Promenaea

Eria, Peristeria, Vanilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja, Jurgita

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Promenaea

Standartinė mozaika » 06 Rgp 2012, 21:52

Šiandien bandžiau savo Promenaea hibrido suskaičiuoti naujus ūglius. Sunkiai sekėsi, nes vis pamesdavau skaičių :doh: .
Nuo gegužės mėnesio užsiaugino daugiau kaip 12 naujų ūglių O.o .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 11 Rgp 2012, 15:17

Super Mozaika kokios džiunglės :thumbsup: kokiam substrate augini?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 11 Rgp 2012, 17:07

Romans, substratas nekeistas nuo įsigijimo. Kiek leido galimybės nosį įkišti :) , tai labai smulkios žievės substratas. Dar ant viršaus esu uždėjus kiminų.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 07 Vas 2013, 22:32

Ir vienur, ir kitur pasiskaitinėjau apie promenaea - bandau atkapstyti priežastį, dėl kurios puikiausiai augusios, priauginusios per vasarą gal po septynis/aštuonis naujus auginius dabar vargsta ir pamažu lapelius barsto (pirmiausia numėtė nuo senų bulbikų, o dabar jau byra ir nuo naujų) :scratchheadyellow:

Vat toks dabar abiejų vaizdelis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pirmiausia priežasti spėju gali būti drėgmės trūkumas :scratchheadyellow: Esu žmogėnas "džiovintuvas", o ne "laistytuvas", tai phalaenopsiai dėl to tik džiūgauja. Dabar sakiau atsinešiu abi promenaea "ant akių", kad nuolat matydama ir laistyčiau dažniau (šiaip nei vienas auginukas nesupuvo, nes tikrai vandens nepakliuvo).

Gal per šviesiai stovėjo - pastačiau tamsesnėj vietoj.

Kokios dar gali būti priežastys, ko dar joms iki pilnos laimės trūksta ? Pašalti negalėjo, jokių skersvėjų negavo - temperatūra visiškai stabili ir šalčiausia kiek joms galėjo būt, tai kokie 19C.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 24 Kov 2013, 20:59

Mano pradėjo pumpurus augintis, pernai žydėjo negausiai - tik 2 žiedai buvo, o šiemet tikiuosi daugiau :)
Mumrikai, pas mane ta pati problema buvo, nes aš irgi laistau retai, kartais ir visai sudžiūna lepesnis augalai [Geda2] kai pradėjau promenaea laistyti dažnai, bent kas kelias dienas, ji atsigavo ir pradėjo sparčiai augti. dar svarbu kad substratas būtų orui laidus ir greitai nesukristu dėl dažno laistymo, taip pat reikia nepersistengti su tręšimu, Promenaea svarbu geras vanduo, o trąšų arba labai silpną tirpalą daryti arba išvis atsisakyti :think:
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mumrikas

Standartinė mumrikas » 24 Kov 2013, 21:09

Labai dėkui - jau pasidėjau saviškes matomesnėje pavėsingoje vietoje, laistau dažniau, substratas tikrai nesukritęs, tai tikiuosi, kad vaizdelis pagerės - dabar jau abi jos belapės, tsakant skustagalvės :D , bet "bulvikės" storos, gražios, tai tikiuosi, kad pavasarėjant pradžiugins naujais auginiais :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 25 Kov 2013, 13:52

Saviškės su skaičiavau šešis pumpurus, bet dėl dviejų abejoju, nes horizontaliai eina substratu ir jau remiasi į vazono kraštą. Jeigu užteks jėgų tai iškils, jeigu ne - taip ir liks užsispaudę. Ši orchidėja iš turimų vienintelė, kuri akivaizdžiai parodo savo nepasitenkinimą auginimo sąlygomis. [O.0] . Laiku nepaliek - lapai sukasi, gumbai raukšlėjasi. Apipurkšk arba užliek ten kur nereikia - lapus nusėda dėmės ir gumbus irgi koks juoduliukas "pagraužia". Per daug saulės - lapai raitosi, išblyškėja. Oj, kokia. :doh:
Bet kaip jau pataikai ritmą, labai smagi. Gražiai plečiasi, labai kaip stygos, bulbos blizga iš riebumo :roll:.
Aš laistau vandentiekio vandeniu, t. y. tik perlieju. Leidžiu pertekliui ištekėti. Ir perlieju visada tik šiltu vandeniu. Kaip kitas pasiruošiu maudynėms su trąšomis, tai ši tik perliejama.
Galerija

Neonodeta

Standartinė Neonodeta » 20 Bir 2016, 21:50

Sveiki, esu cia naujoke tad dar neviska cia zinau,kas kur randasi :) turiu promenaea bet nezinau kokia cia tiksliai. Gal kas gali padeti isiaiskinti.nuotrauka manosios prisegu.cia jos ziedas :)
Prikabinti failai
rps20160621_091507_156.jpg
rps20160621_091507_156.jpg (121.05 KiB) Peržiūrėta 5054 kartus(ų)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 20 Bir 2016, 22:58

Neonodeta rašė:Sveiki, esu cia naujoke tad dar neviska cia zinau,kas kur randasi :) turiu promenaea bet nezinau kokia cia tiksliai. Gal kas gali padeti isiaiskinti.nuotrauka manosios prisegu.cia jos ziedas :)
Promenaea x( Sunlight).
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2016, 08:15

Sveiki prisijungę, Neonodeta. :)

Neonodeta

Standartinė Neonodeta » 21 Bir 2016, 17:25