Catasetum

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Catasetum

Post by Urze »

vilmis wrote:Radau šiek tiek info apie katūsių (berods taip lietuviškai vadinami - jei nieko nepainioju :lol: ) auginimą:

http://www.clanorchids.com/culture/cataset.htm
misterija wrote:Catasetum'ai man dar nėra labai pažįstami, tačiau susidarė tokia nuomonė: pačios morkos (stiebai) gali būt ir 5 cm, ir 20 cm aukščio, priklauso nuo rūšies, prasidėjus augimui ir suvešėjus lapams augalo apimtis padidėja gerokai, priklausomai nuo sąlygų ir trešimo. Nuo suteiktų tinkamų sąlygų naujas stiebas gali pralenkti ūgiu senesnį stiebą, kuris galėjo būti laikomas suaugusiu (FS) dėl seno žiedynstiebio pėdsakų.

Mano pastebėjimai apie catasetumus dar kiek abstraktūs, nes tik vienas augalas antrą sezoną augą, o kiti pirmą.
Pirmiausia, augimas prasideda vėliau nei pavasaris ateina.
Tam, kuris jau antrą sezoną auga, taikau sausesnį režimą nei įpratus taikyti Cycnoches, nes pernai nauji ūgliai šaknų taip ir neužsiaugino, jos pradėjusios tik augti ir pasiekusios substratą užjuoduodavo. Nepaisant to, bešakniai ūgliai užaugo, nors ir nepasiekė ankstesnių ūglių dydžio. Šiemet situacija kartojosi, kol nesumažinau laistymo, ir padariau, ko labai nemėgstu - morkų pagrindus apdėliojau puriais kiminais. Tai panašu, kad catastumui patiko - augam ir šaknis auginamės.
Kitas catasetumas, kur anksčiau stiklinėje demonstravau, turi jau smagiai paaugusį ūglį su smagiai sulindusiomis šaknimis, bet tas naujasis auginasi dar du. :scratchheadyellow: Žinau, kad catasetumai yra linkę daugiau ūglių augintis, bet kad iš jauno... Pažiūrėsim, kas iš to bus.
Paskutinis įsigytas, C. saccatum, susidedantis iš dviejų atskirų morkų, tai viena morka turi normalų augantį ūgliuką, kita turi užstrigusį spuogą, tai čia didelių vilčių nededu, nes pati morka gerokai nujuosusi.

Pati nelabai įsivaizduoju, kada pas catasetumus turi prasidėti žydėjimas, žinau, kad dažniausiai pavasarį, bet kaip ta visa seka turi praeiti, man dar mįslinga.
Catasetum žadinimo būdas ir rezultatas buvo maždaug po 3 savaičių.
2012-05-01 13.50.002.jpg
2012-05-01 13.50.002.jpg (64.19 KiB) Viewed 5236 times
Eliss wrote:Vienam puslapy ir rašo, kad negalima lieti tol, kol nauji ūgliai neužaugina šaknų iki kol sulenda į substratą. Dėl to ir pajuoduoja, nes jaunos šaknys nespėja sugert visos drėgmės.
Bet aš, kai pamačiau, kad nerodo jokio judėjimo, pakišau po karštu dušu, nors ir bijojau, kad nepradėtų pūti; pasiteisino, ūgliukas auga. :)
Eliss wrote:Sugebėjau šitą morką perlaistyti, nupuvo dalis šaknų, pats ūglis šiek tiek, teko persodint ir laikyt sausiau. Dabar, žiūriu, tas ūgliukas auginas dar vieną ūglį. :)
Meste wrote:Turiu Catasetum incurvum ir Catasetum saccatum, abu labai gerai auga, pumpurus brandina apie 2 mėn., o nužydi tai per 1 sav. ar net greičiau....... :? :no: Na, bet žiedai tikrai gražūs, auga moliniuose vazonuose, laistau kartą per 2 sav., bet palaistau gausiai, vasarą kasdien apipurškiu.
Eliss wrote:Mano C. incurvum sparčiai auga, šaknų prisiaugino sočiai. :) Labai tikiuos, kad sulauksiu žiedų.
Eliss wrote:
Sat May 25, 2013 4:06 pm
Štai ką galvoja mano Catasetum incurvum. :)

Image
Eliss wrote:
Mon Jul 08, 2013 4:56 pm
Jau kurį laiką laukiu nekantrauju, oi kaip bando kantrybę :D Nuostabūs pumpurai, lyg medus lašai varva. Catasetum incurvum

Image
Eliss wrote:
Wed Jul 10, 2013 12:38 pm
Prasideda :heartsfade: Catasetum incurvum (2013) Kvapo nebuvo jokio, na nebent arti nosį prikišus nemalonus kvapas šioks toks jautės.

Image
Image
Image
misterija wrote:Kiek spėjau pastebėti, auginant cCycnoches ir Catasetum, tai pastarieji įnoringesni ir nelabai paklūsta mums priimtinam (vasara= augimas; žiema=miegojimas ) režimui.
Nors kai tokia temp. už lango, tai ir "paklusnieji" Cycnoches šiemet spyriojasi.
Eliss wrote:Pas mane tas pats, Catasetum nesiruošia miegot, tik senos bulvės džiūna. O Cycnodes meta lapus. Tai taip ir nesuprantu, kada jis turi žydėt. Po lapų metimo?
misterija wrote:Catasetumai man dar mistika, bet vieno turimo žydėjimas sutapo su lapų metimu. T.y. rudenį pradėjo leisti žiedynstiebį ir lapai po truputį nukrito.
zuzla wrote:Lyg ir ne, lapus numeta, reiškia, eina ilsėtis. :scratchheadyellow: Ir kiek mačiau žydinčių foto, tai visur "morkos" su lapais.
Mano pradėjo mest lapus, tai ir sumažinau laistymą, dabar jau tik kartais vos papurškiu substrato paviršių, bet reikėtų ir to atsisakyt turbūt...
Eliss wrote:Su Cycnodes atvirkščiai.
Urze wrote:O jūs apie hibridą kalbate ar apie Cycnoches gentį? Nes Cycnodes yra Cycnoches ir Mormodes hibridas, tai ir elgiasys gali būti tarpinis tarp tėvinių augalų.
misterija wrote:
Sun Jan 19, 2014 8:19 am
mumrikas wrote: Tai žiedynas formuojasi ar naujo ūglio užuomazga? Nustot orchidėją laistyt ar jei ji žydės vis dar laistyti ?
Arba tas, arba tas.
Bet kuriuo atveju taikyk tą patį režimą kaip ir iki šiol, nes jei ten ūglis, tai gali jį nupūdyti, nes laistymas suaktyvėja tada, kai naujieji ūgliai pradeda šaknis leisti. O jei ten žiedynas, tai tas pats galioja, jei dabartinėm sąlygom sugalvojo žydėti, reiškia, jos tinka.

Ir nepradėk aplink ją šokinėti.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Urze wrote:Šviežiai skaitinėjau apie katinūsių priežiūrą "morkos" įsigijimo proga. Ne viename šaltinyje ir juos, ir gulbuoles rekomenduojama pradėti laistyti tik kai šaknys bent 5-7 cm sulenda į substratą. Tai jei dabar labai maga, lašink palei vazono kraštą, o ne ant šaknų. Su trąšomis irgi geriau palaukti, kol normaliai ūgtels jos. Vos pradėjusios augti jos yra baisios jautruolės ir gali gan greitai nunykti nuo perteklinio vandens (tikriausiai ir nuo trąšų).
Urze wrote:Turėjau progą palaikyti rankoj Salaitės Catasetum incurvum žiedą. Na ir milžinas! Ir dar toks mėsingas. Super "ateivis". :D
Catasetum incurvum 3.jpg
Catasetum incurvum 3.jpg (105.36 KiB) Viewed 5232 times
Catasetum incurvum 2.jpg
Catasetum incurvum 2.jpg (149.74 KiB) Viewed 5232 times
Catasetum incurvum 1.jpg
Catasetum incurvum 1.jpg (161.3 KiB) Viewed 5232 times
Eliss wrote:
Fri Jul 11, 2014 3:17 pm
Catasetum incurvum
Image
Eliss wrote:
Sat Jul 12, 2014 5:02 pm
Kad ne, jokio kvapo.
Dabar taip atrodo:
Image
Eliss wrote:
Fri Jul 18, 2014 1:41 pm
mumrikas wrote:
Gal turi viso augalo foto - įdomu kokio dydžio ūgliai žydi (norėčiau su savo palygint, nes kai patirties su juo neturiu, įdomu ) [Baksnoju]
Šaknų būna daug, kad kitos va taip augintų ;) Tik kaip tas morkas dideles užaugint, kitas klausimas, kasmet vis mažyn. Reiktų kitokių sąlygų. Tręšiu trašom, retai, kai prisimenu. Yra įdėta arklio aukso, tai nepersistengiu labai. O ir šiaip, nedaug laisčiau iki žydėjimo. Dabar nužydėjo, lauke pastačiau, atsigriebs.
Image

Mano catasetumo šaknynas iš arčiau, vien šaknų knibždėlynas
Image
uranija wrote:Čia greičiausiai puvinys? :think: (foto nelikusi)
Ramsis wrote:Minkšta :question:
jeigu taip, tai pjauk su daug mėsos, ir barstyk cinamonu
uranija wrote:Minkšta, jau išpjoviau ir apibarsčiau anglies milteliais..
nolina wrote:Nudžiugino šiandien Catasetum sanguineum. Buvo įsimetęs puvinys, pradėjo morkos ruduot nuo šaknų, nupjoviau, liko vienos pusė, o kitos tik galiukas. Prasimėtė gerą pusmetį ant palangės ir šiandien radau ant abiejų po naują ūgliuką. Nors ir skaičiau, kad juos taip galima daugint, pjaustant morkas dalimis, bet iš to nusususio gabalėlio tai tikrai nieko nesitikėjau. Bandysim iš naujo :D Paguldžiau abu ant substrato. Įdomu, ar tam mažajam užteks jėgų. Bet šaknį jau leidžia :D
Ričardas wrote:Aš taip dendrobium nobile dauginau , dėjau į akvariumą ant sausos pušies gabaliukų , ir palaikiau didelį oro drėgnį , bet žievė turi būti sausa , kai šaknys sulis į substratą tada po truputi pradėjau purškalioti , labai svarbu, dažnas vėdinimas.
mam wrote:Catasetum denticulatum
Praeitais metais pirktas kaip "metai iki žydėjimo"
Pasitvirtino :)
DSC_0500a.jpg
DSC_0500a.jpg (85.34 KiB) Viewed 5232 times
DSC_0589.JPG
DSC_0589.JPG (197.09 KiB) Viewed 5232 times
mam wrote:po metų žydi Catasetum denticulatum
DSC_0653a.jpg
DSC_0653a.jpg (107.63 KiB) Viewed 5232 times
mam wrote:
Sun Oct 09, 2016 7:52 pm
agnicc wrote:mam, na jau labai gražus tas margumas/taškuotumas žiedo :thumbsup: ! Ar kvepia?
nekvepia
Evaja wrote:Žiedai jų vieni įdomiausių, pats augalas kompaktiškas. Gaila, kad nelabai turintis išvaizdos, kol nežydi, aišku. :)
na, visos "morkos" kai nežydi, ramybės metu, yra tokios, neišvaizdžios. Nors man tai irgi patinka, turi jos savo lentynėlę ir laukia savo prabudimo. Bet aktyvaus augimo metu tiesiog bujoja, auga, žaliuoja, sparčiai augina žiedus, dauguma įvairiai kvepia. Auginti paprasta, nes kiekvienais metais užaugina šaknis, nereikia pergyventi, kaip dėl afrikiečių ar kokių katlėjų persodinant. Žiedai labai įdomūs, kaip Ramsis rašė - ateiviai. Man "morkos" yra nuostabios.
Abitalė wrote:Turiu va tokį Catasetum ('jauniklis') , o patirties apvalus nulis. Radau daug vertingos informacijos forume, bet dabar norėčiau paklausti patarimo - įkeliu nuotrauką kaip šiuo metu atrodo augalas, ar jau turėčiau nustoti laistyti ir leisti jam ilsėtis?
154334581437540.JPG
154334581437540.JPG (168.89 KiB) Viewed 5232 times
Urze wrote:O tas pats mažiausias, kur tik ausys palei pagrindą kyšo, dar auga ar jau nebe? Jei nebeauga, tuomet sumažinčiau laistymą jau dabar ir po to beveik iki minimumo sumažinčiau vandens kiekį. Man pačiai priimtinesnis variantas, kai net ir ramybės periodu čiut vandens duodama palei vazono kraštą, kad šaknys išliktų gyvos. Bet pas mane palyginus gan šiltai ir žiemoja (15-20 laipsnių).

Apie katinūsių ir gulbuolių priežiūrą buvo labai geras, didelis straipsnis per du žurnalo "Orchidėjos" numerius, rekomenduoju paskaityti.
Abitalė wrote:Manau, kad tas mažiukas toks ir liks, jau mėnuo, kaip jis nedidėja. Na mano žiemojimo sąlygos irgi šiltos 17-20°C.
Iš arčiau tas mažiukas (tiesa, fotografuojant nukrito du lapai).
1543496339327191.JPG
1543496339327191.JPG (179.89 KiB) Viewed 5232 times
1543496338244248.JPG
1543496338244248.JPG (154.89 KiB) Viewed 5232 times
Abitalė wrote:
Thu Nov 29, 2018 3:01 pm
Urze wrote:
Thu Nov 29, 2018 2:57 pm
Matosi, kad to mažylio viens lapas irgi jau gelsta, vadinas, ir jis jau ruošiasi ramybės periodui. Tad aš jau taikyčiau stiprų laistymo apribojimą.
Ačiū Urze! Taip ir darysime! Pirmas blynas!
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

kaa wrote:auginu salotas pavadinimu saccatum. nu pasakykit ko jam dar reikia, bulba viena kitos didesnė..o žiedų :no: :evil:
P1080807.JPG
P1080807.JPG (198.79 KiB) Viewed 5229 times
mam wrote:Šviesos tai reikia daug, ir šilumos, dėl sausumo- tai priklauso nuo to, kada pradėjo auginti ūglį. Saccatum didelis augalas, tai gerai, kad tos bulbos viena kitos didesnės😊. Labai geras straipsnis buvo žurnale latvių augintojos apie morkas
Abitalė wrote:Pabudome ir keliamės! Monnierara millenium magic "Witch Craft" AM/AOS.
1550071361021883.JPG
1550071361021883.JPG (93.89 KiB) Viewed 5229 times
Abitalė wrote:
Thu Feb 14, 2019 4:28 am
zemuoge wrote:
Wed Feb 13, 2019 9:43 pm
Kaip gražu! O tos ilgos šaknys kieno?
Seno ūglio. Ištraukus iš vazono sudžiuvusias šaknis pašalinau, tačiau keletas buvo gerų! Šiaip ji trumpai ilsėjosi, gal tik kokias 4-5 savaites, tai matyt nespėjo visos šaknys nudžiūti.
Slogaa wrote:Turiu mini catasetuma. Na, taip sau sakau, nes kitu atveju tai juokas pro asaras prisiminus, kad pirkau "suaugusi" augala.
Tai pirmas jo pilnas sezonas pas mane.
Ir siaip, isties, mane jis nustebino!
Retai as pas ka maciau kad po tris uglius augintu? :scratchheadyellow:
received_472003640234913.jpeg
received_472003640234913.jpeg (411.14 KiB) Viewed 5229 times
Aga wrote:Catasetum tenebrosum. Ir kas čia auga?
IMG_20190722_104734.jpg
IMG_20190722_104734.jpg (3.75 MiB) Viewed 5229 times
Bet Catasetum pasirodė ne tenebrosum turiu o saccatum :scratchheadyellow: O.o ;)
DSC04567a.jpg
DSC04567a.jpg (4.96 MiB) Viewed 5229 times
Aga wrote:Na tai dar... jei kas nors norėtų pamatyti kaip išsiskleidžia Catasetum saccatum:
https://youtu.be/T1xOwdzVpJA
InetaSka wrote:
Fri Sep 27, 2019 11:22 pm
Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond' pirmasis žydėjimas. Ne tobulas, bet labai džiugina akis. Patys kraštukai labai mieli, nors nuotraukoje atrodo balti, bet realiai salotinės spalvos ir lyg dygliuoti :D lyg neužuodžiu jokio kvapo.

Image

Image

Image
zemuoge wrote:
Thu Mar 19, 2020 10:37 am
Catasetum Dori's Choice
Žiemojo balkone ( + 5, +10,+15C)
Žymės ant naujo didžiausio ūglio nuo šuniuko dantų))
Šiandien pastebėjau tris vokelius , vienas gerokai žemiaum turbūt būsimo ūglio, o du šoniniai - potencialūs žiedynai?

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

InetaSka wrote:Kiek tenka stebėtu užsienio augintojus (taip pat ir Lietuvos), dauguma augina Catasetum kiminuose. Pas mane iki šiol irgi augo juose, tačiau norėčiau perkelti viskas į žieves. Kadangi ne pigios yra, nesinori labai eksperimentuoti :D Labai naudingi būtų jūsų patarimai kaip geriau pasielgti, asmeninė patirtis..
Slogaa wrote:Catasetumai puikiai auga žievėse (tikriausiai).
Visus catasetumus kuriuos pirkau šiemet - gavau būtent žievėse. Be jokių sąmanų.
Šiai giminei reikia daug vandens ir daug trąšų augimo sezonu, todėl augintojai neretai sukiša į kiminus tam, kad užtikrintų pastovią drėgmę šaknim.

Nepabandę nesužinosit - o jei matysit, kad trūksta vandens - kiškit į S/h. Hydroponikod budu belgas iš tropiscape augina catasetumus.
Gabriele wrote:Catasetum pileatum zydejimas 2019 metu. Jis visada vienodai zydi, tai as jau nebesivarginu jo fotografuot :) Kuo daugiau gumbu turi, tuo daugiau ziedkociu isleidzia. Noreciau isaugint is jo specimen, bet nezinau i kokio dydzio vazona reiktu sodint. Nes jo saknys kazkas nerealaus, kiekviena apvalu vazona deformuoja per viena sezona.
F5939157-A7EF-43E1-B0B5-A8B32EE31CD3.jpeg
F5939157-A7EF-43E1-B0B5-A8B32EE31CD3.jpeg (800.15 KiB) Viewed 5229 times
6EF71F36-B816-4BD3-A132-D9F3481EFF9F.jpeg
6EF71F36-B816-4BD3-A132-D9F3481EFF9F.jpeg (673.72 KiB) Viewed 5229 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Parodysiu savo catasetumus ir jų hibridus.
Viso pas mane kolekcijoje yra šios (+ cycnodes, +clowesia)
Fredclarkeara After Dark SVO Black Pearl
Fredclarkeara After Dark 'SVO Black Cherry'
Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond'
Catasetum cirrhaeoides 'SVO Darkness' x Clowesia Rebecca Northen 'Grapefruit Pink'
Catasetum Quasimodo - neturiu dabar nuotraukos, bet gražus augalas su kokiom 4 morkom.

Visos auga kiminuose (tik Quasimodo žievėje), jau gerą mėnesį praktiškai nelaistau, vos papuškiu, tai gumbai susiraukšlėjo, bet lapai vis tiek nelabai nori kristi. Visos auga gerai, išskyrus Clowesia Rebecca Northen 'Grapefruit Pink' x Catasetum cirrhaeoides 'SVO Darkness'. Jeigu gerai pamenu, tai pirkau prieš porą metų. Pirmais metais visai neužaugo bulba, stovėjo vietoje, o šiemet visai nedidukė.
Žydėjo tik Catasetum Orchidglade 'Jack of Diamond'.

Pavasarį bandysiu visas persodinti į žieves.
Gal turit patarimų, ką galėčiau pakeisti daugiau, kad jos pradėtų žydėti? Auga ant rytinės palangės, šiltu sezonu leidžiu kiminiams sugerti vandenį normaliai, o kai pilnai išdžiūna, vėl laistau. Vėsesniu oru purškiu kiminų viršų, žiemą praktiškai nelaistau.

Pasirodykit, kokius auginat jus, man be galo patinka šita gentis, bet labai retai matau forume jų žiedų nuotraukų.

Rodau nuotraukas iš eilės pagal sąrašą:

Image
Image
Image
Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Amerikietiškuose forumuose radau tokį auginimo būdą, kuris pavadintas PET. Rodė kaip atrodo šaknys po metų, kaip pats augalas atrodo, tai tikrai super, auga, žydi.. Kiek teko suprasti, šis būdas kilęs iš Brazilijos (populiarus ir Amerikoje), kur labai karšta, tai galvoju, ar mūsų klimatu nepradės šaknys pūti. Principas turi panašumo su S/H. Gal kam teko taip auginti? Aš galvoju kelias saviškes pabandyti taip pasodinti pavasarį.

O dabar apie patį būdą. Sodinam į plastikinį vazoną su uždaru dugnu, apačioje (bet ne visai dugne), padarom skyles, kad oras galėjo vaikščioti.
Substatas nuo apačios:
1/4 neorganinių tokių lyg kempinių, kurios neįra ir sugeria drėgmę. Vadinasi EcoWeb.
1/4 stambi žievė
2/4 ant viršaus smarkiai suspausti kiminai.

Ir apačioje, kur kempinės, visada pripilamas ir laikomas vanduo. Mintis ta, kad kai sodini į tokį substatą, šaknys dar nesiekia vandens, o jau kaip augalas pradeda augti, šaknys tįsta iki apačios ir pasiima vandens kiek jam reiki. Ir jis kalba, kaip nelaisto savo augalų apie 6 mėn, leidžia raukšlėtis "morkoms", nes kol šaknys užauga iki to vandens, tai ilgas laiko tarpas praeina.Kalba apie tai, kad šis metodas geras tuo, jog kai pasiekia vandenį šaknys, jos daugiau nebeauga, todėl klaida, ką mes dauguma darome, kad pradedam laistyti ūgliūs, kai šie pradeda tik augti.

Video apie metodą ir kaip reiktų sodinti anglų kalba:
https://www.youtube.com/watch?v=eMXBwGhuT6I

Vaizdas po kurio laiko:
https://www.youtube.com/watch?v=SMQVO7cZAQM

P.S radau, kad Roelke turi tų kempinių.
https://www.roellke-orchideen.de/index. ... nt/epi-web
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Geriausia būtų pabandyti pačiai ir būtų aišku. Nors man tie kompaktiškai sugrūsti kiminai ne itin prie širdies. Man atrodo, kad karštą vasarą ir su gera ventiliacija gal ir gerai, bet kitu atveju ar nepradėtų pūti nuo tų visad drėgnų kiminų? 🤔
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Kaip tik atvirkščiai, kuo labiau kiminai suspausti, tuo mažiau vandens geba sugert ir tuo greičiau jis išgaruoja :) Na, bandysiu tikrai, tik reik vėl užsakymą iš Roelke daryti... :D
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Manau tą kempinę galima keramzitu smulkiu pakeisti
Dėl.kiminų, dabar nuorodoa nerasiu, bet rusiškuose.puslapiuose skaičiau kaip vienas augina (tikrai žinomas) būtent kiminuose grynai, o ir sąlygos netoli mūsų. Ir l.gerų rezultatų gauna
Padariau taip, bulba didelė išaugo, tik nežydėjo, tai man neįkandoma

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

InetaSka wrote:
Fri Jan 08, 2021 12:57 am
kuo labiau kiminai suspausti, tuo mažiau vandens geba sugert ir tuo greičiau jis išgaruoja
Šitam teiginiui niekaip negaliu pritarti. Jei kiminai išdžiūvę ligi traškesio, tada tikrai sunkiau sugeria vandenį. Bet jei laistoma taip, kad jie būna šlapi, tai suspausti kiminai ir daugiau vandens sugers, ir ilgiau neišdžius nei kad puriai sudėti kiminai. Ar kas nors turi asmeninės patirties, kuri atitiktų Inetos parašytą teiginį? Nesueina man galai, nors tu ką. 🤔

Kaa, o kaip laistei augindama grynuose kiminuose? Kas maždaug kiek laiko reikdavo palieti?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Pritariu Urzei. Labai suspausti kiminai greit nepradzius ir tikrai pūt šaknys pradės, gaus mažiau oro. Čia iš savo praktikos.

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Man irgi nelogiškai skamba, bet kažkokiam video augintojų būtent taip sakė, kad reik suspausti stipriai, kad mažiau vandens prisigertų. Gal aš ne taip supratau, arba neteisingai išsireiškė :)

O dėl keramzito, tai nebloga mintis. O kas liečia kiminus, tai aš aukščiau poste rodžiau saviškes morkas, visos jos iki šiol buvo auginamos juose, bet man netinka šitas būdas, noriu pabandyti kažką kitaip.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Catasetum

Post by Abitalė »

Dėl kiminų tiesa, kuo stipriau suspausti, (t.y. labai stipriai) tuo mažiau vandens prigeria, kuo laisvesni, tuo daugiau prigeria ir ilgiau išlaiko! Išbandyta jau prie kokius 3-4 metus. (Nes labai ši teorija labai neįtikėtinai atrodė, bet pasirodo teisinga.)
O dėl šaknų augimo link vandens irgi 100% tiesa, pernai visiškai bešaknei 'morkai' taip atauginau šaknis. Jei turėsiu galimybę, išsamiau aprašysiu tai.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Abitale, laukiam!
Urze, laisčiau kaip ir visus savaitgaliais, kiminai nestipriai suspausti.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Clowesetum Emerald princess yellow. Prieš 3-4 d. uždengiau maišeliu ir vualia!
IMG_20210205_105441_copy_743x990.jpg
IMG_20210205_105441_copy_743x990.jpg (498.41 KiB) Viewed 4831 times

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

O kaip čia vyksta tas uždengimas maišeliu? Maniškė miega dar.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Catasetum

Post by Eliss »

Paprastai, į maišelį idedu ir tiek, šilčiau, drėgniau :)

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Catasetum

Post by zemuoge »

O mano Catasetum dar lapų nenumetė...

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Catasetum

Post by Urze »

Kiekvienoj giminėj būna balta varna. Catasetum atveju tai - Catasetum longifolium (išvertus - ilgalapis).
16434246277_348563496e_b.jpg
16434246277_348563496e_b.jpg (73.32 KiB) Viewed 4683 times
© Valdison Gil


O čia yra paskaita anglų kalba apie Catasetum - šiek tiek priežiūros, šiek tiek rūšių ir hibridų, šiek tiek istorijų. Paskaitos pradžioje supratau, iš kur Fredclarkeara After Dark gavo savo neįprastą vardą. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Catasetum

Post by Kaa »

Oooo mano daiktas, pakabinčiau kur..vietoj lempų Super_

User avatar
InetaSka
Posts: 745
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Catasetum

Post by InetaSka »

Na ką, nusprendžiau aš šiais metais paauginti 1 puslapyje aprašytu PET metodu, tik į dugną dėjau ne tas kempines, o keramzitą. Persodinau 4, dar dviem pritrūkau kiminų, o vieną paliksiu eksperimentui auginant žievėse. Į substatą dar įmaišiau Osm Exact Standard 5-6m, 15+9+12+ME trąšų. Kol kas vis dar nelaistau, stovi sausai. 5/7 leidžia naujus ūglius, o Clowesios 2 dar kol kas miega. Nu jeigu ir šiemet niekas nežydės, tai reiks kitaip kalbėt :D


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

Post Reply

Return to “Catasetinae”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests