodo neblogai, kaip ir pas visus daug naujų auginių, senieji gumbai šiek tiek pasiraukšlėję, bet nauji normalūs. Tikiuosi pavasarį gausiai žydės :mrgreen:
Dalia Raimonda wrote:
Thu Nov 04, 2010 6:05 pm
Pasiskaičiau kaip ten su tais liejimais. Rašo, kad jei bulvės pradeda raukšlėtis reikia apipurkšti substratą. Aplamai, galima apipukštti kas 4-5 savaites. kai žiedstiebiai pasimato laistymą reikia atnaujinti. Beje, temperatūra ramybės metu turi būti: dieną 16-18C, naktį 10-13C. Atrodo kaip ir aišku, tik kaip tie žiedstiebiai atrodo :Hmmmm: . Gal kas galit man paaiškinti :scratchheadyellow:
MrGreen wrote:
Thu Nov 04, 2010 8:15 pm
Atrodo taip pat, kaip ir nauji auginiai tik šiek tiek storesni. Pas mane žydi dažniausiai ankstyvą pavasarį.
Meri wrote:
Fri Nov 05, 2010 6:19 am
Dalia Raimonda wrote: Beje, temperatūra ramybės metu turi būti: dieną 16-18C, naktį 10-13C.
o jei padaryt atvirkščiai, dienai į lauką ištremt , o per naktį laikyti šilumoje?
Neįsivaizduoju kaip joms tą temperatūrų skirtumą padaryt, kai bute centralinis šildymas..
iron wrote:
Fri Nov 05, 2010 3:54 pm
Darau tadac išvadą, kad manosios šaknims kažkas negerai...
:no: Nejaugi teks dabar traukti lauk ir daryti reviziją? Kaip manot, ar nepadarysiu daugiau žalos, nei naudos..?

P.S. Vazonas yra iš tų, kur kabinamos svyrančios pelargonijos ir panašūs gėliukai. T.y. su viduryje iškiliu dugnu, kur centre viena didoka skylė. Dugne keramzitas, kuriame lieka drėgmė.
Gal toks vazonas netinka :scratchheadyellow: ? (Man atrodė, kad kaip tik toks pasirinkimas bus taikliausias :think: )
Dalia Raimonda wrote:
Fri Nov 05, 2010 6:33 pm
Aš padariau išvadą, kad orchidėjos labai tvirti augalai ir persodinimų tikrai nebijo :) . Aš perskirinėjau katlėją, kuri auginosi žiedus vokuose. Ir nieko. Žiedai abiejuose vazonuose auga toliau. Tad, jei nerimas lenda- žiūrėk kas ten substrate šaknimis darosi. Bet jei bijai ir abejoji- tai antradienis po 15.30 val. ir ketvirtadienis iki pietų tam reikalui tikrai tiks :). Tikrai orchidėjai nepakenksi :) . Jei netiki tokiais burtais, gali traukti, kad ir ryt :) .
Ramsis wrote:
Sat Nov 06, 2010 12:38 am
O gali padaryti ir taip paimk geležinį strypą jį gerai įkaitink ir praduk skyles vazono šonuose ir dugne, tada gal pradžius substratas ir viskas susitvarkys.
MrGreen wrote:
Sat Nov 06, 2010 9:31 pm
Aš auginu pasodinęs į krepšelį, labai gerai auga :) kai laisčiau apžiūrėjau ir arba varo dar vieną partiją auginių arba sumastė žydėti nelaiku :?
iron wrote:
Fri Nov 12, 2010 9:46 am
Pribadžiau daugybę skylių aplink apatinę vazono dalį. Dar savaitgalį gal ir dugno srityje pabadysiu. Tikiuosi, blogyn daugiau neis...

Žadu nukarpyti nurudusias lapų dalis (kai kurių per pusę ilgio net tokie įvairiaspalviai...). Labai jau negražiai atrodo dabar.
MrGreen wrote:
Mon Dec 06, 2010 11:11 pm
iron kaip cristata laikosi ? neberuduoja lapų galai ? Ramsi, maniškė atrodo taip pat kaip tavo tik ji kažkaip anksti sumastė žiedstiebius leist, jau apie 3cm ilgio :think:
Meri wrote:
Tue Dec 07, 2010 6:39 am
apžiūrėjau saviškę, tai auginį auginasi.., matyt, per šilta jai, reiks kažką sugalvoti
Ramsis wrote:
Tue Dec 07, 2010 7:01 pm
MrGreen wrote:iron kaip cristata laikosi ? neberuduoja lapų galai ? Ramsi, maniškė atrodo taip pat kaip tavo tik ji kažkaip anksti sumastė žiedstiebius leist, jau apie 3cm ilgio :think:
Ar labai vėsiai laikai :question: aš galvoju kad gal maniškei per vėsu :question:
iron wrote:
Fri Nov 12, 2010 9:46 am
Pribadžiau daugybę skylių aplink apatinę vazono dalį. Dar savaitgalį gal ir dugno srityje pabadysiu. Tikiuosi, blogyn daugiau neis...

Žadu nukarpyti nurudusias lapų dalis (kai kurių per pusę ilgio net tokie įvairiaspalviai...). Labai jau negražiai atrodo dabar.
MrGreen wrote:
Mon Dec 06, 2010 11:11 pm
iron kaip cristata laikosi ? neberuduoja lapų galai ? Ramsi, maniškė atrodo taip pat kaip tavo tik ji kažkaip anksti sumastė žiedstiebius leist, jau apie 3cm ilgio :think:
Meri wrote:
Tue Dec 07, 2010 6:39 am
apžiūrėjau saviškę, tai auginį auginasi.., matyt, per šilta jai, reiks kažką sugalvoti
Ramsis wrote:
Tue Dec 07, 2010 7:01 pm
MrGreen wrote:iron kaip cristata laikosi ? neberuduoja lapų galai ? Ramsi, maniškė atrodo taip pat kaip tavo tik ji kažkaip anksti sumastė žiedstiebius leist, jau apie 3cm ilgio :think:
Ar labai vėsiai laikai :question: aš galvoju kad gal maniškei per vėsu :question:
MrGreen wrote:
Tue Dec 07, 2010 7:23 pm
Visada apie 15C, labai retai būna ir apie +10C :think:
Ramsis wrote:
Tue Dec 07, 2010 7:32 pm
Hm....vadinasi mano per vėsiai
MrGreen wrote:
Tue Dec 07, 2010 11:26 pm
Kiek tas vėsiai ? Šiaip iš foto puikiai atrodo, bet jei labai vėsiai gal ji tiesiog ilsisi dar. Užtektų keliais laipsniais pakelti aplinkos temperatūrą kad pajudėtu iš vietos ? Pasižiūrėjau į kalendorių tai maniškė pagal grafika pradėjo žiedynus auginti(seniau kokiu mėnesiu vėliau viskas prasidėdavo), nes maniau kad truputi ankstokai sumastė žiedynus augintis, aišku kol jie užausg tai dar nemažai laiko praeis :think:
Ramsis wrote:
Wed Dec 08, 2010 6:25 pm
pas mane 10 ir kada ne kada 15 :neutral:
Olivija wrote:
Wed Dec 08, 2010 10:17 pm
jėtau jėtau, tai o man ką daryt :think: :scratchheadyellow: :think: maniškės sėdi +5+8+10 režimu :oops: :oops: :oops: :oops: nusibodo žiema ](*,) ](*,) ](*,) noriu pavasario greičiau :axechase: :axechase:
MrGreen wrote:
Wed Dec 08, 2010 10:24 pm
Ramsi tavo pakankamai normali temperatūra šiuo metų laiku, Olivijos iš dalies taip pat :roll: Žiedų sulauksit pavasarį, aš žiemos pabaigoje ar vidury. Beje kalbant apie temperatūrą - kažkada mano cristata ir -6C ištvėrė, nušalo tik nauji ūgliai, bet paskui viskas buvo gerai :)
iron wrote:
Thu Dec 23, 2010 10:03 am
MrGreen wrote:iron kaip cristata laikosi ? neberuduoja lapų galai ?
Naujų bulvių lapai nurudę po pusę, pačios gana gražios, senesnės - lapus numetė, pačios pasiraukšlėję.
Kyšo auginių (o gal žiedstiebių) pradžios, bet dar stovi ruduose apvalkaluose.

Stovi vis dar gana šaltai (max 15C). Kartą apipurškiau substratą... Vaizdelis nėra labai gražus (ypač lyginant su čia matytu superiniu "bulvynu"), bet gal išbus kaip nors. Įdėsiu gal netrukus ir foto.

:question: O kada reiktų pradėti laistyti ir kelti į šiltesnę vietą? Gal dažniau reikia apipurškinėti, kad nor paviršiuje būtų drėgmės?
MrGreen wrote:
Mon Dec 27, 2010 4:22 pm
Maniškė šilčiau gyvens kai į lauką bus išnešta :lol: Dabar iki pavasarios bus toj pačioj vietoj :roll: Laistau kartą per savaitę, kartais ir kas dvi, bet dėl laistymo reiktų individualiai žiūrėti manau :think: Reikia šiek tiek ir pakankinti, norint sulaukti žiedų.
Olivija wrote:
Thu Dec 30, 2010 2:08 pm
aš saviškes pradėjau po truputį laistyt (prie +10), maždaug kartą į dvi savaites perlieju substratą...bulbos išsilygino, daugiau jokio veiksmo..bet ir neskubinu...
Egle wrote:
Fri Jan 07, 2011 7:03 pm
O pas mane ryškiai per šilta jai... Nebeturiu aš šalto kampo... Tai nelieju, bet bulvės tai kaip burbulai stovi ir tiek :( :evil:
iron wrote:
Sat Jan 29, 2011 4:21 pm
Ir bulvytės gražios, bet žiedeliai :thumbsup: Baltai pavydžiu :cry:

Pas mane bulvytės susiraukšlėję, nors ir pradėta laistyti retkarčiais... O lapų - mažuma. Ir tie patys negražūs.
Giriniss wrote:
Sun Feb 06, 2011 7:53 pm
sumetu keleta musiskiu nuotrauku:
C. cristata (5).jpg
C. cristata (5).jpg (78.62 KiB) Viewed 4640 times
C. cristata (2).jpg
C. cristata (2).jpg (91.11 KiB) Viewed 4640 times
C. cristata (1).jpg
C. cristata (1).jpg (100.79 KiB) Viewed 4640 times
C. cristata (4).jpg
C. cristata (4).jpg (102.81 KiB) Viewed 4640 times
Dalia Raimonda wrote:
Sun Feb 06, 2011 9:53 pm
Oi, tas Giriniss ne vieną su nuotraukomis žudo :razz_: . Aš kiekvienais metais guodžiuosi tik sparčiai didėjančiu lapagumbių skaičiumi :roll: Gal kada nors ir pas mane jos pražys :roll: :roll:
Meri wrote:
Mon Feb 07, 2011 6:54 am
Giriniss, o kiek metų Jūsų ertmenei, na turiu omenyje kiek laiko auga, kad tokia gausi žiedais?
Giriniss wrote:
Mon Feb 07, 2011 6:08 pm
Olivija wrote:ir aš prie Meri klausimo prisidedu - matau, kad ten net keletas vazonėlių, papasakokit, kur ir kaip auginat šias "Sniego Karalienes" :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :heartsfade:
kartu su teciu auginam balkone istiklintam (rytu/siaures kryptis) , nesildomas beveik (ziema nesilta), bus jau keletas metu siems augaliukams pas mus, kai gavom kelis labai silpnus paliegusius augalus manem neisgyvens, tai isigijom dar viena sveika (dekui orchidejos.lt), po kiek laiko atsitaise ir tie paliegeliai o ir sveikasis bulviu dasiaugino tokiu kad ukininkas pavydetu, tai va taip kelis metus ir dziugina ziedais. Tetis kadaise jau buvo turejes sia orchideja, pries dauug daugg metu (50+) gavo is botanikos sodo. Substrate didele dalis zemes, kiminu taip pat nemazai.
Olivija wrote:
Mon Feb 07, 2011 10:19 pm
Giriniss wrote:... Substrate didele dalis zemes, kiminu taip pat nemazai.
o kokia žemę naudojate?
MrGreen wrote:
Wed Mar 09, 2011 12:43 pm
Va kokias reikia auginti C. cristata :lol: :lol: :lol: :w00t:

Foto iš "The Japan Grand Prix International Orchid Festival 2011"

http://www.flickr.com/photos/oki_tokyo/ ... -coelogyne

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

Evaja wrote:
Wed Mar 09, 2011 2:25 pm
o man žinot koks jausmas? Senatvės :lol: iškart pagalvojau, kad pas mane būtų tokia nebent kai man būtų kokia 70.... :Hmmmm:
Relax wrote:
Sat Mar 19, 2011 10:44 am
Pagaliau ir aš jau ją turiu :thumbsup: Atsiuntė aštuonias bulbikes, vietoj keturių ;) Ir visos tokios bujojančios, su lendančiais naujais darinukais :thumbupleft:
iron wrote:
Sun Apr 10, 2011 9:07 pm
Pas mane - visiška stagnacija. :cry: Tik tiek gal neblogai, kad lyg ir pastorėjo bulbikės, ne tokios jau rakšlėtos, kaip buvo. Dabar palaistau, patręšiu, kai kada papurškiu substrato paviršių. Vėsu ten ant tos vakarinės palangės... bet jau norisi, kad koks judesys būtų :scratchheadyellow:
Relax wrote:
Sun Apr 10, 2011 9:23 pm
Aš nepaminėjau apie savo ertmenę. Kai atsiuntė tai jos buvo pasodintos į smulkias pjuvenas, tik bulbikų galiukai kyšojo. Čia toks auginimo būdas ar dar kokiam biesui?
Olivija wrote:
Mon Apr 11, 2011 8:43 pm
relaxxx84 wrote:Aš nepaminėjau apie savo ertmenę. Kai atsiuntė tai jos buvo pasodintos į smulkias pjuvenas, tik bulbikų galiukai kyšojo. Čia toks auginimo būdas ar dar kokiam biesui?
čia gal pakavimo medžiaga tos pjuvenos ? tikrink, kas ten giliau? o koks tiekėjas?
Relax wrote:
Mon Apr 11, 2011 8:47 pm
Tiekėjas tikrai nežinau, pažystamas pirko Portugalijoj. Kad pakavimo medžiaga- negali būt, nes kaip nupirko, vazončiką supakavo ir man atsiuntė. Aš ją persodinau kai gavau... :oops: :think: šaknys nelabai man patiko, bet matosi, kad buvo ten augus...
iron wrote:
Thu Jun 02, 2011 11:14 am
iron wrote:Pas mane - visiška stagnacija. :cry: Tik tiek gal neblogai, kad lyg ir pastorėjo bulbikės, ne tokios jau rakšlėtos, kaip buvo. Dabar palaistau, patręšiu, kai kada papurškiu substrato paviršių. Vėsu ten ant tos vakarinės palangės... bet jau norisi, kad koks judesys būtų :scratchheadyellow:
Laukan išnešta neseniai. Gyvena šiltnamyje. Prie viso šito - dar vėtra apvertė su visu šiltnamiu prieš savaitę: teko sudėti viską į vazoną iš naujo. Gerai, kad pats augalas vizualiai nepažeistas :no:
MrGreen wrote:
Thu Jul 21, 2011 8:35 pm
Pas mane auga gan stambiam substrate ir tikrai trūksta drėgmės augimo laikotarpiu :think: Galvoju imaišyti šiek tiek kiminų į substratą, nes auga krepšelyje, kaip ir pernai labai raukšlėjasi senieji gumbai augimo laikotarpiu, tik prasidėjus ilgalaikiam lietuj jie išsipučia. Dabar atrodo gan neblogai:
Relax wrote:
Thu Jul 28, 2011 3:38 pm
Nesuprantu kodėl ertmenė nepučia bulbikų. Lapus išleido gražius, truputi koto "sumedėjo" ( :question: ), o bulbikų nėra... :no:
divatielis wrote:
Thu Jul 28, 2011 8:08 pm
Aš taip pat vis laukiu, kol išsipūs, bet dar, manau, spės pe pora mėnesiukų užaugint riebias bulvytes. Po truputi jau matosi, kad ruošiasi augimui. Manau dar anksti panikuoti ;) Gamta taip surėdyta, kad daro viska, kas jai geriausia.
Ramsis wrote:
Thu Jul 28, 2011 8:43 pm
mano dar išvis tik naujus ūglius auginasi o apie naujų gumbų storėjimą net ir kalbos nėra.
MrGreen wrote:
Thu Jul 28, 2011 10:18 pm
Kad dar ankstoka jiems pūstis :think: pas mane visada rudenį subręsta nauji ūgliai.
Giriniss wrote:
Fri Jul 29, 2011 8:25 am
ramiai, pas mus visos celiogynes irgi tik uglius varosi, bulves smarkiai veliau.
ruslik wrote:
Mon Aug 08, 2011 9:52 pm
o pas mane dvi naujos bulvytės formuojasi bei iš jų abiejų nauji auginiai kalasi. gan įdomiai elgiasi. :think:
Relax wrote:
Mon Aug 08, 2011 10:00 pm
Mano ertmenė ir keista. Nuo senųjų bulbikų dar kelis auginius pavarė, o pirmasis šių metų auginys dar nesuformavęs bulbiko irgi kažkokius du smaigaliukus parodė :think: o šaknų nerodo, nors lapai jau nebeauga, o kitas jaunesnis bulbikas dar lapų neišskleidė, o jau šaknytę auginasi.
quote=MrGreen post_id=23180 time=1312998166 user_id=54]
Šaknys bus vėliau kai susiformuos gumbai :idea:
[/quote]
Relax wrote:
Wed Aug 10, 2011 11:18 pm
O kodėl maniškis vienas jaunas ūglys, kuris dar lapų nepraskleidė jau auginasi šaknį, nors jis kokiu mėnesiu jaunesnis už vyresnėlį.
Eliss wrote:
Mon Aug 22, 2011 1:57 pm
Šiandien apžiūrėjau visas,tai celogyne augina kažką naujo.Įdomu tik ,kas tai bus,gal žiedai ;) Drėgmės jai tai negailėjau,ir lietus nulyjo,ir pati liejau,nes ko tai susitraukus truputi buvo :Hmmmm:
Relax wrote:
Wed Sep 28, 2011 2:07 pm
Kas patars ką man su savo ermenės bulbikais daryt? Šaknų- 0, iš naujų ūglių, kai kurių lapai atsiskyrę, bet bulbikų neformuoja, vienu žodžiu augt ne auga, bet matau kaip po truputi nyksta...
Relax wrote:
Wed Sep 28, 2011 2:52 pm
misterija wrote:
relaxxx84 wrote:Kas patars ką man su savo ermenės bulbikais daryt?
išdalinti kitiems, pas ką paukščiai neskraido :D
:lol: :lol: :lol:
Va, kad ji mano noruose auginti bene pirma ir taip nenoriu prarast... O tarp kitko, tokius bulbikus dalint... Gėda jau... :lol:
Aš ir pamelavau, porą šaknikių yra, bet nesuprantu jos yra ar ne, nes kažkokios juodos ir gal viena tik su salotiniu galiuku...
Giriniss wrote:
Wed Sep 28, 2011 2:58 pm
jei salotiniu galu tai isgyvens gal, o del gedos tai puse mano gautu celiogyniu buvo su nuliu saknu, paprastai nauja ugli kai leidzia tai ir saknu kuoksta nauja paleidzia.
Relax wrote:
Wed Sep 28, 2011 3:03 pm
Jokių kuoštų ir šiaip ūgliai kažkokie susnos... Nepatikti man jie, kai pažiūriu į nuotraukas kaip atrodo normali ertmenė tai ohoho naujas ūglys koks būna, o čia...
Va, pasirodom.
Tik dabar kaip man su ja elgtis? Laistyt? Purkšt? Mirkyt? Džiovint? Šaldyt? Kaitint? :think:
divatielis wrote:
Wed Sep 28, 2011 3:33 pm
Nu jo tikrai susnos :neutral: Panašu į tai, kad augalas galį šaknų turįt mažai arba iš viso gali būti nusibaigę visos šaknys. Todėl nauji ūgliai gali maistą imti tik iš senų, ko pasekoja senieji gumbai susuraukė, o naujieji menkai išsivystė. Patarčiau per žiemą laikyt reanimatoriuje, kad augalas bent kiek gyvybę galįtų palaikyt, o ir gal kokią naują šaknį išaugins per visą ilgą žiemos periodą. Jaigu paliksi žiemot šaltai, taip kaip jai priklauso pagal sąlygas, bijau, kad augalas gali nedatempti iki pavasario. O žiemotų šiltai ir sausai, tai irgi gali visiškai sudžiūt. Na aš nesu labai didelis žinovas, bet aš bent laikyčiau šiltai ir kad oro drėgmė būtų aukšta, o tai yra reanimatoriuje. Šaknis patariu laikyti drėgnas, bet ne šlapias. Tokiu būdu gal sulauksit pavasario ir viskas bus ok - atžels tavo susna :lol: . Tik gink Dieve nesumąstyk raut augalo lauk ir žiūrėt šaknis, kaip tu mėgsti. Jaigu taip pasielgsi, tai tos šaknys, kurios gal dar gyvos mirs, nes šitų šaknys labai jautrios ir sunyksta vos tik gauna kokį pažeidimą. Sėkmės ;) Laikau kumščius :mrgreen:
Relax wrote:
Wed Sep 28, 2011 3:53 pm
Divatielis, tikra tiesa, senųjų šaknų senai nebėra. Nes "žinovai" atvežė lauktuvių iš Portugalijos-Ispanijos (nebepamenu) pasodintas pjuvenose, dar gerai ten kol prižiūrėjo laistė, paskui sugalvojo atvežt man visas šlapias. Jos atvykusios iš Ten, pajautė kas yra lietuviška žiema, būdamos šlapios. Dar paukščiai gerai jas 'patūsė', jos tik ant kiminų dabar padėtos. Tai manau kišu į maišiuką ir nešu namo... :scratchheadyellow:
Rasa wrote:
Sun Oct 02, 2011 10:40 am
sveiki, mano ermene siandien parkeliavo is rytinio istiklinto balkono jau, nes naktis saltas pranesa, bijau kad susals. Klausimas butu toks, kada pradeti ja dziovinti??? dabar dar turbut ankstoka :oops:
MrGreen wrote:
Sun Oct 02, 2011 12:52 pm
Aš dar palikęs visas ertmenes ir daugumą kitų orchidėjų lauke, nes dienos dar gan šiltos, o ir naktys ateinančią savaitę turėtų būti nešaltos. Kalbant konkrečiai apie Coel. cristata tai ji trumpalaikių šalnų nebijo, nukentėtų tik jauni, nesubrendę ūgliai (pats netyčia išbandžiau prieš kelis metus :doh: ). Laistyti reiktų pagal situaciją, pas mane dar tik auga nauji ūgliai, pučiasi gumbai, tai jei nutraukti dabar laistymą, nieko gero nebus iš jų pavasarį, laistyt nustoju tik kai būna visiškai suaugę ūgliai.
Meri wrote:
Sun Oct 02, 2011 2:01 pm
aš apsukau šiltnamine agroplėvele krepšelį, iš viršaus vėdinsis.. Ši naktis buvo lb šalta, tuoj prasidės rytinės šalnos ir būsim priversti neštis namo.
Kaštonė wrote:
Sun Oct 02, 2011 3:40 pm
Maniškė ertmenė dar lauke, balkone, gumbai jau gerokai išsipūtę, nebelaistau, tik papurškiu kai diena karštesnė.
Beje, pastebėjau, kad "riebiausias" gumbas kažką leidžia. Anksti dar spėliot, aišku, o gal :pray: ... Ar viso labo dar vienas ūglis tokiu metu :doh: ?..
MrGreen wrote:
Sun Oct 02, 2011 4:55 pm
Kaštone labai gražūs gumbai :thumbsup: tas pumpuras gali toks ir likti iki pavasario, arba gali dar vieną naują ūgli užauginti, aišku visko būna bet mažai tikėtina kad dabar ji sugalvos žydėti :think:
Relax wrote:
Sun Oct 02, 2011 5:01 pm
Palyginus su mano ertmene, ši :o
Bet esu dėkingas divatieliui už patarimą kišt ją į reanimatorių ir jame praleistos kelios dienos davė akivaizdžių pasikeitimų. Vienas ūgliukas jau pradėjo pūstis :thumbsup: gal po 5 metų ir mes tokie būsim :think:
Meri wrote:
Sun Oct 16, 2011 9:33 am
nusitaškavo c.cristata lapai. Kaip manot, gal čia taškinis saulės nudegimas?
Šiaip neatrodo, kad dėl to būtų nelaiminga, nauji bulbukai net blizga :lol:
Giriniss wrote:
Mon Oct 17, 2011 12:46 pm
tik siumetiniai lapai ar ir ant senesniu lapu, yra priklausomybe nuo amziaus? ant bulviu demes neperejo?
Meri wrote:
Mon Oct 17, 2011 12:56 pm
ant bulbų tikrai nėra, o ant lapų tai po biski ant kiekvieno. Tikrai manau, kad palijo ir saulė nudegino, nes kaip iš vienos pusės daugiau.
Ramsis wrote:
Mon Oct 17, 2011 7:37 pm
O man čia labiau į ligą panašu, nenoriu griauti mito, bet tas kad rasos ar lietaus lašiukai laužia saulės spindulius kaip lupa ir dėl to nudegina lapus tikrai netiesa.
Gali būt nuo karščio ir didelės drėgmes augalas apšunta, bet tikrai ne nudega. O ir patys pagalvokit kokia turi būti temperatūra po lietaus lašu, kad augalas nudegtų. Greičiau jau tas lašas išgaruos negu lauš saulės spindulius.
Dalia Raimonda wrote:
Mon Oct 17, 2011 7:52 pm
Meri, nupuršk kuo greičiau. Tai tikrai grybelinis susirgimas. Pas mane taip buvo. Lapai taškuoti, o ant bulvių taškai nepersimeta. Dabar pas mane liga sustabdyta, jauni auginiai gražiais sveikais lapais išaugę ir gumbus kaip reikiant užsiauginę. Palaipsniui tie taškuoti lapai nugels ir nukris, bet tai užtruks visą kitą sezoną. Iki tol augalas bus nedekoratyvus. Beje Coelogyne cristatą atskirk nuo kitų orchidėjų, kad ir kitos neužsikrėstų.
Giriniss wrote:
Mon Oct 17, 2011 7:58 pm
nee, ne saules, cia neretai celiogynes kamuojanti beda, grybas, daznai pranesa be rimtesniu pasekmiu, tik paskiau lieka nekrotines demeles, bet kartais gali ir liudniau baigtis,
siulau pasiskaityt cia:
http://www.orchidee.ws/krankheiten/pilz ... nkheit.htm

http://coelogyne.ucoz.ru/forum/26-482-1

del saules nudegimu tai kodel gi ne, visai ymanoma, fizika nieko pries neturi, tik va tie nuo vandens lasiuku nudegimai buna suuper jau maziukai, ciut ne su lupa ziurimi juodi taskiukai (gal kazkas panasasu i aerangio taskiukus is isvaizdos), turiu viena celiogyne padegusia, ant 1 lapo tik ir be jokiu pasekmiu ir dar seniau masdevalija manau taip pat nukentejusia, blogu metu papurskus. bet ten akivaizdziai ne grybas ar virusas, kai tuo tarpu cia jau kazkas puola.

apskritai sita vasara kaip reta derlinga ligomis buvo :/
Meri wrote:
Tue Oct 18, 2011 11:15 am
na tikrai, pasigavom grybą, gerai, kad parodžiau augalą :neutral: . Visiems dėkui.
Relax wrote:
Fri Oct 21, 2011 11:38 am
Greit papasakojat kas čia. Nauji auginiai ar žiedstiebių užuomazgos?
IMG_2996.JPG
IMG_2996.JPG (66.66 KiB) Viewed 4639 times
Ramsis wrote:
Fri Oct 21, 2011 10:37 pm
Greit papasakojat kas čia. Nauji auginiai ar žiedstiebių užuomazgos?
Forma lyg primintų žiedstiebius, bet sveikas protas sako kad dar jiems anksti, tad pas tave kaip visad X failai.
tai siūlau tau juos taip ir vadinti....
Meri wrote:
Sat Nov 12, 2011 9:15 am
ir man atsitiko kaip Relaxui. Kasryt atskrenda zylutė už lango. Aš vis kaišioju savo c.cristata dienai už lango. O vakar pastebėjau, kad senosios bulbos pakapotos, taip sakant užkrimto paukštelis :lol:
Relax wrote:
Sat Nov 12, 2011 2:00 pm
Meri wrote:ir man atsitiko kaip Relaxui. Kasryt atskrenda zylutė už lango. Aš vis kaišioju savo c.cristata dienai už lango. O vakar pastebėjau, kad senosios bulbos pakapotos, taip sakant užkrimto paukštelis :lol:
:lol: :lol: :lol:
Kaip sakant skanaus :mrgreen:
:poke: gerai, kad kaip man po kiemą nereikėjo šliaužiot ir ieškot bulbončikų :twisted:
Relax wrote:
Wed Nov 16, 2011 5:25 pm
Esu divatielis labai dėkingas ir ką nors skolingas už patarimą dėl cristatos kišimo į reanimatoriumą- viskas tvarkoj, sustiprėjom, tuos kažką du auginames.
Bet klausimas kaip elgtis toliau, nes sugalvojo dar vieną bulbončiką užsiauginti. Čia tiksliai aišku, kad bulbončikas, nes ūglys jau skirstosi į lapus. Jei aš ją džiovinsiu- nesubręs bulbikas, jei laistysiu- nesulauksiu žiedų? :scratchheadyellow:
divatielis wrote:
Wed Nov 16, 2011 5:42 pm
Brandink bulbiką ir apie žiedus pamiršk kokiem dviem metam. Leisk augalui užsiauginti daug žalios masės, o paskui jis tau sužydės taip, kad visas kančias atpirks :mrgreen: tik neperlaistyk, kad šaknų nenupūdytum. Patarimai nemokami :lol:
iron wrote:
Sat Nov 19, 2011 8:50 pm
Maniškei nuo pat pradžių vis ruduoja lapų galai. Nors tikrai nepermirkusi. Tiesa, naujosios bulvytės nesusiraukšlėję, kaip buvo visos iki šiol.
Olivija wrote:
Wed Dec 07, 2011 12:40 pm
iron wrote:Maniškei nuo pat pradžių vis ruduoja lapų galai.
O kokiu vandeniu lieji ? Gal vandens kokybė nepatinka?
Eliss wrote:
Fri Dec 16, 2011 3:26 pm
Kaip laikosi jūsų ertmenės? Ar jau nustojot liet?
Giriniss wrote:
Fri Dec 16, 2011 3:36 pm
jau greit reiks pradet
Relax wrote:
Fri Dec 16, 2011 3:42 pm
Mano tai laistoma, kai prisimenu ir laistysiu. Iš didžiausio bulbončiko tie du auga, vienas lėčiau, kitas greičiau, o kitoj vazoniko pusėj naujos bulbės auga tai kaip ir be liejimo nieko doro iš jų neliks.
kaa wrote:
Fri Dec 16, 2011 5:07 pm
o kada planuojat pradėt laistyt? :oops:
kaa wrote:
Fri Dec 16, 2011 5:32 pm
Giriniss wrote:kai prades ziedstiebius leist

o jei nepradės tai ir nelaistyt :D mano dabar dar auginasi auginį nors ir nelaistoma jau mėnesį ..
Giriniss wrote:
Fri Dec 16, 2011 6:05 pm
jei uglius leidzia tada vadinas nebuvo laiku nugriebta kada reik sausai laikyt ir tie ugliai nenormalus paprastai buna
Dalia Raimonda wrote:
Fri Dec 16, 2011 10:24 pm
Blondiniškas klausimas :roll: O tai, kad nereikia lieti suprant, bet apipuršti galima ar ne? Auginamos prie pietinio lango, bet ten gal +10 C. Senos bulvės truputį pasiraukšlėję, o naujos dar gražutės :shifty: .
Eliss wrote:
Mon Jan 16, 2012 12:59 pm
Įdomu,prie kokios mažiausios temperatūros gali būt ertmenė?Manoji būna patalpoj,kur +9 ,nelaistau.Sakau,gal reik nešt kur šilčiau :?
Relax wrote:
Mon Jan 16, 2012 1:03 pm
Eliss wrote:Įdomu,prie kokios mažiausios temperatūros gali būt ertmenė?Manoji būna patalpoj,kur +9 ,nelaistau.Sakau,gal reik nešt kur šilčiau :?
Man atrodo, kad jei nelaistoma tai jai pats tas, bet tik pradėjus leist žiedyną- nešk kur šilčiau ir lengvai paliek ;)

Man va, įdomiau ar normalu šiuo metu jai geltonint lapus? Laistoma, matomos gyvos šaknys ir vis tą kažką auginasi, bet jau taip lėtai, stovi apie +15
Eliss wrote:
Mon Jan 16, 2012 1:10 pm
Mano irgi lapas nugelto,bet senos bulvės.
kaa wrote:
Mon Jan 30, 2012 6:53 am
nu va pražydo mano grožis 4 žiedeliais:) nelaisčiau faktiškai vos ne 2 mėnesius, tik 2-3 kartus po šaukštą vandens daviau. Nepasakyčiau kad labai bulbos susitraukė, gal seniausios.
šiap buvau įsitikinus kad naujas auginys auga, tai net ir nežiūrėjau į tą pusę - stovėjo vėsiausioj buto vietoje - beveik prie grindų, prie balkono durų.
Urze wrote:
Mon Jan 30, 2012 7:02 am
Kaa, o kokia temperatūra toj vėsiausioj vietoj? :) Nes esi sakiusi, kad pas Tave namuose labai šilta, o šitai ertmenei pražydinti, jei nemaišau, reikia sauso ir vėsaus periodo. Jei Tavo šiltuose namuose sugebėjo žiedus sukrauti, tai gal ir pas mane šansų būtų? :roll: Žiedai tai tikrai nuostabūs! Sveikinu!
Beje, kokio dydžio Taviškis augalas? Kiek bulvikių ir kelios augančios rizomos viršūnės?
kaa wrote:
Mon Jan 30, 2012 7:58 am
jo:) vėsiausia vieta mano bute apie 18 laip.-nuo balkono traukia šalčiu.
atvažiavo augalas rugsėjį iš Vokietijos (Wlodarczyk) -> čia gauto augalo foto ( http://www.orchids.lt/forumas/viewtopic ... 8&start=75) 7 bulvikų. išleido 2 naujus auginukus.
Urze wrote:
Mon Jan 30, 2012 8:42 am
Vat aš ir galvojau, kad kažkas juk buvo užsisakęs iš ten, ir dar apkalbėjom, kad nemažas augalas buvo, tik nebuvau tikra, ar čia Tu užsisakei. :)
Radau puikų informacijos šaltinį - M. ir C. Baker straipsnį apie vėsiai augančias didžiažiedes ertmenes - C. cristata, Coelogyne mooreana ir Coelogyne mossiae. Tikrai verta paskaityti. Tą patį straipsnį prikabinu ir prie žinutės, kad nepasimestų.
Relax wrote:
Thu Feb 09, 2012 8:52 am
Kiek laiko maždaug laikosi žiedai? Šiandien vienas jau prasiskleidė, o kiti du net nesipučia :lol:
O kur ankščiau rodžiau, kad auga du pypsiai tai tas antras toks ir liko, kas iš jo išeis? :think:
Giriniss wrote:
Thu Feb 09, 2012 10:52 pm
zydejimo metas prasidejes jau veik 2 savaites, paprastai ant vasario 1 jau buna pradejusios musu zydet.
anemona wrote:
Thu Feb 09, 2012 11:20 pm
Dėkoju, Girini, :D kai su tokia patirtim augintojas patvirtino, jau neabejodama lauksiu žiedų. Pirmais metais taip ir nepražydo, antraisiais atrodo pradžiugins. Ne, nieko drastiško nutikti negali,saugosiu labai. O ar reiktų nors kiek trąšom perlieti ar užteks tik drėkinti?
Giriniss wrote:
Fri Feb 10, 2012 12:13 am
su trasomis palaukti kol baigs zydet.
Dalia Raimonda wrote:
Fri Feb 10, 2012 5:44 pm
Ir aš pagaliau sulauksiu žiedų :thumbsup: . Net nežinau kiek metų nežydėjo, bet dabar jau pati tuos nuoostabius žiedus pamatysiu, o tai vis per internetą pasigrožiu :lol:
Urze wrote:
Fri Feb 10, 2012 6:55 pm
Anemona, Dalia Raimonda, smagu girdėti jūsų naujienas. :) Ką šįkart darėte, kad išprovokavote žydėti?
anemona wrote:
Sat Feb 11, 2012 11:29 pm
Iš tiesų, žiedų nereikėjo ilgai laukti, pirmasis jau išsiskleidė - lyg baltas angelas, išskleistais sparnais. Dalia Raimonda,geras jausmas,žiedų sulaukus :D Ką ypatingo dariau, Urze? Tą patį, ką ir praėjusiais metais. Tik šiemet ilgai nebuvo šalčio, tai ir sėdėjo balkone stiklintame, vėsiame ir sausame režime. Bute apie +22, turėjau baimių, kad per šilta,laikiau prie pat stiklo ir pasirodo to užteko,taigi džiūgauju, laukiu kitų žiedų ir visiems auginantiems linkiu sulaukti :D
Relax wrote:
Tue May 22, 2012 8:44 pm
Turbūt pas mane x-failai niekada nesibaigs... :think: O gal taip būna? Kad iš senojo žiedstiebio, pradeda kažkas augti. Štai
Urze wrote:
Wed May 23, 2012 8:14 am
Coelogyne cristata žydi iš dar tik pradedančio vystytis ūglio, tai pirma pasirodo žiedai, o paskui ir ūglys išlenda. Relax, žinant, kiek šita Tavo ertmenė išgyveno, tai labai smagu ne tik žiedų sulaukti, bet ir tolimesnio noro augti. :thumbupleft:

Pagalvojau, kad orchidėjos kaip ir žmonės gyvena - vienos ramiai, be nuotykių visą gyvenimą praleidžia, o kitos - nuo vieno kraštutinumo prie kito, tai savu noru papildomus lapus užsiaugina, tai prieš savo valią šaknis nusipūdo, paukščių aplesiotos, vėjo išnešiotos būna. Ir nuostabiausia, kad ir toliau į gyvenimą kabinasi.
iron wrote:
Wed Sep 19, 2012 1:37 pm
Kaip jūsiškės ertmenės gyvena?

Manoji 'Alba' vasaroja po pastoge pomidoruose, vis po truputį leidžia kažką nauja. Bėda, kad ji pas mane tokia a'la šliaužianti - ne kaip pas visus... Ir šaknelių ant šakos pamačiau, kas man laaabai nepatiko - viskas toli nuo vazono :oops: Bulbikai visą laiką pasiraukšlėję, nors per vasarą vis perpildavau dažnai vandeniu - tikrai nepajuto jokios sausros. Tiesa, naujausias "ant iešmo" tupintis - pirmąkart gražus.
Tiesa, aptikau ir vieną nuostolį aptikau: vazono ribose pusiau nupuvęs naujas mažulytis (dar apbalkale buvęs) bulbikas - pamačiau, kad pajuodavę lapkočiai. O lapeliai čia irgi pirmąkart buvo neparudavusiais galiukais.

Netrukus bus ir foto...
iron wrote:
Thu Sep 20, 2012 9:32 am
O štai ir foto

Raudonai apibraukta probleminė vieta, kuri apatinėje foto detalizuota.
Geltonai - keletas šaknelių (yra ir dar pora, kurių nesimato)
Mėlynai - šviežiai lendantys auginukai.

Matosi čia išoperuota puvimo vieta, vėliau pabarstyta cinamonu. :think: Matyt, bus liejant pakliuvę vandens į tarpulapį... :cry:

Dar vis laisčiau, kol oras buvo šiltesnis. Gal dabar jau ir į šiltnamiuką reiks įkelti :scratchheadyellow:

:!: Parašykit, kaip pas jus :question:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

Relax wrote:
Tue Sep 25, 2012 12:03 pm
Aukščiau rodyta nuotrauka su tuo keistuoliu, užaugino labai mažą bulbončiką, bet vasaros vidurį pradėjo augt nuo rizomos kitas, kuris truputi didesnis už pirmąjį, bet daug mažesnis nei priklauso, bet iš šono leidžia pypsiuką, nejaugi žiedstiebis :w00t:
Relax wrote:
Fri Oct 05, 2012 6:05 pm
Mano dar lauke, bet jau daugiau kaip savaitę sau žadu, kad jau ryt įnešiu į šiltnamį
Meri wrote:
Sat Oct 06, 2012 9:45 am
knygose rašo, kad ši, vėsą mėgstanti orchidėja, pakenčia 10-13 C temperatūrą ir yra jautri šalčiui :oops:
MrGreen wrote:
Sat Oct 06, 2012 10:19 am
Pakenčia ir žemesnę temperatūrą, mano cristata kažkada ragavo ir šalnų, tai subrendę ūgliai atlaikė gerai šalnas, nušalo tik jauni lapai. Aš jos vis dar nenešu į kambarį, ji puikiai auga lauke, dabar kai daug lyja, pakanka drėgmės, tai visi gumbai išsipūtę ir nauji ūgliai sparčiai auga. Bet šį savaitgalį manau jau keliau namo arba į šiltnamį :think:
iron wrote:
Mon Oct 08, 2012 5:29 pm
Manoji šiltnamyje. :scratchheadyellow: Suabejojau, ar lieti, kai jau taip šalta naktį... Ji dar šiek tiek drėgna, bet šiltesniu oru būčiau tikrai per tą patį laiką kokius 3 kartus perliejus :think: Bet čia paskaičiusi nutariau, kad rytoj, jei pasirodys saulė ir šiltnamį pakaitins - būtinai palaistysiu. O gal jau palaukti iki kokio ketvirtadienio vakaro ir gerai palieti namo parnešus???? Bėda, kad namie nelabai rasis vėsesnis kampas, tad norisi kike galima ilgiau laikyti šiltnamyje...
iron wrote:
Sat Oct 27, 2012 1:01 pm
Olivija wrote:
kaa wrote:man atrodo jau namie palaistysit :scratchheadyellow:
pritariu
Palaistyta, namie, ant vakarinės palangės. Po tuo langu nėra radijatoriaus, o langas iki grindų. Temperatūra 13-17 C.

:question: :question: :question:
Kaip jūsiškės?

Gražus, nesusiraukšlėjęs (pirmas toks didelis ir gražus pas mane) "bulbončikas", anot Relaxxx ant šakos išaugęs, bet ėmė nepatikti to naujo auginio lapai - iki neseniai buvo labai gražūs. Ar ir vėl reiktų amputuoti galūnes?
DSCN7823.JPG

Gal jau dabar, kaip pradžius, pereiti prie sausojo laikotarpio, tik kada ne kada apipurškiant paviršių?
catlea wrote:
Thu Nov 29, 2012 2:35 pm
Skaitinėju, žiūrinėju šią temą, o dabar klausimas iškilo - ar man tik taip atrodo, ar tų cristatų yra ir apvalesniais ir pailgesniais gumbais?
catlea wrote:
Thu Nov 29, 2012 8:45 pm
Urze wrote:Bent jau Coelogyne fimbriata tikrai yra ir pailgais, ir daugiau apvalainais gumbais.
Fimbriata tai taip. Bet dabar gavau cristata iš parduotuvėlės, jau pirma, kai foto jos pamačiau, pastebėjau, kad bulbos pailgesnės, nei kai esu gyvai mačiusi parodoj (parodoj tie supliuškę kiaušiniai visai nesužavėjo). Todėl ir paklausiau.
MrGreen wrote:
Thu Nov 29, 2012 11:43 pm
Kai gavau savo cristata, ji turėjo pailgus gumbus, pas mane užaugina tik apvalius gumbus. Tačiau nesuku galvos dėl to, svarbu gerai auga ir gausiai žydi :mrgreen:
iron wrote:
Mon Dec 17, 2012 7:52 am
:question: Kas čia bus? Matomas to pirštuko augimas, storėjimas O.o
DSCN7899.JPG
DSCN7899.JPG (86.08 KiB) Viewed 4637 times
Čia Coel. Cristata Alba "iš Raudondvario". O bulvytės pas mane tik pailgos. Kaip jau džiaugiausi rudenį - šita pirmoji, kuri nesusiraukšlėjusi.

2013-01-02

O bulvytė ima po truputį raukšlėtis, nors retkarčiais pakrapinamas substratas... "Špykiukas" daiugiau kaip ir nerodo pokyčių...

????????????????????????????

Raukšlėjasi visos bulvytės vis labiau, "špykiukas atrodo vis dar panašiai, kaip šitoje foto....
Kartais truputuką palieju, kartais substrato paviršių apipurškiu. :scratchheadyellow: Bet širdį skauda taip kankinant: vis pagalvoju, kad nebus čia jokių žiedų, reikia lieti ir leisti augti bei išsilyginti nors kiek bulvikėms. O tai, ir vėl bus tik susiraukšlėję ir nei vienos gražios :think:
Relax wrote:
Wed Jan 16, 2013 2:05 pm
Man panašu į žiedyną, o ir laikas būtų. Auginiui per anksti :thumbupleft:
misterija wrote:
Fri Jan 25, 2013 6:18 pm
esu kiek nesusipratime su coelogyne, arba tai tik per mažas laikas kaip ją turiu.

nusipikrau krūmelį , lygtais, rugpiūčio mėn. , tuomet ji dar turėjo nesiformavusių auginių , kurie gan greit susiformavo , tačiau spalio mėnesiui turėjo du ragus, ant kurių irgi maniau ,kad tai auginiai, tad laisčiau ir trešiau iki lapkričio mėnesio, kažkur, vidurio, ir tada pamiršau visas lieti kurios tik stovėjo ant šaltosios palangės , o tie ragai kaip nesuformavo auginių taip ir nesurfomavo.
maždaug prieš porą savaičių atkreipiau domesį į savo coelogyne , nes tie ragai pradėjo kiek šviesinti/rudinti savo viršūnėles , tad apčiupinėjau ir viršūnės buvo pastorėje, ir žinoma dabar jau yra išryškėje ir pasirode pumpurai .
tad perskaičiau temą vėl iš naujo ir kyla klausimai ,
ar visgi normalu,kad žiedstiebiai pasirodo dar rudenį , dar neatvėsus orams ir nenutraukus laistymo.
ir kaip su laistymu, juk reikia " pradėti laistyti pasirodžius žiedstiebiams" , tai jei jie pas maniškę pasirodė dar rudenį ...
ir neatsakytas kalusimas , kiek laikosi coelogynės žiedai ?

šiaip laikymo salygos tokios - šiuo metu maždaug 15 C temp. ir jokios didelės švieos ant vakarinės palangės
agnicc wrote:
Tue Jan 29, 2013 12:21 pm
Sveiki, noriu šiek tiek papasakoti apie ertmenę, kurią augino mano močiutė :)Ji buvo gėlininkė mylėtoja , kaip ir mes dabar čia visi :):) Prieš 30 metų ji buvo gavusi ertmenę mainais į kažkokį dekoratyvinį augalą ar tai iš Kauno, ar iš Rygos botanikos sodo.Augo ertmenė nuosavame name,mažame Žemaitijos miestelyje , kuris buvo šildomas pečiumi.Žiemą namas per naktį atvėsdavo STIPRIAI !!!!. Ertmenė augdavo ant rytinės palangės.O kas įdomiausia man atrodo ( kai dabar mes turime tiek galimybių substrato pasirinkime )-kad augino etmenę juodoje lapinėje žemėje(įtariu sudarė 70 proc. substrato) , aišku pagerintoje ir trupučiu durpių, miške rinkdavom specialiai nuo eglių ir ąžuolo kelmų žieves( apie 25 proc .substrato ), katindavom krosnyje jas, ir dar šiek tiek samanų, tręšdavo ir laistydavo labai silpna vištų mėšlo ir šulinio vandens mixu ...:)Žiedai pasirodydavo po Naujųjų metų, nesuskaičiuojama galybė , tas vaizdas tokios masės ir kiekio žiedų iki šiol stovi akyse :)ir taip kas met......Žydėjimo metu ji užimdavo garbingą vietą prie pečiaus komodos :) .Kas keisčiausia ji kogero pati nežinojo kad tai orchidėja......bet tiesiog žinojo kaip ją prižiūrėt...:)........
Kadangi dabar pati auginu jas, bet man neišeina pasiekt tokių žydėjimo proveržių kas met ......... pridedu rusų tinklapį(jei kas skaito rusų kalba), kuriame yra šiek tiek apie ertmenių priežiūrą ir problemėles jas auginathttp://orchis.ru/index.php?id=429,http://orchis.ru/index.php?id=431 :D
catlea wrote:
Tue Jan 29, 2013 2:22 pm
O maniškė atkeliavo nelabai senai (gal vėlyvą rudenį ) iš LOD parduotuvės. Pačios senos bulvės buvo pasiraukšlėjusios, trp pakiūžusios, o trys labai sveikai išsipūtusios. Gal palaistau 1xsav, stovi vėsiai, kažką leidžia rudesnio ir ilgesnio, o tos senosios pakiūžusios bulvėslabai gražiai pasipūtė. Ir man atrodo, kad bus žiedų, [Baksnoju] Relax .
iron wrote:
Mon Feb 25, 2013 11:41 am
DSCN7988m.JPG
DSCN7988m.JPG (98.99 KiB) Viewed 4637 times
IMG_20130224_101054m.jpg
IMG_20130224_101054m.jpg (51.13 KiB) Viewed 4637 times
Labai bijojau, kad nenudžiūtų pumpurai - atrodė tokie susibliauzgę, lyg nenusiteikę augti ir skleistis, bet - PAVYKO. :clap: Gal ir vonelė pasitarnavo...
Pradžioje atrodė, kad bus trys žiedai, dabar jau pasirodė ir ketvirtas iš žiedkočio pagrindo. Skleistis pradėjo pirmiausiai trečias nuo viršūnės, paskui antras nuo viršūnės. Kiti du laukia eilės.
Giriniss wrote:
Sat Mar 02, 2013 11:05 am
lapu galai nuo drusku pertekliaus ruduoja, coelogynes kelis kart jautresnes nei kitos tam reikalui. trasu kieki primazint reik.
iron wrote:
Mon Mar 04, 2013 10:20 am
Girinis, ji tikrai trąšų gaudavo tik retkarčiais, dažniau tiesiog perliejama būdavo. O nuo tada, kai parnešta iš lauko namo iki šiol - visai trąšų negavo. Parnešus perlieta vandeniu, paskui labai jau retkarčiais papurškaliotu substrato paviršiumi. Vėl perlieta vandeniu prieš pat skleidžiantis žiedams...

Kaip supratau iš savo patirties, ji nemėgsta būti persodinama. Šiame substrate jau treti metai, ir ruduoja lapų galai nuo pat pradžių.
Ir ko imtis reikėtų, kai baigs žydėti :question: :question:
Gal pavasarį reiktų jau persodinti?
anemona wrote:
Mon Mar 04, 2013 12:19 pm
Iron, sveikinu su C. cristata žiedais, labai smagu jų sulaukti. Manoji C. cristata irgi labai stipriai buvo žemyn nusvirusi. Buvau sugalvojusi į medinį pailgą krepšelį sodinti, bet parodoje gavau patarimą-išmirkytą užsukti palei vazono kraštą ir pririšti. Aišku, tiek lenkti, kiek lenkiasi, per keletą kartų vis labiau link vazono priartinant. Pabandžiau ir gana sėkmingai, netrukus manau visa toji nusvirusi šaka bus vazone. Tik gaila šiais metais žiedų nesulaukiau, gal per mažos bulvytės užaugo ar per trumpas vėsus periodas buvo.
iron wrote:
Mon Mar 04, 2013 3:47 pm
Anemona, gal ir reikės taip pabandyti: užsukti "ant bigudukų" :think: Gal ir foto kur buvo tų Jūsų eksperimentų?
O kokiame substrate pas Jus gyvena?
iron wrote:
Sat Mar 09, 2013 1:03 pm
Dar vis žydim ir vysti nežadam :D Pumpurai pasimatė vasario 17 d., pirmas žiedas pasirodė vasario 23 d., visi keturi prasiskleidė 27 d.
Vis tik kvepia, tik labai jau silpnai. Kadangi mano nosis nėra jautri kvapams, tai net negalėčiau pasakyti kuo kvepia. Tikrai ne maistiniai kvapai...

:poke: Raimonda, kaip pas Tave su žydėjimu - taip ir neparodei. O sakei, kad neši, kur šiek tiek šilčiau bus žiedų prasiskleidimui?

Kovo 10 d.
Geros nosys pauostė ir nustatė, kad jau dabar tai tikrai "kvepia", kaip katinų paženklinta [Geda2] Tikrai, bent jau dabar - tikrai prikišus nosį ir aš tą patį jaučiu. Katinų pas mane nėra. Kvapas juntamas tik nosį prikišus - kambaryje nesijaučia... :oops:

:question: Kokius Coelogyne kvapus esate aptikę atradę jūs, mieli prieteliai?


Kovo 14 d.
[Baksnoju] Vis dar žydim. O rytais vis tik kvepia - švelniai ir nuostabiai gaiviai. Tik popietėmis pasikeičia kvapas į katiniškai bjaurų. [Geda2] Paradoksas

Balandžio 1 d.
Po truputį ima glebti paskutinis prasiskleidęs žiedas - keista, kodėl ne pirmesnieji????????
vitaj wrote:
Mon Apr 01, 2013 10:45 am
Mano Coelogyne cristata jau kokį mėnesi trys auginiai kažką tai auginasi. Nežinau ar laistyti, ar dar vis kankinti, ar gali būti, tai žiedai, ar žiedams jau per vėlu ir vis dėlto palieti ją :doh:
iron wrote:
Sun Apr 14, 2013 9:23 pm
:question: Mielieji, sakykit, ką reikia daryti su nužydėjusiu žiedstiebiu? Ties kuria vieta jį nukirpti? Žalias jis visas ...
[Geda2] Pirmąkart žydėjom - nežinau, kaip elgtis.
MrGreen wrote:
Sun Apr 14, 2013 9:41 pm
palik ramybėje dabar, po to išmoksi kur reikia kirpti :smartass: nes turi susiformuoti normalus ūglis, o tas žiedstiebis bus tarp lapų, išaugęs iš gumbo viršūnės.
iron wrote:
Mon Apr 15, 2013 7:58 am
MrGreen wrote:palik ramybėje dabar, po to išmoksi kur reikia kirpti :smartass: nes turi susiformuoti normalus ūglis, o tas žiedstiebis bus tarp lapų, išaugęs iš gumbo viršūnės.
Klausau ir vykdau. Vienas naujas ūgiukas kitur lenda, o čia - dar ramu, nestorėja kol kas.
Laistau vidutiniškai.
Žadu persodinti, kai prisirengsiu...
Relax wrote:
Sun Aug 18, 2013 9:58 am
Susiradau savo ertmenę (jos nemačiau nuo pavasario) ir :w00t: senieji gumbai taip išsipūtę, kad ayrodo sprogs, bet deja.. deja... žiedų nelaukiu, nes šiųmečiai nykščio nago didumo. Kaži ko jie neužaugo. Dar vieną radau augantį- visos viltys į jį :pray:
Eliss wrote:
Mon Sep 23, 2013 1:42 pm
Parsinešus paliejau savo ertmenę. Ir pamačiau prie jaunų ūgliukų dar kažką lendant. Kažin, ar nepadariau klaidos paliedama, gal čia žiedstiebiai :think:
iron wrote:
Sat Nov 02, 2013 12:59 pm
Maniškė persodinta (prisirengiau vis tik dar pavasarį). Susukau "ant bigudukų", kaip čia man patarė anksčiau. Pasodinau į vandens augalams skirtą "kašiuką". Visą vasarą gyveno pagabinta pavėsje po alyva (tik truputis rytinės saulės): tręšta minimaliai, mirkinama lietaus vandenyje buvo gana dažnai, lietaus gavo, kiek jo buvo. Viskas OK - atrodo, jai tikrai patiko: išsipūtė net seni gumbeliai - taip gražiai ji dar niekada pas mane neatrodė. Kol kas dar gyvena mano spintos dydžio šiltnamyje kartu su cimbidžiais ir vienu dendrobiumu (kingianum padermės) - dieną atidarytas, naktį uždarytas. Laistoma - minimaliai (jau senokai lieta). Tik niekur dar nematau pažadų naujam žydėjimui.
Įdėsiu gal dar šiandien ir nuotrauką.
Meri wrote:
Sat Nov 02, 2013 4:11 pm
iron wrote:Susukau "ant bigudukų", kaip čia man patarė anksčiau.
Įdėsiu gal dar šiandien ir nuotrauką.
Lb įdomu kas čia per "bigudukai"?
Man tai nepasisekė, supūdžiau šaknis, bet tikiuosi, kad dabar ant žievės gabalo bus geriau :cry:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

iron wrote:
Sat Feb 08, 2014 9:57 pm
relaxxx84 wrote:Misterija, fantastika! Maniškė sėdi vietoj du pypsius išleidus ir toliau nei krust. Tai paėmiau iš Kaa pavyzdį ir saviškei parodžiau.
Ir kaip tie "pypsiai" dabar?
O kokiose sąlygose taviškė gyvena?

Manoji tai šiemet šaltojo palikta: 5-9 laipsniai ir rytinė išsklaidyta šviesa. Dalis gumbelių tokie sisitraukę, dalis gražūs. Kol kas nieko ryškaus neįžiūrėjau - mat, užkišta ji ten po cimbidžių lapais...
Relax wrote:
Sat Feb 08, 2014 10:53 pm
Lyg ir pradėjo krutėt. Atebiu, kad bando lyst iš tų sudžiuvusių vokų. Temperatūra panašiai nuo +10 iki +18 (~)
Saulė nuo patekėjimo iki kokios 13 val tiesiai į ją. Gumbai gal kiek pasiraukšlėjo, nors aš ją laistau per savaitę kelis kartus. [Geda2] lapai krenta viens po kito.
vitaj wrote:
Sun Feb 09, 2014 10:32 am
Manoji auginasi du pypsus. Abu jie auga skirtingai vienas toks daugiau žalias, o kitas visas apaugęs tokiais sudžiūvėliais, bet jis pats nesudžiūvęs ir palengva vis auga. Kolkas dar nelaisčiau jos ir neseniai įnešiau į kambarį. Dabar stovi ant pietrytinės palangės.
Meri wrote:
Tue Feb 25, 2014 8:35 pm
Apie Coelogyne cristata priežiūrą.
uranija wrote:
Tue Mar 04, 2014 10:15 pm
Maniškė štai kaip liūdnai atrodo... :? Auginu 2-us metus, prieš porą dienų kaip tik persodinau.. prieš tai augo nedideliame krepšelyje, substrato nebuvo daug, tai gerooookai pradžiūdavo.. gal tame buvo bėda kad nauji ūgliai vis mažesni užauga.. :think: laukiau kada nauji ūgliukai išleis šaknis, bet taip ir nesulaukiau.. o senosios šaknys persodinant pasirodė sudžiuvusios, kietos :think: neperprantu aš jos.. nors tikrai norėtųsi kad augtų ir žydėtų :roll: vasarą augo lauke, žiemą ant vėsios palangės.
iron wrote:
Sun Mar 23, 2014 7:03 am
Maniškė tebestovi šaltai. Gumbeliai gerokai susitraukę. Vakar perliejau šiek tiek vandeniu.
Žydėti ir nežadėjo kaip tai: gal po persodinimo turi kokie metai praeiti iki naujų pumpurų formavimo... O kai nežydėjo, tai ir neparkeliavo šilčiau.
Gal vis tik reiktų parsinešti - tegul pradeda jau naują sezoną.
MrGreen wrote:
Sun Mar 23, 2014 8:36 pm
vitaj wrote:nežinau ką reikės daryri su ta bulba :doh:
Nieko su ja daryti nereikia, viskas normalu, ji užaugins normalų ūglį ir viskas. Coelogyne cristata žydi iš naujų ūglių, po žydėjimo tas ūglis užauga, bet kadangi augalas gavęs mažai vandens, negavo trąšų (nes buvo ramybės periodas) gumbas nesusiformavo normaliai, užaugo mažas, bet kaip minėjau čia ne bėda...
Relax wrote:
Mon Oct 13, 2014 11:52 pm
Skiauterėtoji (beveik) užsiaugino 2 pseudobulves, kurių viena vėl kažką pradėjo augintis. Kažkaip dėl žiedynstiebio abejoju, bet ir rudeninio ūglio man nereikia.
Ką darot su saviškėm? Gal jau migdot? Kokiose sąlygose laikot?
kaa wrote:
Tue Oct 14, 2014 8:01 am
mano jau bute, 4 ūgliai, norėk nenorėk bet augina:) laistau dar, aišku mažiau
Dalia Raimonda wrote:
Tue Oct 14, 2014 8:03 am
Kol lauke dar šilta nėra kaip migdyti. Pas mane palėpės temperatūra nuo lauko oro labai priklauso. Dabar tik laistymus retinu. Bet jei šiemet manasis "blūdas" nežydės- skirstysiu jį :evil: Jau didesnio ir platesnio vazono nebepakelčiau :evil:
iron wrote:
Wed Oct 29, 2014 8:25 am
Manoji per vasarą kapojo alyvos krūme, ilgai šalo lauke, paskui dar šiltnamyje. Dabar nukeliavo į +7 laipsnius ūkiniame ant palangės, kur langas į rytus ir uždengtas dviem šiltnaminės plėvelės sluoksniais.
[Baksnoju] Turi ji "pažadų"
Tik galvoju, kad gal vėliau vis tik geriau bus ją parnešti ant šaltos palangės namo - ten stovėdama užpernai žydėjo. Pernai tame ūkiniame prastovėjo gražiai, bet nežydėjo. Nors nutariau tada, kad pirmais metais po persodinimo - nėra ko norėti

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

Dalia Raimonda wrote:
Thu Oct 30, 2014 8:19 am
O kokia temperatūra būna ant tos šaltos palangės?
iron wrote:
Mon Nov 10, 2014 7:36 am
Šiuo metu, kai lauke sąlyginai šilta, 13-15 laipsnių ant tos palangės apačioje (nuo grindų ji, radijatoriaus nėra). Jei aukščiau, tikriausiai, gal kiek šiltėliau. Ūkiniame šiuo metu 10 laipsnių. Ant palangės irgi, bet ten stora polietileno plėve langas uždengtas.
Ant tos palangės jau šiomis dienomis parkeliaus tokio šiltnamiuko (kur lauke spintos dydžio) lentynos. užpernai, kai mano ertmenė pražydo, ji kaip tik ten ir buvo pakabinta ant lentynos kampo pačiame vėsiausiame kampe.
Dalia Raimonda wrote:
Mon Nov 10, 2014 10:21 am
Ačiū Iron. Kai toks dar nelabai šaltas oras aš saviškę vėl laikau lauke. Pietinėje pusėje po stogeliu, kad lietus neužlytų. Žiūrėsiu kaip su tais žiedais bus. Aš aplamai juos sudžiovindavau. Tik kartą pas mane ji yra žydėjusi.
Relax wrote:
Fri Jan 23, 2015 7:48 pm
Reikėtų persodint skiauteriukę ale visiškai kažkodėl nekyla ranka. Pasiruošiau vazoniką, substratą. Paimu augalą ir atgal padedu. Kažkokia baimė. Ar savo persodinėsit šiemet? Kokį rinksitės substratą, kokių (ne)dėsit "pagardų"? Man labai reikia padrąsinimo.
agnicc wrote:
Sun Jan 25, 2015 8:03 am
Relax wrote:Reikėtų persodint skiauteriukę ale visiškai kažkodėl nekyla ranka. Pasiruošiau vazoniką, substratą. Paimu augalą ir atgal padedu. Kažkokia baimė. Ar savo persodinėsit šiemet? Kokį rinksitės substratą, kokių (ne)dėsit "pagardų"? Man labai reikia padrąsinimo.
Relax,drąsiau :D , aš persodinau rudenį , kai tik visi persinešėm augalus iš lauko į vidų, į molinius apvalius vazonus, nes jau vartėsi plastmasėj būdami.Dėjau ant dugno keramzito, o toliau mixą 50/50 iš stambaus ir smulkaus orchidejos.lt substrato.Dar arklių "gėrio" ir biohumuso(aišku tik po saują nedidukę).Ertmenės vaizdas dabar panašus kaip iron, leidžia naujus pažadus.
Relax wrote:
Tue Apr 07, 2015 12:57 pm
Kaži ar tiktų jau ertmenei šiltnamis? Naktim dar praneša 0 laipsnių, prie tokios temperatūros polikarbonato šiltnamy būtų apie +5 :think: dienom gautų daugiau šviesos, nes vargšė dabar labai mažai jos gauna, o du ūglius auginasi. Jau norėčiau išnešt su visam, nes su nešiojimais aš pamirštu parsinešt.
Amise wrote:
Thu Jun 30, 2016 1:21 pm
Ką veikia jūsiškės? Manoji visiškai nieko :neutral: Galėtų kokį naują ūglį augintis, bet nia a ... Gal pergerai gyvena? [Baksnoju]
iron wrote:
Sun Jul 03, 2016 9:29 pm
Manoji Alba (jau didelis krūmas) nuo pat pavasario auginasi keletą ūglių - reikės paskaičiuoti, kiek ten jų. Šitos bulbikai (pailgi tokie ištęsti) neišsitaiso po žiemos niekad - tik nauji būna gražūs. Žydėjo tai negausiai.
Ta, kuri standartinė (ačiū Kristinai :hand: ), rodos, pora augina tik jie sunkiai matosi - kaip tai ne aukštyn, o iš gilumos ir į šoną... Šitos bulbikai (apvalūs jie) išnešus į lauką ir intensyviau palaistant, beveik ir išsitaisė.
iron wrote:
Sun Apr 02, 2017 5:35 pm
Coelogyne cristata var. alba pirmą žiedą išskleidė 02-16 (pagyrose 02-18), skleidėsi toliau 9 žiedynai, sulaukiau iš viso 39 žiedų. Gaila, kad neturėjau galimybės tinkamai nufotografuoti viso kero. Kurį laiką žydėjo visi drauge, o pirmasis nukrito tik viena diena anksčiau, nei nuvyto visi likusieji - jie beveik kartu tapo suglebę 03-30. Tikėtina, kad būtų dar kiek ilgiau žydėję, bet nuo pusės žydėjimo buvo atnešti, kur labiau buvo matomi - į šiltesnį kambarį ant palangės, po kuria jau buvo radiatorius, o ne vėsiausiame kambaryje, kur nuo pradžių gyveno.
iron wrote:
Sun Apr 02, 2017 9:21 pm
Aš savo "albą" turiu nuo pirmosios Raudondvario parodos (oranžerijoje) - kure tai buvo metai???. Pradžioje ilgai teko laukti ir mėginti visaip susitarti...
Snaigute wrote:
Sun Aug 20, 2017 10:15 pm
Sveiki, gerbiamieji zinovai. Coelogyne cristata var.alba turiu. Labai bega is vazono, kabo ore nauji ugliai is saknys. Bulbytes susirauksleje. Galvoju kad reikia persodinti. Prasau patarimo, kaip susitvarkyti.
MrGreen wrote:
Mon Aug 21, 2017 10:32 pm
Sodinti į krepšelį ir problemos neliks, nes ir tie kabantys ūgliai neišleis šaknų jei labai sausa bus, nebent aplinkos drėgmė didelė.
cinamonas wrote:
Wed Jan 24, 2018 12:39 pm
Ceologyne cristata :) [taip.gif] :thumbupleft: :thumbsup:
CEOLOGYNE CRISTATA.jpg
CEOLOGYNE CRISTATA.jpg (145.45 KiB) Viewed 4637 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

iron wrote:
Tue Feb 13, 2018 11:12 am
Manoji Coelogyne Cristata var. alba šiemet, lyginant su 2017m., paankstino žydėjimą 10-čia dienų: nelaukė vasario 16, o pirmą žiedą praskleidė gal vasario 6 d. Šiandien iš pirmo žiedyno liko neprasiskleidęs paskutinis penktas žiedas. Turim dar du žiedynus jau pasirengusius žydėjimui ir dar du kiek vėlesniam laikui. Džiaugiuosi: nežiūrint to, kad pavasarį tris šakas atidalinau ir perleidau (ten irgi jau žydi), pas mane užauginti sugebėjo 5 žiedynus.
WP_20180213_11_49_47_Pro (3).jpg
WP_20180213_11_49_47_Pro (3).jpg (796.49 KiB) Viewed 4637 times
WP_20180213_11_49_30_Pro (2).jpg
WP_20180213_11_49_30_Pro (2).jpg (679.29 KiB) Viewed 4637 times
WP_20180213_11_55_27_Pro (2).jpg
WP_20180213_11_55_27_Pro (2).jpg (689.44 KiB) Viewed 4637 times
Urze wrote:
Tue Feb 13, 2018 5:51 pm
Iron, puikus žydėjimas. O ir keras koks galingas, tuo labiau, jei dar nuo jo kelios šakos buvo atidalintos. O kaip prižiūrite? Pamenu, ją įsigijus pirnus metus ar kelis vargote, kol perpratot, ko jai reikia. O dabar žydi Jums kasmet. Gal pasidalinsite sėkmės receptu? :)
iron wrote:
Tue Feb 20, 2018 2:25 pm
Coelogyne cristata var alba ypatumai pas Iron.
Pasodinta vandens augalams skirtame 21 cm skersmens kiaurame inde.
Nuo pavasario, kai jau nėra šalnų, iki pat rudens šalnų lauke kabo drauge su kitokiomis coelogyne'mis po alyvos krūmu šiaurės vakarų kryptimi.
Saulės gauna, ko gero, tik visai vakare ilgiausiomis dienomis. Tik po šaltų liūčių atnešu į terasą, kad nors kiek pradžiūtų.
Laistoma vasarą reguliariai murktelint lietaus vandens talpykloje, tręšiama retai (esu skūpi...).
Kai jau visai atšąlo ir baigėsi lauko sezonas, parnešiau į coeloginių, dendrobium ir cymbidium žiemojimo vietą šalčiausioje vietoje mano namuose - ant nešildomos vakarinės palangės įtaisomoje kilnojamo šiltnamio lentynoje (be šiltnamio), kur langas nuo grindų ir nuo kambario dar skiria sunki naktinė užuolaida. Temperatūra ten 10-15 C. Dažniausiai ten ir pražydėdavo, ir toliau gyvendavo iki pavasario....

Ankstesniais metais pradžiai nešdavau visą tą kompaniją į ūkinį pašaldyti 5-8 C, kol po naujųjų pasirodo pumpurai, bet šią žiemą taip nedariau. Kitomis žiemomis beveik visai nelaistydavau, o šią žiemą visai perdžiūti nedaviau nei karto - skirtumas tas, kad gumbai gražiau atrodo, beveik nesusitraukė. Pirmas žiedas pasirodė viso labo 10 d. anksčiau.

Šįkart tik pražydusią atsinešiau žemyn ant didžiojo stalo, kad galėčiau pasimėgauti vaizdeliu. Matomai, todėl neaptikdavau, kad ji ir kvapą skleidžia žydėdama. Ogi ji dar ir KEIČIA KVAPĄ !!!!!!!!! : nuo aušros iki kokios 14 val. labai švelniai ir gardžiai kvepia, o jau nuo 15 kvapas darosi po truputį kitoks, iki sutemų pasikeičia kardinaliai. Jei turėčiau katę, sakyčiau, kad apsiusiojo... Nei kiek neperdedu... O naujam rytui atėjus - vėl nuo pradžių. Ir jokio sąryčio su šviežiai besiskleidžiančiais ar bebaigiančiais žydėti žiedais.......

Mane itin žavi savybė išsaugoti visus žiedus, kol neprasiskleidžia paskutinis. O dar laukia keletas vėlesnių žiedynų ir nemažai pumpurų.

Pasidalinkite: ar kitos Coelogyne giminės irgi taip daro: kvepia ir keičia kvapus? Fimbriata iš viso nepavyko aptikti kvapo, standartinė cristata ir specioza*usitana dar nei karto nežydėjo...
iron wrote:
Fri Mar 09, 2018 5:51 pm
Vis dar žydi... Nukrito kol kas tik vienas žiedas. Viso yra penkios šakos po 5 žiedus ir šeštoji - su trimis žiedais.
Labai džiaugiuosi tokiu ilgu žydėjimu - perkopėme mėnesį.
mam wrote:
Fri Mar 09, 2018 11:04 pm
Labai gražūs žiedai, ir ilgai žydi. Kartais pagalvoju pabandyti auginti, bet tikriausiai nerasčiau vietos jai. Man atrodo, kad labai jau ji nekompaktiška. Ir Jūsų, žiūriu, ūgliai į visas puses. Taip suprantu, kad auginat nuo 2010 metų? Tik nesimato, kokio dydžio augalas tada buvo
iron wrote:
Tue Mar 27, 2018 3:51 pm
Priminimui, kokia buvo pirmaisiais metais (2010 birželis)
.....vis dar žydi dvi šakos... :thumbsup:
Coelogyne Cristata var. alba.png
Coelogyne Cristata var. alba.png (585.06 KiB) Viewed 4637 times

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

monikaorchideja wrote:
Fri Apr 06, 2018 9:46 am
IMG_20180310_093642.jpg
IMG_20180310_093642.jpg (1.95 MiB) Viewed 4637 times
IMG_20180310_093713.jpg
IMG_20180310_093713.jpg (1.44 MiB) Viewed 4637 times
IMG_20180310_093655.jpg
IMG_20180310_093655.jpg (1.46 MiB) Viewed 4637 times
IMG_20180310_093623.jpg
IMG_20180310_093623.jpg (2.95 MiB) Viewed 4637 times
Galų gale ir aš prisėdau ir noriu pasidalinti savo džiaugsmu. Pirmą kartą fotografavau vasario 17 d, bet dar iki šiol turiu vieną likusį žiedyną kuris palaipsniui vysta :lol:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by MrGreen »

monikaorchideja wrote:
Fri Apr 06, 2018 9:51 am
Coelogyne cristata auginu nuo 2012 lapkričio. Jis atkeliavo iš orchidėjininkų krautuvėlės. Pavasarį persodinau ir pirmųjų žiedų sulaukiau tik praeitą pavasarį - dviejų žiedų. O jau šiais metais tikra kvapni šventė :)
Tikrai nesakyčiau, kad sunku auginti ar, kad daug vietos užima- pakabini balkone aukščiau nuo pirmos šilumos iki pirmo šalčio ir kartą per savaitę pamirkai. O vasarą mirkai dažniau ir kartą per savaitę arba dilgėlių traša arba kitokia traša ir dar užberiu arklio aukso granulių. :)
Urze wrote:
Wed Feb 20, 2019 10:14 am
Ilgokai nejudinta tema. Ar dar kas iš forumiečių augina skiauterėtąją ertmenę? Pas Oliviją kaip tik pradėjo skleistis.
PicsArt_02-19-09.57.04.jpg
PicsArt_02-19-09.57.04.jpg (344.7 KiB) Viewed 4637 times
PicsArt_02-19-09.58.10.jpg
PicsArt_02-19-09.58.10.jpg (208.56 KiB) Viewed 4637 times

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Dalytė »

Noriu pasigirti, kaip šauniai išsipūtė C.cristata var. hololeuca gumbai. Tikri obuoliukai. Tiesa, pastebėjau tik prieš kelias dienas (o jau lapkritis..), per visą vasarą kiek mirkiau beveik nereagavo, tik pačiam vasaros gale ėmė kiek lygintis raukšlės. O visai išgražėjo tik šiom dienom. Maniau, tokios lygios odelės pamatyti neteks. O va :)
Attachments
IMG_20201105_223240.jpg
IMG_20201105_223240.jpg (211.1 KiB) Viewed 4537 times

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Šilingė »

Oho, Dalyte, tikrai yra kuo girtis - kaip nauja! :lol: :lol: :lol:
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Kaa »

lygiai tuo pačiu džiaugiuos, dar šala stiklintam balkone
20201106_110838_copy_800x600.jpg
20201106_110838_copy_800x600.jpg (105 KiB) Viewed 4681 times

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Dalytė »

graži taipogi :)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Kaa »

Kaip manot stiklintame balkone iki kokios tem-ros galiu laikyt

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by InetaSka »

Jūs man geriau papasakokit ką man su ja daryti, kad žydėtų. Augalas tikrai didelis, laistomas kas savaitę, stovi ant šalčiausios palangės, šalia kurios visada pradarytos balkonos durys. Bulbas tik augina be perstojo, o žiedų jau 3 metai kaip nėra.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Kaa »

Jam reikia duot šalto periodo su sausesniu gyvenimu
Tada ir žydės
Net iki susiraukšlėjimo tai kas savaite tiktai dažnai
O pas mane tiesiog sąlygų pasikeitimas, tai dar nesuprantu kaop čia geriau..

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by InetaSka »

Nu klausykit, tik pasiskundžiau ir pražydo :D Reiks ir su kitom orchidėjom šią praktiką naudoti.
Viso 3 stiebai su keliais žiedais. Iš pradžių net nesupratau, kad čia žiedstiebiai, atrodė kaip eiliniai lapai, kol nepradėjo tų lapų galiukai storėti :D

Image

Image

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Kaa »

Nagi dabar receptą žinai ir galėsi kitiem pasakoti))) bet ir anksti jin sugalvojo, net sausį Super_

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by InetaSka »

Parašyta, kad žydi nuo vidurio žiemos iki ankstyvo pavasario, tai kaip ir telpa į rėmus :D
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by mozaika »

Coelogyne cristata esu įsimylėjus nuo pirmųjų parodų. T. y. prieš daug daug metų. Iš ertmenių ji man pati pačiausia. Bet kažkaip stabdė jos auginimo sąlygos. Mat daug kas sakė, kad pražydinimui reikia vėsaus oro, bet aplinkos didelės drėgmės. Žiemos metu nevalia laistyti, substratas neturi būti drėgnas, kad pasirodžiusios "špygos" nepavirstų į bulbas.
Po daug daug metų, praeitais metais vis tiek nusprendžiau įsigyti ir pasakiau, bus kaip bus, bet nešokinėsiu aplink ją. Augalas atėjo nelabai gausus, pagalvojau dar gal masės reiktų žydėjimui. Tai žiemai buvo laikoma kambaryje, dėžėje su vabzdžiaėdžiais po lempomis. Bet arti radiatoriaus. Drėgmės tikrai niekas aukštos jai nepalaikė. Kai prisimindavau įpildavau į padėkliuką vandens ir vėl užmiršdavau.

Bet o tačiau, sausio vidury pamačiau pirmas " špygas". Pirma mintis: "aj, bulbos bus" ir net akių daugiau nesukau į tą pusę. O tos špygos kaip šovė, tai šovė, per porą savaičių tiesiog sprogo į žiedus. Laimingas_ .

Coelogyne cristata'23.03.12.JPG
Coelogyne cristata'23.03.12.JPG (277.97 KiB) Viewed 761 times
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Coelogyne cristata (Skiauterėtoji ertmenė)

Post by Mam »

gražuolė Super_

Post Reply

Return to “Ertmenės (Coelogyne) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests