Coelogyne fimbriata (blakstienuotoji ertmenė)

Dendrochilum, Panisea, Pholidota ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Coelogyne fimbriata (blakstienuotoji ertmenė)

Post by MrGreen »

Urze wrote:
Wed Dec 21, 2011 2:14 pm
Pakalbėkim apie Coelogyne fimbriata – šliaužiančią mažylę su blakstienomis ant žiedo lūpos.
Image

Temperatūra. Laikyti žiemą vėsiai, vasarą – vidutiniškai šiltai (cool to intermediate). Žiemos metu nakties temperatūra gali būti 10-12 C, gi vasarą ligi 30 C gali toleruoti, jei užtikrinama aukšta aplinkos drėgmė ir geras vėdinimas.

Šviesa turėtų būti vidutiniška. Gali būti auginama ir po lempomis, ir ant rytinės arba vakarinės palangės. Galima auginti ir ant pietinės, tačiau šviesa turi būti išsklaidyta arba netiesioginė. Tiesioginė saulės šviesa augalą suskrudina.

Laistymas ir drėgmė. Vandeniuką mėgsta, tačiau ne įsibridus į jį būti, o drėgnai sėdėti. Galima leisti ir išdžiūti karts nuo karto, tačiau ji geriau auga ir žydi, kuomet substratui neleidžiama visiškai išdžiūti, ypač vasaros metu. Žiemą galima kiek rečiau laistyti, bet nedžiovinti. Aplinkos drėgmė pageidautina 60-65%, bet ir aukštesne nesibodi.

Persodinimas. Vieni augintojai rašo, kad C. fimbriata nepakenčia persodinimo, ir gali ne vieną mėnesį sėdėti nekrustelėdama, kiti gi teigia priešingai – kad ir atskyrus gabalėlį nuo motininio augalo ir jį pasodinus, C. fimbriata neparodė jokių stresavimo požymių ir jau po kelių savaičių sėkmingai augo toliau. Taigi, siaubas baubas ežerinis su ja tesižino, bet dėl viso pikto gal nereiktų jai dažnai šaknų kedenti, o persodinti tik tada, kai nauji pseudobulbiukai pradeda savas šaknis leisti.

Kadangi ji auga šliauždama (auginasi rizomą, o ant jos – pseudogumbus, atstumai tarp jų ir pačių pseudogumbų aukštis yra panašaus dydžio), nulaikyti ją vazone gali būti sudėtinga, todėl geriau imti negilų ir platų vazoną, o augančius galus vis sukti į vazoną ir neleist jai plėstis į šalis. Sodinti į drėgmę palaikantį substratą. Tinka ir kiminai, kokoso čipsai (Coconut Husk Chips, mažo ir vidutinio dydžio gabaliukai), abiejų mišinys su trupučiu anglies, smulkios pušies žievės substratas.

Kitas variantas – auginimas ant bloko (jei užtikrinama pakankama oro drėgmė ir laistymas). Tinka ir papartmedis, ir žievė, tačiau ant jos būtų geriau patiesti šiek tiek kiminų tolygesnei drėgmei aplink šaknis palaikyti. Kai ši ertmenė įsitvirtina, geromis sąlygomis auga gan greitai (palyginus su orchidėjų tempais :D) ir gali per metus padvigubinti savo pseudogumbų skaičių, todėl reiktų rinktis tokį bloką, kurį būtų nesudėtinga padidinti, kai orchidėja išsikeros. Arba vėlgi kreipti augančius rizomos galus į bloko vidurį. Galima auginti ir ant apvalaus bloko – per kelis/keliolika metų jį apauga ir gaunas gražus rutulys. Galima auginti ir krepšeliuose (mediniuose, plastikiniuose, tinkliniuose).

Žydi tik iš naujai užaugusių pseudogumbų viršūnių 1-5 žiedais. Žiedai skleidžiasi paeiliui (revolverinis žydėjimas). Geromis sąlygomis augimo ir žydėjimo stadijos pasikartoja du kartus per metus.


Suvirškinta informacija iš orchidgeeks.com forumo
Ramsis wrote:
Wed Dec 21, 2011 8:42 pm
Ir dar pastebėjimas iš Coelogyne auginimo. Atskirta augalo dalis (galima sakyti panašaus dydžio, kokio yra ankstesnėje žinutėje, paveiksliuke) vazone sodinama paguldant rizomą ant substrato, o kol šaknys silpnos, augalą tiesiog pririšame viela, kurios galus ištraukiame per dugne esančias skylutes, bus stabilu.
Kuniga wrote:
Wed Feb 08, 2012 3:55 pm
Sveiki, esu naujokė šioje srityje, turiu ją gan trumpai. :)
Svogūnėliai buvo tokie gražūs, bet pradėjo raukšlytis ir leidžia naujus ūgliukus. Pagirdau, bet turbūt nėra ko nerimauti, čia dėl auginamų ūgliukų jos raukšlijasi. :roll: Nes taip visi staiga. :roll:
Ramsis wrote:
Wed Feb 08, 2012 4:37 pm
taip, jos raukšlėjasi dėl naujų ūglių augimo. Be to dar ir per sausos aplinkos. Negausus laistymas pagerins situaciją, tik tada reikia jas laikyti ne itin vėsioje vietoje.
Kuniga wrote:
Wed Feb 08, 2012 4:52 pm
Dėkui už atsakymą :roll: Na, ji pas mane virš akvariumo auga, manau, pakankamai drėgmės turėtų būti, šiltas vanduo garuoja. :) Na, ir šilumos, manau, pakakti turėtų. :roll: Persodinimas nepatinka, oi o vietos stygius :Hmmmm:
Urze wrote:
Thu Feb 09, 2012 8:55 am
Turiu blakstienuotąją ertmenę nuo praeitų metų gruodžio vidurio. Laikau šiltoje, apie 19-22 laipsnių, 50-80 % drėgmės vietoje, kur dabar gauna pietinės saulės (vėliau, link pavasario, reikės nuo jos slėpti). Neseniai perkėliau iš vazonėlio ant papartmedžio kamieno bloko, šaknis uždengiau kiminų sluoksniu, kad nebūtų pernelyg staigaus pasikeitimo, palaikau juos drėgnus. Augimas po persodinimo nesustojo, ir toliau kuo gražiausiai naujus ūgliukus augina. Bet irgi pastebėjau, kad senosios „bulvikės“ raukšlėjasi po truputį, nors drėgmės netrūksta.

Reikėjo truputį galvą pasukti, kol sumąsčiau, kaip ją įtaisyti, kad nesudžiūtų nuo kambario oro. Tai pakabinau ją aukštoje stiklinėje vazoje netoli jos gurklio, kad ventiliacija šiokia tokia būtų, bet ir dalinai ją uždengiau, kad per greitai nedžiūtų. Vazos apačioj pripilta vandens, o pati vaza pastatyta taip, kad apatinė dalis būtų labai arti radiatoriaus (nuo jo vanduo šyla ir garuoja, taip gaunas didesnė oro drėgmė vazoj), o viršutinė dalis su augalu virš palangės iškilusi (kad augalas pakankamai šviesos gautų). Šitoks apgyvendinimas yra laikinas, kol prisitaikys prie gyvenimo ant bloko. Paskui tikriausiai perkraustysiu. Ale smagu matyti, kad jai patinka. :)
Kuniga wrote:
Thu Feb 09, 2012 12:21 pm
O kaip šaunu, kad tik patinka, aš ir bijau krutinti, kad kas blogo neatsitiktų ir bijau, kad per mažai vietos visa susisukusi vazonėlyje, o jame tik pusė substrato. :roll:
Skaičiau ir neradau parašyta info, kada ją geriausia persodinėti :roll: pavasarį, ar kai ūgliukai pradeda augti :)
1 ūgliukas tik parsivežus nudžiuvo, gal nutiko kelionėje kas ar taip adaptacija pakenkė. :scratchheadyellow:
Urze wrote:
Thu Feb 09, 2012 2:56 pm
Persodinti geriausia tada, kai nauji ūgliukai pradeda šaknis leisti. Palaukti, kad jos bent kokį 1 cm paaugtų. Tik atsargiai, nes tos naujos šaknytės labai jautrios ir lengvai pažeidžiamos. :x Aš saviškę perkėliau ant bloko tada, kai viena šaknytė pasirodė. Iš dalies paskubėjau, bet ten iš reikalo persodinėjau - sraigių buvo ir įtarimas, kad gali sirgti. Tai traukiau lauk iš vazono, praploviau vandeniu ir chemija (kuri nuėdė tą naujutėlę šaknį :x ) ir kėliau ant bloko. Džiaugiuos, kad augalas nesustresavo, bet naujų šaknų dar neleidžia.

Kuniga, jei Jūsiškis augaliukas iš LOD parduotuvėlės, tai aš jį esu apžiūrėjusi - tikrai dar gali sėdėti tam vazoniuke, vietos pakankamai. O kai pasirodys šaknys ir ateis normalus pavasaris (tada greičiau augimas vyksta), tada galėsite persodinti. :)
Kuniga wrote:
Thu Feb 09, 2012 3:05 pm
taip iš ten pat :) labai gražus ir dailus augalėlis, kažkaip perkant nepagalvojau paklausti su sodinimu :roll: na man tai tiek mažaijos atrodo :roll:
na bet aišku nėra ko ieškoti ligų, jei jų nėra :D
tai prisišauksiu kokią bėdą :poke:
biški buvo išgazdines tas ūgliuko nudžiūvimas ir raukšlėjimasis, bet na jei nauji ūgliukai lenda reiškiasi nėra blogai :roll:
Giriniss wrote:
Sat Feb 11, 2012 4:50 pm
Coelogyne fimbriata

Gamtoje
Paplitusi Nepale, Butane, šiaurės rytų Indijoje, Mianmare, Kinijoje, Tailande, Kambodžijoje, Laose, Vietname, Malaizijos pusiasalyje.
Epifitas, taisosi ant medžių, augančių greta upelių. Aptinkamas 640-1300 m aukštyje virš jūros lygio (yra ir išimčių; užfiksuotas rekordas 2290 m).

Išvaizda
Šliaužiojančios pseudobulvės yra maždaug 2,5-4 cm ilgio, išsidėsto 3-4 cm tarpais. Lapai užauga iki 7,5-9 cm. Ant maždaug 2,5 cm ilgio žiedstiebio išskleidžiamas (rečiau - išskleidžiami) 3-3,5 cm skersmens žiedelis. Lūpos priekis bukas.
Clayton rašo, kad žydi liepą-lapkritį, bet, kaip dažniausiai ir būna, tai galioja nebent tik laukinėms orchidėjoms: mūsiškė pražydo sausį.

Variacijos
Yra įvardintos dvi variacijos:
C. fimbriata var. annamica (mažas augaliukas; skiriasi tuo, kad šoninės skiltys tęsiasi ilgiau, o vidurinė skiltis yra smailesnė)
C. fimbriata var. quadricristata

Pastabos
Šiaip pirkom kaip Coelogyne uniflora; jei pasiskaitysit, rasit, kad tokios išvis nėr, istoriškai yra tik kaip sinonimas kitai orchidėjai, kuri net nėra celiogynė (Panisea uniflora, žr. http://www.orchidspecies.com/panuniflora.htm)... Bet susidaro toks vaizdas, kad yra grupė žmonių, C. uniflora vadinančių dažnesnę C. fimbriata spalvinę variaciją... Žodžiu, tikra painiava.
Laimei, pražydus galėjome tiksliai identifikuoti, kad tai yra C. fimbriata (pagal skiriamuosius lūpos požymius).
Urze wrote:
Sat Feb 11, 2012 8:31 pm
Eina sau, lapukai net blizga iš gražumo! Ir blakstienų kiek gausiai. :D
Girini, ar gerai suskaičiavau, kad turi 5 "bulvikes"? Kaip ir kur laikot saviškę? Ir ar pumpurai susiformuoja voke? Jei taip, tai ar jis būna sausas, ar žalias? Bandau suprasti, ar maniškė žydėt ruošiasi iš vieno šviežio ūglio, ar ne. :)
Giriniss wrote:
Sun Feb 12, 2012 2:13 am
Urze wrote:Girini, ar gerai suskaičiavau, kad turi 5 "bulvikes"? Kaip ir kur laikot saviškę? Ir ar pumpurai susiformuoja voke? Jei taip, tai ar jis būna sausas, ar žalias? Bandau suprasti, ar maniškė žydėt ruošiasi iš vieno šviežio ūglio, ar ne. :)
Laikom šiaurės rytų pusėj esančiame įstiklintame balkone (žiemą nukrenta temperatūra iki 10-15C).
Jei gerai suprantam, ką reiškia "susiformuoja voke", tai kaip ir ne... Abi naujos, bet jau pilnai susiformavusios bulvės išleido po žiedelį. Lindo kaip ir "kažkas smailas žalias" :P



Prie nuotraukų prirašėm šiek tiek teksto; šįkart ne apie auginimą (Urze šiuo požiūriu, manau, pakankamai pasistengė), bet gal šiaip kam bus įdomu.
Urze wrote:
Sun Feb 12, 2012 7:57 pm
Šaunus papildymas, Girini. :) Pas jus tikriausiai paturbintas balkonas, nes maniškiam įstiklintam balkone minusas kaip reikiant.
Lauksiu smailo žalio. :lol:
Giriniss wrote:
Sun Feb 12, 2012 10:36 pm
Urze, balkonas šiltintas, jo durys į kambarį laikomos atidarytos, o jei kas nors pradeda stresuot dėl šąlančių augaliukų, dar ir radiatorių atitempia...
Kuniga wrote:
Mon Feb 13, 2012 10:09 am
mano lapukas vienas kažko pradėjo gelsti :scratchheadyellow: tikėkimės tuo ir baigsis :roll:
Giriniss wrote:
Mon Feb 13, 2012 10:10 am
Meta jos lapus nuo senų bulvių, nieko baisaus dažniausiai.
Egle wrote:
Mon Feb 20, 2012 6:45 am
Dar šitaip jos gali reguoti į per sausą aplinkos orą. Bet tai baigiasi sulig pavasariu :)
Urze wrote:
Tue Mar 13, 2012 8:22 am
Šiokie tokie pastebėjimai apie blakstienuotosios ertmenės augimo ypatumus. Kai pasirodo naujas ūgliukas, jis pirmiausiai išleidžia šaknis, o tik po to pradeda leisti lapus. Jei tuo metu bus pažeistos naujai augančios šaknys, tas ūgliukas naujų nebeleis, nors pats toliau augs. Lapams pasiekus beveik normalų dydį, pradeda formuotis ir stiebo sustorėjimas ("bulvė"). Vieno ūgliuko lapus pagraužė sraigės, liko tik keli milimetrai sveikų lapukų. Tai augalas dar bandė juos auginti, bet po kiek laiko sustojo augimas ir bulvės nesuformavo, taip ir liko kiurksoti.

Buvo pagavusi greitai augti, bet dabar vėl sulėtėjo labai. Galvoju, gal kad kelias savaites mažai saulės buvo? Gal dabar vėl pradės augti, nes keli ūgliukai dar tik pradėję bulves pūsti.

Čia taip mano turima ertmenė elgiasi. Ar jūsiškės taip pat o gal kas skiriasi? Įdomu. :)
Kuniga wrote:
Tue Mar 13, 2012 2:21 pm
Na mano kai pradėjo auginti naujus ūgliukus, tai labai bulvytės susitraukė, ir papurškiu ir palieju kartais, nebeatsistato :(
manoji auginasi 2 naujus ūgliukus, taip ir šaknytės jau išlindusios storos, bet augimas paspartėja ir palėtėja, net nežinau nuo ko priklauso :scratchheadyellow:
o dėl lapų ir bulvyčių augimo, negaliu per daug ką ir sakyti, nes nesenai ji dar tik pas mane, bet manau kad taip ir auga, nes žiūriu savo pagal augimą, kad tie 2 ūgliukai auginasi lapukus ir neauga dar jokios bulvytės, o senesnis auginukas yra su lapukais ir auginasi bulvytę :)
Urze wrote:
Tue Mar 13, 2012 7:14 pm
Pas mane vieno gabaliuko bulvytės gražios, nesiraukšlėja, o va kito tai kaip turi būti pasiraukšlėjusios, nors abu gabaliukai taip pat ir ten pat įkurdinti. Kai persodinau, paaiškėjo, kad ne vienas augalas buvo pasodintas, o du mažesni augaliukai sudėti vienan vazonan.
Urze wrote:
Mon Mar 19, 2012 7:59 am
Urze wrote:Kai pasirodo naujas ūgliukas, jis pirmiausiai išleidžia šaknis, o tik po to pradeda leisti lapus. Jei tuo metu bus pažeistos naujai augančios šaknys, tas ūgliukas naujų nebeleis, nors pats toliau augs.
O vat ir ne :D - nužiūrėjau, kad naujas šaknytes beveik visi ūgliukai leidžia - ir tie, kurie dar tik lapus išsiauginę, ir jau bulvikes pučiantys. Vienas ūgliukas gal prieš mėnesį baigė augti, o dabar jau pats pradeda kito ūgliuko pumpurą storinti. Matyt, nėr jokio noro ilsėtis. Puiku! Nes man patinka orchidėjos, kurios per sezoną daugiau nei vieną lapą išaugina. :lol:
Urze wrote:
Mon May 28, 2012 8:58 am
Urze wrote:Kai ši ertmenė įsitvirtina, geromis sąlygomis auga gan greitai ir gali per metus padvigubinti savo pseudogumbų skaičių.
Žiūrint į savo turimą Coelogyne fimbriata pradeda kilti įtarimas, kad šis teiginys yra nevisai teisingas. Su tokiais augimo tempais pseudogumbų skaičių gali ne tik padvigubinti, bet ir patrigubinti! :w00t: Vakar suskaičiavau 7 naujai augančius ūglius! Ir jau lapus auginančių, ir tik bundančių akučių yra. Fantastika. Sėdi vis dar vazoje virš vandens, tik tiesioginės saulės negauna, kad neiškeptų, šiltomis dienomis drėgmė gerokai šokteli, tai vakarop atidengiu, kad prasivėdintų. Laistau, kai ant šaknų uždėti kiminai gerokai pradžiūsta. Šaknys jau kiaurai papartmedžio bloką peraugo.
Urze wrote:Vieno ūgliuko lapus pagraužė sraigės, liko tik keli milimetrai sveikų lapukų. Tai augalas dar bandė juos auginti, bet po kiek laiko sustojo augimas ir bulvės nesuformavo, taip ir liko kiurksoti.
Kai šalia esantis naujas ūglys išleido šaknis, šitas pagraužtasis irgi pradėjo krutėti - lapukų liekanėlės paaugo gal 1 cm, o dabar po truputį ir pseudogumbą pūsti pradeda. Smaguma!
andriuxplind2 wrote:
Mon May 28, 2012 8:13 pm
:shhh:
Maniškė žiedyną kelia :mrgreen:
Kuniga wrote:
Thu May 31, 2012 8:10 pm
O.o aha o kur foto O.o
na manoji buvo pasiraukslijusi, bet nieko atsigavo po persodinimo, sukaupiau drasa ir persodinau :) zieduku noreciau ir aš :think: :roll:
andriuxplind2 wrote:
Thu May 31, 2012 8:35 pm
Foto bus gal ryt. :shifty: Nes vakare nelabai matosi nufotkinti, o anksti rytais ir taip darban vėluoju :lol:
Maniškė pirkta žiemą. Vazonėlyje buvo trys bulbos. O šį pavasarį išlindo naujas auginys, kuris ir kelia žiedstiebį. Beje, mėnesį prieš, ji vargšė porą savaičių voliojosi išrauta iš vazono. Nunyko visos senos šaknys, bet dabar turi kuokštą naujų. Gyvena orchidariume, gal dėl to sumąstė žydėti?
Urze wrote:
Fri Jun 22, 2012 5:30 pm
Kad Andrius taip atkakliai į darbą vėluoja ir niekaip mūsų lauktąja nuotrauka nepradžiugina, tai maniškė ertmenė nusprendė man gyvai pademonstruoti, kaip gi tas "žalias ir smailas", kurio laukti reikia, atrodo. :thumbsup:
Taip atrodo visas augalas. Du salotiniai auginiai gerokai didesnius lapus užsiaugino nei ankstesni auginiai. Prileido nemažai šaknų jau, tai gali ir didesnius auginius išmaitinti. Gali būti, kad žydės jie abu. :)
Coelogyne fimbriata 1 2012-06-10.jpg
Coelogyne fimbriata 1 2012-06-10.jpg (119.33 KiB) Viewed 936 times
andriuxplind2 wrote:
Sun Jun 24, 2012 10:02 pm
Psio, nebesidžiaugsiu daugiau viešai tokiais pasiekimais. Žiedstiebis nugelto...
Urze wrote:
Mon Jun 25, 2012 5:22 pm
Kiba dėl to, kad pasidžiaugei, nugelto? :roll: Mano tai kuo puikiausiai toliau abu snapučiai auga. O.o
andriuxplind2 wrote:
Mon Jun 25, 2012 10:17 pm
Urze wrote:Kiba dėl to, kad pasidžiaugei, nugelto? :roll: Mano tai kuo puikiausiai toliau abu snapučiai auga. O.o
Galimas dalykas, kad taip. Bet aš dėl to baisiai nesijaudinu, nes augalas visvien silpnas žydėjimui. Va, kai jau bus toks krūmas, kaip pas pačią, tada girsiuosi :razz_:
Beje, off toppic. Po poros savaičių, gal daugiau, sulauksiu žiedų, kurie LT pas nieką dar nežydėjo :poke:
Urze wrote:
Tue Jun 26, 2012 10:39 pm
Iš tikro čia du augaliukai, užsodinti ant vieno bloko. Atkeliavo kaip vienas augalas ir tik persodinant paaiškėjo, kad tai - dvi rizomos atkarpos. Tegu Taviškė ertmenė stiprėja ir gražėja! O su OT kraustykis girtis į temą apie būsimus žiedus. ;)
andriuxplind2 wrote:
Tue Jun 26, 2012 10:49 pm
Su OT pasimokiau. :yuck: Girsiuosi tik tada kai jau bus žiedai.
O maniškės ertmenės, po to, kai gulėjo porą savaičių plikomis šaknimis, persodinant atsikirpo viena back bulb, kuri bendrame vazone auginasi ūglį. Pasirodo, jos baisiai gajos. :thumbsup:
Urze wrote:
Sun Aug 05, 2012 8:30 pm
Po dviejų mėnesių laukimo jau akį džiugina pirmasis žiedas. :)
Ankstesnėj nuotraukoj matosi jau žali smaigaliukai ir dar menkučiai gumbai. Nuo to laiko pumpurai augo labai pamažu, užtat gumbai pūtėsi labai sparčiai ir daug. Pumpurai susiformuoja tikrai ne voke, o apsaugoti 2-3 žaliais dangalais. Vienas gumbas užaugino 2 pumpurus, bet pirmas pražydo ne tas, kuris iš dangalų pirmas išlindo, o antrasis (trumpiau tariant - paskutinis iš maišo, pirmas prie žydėjimo). Kiek neramu buvo, nes pumpure matėsi lyg koks parudavimas, lyg pūti būtų pradėję.
2012-08-01 20.32.38.jpg
2012-08-01 20.32.38.jpg (87.59 KiB) Viewed 936 times
Bet pradėjus žiedui skleistis paaiškėjo, kad ten tiesiog lūpos rudumas persišvietė. :D 2012-08-02
2012-08-02 15.23.42.jpg
2012-08-02 15.23.42.jpg (100.08 KiB) Viewed 936 times
Urze wrote:
Sun Aug 05, 2012 8:34 pm
O čia jau pats žiedukas. Lūpa gražiai ruda ir smulkiai blakstienuota.
2012-08-03 09.36.12.jpg
2012-08-03 09.36.12.jpg (78.94 KiB) Viewed 936 times
2012-08-03 09.39.16.jpg
2012-08-03 09.39.16.jpg (96.08 KiB) Viewed 936 times
Urze wrote:
Wed Aug 29, 2012 9:41 pm
Po dviejų savaičių pražydo ir antrasis žiedelis. :) Jaučiasi šioks toks kvapas, kažkokia rūgštele kvepia, bet kiekvienąkart pauosčius svarstau, ar jis man daugiau patinka, ar daugiau nepatinka. Nepaisant to, žiedai yra nuostabaus grožio.
Coelogyne fimbriata 1.JPG
Coelogyne fimbriata 1.JPG (135.83 KiB) Viewed 936 times
:heartsfade:
Urze wrote:
Fri Nov 30, 2012 7:27 am
Maždaug šių metų rugpjūčio mėnesį pakeičiau blakstienuotajai ertmenei sąlygas - iš vazos, kurioje nuo pat atkeliavimo augo, perkėliau į skaidrę plastikinę dėžę, nes pumpurai pradėjo remtis į stiklą. Vazoje buvo labai didelis aplinkos drėgnis, o dėžėje - gerokai mažesnis. Galbūt dėl to, o gal kad nužydėjo ir perėjo į ramybės būseną, jos intensyvus augimas po nužydėjimo sustojo ir nė iš vietos ligi pat lapkričio vidurio, nepaisant to, kad gavo daug išsklaidytos šviesos ir buvo reguliariai laistoma. Neseniai perkėliau į orchidariumą arti lempų, temperatūra 20-22 laipsniai, aplinkos drėgnis 60-80 %, papartmedžio bloką palaikau drėgną. Kelios dienos po šių permainų augalas kad sukruto, kad sujudo - dabar net 6 naujus ūglius auginasi! Kažkaip esu linkusi manyti, kad tai - ne atsitiktinumas (kad "išsimiegojo" po žydėjimo), o augalo reakcija į didesnį drėgnį ir stipresnį apšvietimą. Gal klystu?

Kartu su kaa uostėm žiedą ir svarstėm, kuo gi jis kvepia. Bendra nuomonė - arbūzo (arba meliono) žaliąja žievės dalimi. :mrgreen:
Urze wrote:
Tue Dec 03, 2013 3:36 pm
Ant blakstienuotosios ertmenės papartmedžio bloko praeitais metais sudygo keli papartukai. Kadangi netrukdė, leidau jiems augti. Nugi dabar, po daugiau nei metų, "papartukas" pasidarė toks, kad ertmenės nelabai matosi. Bet nekviestasis flebodis man toks gražus, kad neketinu jo niekur krapštyti. Teks ertmenei prisitaikyti, kad nebe ji viena ponia ant bloko. Abu gyvena orchidariume.
Coelogyne fimbriata ir flebodis 2013-11-22 1.jpg
Coelogyne fimbriata ir flebodis 2013-11-22 1.jpg (116.29 KiB) Viewed 936 times
Eliss wrote:
Tue Dec 03, 2013 4:10 pm
O iš kur papartis atsirado? Gražiai atrodo.
Urze wrote:
Tue Dec 03, 2013 4:53 pm
Nežinia, iš kur jis. Gal jau su bloku iš pardavėjo atkeliavo su sporomis. Turiu kelis flebodžius, bet jie nesporifikavo pas mane dar, tai negalėjo ir užsisėti.
iron wrote:
Tue Apr 22, 2014 3:42 pm
Pagaliau ir aš pasiėmiau iš tarpinės stotelės (FUJI) savo blakstieniukę iš Schwerter užsakymo. :thumbsup:
Tikrai nesitikėjau tokios gražutės. Man rodos - O.o pumpurai jau matosi bent dviejų gumbiukų viršūnėse.
Giriniss wrote:
Tue Apr 22, 2014 6:31 pm
Coelogyne fimbriata kaip piktžolė auga, labai nereiklus augalas, žydi reguliariai ir nesunkiai pražydinama, pakelia sausrą gerai ir mėgsta išropot iš vazono. Atstumas nuo vienos bulvės iki kitos ~8cm be problemų, patarimas - jei pradeda naują ūglį leist, paformuot augimo kryptį, kad pataikytų į vazono teritoriją, ir auginti negiliame, plačiame vazone.
iron wrote:
Wed Apr 23, 2014 10:01 am
Taigi, ji dabar kol kas naujausias šaknis (~6cm) "pakabinusi" ir galiukai beveik nesiekia substrato, o to ūglio kryptis - beveik į viršų... [Geda2] Baisoka ir susukti kol kas, bet gal reikės vis tik...
Giriniss wrote:
Wed Apr 23, 2014 11:44 am
atsargiai sukant galima nesunkiai pakreipt, gana atspari palyginus tokioms manipuliacijoms.
iron wrote:
Wed Apr 23, 2014 3:11 pm
Na, su Coelogyne cristata savo pernai šiaip taip susidorojau - susukau tokį lizdą. Gal ir su šita pavyks...
Giriniss wrote:
Wed Apr 23, 2014 5:00 pm
Coelogyne cristata kur kas sunkiau pasiduoda "tvarkymui".
Relax wrote:
Wed Jul 09, 2014 1:00 pm
Kas gali būt, kad šaknys net nepasiekusios substrato nuruduoja? Ir dar vienas nepatinkantis dalykas, kad iš vidaus nupūna lapai. Ką blogai darau?
iron wrote:
Wed Nov 05, 2014 10:18 am
Giriniss wrote:Coelogyne fimbriata kaip piktžolė auga, labai nereiklus augalas, žydi reguliariai ir nesunkiai pražydinama...
O maniškė tik pačioje pradžioje "atsivežtinį" žiedelį parodė...
Tvarkyti - pavyksta, bet jau trečias pumpurėlis nupūva...
:question: :question: :question:
iron wrote:
Sat Oct 22, 2016 3:54 pm
Pagaliau po šios vasaros ir šalto rudens lauke atrodom paūgėję ir su pažadais. [taip.gif] Tikiuosi sulaukti ir žiedelių - gal net daugiau, nei šiuo metu žadami 2
WP_20161022_Fimbriata2.jpg
WP_20161022_Fimbriata2.jpg (114.74 KiB) Viewed 936 times
WP_20161022_Fimbriata1.jpg
WP_20161022_Fimbriata1.jpg (104.06 KiB) Viewed 936 times
WP_20161022_Fimbriata.jpg
WP_20161022_Fimbriata.jpg (164.92 KiB) Viewed 936 times
iron wrote:
Mon Dec 05, 2016 12:31 pm
Žydėjo tik viena žiedelis, kurio pumpuras kiek aukščiau poste matosi. Šįkart labai neilgai - nei savaitės eištempė. Gal todėl, kad vietą pakeičiau, kur būtų labiau matoma... Bet pliusą galiu užsidėti. Pavasarį tikrai jau gal reikia persodinti, gal ir padalinti...
WP_20161116_fimbriata-vienintelis.jpg
WP_20161116_fimbriata-vienintelis.jpg (86.04 KiB) Viewed 936 times
iron wrote:
Wed Dec 07, 2016 2:03 pm
Eglinainis, ar tikrai tamstos fimbriata tokios citrininės spalvos, kaip avatare? Manoji tai kažkokia tamsėlesnė. O kvapo tai jokio neužuodžiau - nei ryte, nei vakare. ...gal blogai uosčiau?
Urze wrote:
Wed Dec 07, 2016 5:07 pm
Iron, gal saulės reikia, kad pradėtų kvepėti?
iron wrote:
Sat Nov 04, 2017 4:47 pm
Po vasarojimo lauke turim pumpurėlių. Jei tik nesugalvos nubyrėti. Vienas jau žydėjo
WP_20171028_16_15_16_Pro (2).jpg
WP_20171028_16_15_16_Pro (2).jpg (712.03 KiB) Viewed 936 times
iron wrote:
Thu Apr 05, 2018 5:02 pm
Savo blakstienuotąją pagaliau ėmiausi persodinti (pirmąkart!!!) ir apgenėjau kaip reikiant.
WP_20180403_14_16_29_Pro.jpg
WP_20180403_14_16_29_Pro.jpg (752.36 KiB) Viewed 936 times
WP_20180403_14_18_34_Pro.jpg
WP_20180403_14_18_34_Pro.jpg (804.09 KiB) Viewed 936 times
WP_20180403_14_58_05_Pro (2).jpg
WP_20180403_14_58_05_Pro (2).jpg (508.68 KiB) Viewed 936 times
WP_20180405_14_37_22_Pro (3).jpg
WP_20180405_14_37_22_Pro (3).jpg (670.82 KiB) Viewed 936 times
WP_20180405_Fimbriata persodinta apkarpyta.jpg
WP_20180405_Fimbriata persodinta apkarpyta.jpg (242.3 KiB) Viewed 936 times
iron wrote:
Thu Nov 08, 2018 3:12 pm
...Per pirmąjį atšalimą nusišaldžiau ne tik cimbidžius, bet ir coelogynes..... Blakstienuotoji ir visų pumpurų neteko: visko, ką užaugino per vasarą... :( :( :(
zemuoge wrote:
Thu Nov 08, 2018 4:39 pm
Tai neliko nė 1 coelogynos? Gaila...O koks šaltis buvo?
iron wrote:
Thu Dec 06, 2018 3:32 pm
zemuoge wrote:
Thu Nov 08, 2018 4:39 pm
Tai neliko nė 1 coelogynos? Gaila...O koks šaltis buvo?
Gyvos tai visos, bet fimbriata liko beveik be lapelių, jau nekalbant apie pumpurėlius.
Cristata mažutė - be jokio lapelio...
Gerai, kad Cristata alba, nors lapų neteko, bet pumpurų dar nebuvo subrandinus - atsigaus.

Tik Coelogyne speciosa x Coelogyne usitana beveik nenukentėjo, nors kabėjo ten pat su kitomis... Išeitų, kad jos temperatūrinis režimas gal kiek kitoks??? Kitoj temoj reikėtų aptarti...







WP_20171028_16_15_16_Pro (2).jpg
WP_20171028_16_15_16_Pro (2).jpg (712.03 KiB) Viewed 936 times

Post Reply

Return to “Ertmenės (Coelogyne) grupė”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests