Cypripedium - bendrai apie visus (1)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
mumrikas
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Standartinė mumrikas » 24 Kov 2013, 14:47

O nubėrus viršutinį substrato sluoksnį koks vaizdelis? Aš taip kartas nuo karto atsargiai pakrapštydavau nekantraudama pamatyt kas vyksta ir vo vieno tokio pakapstymo maloniai nudžiugau. Iki tol daigelis (matydavau tik vieną) buvo tamsiai rudas, bet kietas, nesupuvęs.

............

Apsižiūrėjau garaže, kad vazoną pastačius prieš durų langą gėliukams bus tikrai šviesu, tai prieš kelias minutes iškomandiravau juos ten. Temperatūra manau laikosi apie plius tris/penkis, tai kaip tik tiks augimui nespartinant proceso :thumbsup:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 24 Kov 2013, 15:05

zuzla rašė:mmhh, tai jaučiu maniškis aleliuja.. nes nei nosiukų, nei ausyčių..
Zuzla dar anksti kalbeti, niekas nemini kokios rusys ar hibridai dygsta, pas visus skirtingos salygos, skirtingos temp ir pan. Juk dabar lauke cypripedium dar irgi nedygsta, nes viskas susale. Pas mane pvz kentukense isdygo saldytuve, o salia stovintis reginae dar nesirodo, bet visi nepergyvenu nes netureciau kur laikyti vesiai, o i lauka nesti dar anksti. Todel nereik pergyvnti anksciau laiko ;)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 24 Kov 2013, 15:11

aš tai bijodamas sušaldyti pirmas laukines orchidėjas :oops: jas visą žiemą laikiau kambary dideliuose vazonuose, apie +18C - +22C :D bet kitąmet tai pasodinsiu lauke ir nebeiškasinėsiu, nebent norėdamas dalinti
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 24 Kov 2013, 17:08

mumrikas rašė:
nila rašė:O as lauke esu pasodinus, tai dabar labai idomu, iskis nosiukus manasis ar ne [Geda2]
O kokį cypripedium lauke sodinai ?
Cia kur visi bendrai pirkom, berots pas mane Cypripedium kentuckiense

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 24 Kov 2013, 17:17

Dar nereikia pamiršti kad pajūryje klimatas švelnesnis ;) tas manau irgi įtakos turi..
Maniškis dar rūsyje, blankios šviesos gauna, jei pradės augti - statysiu prie lango..

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 24 Kov 2013, 17:22

mumrikas rašė:Tada tikrai įdomu ar išgyvens, nes manasis toks pat (tikriausiai iš to paties užsakymo pavasarį Kaune parodoj pirkom) ir kiek klausiau rekomendacijų, tai tiek patarė pliusinėj apie 5-10C temperstūroj laikyt :scratchheadyellow: Kai saviškį palikau ir pamiršau šalt prie minus penkių jau buvau nusigandusi, kad jam šakutės, o lauke tai ir minus trisdešimt buvo :scratchheadyellow: Aišku būtų smagu, jei tavasis cypripedium visas taisykles paneigtų :thumbupleft:
Aha is to pacio uzsakymo :) Pasiskaicius ant etiketes instrucija, kad istveria berots iki -25, tai surizikavau ir ikisau, kaip bus taip.

Uranija teisingai sako, pas mus svelnesnis klimatas. Sniego jau seniai beveik nebeturime, o ir saule visa kova sviete :)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 24 Kov 2013, 17:50

Šiandien savąjį išnešiau jau į šiltesnį ir šviesesnį rūsy (tempr. vyruoja nuo +10 iki +14 C). Jau keturi nosiukai kyšo. Pas mane nežinia koks hibridas irgi pirktas iš praeitų metų bendrų užsakymų. Tai rizikavau palikti įkasus lauke.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 24 Kov 2013, 17:58

mumrikas rašė:Aš irgi tą pakuotę išsaugojus turiu, tik ten labai gudriai aprašyta apie cypripediumus, kad šalčiams atsparios orchidėjos, ištveria iki minus dvidešimt, bet niekur nepatikslinta kokie cypripedium, net kad mūsiškis kentuckiense neparašyta, o foto ant pakuotės pridėta įvairių įvairiausių. Kiek skaičiau labai šalčiams atsparūs Cypripedium calceolus - vat tokį gėlių daržely visai norėčiau augint :scratchheadyellow:

Bet kokiu atveju labai įdomus eksperimentas ir būtinai parašyk kaip tavasis "eskimas" žiemojo [Baksnoju]
na, jei ant pakuotes parasyta, manau turetu teisybe rasyti :) bus matyt, dar negreit lys jei islys, nes rytinej pusej pasodintas, o ir saule ilgai toj viej nesviecia.

butinai prasinesiu [taip.gif]

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 25 Kov 2013, 10:57

MrGreen rašė: Zuzla dar anksti kalbeti, niekas nemini kokios rusys ar hibridai dygsta, pas visus skirtingos salygos, skirtingos temp ir pan. Juk dabar lauke cypripedium dar irgi nedygsta, nes viskas susale. Pas mane pvz kentukense isdygo saldytuve, o salia stovintis reginae dar nesirodo, bet visi nepergyvenu nes netureciau kur laikyti vesiai, o i lauka nesti dar anksti. Todel nereik pergyvnti anksciau laiko ;)
tai kad maniškis jau ~3 sav. stovi prie +16, naktį žemesnė tem-ra, porą kartų papurškiau substrato paviršių, ir nieko.. gal mumrikas teisi, reik pakrapštyt atsargiai :scratchheadyellow:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 03 Bal 2013, 15:43

mano vis dėlto sudžiuvo :Hmmmm:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Bal 2013, 19:45

Maniškis jau šiltnamyje apsigyveno.
relaxxx84 rašė: Bet esu garantuotas, kad matosi viename pumpuras. Toks gražus matosi sustorėjimas [Cha]
O čia kokia garantija, kad sustorėjimas parodo galimą žydėjimą? :think:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 14 Bal 2013, 21:43

Aš ryt išnesiu, mano iki dabar šaldytuve buvo, šiandien apžiūrėjau, ūgliai jau kokių 4-5 cm ilgio.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 15 Bal 2013, 20:19

Savo Reginą išnešiau į šiltnamį, kaip suprantu žydėsim, tačiau dabar reikia saugoti nuo saulės dieną ir nuo šalnų naktį ;)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 15 Bal 2013, 21:34

kadangi maniškiui ne nerseniausiai atėjo pliusinė temp. tai tik pradėjo nosiukus rodyti,
kita sąlyga- kadangi atjungė šildymą- palauksiu kol namų ir lauko temp. susivienodys tada nešiu į įstiklintą balkona [Geda2]
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 15 Bal 2013, 23:32

Laistymas pilnu tempu, nes lyginu dirvą miške. Šiuo metu ji gerokai drėgna, o nauji ūgliai kaip tik pasiruošę išlysti.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 23 ir 0 svečių