Cycnoches (rūšinės)

Catasetum, Clowesia, Cycnoches, Galeandra, Mormodes ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Cycnoches (rūšinės)

Post by Urze »

misterija wrote:Maniškis ne per seniausiai parodė naują augimą, šį kart tvarkingai iš gumbo apačios :) ,
Per žiemą laikiau kiek sausiau nei pernai, nes buvau kiek gerokai pamiršus apie šį augaliuką, tad perliedavau gal kas mėnesį. senajį gumbą visą susiraukšlėjusį nusukau persodinant, tuo pačiu patikrinau ir šaknis , didžioji jų dalis buvo sveikos, substratui naudojau smulkią žievę ir truputį anglies gabaliukų, vazonėlį paėmiau mažą, gal 6cm . Šiuo metu stovi po flora lempa ir intensyviai auginasi naujas šaknis, nors naujo auginio tik 2-3cm.
Relax wrote:Aš savo vieną supūdžiau... Nebuvau paskaitęs apie jį (pamoka) :naughty: Šiandien gavau kitą, tai įkišau į vazoniuką su smulkiu substratu, anglies gabaliukais ir kiminais. Kaip pataria laikysiu dabar visiškoj sausroj, prie 15-20, kol parodys augimas, tada tik paliesiu.
zozolyla wrote:O aš savo supūdžiau :poke: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) durnė....auginosi tokius 2 gražius auginukus,laikiau orchidariume,1 supuvo,o kitas toliau augo,bet pradėjo senas motininis minkštėti ir visai supuvo,įtariu nuo mano purškimo ant jo :cry:
Jurgita wrote:
Thu Jul 07, 2011 5:40 pm
Žvaigždėta_naktis wrote:Gavau snd ir as pagaliau savo cyc.Golden Shower, pats augalas grazus, na lapeliai po tokios keliones ir turetu but apsilankste, bet is vieno auginio , tas kuris su lapija, istraukiau supuvusi vidurini lapeliuka, gal sakau pats augalas amen nepadarys? Reikia patarimo
Gerai apžiūrėt, ar neliko židinuko ir kad ramiau būtų - cinamono pabarstyt į viduriuką.
Relax wrote:Zuzla, pasakok kaip privertei atbust savąjį, nes turiu panašaus dydžio bulbiką ir jau daugiau nei pusmetis nei krust... Galvoju, kad gal jau su juo atsisveikint...
zuzla wrote:nieko ypatingo :Hmmmm: stovėjo (stovi iki šiol) rytinėje/pietinėje saulėje, papurkšdavau vandeniu, kartais su HB ir tiek, mėnuo po kelionės atsibudo.. bet neįsivaizduoju, ką reikės daryt, kad nesustotų augti, kai atšals, o šildymo dar neįjungs..
kur tu savąjį laikai?
Relax wrote:Laikau ant pietinės palangės, rytais papurškiu orchidėjų dulksna ir taip pat kartais gauna HB. Bet nei krust...
zozolyla wrote:nepurškaliok tos bulvės labai,kol nepabudus,aš taip savo supūdžiau,nors jau ir 2 auginius turėjos ](*,)
zuzla wrote:manau, viską gerai darai.. jei nesiraukšlėja, nedžiūsta, nepūva, tegu stovi, negi trukdo :) jei trukdo, visada gali padovanot geram žmogui :roll:
misterija wrote:Kadangi pirkta jau su pumpurais , tai į pagyras neisu :)
Cycnoches peruvianum
Cycnoches peruvianum.jpg
Cycnoches peruvianum.jpg (51.6 KiB) Viewed 4152 times
misterija wrote:
Tue Sep 27, 2011 9:24 am
Šilingė wrote:Pradeda rimtai intriguoti šitos „morkos“ :mrgreen:
žinok verta, juo lab žiemai lapus numetus pasidaro visai kompaktiškos ;)
na butent Cycnoches peruvianum jau atvažiavo su žiedstiebiais ( jau minėjau,kad pirktiniai pupurai) . o fotosesijų nuo "spuogo" iki žiedų nedariau.
Jei įdomu iš kur lenda žiedstiebiai galiu atsakyti - iš tarpubamblio , kap pas dendrobius, tik čia -žiedstiebis būna po ta puse kur lapas, na žiedstiebio vaizdas panašus kaip pas vanda, tad abejonių nekilo nei kart.
ir cycnoches žydi iš subrendusių auginių . Kaip nuspresti ar jau auginys subrendes? Turi pasiekti senesnio gumbo dydį, jei tas jau susiraukšlėjes , tai ir viršyti jo dydį.
misterija wrote:
Wed Sep 28, 2011 3:23 pm
relaxxx84 wrote:Misterija, jei ne pirmi metai augini tai maždaug kokį mėnesį pradeda mest lapus žiemos miegui?
Šiaip jo, pas mane substratas tik pradžiūna ir vėl permirkęs... Tręšiau daug, šviesos mažiau- drėgmės daugiau...
na pagal http://www.orchidspecies.com/cycnbarthiorum.htm taviškis barthiorum turėtu žydėti žiemos metu , taip kad... laiko dar tikrai turi.
o lapus meta tikrai ne pagal komandą, pvz cyc.ventricosum pražydo rugpjūčio mėn. jau su nugeltusiais lapais , kurie nukrito fotogafuojant, cyc.loddigesii iki šiol dar lapuotas ir negeltuonuoja, tavo turėtu dar vėliau mest lapus .
misterija wrote:rodomės, iš eilės: Cycnoches loddigesii , Cycnoches ventricosum, Cycnoches peruviana, .cycnoches auginu smulkioj žievėj , biški angliuko ir arklio mėšlo substrate. palaikant nuolatinę drėgmę. bet, kaa, pas tave juk catasetumas bus, o tų dar nesupratau .

kaip jūsiškiai laikosi?
2012-04-17 09.46.262.jpg
2012-04-17 09.46.262.jpg (68.32 KiB) Viewed 4152 times
misterija wrote:spėkit kuri morka per praeitus metus gyveno plasmasiniame , kuri moliniame vazone?
2013-03-02 19.33.52a.jpg
2013-03-02 19.33.52a.jpg (102.02 KiB) Viewed 4152 times
tiesa pasakius , pati nustebau radusi TIEK gyvų šankų, bet... ta morka per metus augo plastmasiniame vazone .
va va , nepasitvirtino mėginimas auginti moliniame . Sąlygos per visus metus abiem taikytos vienodos ir t.t. bet tikriausiai čia suveikė tas faktorius kad moliniame greičiau substratas išdžiūna ir taip buvo nepalaikyta tinkama drėgmė šaknims.
Urze wrote:Pas mane rezultatas tikriausiai būtų atvirkščias - moliniam daugiau šaknų, nes plastikiniam menkiau pradžiūtų ir būtų papuvę.
:mrgreen:
Ramsis wrote:Aš turiu kelis "morkų" grupės augalus, patirties kolkas O, bet galiu pasakyti, kad naujame žurnale "Orchidėjos" bus puikus ilgametės "morkų" augintojos iš Latvijos straipsnis ( I dalis ) kuriame laaaaaabai daug informacijos apie šiuos gražuolius.
misterija wrote:Cycnoches loddigesii
IMG_1727a.JPG
IMG_1727a.JPG (112.21 KiB) Viewed 4152 times
IMG_1713a.JPG
IMG_1713a.JPG (130.42 KiB) Viewed 4152 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cycnoches

Post by Urze »

uranija wrote:Labai laukiu pirmosios savo "morkos" Cycnoches chlorochilon žydėjimo :w00t:
Pirkta parodoj Prahoj, po kelionės, ištraukus iš lagamino jau buvo pageltę lapeliai, kurie su laiku visai nugelto ir nukrito, bet žiedstiebis, mano dideliam džiaugsmui, toliau auga :roll:
Labai gražūs ir įdomūs pumpuriukai, tai neištvėriau nepasidalinusi :oops:
IMG_8867.JPG
IMG_8867.JPG (63.87 KiB) Viewed 4151 times
IMG_9033.JPG
IMG_9033.JPG (48.54 KiB) Viewed 4151 times
IMG_9083.JPG
IMG_9083.JPG (53.16 KiB) Viewed 4151 times
uranija wrote:
Sat Nov 09, 2013 7:18 pm
misterija wrote:tai kad lapai nukrito tai baikė, svarbu žiedstiebiai auga, o maniškė užsistagnavo, nei lapus mėto , nei žiedstiebiai auga, šią savaitę "paguldžiau" miegot :) , tiksliau nunešiau ant šaltosios palangės.
Gaila.. kaip tik norėjau klausti kaip taviškei sekasi..

Jei pavyks pirmąją "morkytę" sėkmingai per žiemą išlaikyti, pavasarį tikrai norėsiu dar.. :roll:
uranija wrote:Pagaliau :w00t:
Žiedas apie 12 cm. Dabar laukiu kada kvepėti pradės, skaičiau kad labai skaniai kvepia.. :think:
IMG_9207.JPG
IMG_9207.JPG (65.46 KiB) Viewed 4151 times
zvaigzdeta naktis wrote:zydejo ir pas mane toks, bet kvapas tai fui :no: , o ziedas laikesi menesiuka visa :oops:
uranija wrote:Kvepia dieną, porą, trejetą valandų. Kvapas stiprus, toks įkyrokas, bet nepasakyčiau kad smirda :D, kvepia visa virtuvė.
Gera žinia jei žiedai apie mėnesį laikosi :w00t:.
IMG_9259.JPG
IMG_9259.JPG (61.58 KiB) Viewed 4151 times
IMG_9267.JPG
IMG_9267.JPG (81.34 KiB) Viewed 4151 times
Urze wrote:
Mon Nov 25, 2013 11:12 am
misterija wrote:o jei sėklas pameta, o jie tai daryti moka labai lengvai, tada iškarto pradeda vysti.
Tu tikriausiai ne tikras sėklas turi omeny, o žiedadulkių agregatus (nežinau, kaip jie lietuviškai vadinasi, angliškas terminas yra pollinia)? Tokiu atveju vyriškas žiedas jau būna atlikęs savo misiją - perduoti žiedadulkes apdulkintojui - ir augalui nėra reikalo toliau jį išlaikyti, dėl to ir nuvysta greitai. O vat jei falenopsiui nuimi tuos žiedadulkių maišiukus, žiedas nenuvysta ir toliau gražus būna, nes jų žiedai yra dvilyčiai (yra ir žiedadulkės - vyriška dalis, ir stigmos, vedančios link mezginės, kur bręsta sėklos - moteriška žiedo dalis). Toks žiedas toliau laukia apdulkinimo.
misterija wrote:tai aš ir sakau suprantamai, lietuviškai- sėklas, ir kalbu apie ta faktą, kad iškarto pradeda vysti.
va, kas vyksta jau kelias dienas, :D
2013-11-25 17.27.56a.jpg
2013-11-25 17.27.56a.jpg (126.34 KiB) Viewed 4151 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cycnoches

Post by Urze »

mumrikas wrote:
Sun Feb 23, 2014 9:53 pm
uranija wrote:Persodinau.. senosios šaknys buvo visai sudžiuvusios..
Kaip suprantu taip ir turi būt, nes nuėjus "miegot" morkų šaknys pamyrioja. Juk net galima jas iš vis nukirpt, tik po to jau "morkytę" pasodinus reikia pritvirtint prie pagaliuko, kad kažkaip ant substrato laikytųsi. Aš saviškės šiemet nepersodinėsiu, o jau kai tai darysiu, tai senų šaknų nekirpsiu vien dėl "inkaravimo" :)
Urze wrote:Poros cm inkaravimui neužtenka, geriau ilgesnes palikti, tik būtinai velameną pašalinti.
Jei "morkos" ramybės periodu laikomos visiškai sausai, tai senosios šaknys ir apmiršta. Jei kažkiek drėgmės duodama, tai gali išlikti gyvybingos (skaičiau, pati nebandžiau). Bet čia jau labai balansuoti reiktų, kad nenupūdytum viso augalo su ta drėgme. Tad gal saugiau ramybės periodu yra sausiau, o naujas ūglis išsiaugins ir naujas šaknis.
misterija wrote:neturi tos šaknys pamyriot, neturi, jei pamyriojo, tai reiškias blogai prižiūrėjot.
persodinti rekomenduojama kas metus, rekomenduojama su šviežio mėžlo priedais, mirusias šaknis šalinti, kad nebūtu kam pūti.
Urze wrote:Misterija, o kaip Tau sekasi išlaikyti senas šaknis gyvas? Kokiais būdais to pasieki?

Pastebėjau, kad bent jau mūsų forumo nuotraukose "morkos" (ne tik Cycnoches) dažnai būna pasodintos labai mažuose vazonuose. Vis galvoju, ar saviškiui Catasetum schunkei persistengiau su vazono dydžiu...Juk šaknys jų galingos - storos, gausios, tai ko į mažą kišti? Tuo labiau, kad aktyvaus augimo metu visiškas substrato išdžiuvimas yra nereikalingas, tai ir neturėtų kliūti, kad dideliame vazone jis lėčiau džiūsta. :scratchheadyellow:
Eliss wrote:Labai įdomu, jei augalas nelaistomas ramybės metu, tai kaip gali likt gyvos šaknys? misterija, prašom plačiau, nes aš, kiek suprantu, esmė yra stiebagumbiuose, kuriuose yra viskas, kas padeda jiems išgyvent ramybės metu.
Urze, daugumai orchidėjų rekomenduojami maži vazonai :)
Urze wrote:
Mon Feb 24, 2014 6:37 pm
Stephen R. Batchelor wrote:<...> catasetums and cycnoches, though lacking in leaves during their rest period, still have pseudobulbs and roots which require some water to maintain their succulence. Without adequate moisture, the pseudobulbs may crack or shrivel, and the roots may dry out and die. Towards the other extreme, too much water during this period of inactivity and reduced transpiration can result in smothered, rotted roots. <...> It appears that the natural longevity of Catasetum and Cycnoches roots is determined by the lifespan of the pseudobulb which produced them. Cycnoches pseudobulbs, and their roots, rarely last over three years, while those of Catasetum can last much longer.
penktos dalies ir dar daug informacijos šia tema yra šeštojoje dalyje. Kam įdomu, tikrai pasiskaitykit. Vadinasi, "morkų" šaknys gali bent kelis metus tarnauti, jei nesudžiovinamos.

Eliss, o va kodėl daugumai rekomenduojami maži vazonėliai? Pagrindinės yra dvi priežastys (man žinomos): kad sunkiau perlaistyti būtų ir kad kai kurios orchidėjos mėgėjos suspaustom šaknim gyventi (nors čia būtų įdomu sužinoti, kokia biologinė to priežastis ir ar ji iš viso yra). O "morkoms" drėgmės augimo sezonu reikia daug, tai ar tikrai reikia to mažo vazono?
misterija wrote:ta pastraipa kur Urzė parodė aš ir vadovaujuosi ir dar savo praktika.
beje, kas sakė , kad mokrų ramybės metu nereikia laistyti? ir nereikia jų be substrato palikti.

šaknys gyvibingos išlaikomos "teisingai" laistant. žinoma, sunku nurodyti kas tas "teisingai", bet mano praktika tokia, kad iki šiol visad budavo dalis išklaikytu gyvų šaknų. dėl šiemet dar nežinau, nepersodinėjau.
aš darydavau taip, kad priklausomai nuo temp už lango laistydavau arba kartą per mėn, arba kas dvi savaites, šiemet kai minuso tikrai buvo mažai , gal ir reikėjo dažniau laistyti, bet kaip jau bus taip.

dėl vazonėlių, man maži nepasitvirtino, juolab, kad morkos didėja, augdamos svyra į kokį nors šoną ir mažą vazoniuką lengvai gali versti, tada jau reikia molinio įdėklo ,o tas trugdo drėgmės pasisavinimui.
kai šiuo metu pas mane morkų nemažas kiekis susidarė, persodinėsiu visus į maždaug vienosus vazonėlius, nes paskui statysiu į kokį bendra padėklą, kur and dugno bus vandens, taip drėgnumas visuose vazonėliuose bus išlaikomas vienodai. kalbu iš praktikos.
Eliss wrote:Daugelyje straipsnių parašyta apie laistymą-nelaistymą, nereikia stebėtis, po žydėjimo, mažinti laistymą, kai lapai nukrenta, substratą papurkšti. Cycnoches nelieti , catasetumus lieti ir t.t. Darau taip, kaip ir dauguma, bent jau tikrai nelaistau kaip vasarą. Toks iš manęs ir žinovas, ne 10 m. auginu, kad galėčiau kažką teigti ir ginčytis ;) Pagrindus turiu ir man to užtenka. Bet su tuo laistymu irgi įdomiai, jei aš būčiau liejus daug, kaip rašoma, kad reikia daug daug augimo metu, tai jau seniai nebeturėčiau augalo.
O dėl vazonų ankštumo, aš galvoju, kad prisipildžius vazonui šaknimis, augalas galėtų jau mąstyti apie žydėjimą, o ne kaip dar šaknį išleist :)
misterija wrote:neparašiau kaip laistau žiemą - tiesiog pralieju vazonėlį po čiaupu ir viskas, ne tai kad mirkau, ar purškinėju
Urze wrote:
Tue Feb 25, 2014 2:50 pm
Eliss wrote:ei aš būčiau liejus daug, kaip rašoma, kad reikia daug daug augimo metu, tai jau seniai nebeturėčiau augalo.
Bet kartu ir rašo, kad reikia atsižvelgti į augalo dydį ir savo laikymo sąlygas: substrato sudėtį, vazono dydį, šviesos kiekį, temperatūras ir t.t. Niekad nereikia patarimų paraidžiui priimti, o tik pagal savo augalą vadovautis. Bet tam jį reikia gerai pažinti, kad suprastumėm jo rodomus signalus.

Dėl to visiško neliejimo žiemos metu ir laikymo plikomis šaknimis yra kelios nuomonės ir augintojai daro įvairiai. Bet logiškai galvojant jei augimo sezono pradžioje augalas turi funkcionuojančias šaknis, jis daug greičiau pradės augti, nes atsargas ims ne tik iš senųjų gumbų, bet ir iš substrato. O jei šaknų nėra, iškart pradedamos naudoti atsargos (kurių gali nepakakti dėl prasto augimo praeitais metais) ir augimas sulėtėja. Man priimtinesnis pirmasis variantas, nes jis mažiau eikvoja augalo jėgas. O daugiau jėgų - stipresnis, atsparesnis ligoms augalas ir gausesnis žydėjimas.
Urze wrote:Iš principo tinka ir moliniai vazonai. Internete pilna nuotraukų su didelėmis "morkų" kolekcijomis, auginamomis molinukuose. Bet reikia pagal savo laistymo įpročius žiūrėti - jei mėgstat dažniau laistyti, tada molinis tinka, jei ne, tada gal geriau plastikinis, kad pastovesnė drėgmė būtų šaknims užtikrinta.
(Žinios "morkų lysvėje" kol kas tik teorinės.)
Ramsis wrote:Na negaliu neparašyti, maniškis Cycnoches warsewiczii taip įsibėgėjo su kvapu... ir jis toks smagiai malonus bananų, na gal kiek sintetizuotų, tačiau tikrai neįkyrus. visai patiktų toks kambarių gaiviklis. Kita vertus vieno žiedo pakanka kambariui, tikrai neįsivaizduoju kas būtų jeigu žydėtų kekė. Žiedo dydis toks sakyčiau didelis, forma keista bet labai taisyklinga, todėl šiuo augalu tikrai džiaugiuosi, tikiuosi jis toliau augs ir nesudarys problemų.
mam wrote:Cycnoches pentadactylon
auginu nuo vasaros, iš Peru. Kvepia saldžiai, lyg vanilė ar medus, ar šokoladas. Nelabai suprantu
DSC_0851a.jpg
DSC_0851a.jpg (149.37 KiB) Viewed 4150 times
DSC_0798a.jpg
DSC_0798a.jpg (118.19 KiB) Viewed 4150 times
mam wrote:
Sat Jan 23, 2016 8:16 pm
Ožiukė wrote: Kada nustojate lieti ir ar liejate kai noksta žiedpumpuriai?
Lieti nenustoju. Tik daug rečiau laistau, kai matau, kad visiškai išdžiūvo. Arba po kranu perlieju vazono pakraščius, arba įpilu vandens kelis cm į lėštelę, kurioje stovi vazonas ir palaukiu, kol prisigeria vandens šaknys ir nupilu.
DSC_0568a.jpg
DSC_0568a.jpg (166.87 KiB) Viewed 4150 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cycnoches

Post by Urze »

Urze wrote:O kaip pas Tave, Ramsi, Cycnoches warscewiczii auga? Pavyksta pražydinti kasmet?
Man Cycnoches cooperi labai graži, vis seilę pavarvinu internetinėse nuotraukose. Tai lauksim, kaip Tau seksis ją prisikalbinti.
Ramsis wrote:Nenoriu girtis, su Cycnoches warscewiczii gal geriausiai sutariu. Sakyčiau gan lengvai auginama. O tas bananų kvapas... Ją auginu lygiai taip kaip rašiau kažkuriam žurnale.
Ir dar turiu vieną svajonę Cycnoches herrenhusanum.
Tina* wrote:Svarbu, kad cynoches kuo anksčiau pradėtų leisti naują ūglį. Manoji Varševičiaus grįžta iš lauko rugsėjo pabaigoj, tada tvarkingai pražydi ir visai netrukus, žiemos pradžioj pradeda leist naują ūgliuką. Birželį į lauką iškeliauja jau ūgtelėjęs. Per vasarą storėja, riebėja. Šįmet labai anksti pradėjo leist žiedkotį. Gal kad ūglis galingas. Štai tokiu ritmu ir gyvenam. Laistau į mėnesį kartą. Pertraukų nedarau.
Urze wrote:Oho, tik 1× per mėnesį? O kokiam substrate ir vazone tada auga?
Tina* wrote:Plastikiniam vazonely, substratas vidutinio stambumo zieves. https://www.orchidejos.lt/2l-orchidcare ... ejoms/i842 tokiam auga, tik as dar primaisius truputi stambesniu gabalu zieves
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by InetaSka »

Cycnoches pentadactylon žiedai išsivertė į kitą pusę (pirmos dvi nuotraukos darytos pirmą išsiskleidimo dieną, paskutinė po 4 dienų)

Image

Image

Image
Last edited by InetaSka on Fri Dec 10, 2021 4:28 pm, edited 1 time in total.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Abitalė »

Oho, InetaSka, labai gražu! Šokantys žiedai!

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by MrGreen »

InetaSka, labai gražus Cycnoches pentadactylon! Sveikinimai pražydinus :)

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by EvaJa »

Cycnoches Mass Confusion - (Cyc. chlorochilon x Cyc. Warscewiczii) hibridas.

Įkeliu su delnu palyginimui koks žiedo dydis. Maždaug 12-13cm x 10-11cm.
20220122_100755.jpg
20220122_100755.jpg (2.88 MiB) Viewed 2155 times
Kvepia saldainiais!
20220122_130305.jpg
20220122_130305.jpg (1.69 MiB) Viewed 2151 times
20220122_103718.jpg
20220122_103718.jpg (1.59 MiB) Viewed 2151 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Kaa »

Tai jei netingi paaiškink kaip ją laistyti ir kada.neperprantu dar algoritmo..

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Urze »

Antrinu Kaa. Gyvai žiedas turbūt dar įspūdingesnis.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by EvaJa »

Tingėti netingiu, tačiau nesu tiek patyrusi "morkų" auginime, kad jausčiausi galinti papasakoti. Pasinaudojau Ritos (Tutci) patarimais, pas kurią jos žydi viena po kitos. O patarimai labai paprasti ir tikrai pasiteisinę: saulė (pas mane jos gauna visad, kai tik ji šviečia), vanduo (stovi kiminuose ir nuolat drėgna praktiškai) bei trąšos (o šitas tai jos mėgsta!).

Taigi, sakyčiau kažko iš šių pakankamai negavo - greičiausiai trąšų :)

Tai tik mano spėjimai ir asmeninė nuomonė. Tikrai patirties daryti išvadoms per mažai. Štai katinūsis mažą "bulvytę" užsiaugino, kai tuo tarpu ta pati rūšis pas Ritą tiesiog iš proto kraustosi.

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Kaa »

tai čia vasaros metu. aš toliau nebesuprantu kada nustoti laistyti, ar visai?? kada pradėti

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by EvaJa »

Kaa wrote:
Thu Jan 27, 2022 12:18 pm
tai čia vasaros metu. aš toliau nebesuprantu kada nustoti laistyti, ar visai?? kada pradėti
Nustoti laistyti, kai meta lapus. Pradėti laistyti, kai naujas ūglis paauga. Negaliu sakyti kiek cm, nes priklauso nuo rūšies ir suaugusios "morkos" dydžio. Bet ne iškart tik pradėjus jam kaltis

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Kaa »

Nustoti laistyti visai? Visai nuo žodžio absolučiai :mrgreen: ?

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by EvaJa »

Kaa wrote:
Thu Jan 27, 2022 7:38 pm
Nustoti laistyti visai? Visai nuo žodžio absolučiai :mrgreen: ?
Jeigu labai sausa ar šilta namie tada ne :) jos nesilaisto būdamos pakankamai aukštame aplinkos drėgnyje, todėl mūsų sąlygom reikėtų truputį papurkšt substrato paviršių, kad jis netaptų traškantis :)

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Eliss »

O man ne laistyme esmė, bet žydėjime. Yra vienas toks, nežydintis n metų, net nežinau, ar išvis tas augalas. Kažkur skaičiau, kad yra nežydinčių niekada.
Bet... Aš dar nepasiduodu, keisiu auginimo būdą, substratą... O gal... Bet paskutinius metus jam duodu. Taip ir pasakiau :roll:

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by MrGreen »

Kartais kai kurie klonai tiesiog nežydi ir viskas. Ir čia su dauguma rūšių gali taip būti, Svarbiausiai nepasiduoti ir pakeisti viską kardinaliai priežiūroje. O jei nežydės vis tiek tai gal tada verta tokiam augalui keliauti į naujus namus.

Miglejan
Posts: 1
Joined: Sun Nov 07, 2021 11:39 pm

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Miglejan »

Sveiki, pirkau 2021 spalio men jau mieganti mazuti cycnoches, nedideli auginukas be lapis. Ziemojo sausai, labai retai papurskiant vandeniu. Saknys nesupuvusios, baltos. Taciau augalas nerodo jokiu augimo ar naujos gyvybes zenklu. Ar imanomas koks budas kuris ji pazadintu? Ar toliau palikti sviesioje vietoje ir laukti? Ar gali jie uzstrigti vegetaciniam periode taip ilgai?

User avatar
InetaSka
Posts: 743
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by InetaSka »

Labas, Migle.

Cycnoches, kaip ir kitos gentainės, yra žiemą miegančios orchidėjos. Jų ciklas atrodo taip: pavasarį pradeda auginti naujus ūglius, juos brandina iki rudens, o tada pradeda mesti lapus rudens gale, o žiemą miega ir ruošiasi naujam pavasario sezonui. Rudens gale yra rekomenduojama mažinti laistymą, o žiemą sumažinti iki minimumo arba visai nelaistyti iki kol naujų ūglių šaknys pasiekia bent 5 cm. Tada pradėti laistyti ir gausiai tręsti auginimo laikotarpiu. Ramybės laikotarpiu, kada yra nelaistomos, jų šaknys nunyksta, todėl dėl šaknų būklės nereiktų nerimauti.

Kadangi jūs pirkote tik rudenį, tai panašu, kad jau augalas miegojo, tai yra normalu, nauji ūgliai pradeda augti pavasarį, todėl nerimauti, kad miega nėra ko. Aš rekomenduočiau kol kas nelaistyti jos išvis arba labai minimaliai iki kol naujų ūglių šaknys pasieks bent 5 cm.

Naujų ūglių auginimą gali paskatinti APLINKOS drėgmė, šiltas oras, galima bandyti lengvai papurkši ir ant viršaus uždėti paprastą celofaninį maišelį arba patalpinti į kokį plastmasinį indą. Aišku, nereiktų pamiršti kartais ir pravėdinti.

Yra tikrai begalės skirtingų auginimo metodų, visi augina jas vis kitaip. Viskas priklauso ir nuo subrato sudėties ir auginimo bei aplinkos sąlygų, todėl aklai pasiklauti nereiktų. Auginimas panašus kaip ir catasetum, jų temoje daugiau informacijos, tai rekomenduoju pasiskaityti.
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Cycnoches (rūšinės)

Post by Urze »

Birželį iš vieno užsakymo atkeliavo Cycnoches cooperi - miegantis, didelis augalas iš 3 skirtingo dydžio ūglių. Didžiausias ūglis žydėjęs.
received_719665515905604.jpeg
received_719665515905604.jpeg (72.67 KiB) Viewed 1080 times
Pasodinta buvo giliai, mano galva - per giliai, todėl po kelių dienų išverčiau iš vazono. Pasirodo, ten du atskiri augalai, ir vienas iš ūglių jau smarkiai papuvusia apatine dalimi. Po kiek laiko ir antrasis iš trumpesnių ūglių pradėjo pūti nuo apačios. Buvo abu patrumpinti iki gyvų, gražių audinių. Supakavau į mini šiltnamį - dvi suvožtos plastikinės stiklinės, ant dugno - drėgnas perlitas, ant jo tinkliukas, kad ūgliai nesiliestų prie perlito, ir pastačiau po lempomis. Daugiau nei mėnuo praėjo, bet judesio - jokio. Galbūt oro drėgmė per maža viduj, o gal ir tiesiog ne laikas dar jam buvo pabusti.

Po pokalbio su Kaa pakeičiau strategiją ir trumpintus ūglius perkėliau į skaidrų, uždengtą kibirėlį, paguldydama ant čiut drėgnų kiminų. Viduj oro drėgmė buvo apie 80 %. Po trijų savaičių dvi akutės pradėjo akivaizdžiai pūstis. Tikiuosi, pavyks užauginti naujus ūglius.
20220824_133931.jpg
20220824_133931.jpg (623.15 KiB) Viewed 1080 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Catasetinae”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests