Chysis

Eria, Peristeria, Vanilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Urze, Evaja, Jurgita

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Chysis

Standartinė Relax » 10 Bal 2014, 18:29

Taigis, nemažai forumiečių augina vieną ar kelis chysius ir niekas nieko apie juos nerašo. Gal jau laikas lysti iš savo spintų? :poke:

Trumpai:
Pradėkime nuo to, kad tai epifitas, augantis Meksikos, Peru drėgnuose miškuose, pasislėpę nuo tiesioginės saulės spindulių iki 1 000 m. aukščio.
Auginant namuose- rekomenduojama tvirtinti ant bloko ar sodinti į krepšelį. Augimo sezonu negailėti vandens ir trąšų, neatleidžia perdžiūvimo, o susiraukšlėję pseudogumbai nebeatsistato. Subrendus pseudogumbam- sumažinam laistymą/tręšimą, bet ir tada neleidžiam perdžiūt.

Auginu du- Chysis bruennowiana (jaunas)
ir Chysis bractescens (suaugęs). Vienas vazone, kitas ant pliauskos. Abu jau parodę judėjimą, auginasi po ūglį ir šaknis (gražesnių šaknų nesu matęs :mrgreen: )
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

kaa

Re: Chysis

Standartinė kaa » 10 Bal 2014, 18:40

pas mane Chysis bruennowiana (jaunas)
dar vazone, nejudinu.
skaičiau ir aš apie krepšelius, bet pas mane būna realiai karšta, tai bijau varianto "neatleidžia perdžiūvimo" [O.0]
dabar naujas ūglis auga, senasis lapus meta

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Bal 2014, 20:12

Chysis bruennowiana labai ieškau, tad jeigu kur užmatysit praneškit.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 19 Bal 2014, 11:14

Heh, matosi iš naujojo ūglio, apatinių akučių trys kažkokie pasipūtėliai, vieną pakrapščiau- o ten rimtai kažkas yra. Tik dar kol kas tie chysiai naujovė tai net nežinau apie ką galvot ir ko tikėtis O.o

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Spa 2014, 15:25

Ramsi, Chysis bruennoviana dažnai pasirodo Ebay.
Maniškiai dar abu auga, bet jau į pabaig. bractencens kokius lapus užsiaugino :w00t: laukiu naujo judėjim, manau, kad reikės persodinti į stambesnį substratą. Na, o bruennoviana dar iki pusmetrinio ūglio reikės paaugint ne vienerius metus :lol:
Kaip pas kitus?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Spa 2014, 21:03

Tokia anakonda išaugo, kad nežinau kur dėti. Tai kiba jau žiedų iš šio slieko galima laukt? :scratchheadyellow:
Paveikslėlis
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Spa 2014, 21:05

Eik tu sau :w00t:
Kokio jis amžiaus?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Spa 2014, 21:06

Prieš du metus įsigytas, kaip jaunas augalas
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 07 Spa 2014, 21:08

Ramsi, gal nori? Pamainom į ką? [Baksnoju]
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Spa 2014, 21:10

Tikiuosi, kad kitais metais ir aš tokio sulauksiu :pray:
Ramsi, čiupk nieko nelaukęs :!:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Spa 2014, 22:11

Andriau, eik ant to slieko žvejoti, o ne žiedų laukti. :lol: Ar bent jau pavasario palauk - tada tikimybė sulaukti išauga. :) IOSPE taip rašo apie žydėjimą:
The inflorescence arises from the side of the old psuedobulb as a new one arises
Taigi žiedynas išauga panašiai kaip ertmenių - iš naujai augančio ir dar nesusiformavusio ūglio. O va kaip schematiškai tai vaizduoja Roellke:
Paveikslėlis

Po šių metų parodos "Žali horizontai" su manim namo parkeliavo ir Chysis Sedenii (Chysis bractescens x limminghii). Dar jaunas (mano galva), bet labai dailus augalas tiek stiebų forma, tiek lapų kraštų banguotumu, tiek ir smėlio spalvos pūkuotomis šaknimis.
rps20151122_234949_505.jpg
rps20151122_234949_505.jpg (80.96 KiB) Peržiūrėta 5806 kartus(ų)
O čia kito augimo sezono pradžios užuomazgos. :)
Chysis Sedenii 2014-10-09 3.jpg
Chysis Sedenii 2014-10-09 3.jpg (96.87 KiB) Peržiūrėta 6457 kartus(ų)
O čia kažkokia ... negerovė, su kuria dar nenusprendžiau, ką daryti - pjauti su šmotu mėsos lauk, tept fungicidais ar tiesiog laukt ir žiūrėt, kas (ar kas nors) bus toliau. Šiuo metu neminkšta, sausa, tikėsiuos, kad ir neplis.
Chysis Sedenii 2014-10-09 4.jpg
Chysis Sedenii 2014-10-09 4.jpg (110.85 KiB) Peržiūrėta 5806 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Spa 2014, 23:59

Urze, sveikinu su sedenii. Jis sekantis mano taikiny.
dėl tų juodų dėmių, tai mano irgi turi, bet jos tik ant senojo gumbo tai save ir tave guodžiu, kad taip seni gumbai nyksta :roll:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Spa 2014, 13:39

Ačiū. :) Ale aš tokiam variantui nepritariu - sėdi kažkas tam stiebe, natūraliai taip orchidėjų gumbai nesensta. Bet reik tikėtis, kad niekur kitur nepersikraustys.
Aš jau maniau, kad maniškis Sedenii miegoti ruošiasi, o jis dar stiebą storina ("marškinius" plėšyti pradėjo) ir nauja šaknis nosį iškišo. Sėdi orchidariume po šviesomis.

ruslik

Standartinė ruslik » 14 Spa 2014, 15:36

Taip, taip.
Urze rašė:sėdi kažkas tam stiebe, natūraliai taip orchidėjų gumbai nesensta.
Jei neplinta -> "alerginė" reakcija į per didelę drėgmę (taip pat ir reakcija "drėgmei laike", tai yra buvo per trumpas apdžiūvimo laikas tarp drėgmės "davimo", ar iš vis to laiko nebuvo).

O nauja šaknis (šaknų aktyvumas) būna ir ramybės periodu, ir tai būdinga kai kurioms orchidėjų rūšims/hibridams.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Gru 2014, 13:06

Tik dabar mano Chysis Sedenii pradėjo ruoštis ramybės periodui - apatinis lapas nugelto ir nukrito jau. Gumbas gerokai pastorėjo dar. Nesusilaikiau ir persodinau į savo substratą, į neglazūruotą molinuką. Kai ištraukiau iš vazono, apsidžiaugiau, nes pačiam centre buvusios šaknys jau buvo nupuvusios. Ne mano sąlygoms toks smulkus substratas, kuriame pasodintą nusipirkau. O tos juodos dėmės ant senojo ūglio neplinta, bet gilėja, duobėm virsta. Nepatinka man tas, tai vis dažniau pagalvoju, kad reik pjaut lauk.
Dalyte, kaip Taviškis laikosi?

Kai buvo lapkričio seminaras Lietuvos edukologijos universitete, apsilankėm ir jo oranžerijoje. Ten jau ne vienerius metus augantis ir žydintis Chysis bractescens jau visai išlipo iš krepšelio ir Teresė suka galvą, kaip jį persodinti, nors pačiam augalui, atrodo, visai patogu taip. Kokio dydžio jo gumbai! :w00t: Ir kaip gražiai atrodo ir pabanguoti lapai, ir balsvi sudžiuvę dangalai.

Kaa, Tu nori, kad Taviškis augtų vertikaliai. Žiūrėk, šitas irgi vertikaliai auga... tik galva žemyn. :lol:
Prikabinti failai
rps20151115_132353_078.jpg
rps20151115_132353_078.jpg (206.88 KiB) Peržiūrėta 5816 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių