Cypripedium - bendrai apie visus (1)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
andriuxplind2

Cypripedium - bendrai apie visus (1)

Standartinė andriuxplind2 » 08 Geg 2012, 20:23

Užvedu temą, nes manau, kad nėra daug augintojų, o informacijos iš asmeninės patirties norisi.
Mano Cypripedium calceolus iš šaknų gniutulo su daigu, virto trigubu augalu :thumbsup:
Tiesa, žydės tik vienas stiebas ir labai tikiuosi, kad spės iki parodos, iš špygučių pavirst gražuole gulbe? Šiandien atrodo šitaip:
Paveikslėlis
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Cypripedium - bendrai apie visus

Standartinė Ramsis » 08 Geg 2012, 20:55

Labai nemėgstu pasakoti apie savo augalų progresą, nes aš pastoviai prisišneku.
Taigi maniškis calceolus auga lauke, toje pačioje vietoje jau treti metai, šiais metais jį seku nuo ankstyvo pavasario, žinoma pas mane jis kolkas tik pradėjo išvynioti lapus ir nėra toks didelis kaip pas tave, tikiuosi jis sėkmingai žydės, o kai žydės būtinai pasirodysiu.

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 10 Geg 2012, 19:25

Klausimas. Cypripediumai visada tokie spartūs? :shock: Jau matosi lūpa ir žiedlapiai rusvi pasidarė. Žodžiu, jau skleidžiasi. Tai jei tokiu greičiu išsiskleis, tai spėju ir parodos nesulauks? :neutral:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Geg 2012, 20:13

statyk vėsiau ilgiau žydės, mano pavėsyje krūmas bendrai pražydi apie 1 mėn

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 11 Geg 2012, 08:50

lerika rašė:kas gali pasakyt kokia ju rinkos kaina mazdaug??
Mano chebrytė man jį už 15 eurų nupirko, bet sakė, kad su seilu.
va, radau taip gan nepigiai :shock:
http://www.vtladyslipper.com/vtlscwebpg3CAL.html
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 11 Geg 2012, 09:21

Pokytis per tris dienas. Vaizdas šiandien :w00t: Man atrodo, kad aš cypripedium pradedu įsimylėti. Žiauriai gražūs lapai ir pumpurai... :heartsfade:
Paveikslėlis

Paveikslėlis
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 13 Geg 2012, 06:30

Mane "nužudė" šio augalo tempai. :lol:
Vakar ryte atsikeliu ir mane ištinka juoko priepuolis, nes Cypripoedium, vakare dar buvęs su pumpurais, vakar ryte jau visu gražumu žydėjo!!! :thumbsup: O labai nuostabu tai, kad jis dar ir kvepia... Vakare bus foto ;)
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 13 Geg 2012, 06:56

Neištvėriau, nors jau turiu bėgti į darbą... Kvepia - frezijomis!!!
Paveikslėlis
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 13 Geg 2012, 19:10

Ale, jie žiūriu visi po tris auga :w00t:
Jokių stebuklų su juo nedariau, tiesiog, kai gavau, pasodinau į komposto ir atidirbusios žievės mišinį. Kiek žinau, reikia kalkingo dirvožemio, todėl turėsiu sukt galvą, kaip tai padaryti :shifty: Kas labai nustebino, kad ilgai tupėjoi pusiau vietoje, matomai, kol išsiaugino šaknis, o tada pradėjo augti tiesiog valandom. Nuo pumpurų tarp lapų pasirodymo ir visiško išsiskleidimo praėjo keturios dienos!
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 16 Geg 2012, 08:58

Su žiemojimu, bent jau aš manau kad išspręsiu šį klausimą, rudenį prikasdamas su visu vazonu rožyne. Ten ir apsidengs normaliai, ir minuso gaus, nes kiek suprantu, tai calceolus reikia minusinės temperatūros. Kolkas jis pas mane viengubame vazone tupi, po parodos padvigubinsiu :lol:
O dabar tokie keli blondiniški klausimai:
Ar reikia tręšti? Jei taip, kokiom trąšom?
Ar tinka smulkinti kiaušinių lukštai vietoj kriauklių?
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 16 Geg 2012, 09:18

Meri rašė:o jei žiemoti palikt nešildomam mūriniame garaže :Hmmmm:
Manau, visai tinkama vieta
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 16 Geg 2012, 21:27

Ar reikia tręšti? Jei taip, kokiom trąšom?
Ar tinka smulkinti kiaušinių lukštai vietoj kriauklių?
Taip reikia, aš naudoju organines, nes gyvenu kaime ;)
Kiaušinių lukštai tinka, tik juos laiks nuo laiko reikia papildyti.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 20 Geg 2012, 18:30

Niu :), aš tai planuoju savo kol žydės laikyti matomoj vietoj ir grožėtis, grožėtis, grožėtis :D Aišku, vieta turėtų būti vėsi, kad tas grožis kuo ilgiau laikytųsi ;)
O po to kai nužydės, galima prie namų įkasti, kad ir su visu vazonu. Gerai kokia šiaurės rytų pusė, kur šešėlis nuo namo krenta per pačius karščius. Ar panašiai prie kokio krūmo, paunksnėje. Tik jei su vazonu prikast, tai manau, reiks sekti, kad perdaug nesumirktu lietui lyjant :) Gal kur slėpti ar dengti biškį.
Ou..., dar rašo, kad reikia juos labai saugoti nuo sraigių/šliužų :Hmmmm: Myli jie labai cypripedium'ais užkandžiauti ;)

Na, o kas lauko sąlygų jam neturi, pvz. kaip aš :lol:, teks pasikankinti beieškant vėsos bute ar balkone ;) ir, kaip patarė Ramsis, šaknų vėsinimui statyti dar į antrą vazoną (gal molinį :think:) užpildant tarpus akmenukais (jei pasodinta į substratą kur daug organikos, kaip mes dabar gavom, tai labai aktualu, nes didelė drėgmė, ką mėgsta cypripedium'ai, plius perteklinė šiluma duos puvimą :Hmmmm:)

Tai va, aš taip galvoju, jei klystu, :poke: „vyresnieji“ pataisys :)

p.s. labai gera nuoroda apie žemėje augančias orchidėjas, cypripedium'us irgi http://lanesidehardyorchids.com/index.htm

:lol: :rollingred:
O-mane;) rašė:Hmm... :Hmmmm: Tai čia cyp. kentucky hibridai bus :scratchheadyellow:
Pvz., „Maxi” tai labai blankus :Hmmmm:
Panašu, kad mano, Maxi ir bus :OMG: :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Geg 2012, 15:09

Parnešu Ramsio išmintį iš kitos temos. ;)
Ramsis rašė:Iš karto duodu patarimą Cypripedium auginime - paimk didelį molinį vazoną, į šį įstatyk tą, kuriame jau auga orchidėja, tarpus užpilk žvyru. Visa tai įstatyk į indą, kuriame papilk vandens. O ypač stenkis tą daryti per karsčius. Cypripedium nepakenčia perkaitimo ir perdžiūvimo.
Tikriausiai žvyras su smėlio priemaiša tinka labiau nei akmenukai, nes tarp pastarųjų mažiau vandens užsilaikyti gali.

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 22 Geg 2012, 09:33

Šokinėju iš džiaugsmo ir aš - net nemačiusi nuvažiuojančio traukinio, bet netyčia, jau parodos metu, gavusi galimybę "priglausti" vienintelį šio traukinio keleivį be adresato.
Pagal kortelę - tai Reginae
Jau radau ir didesnį vazoną, ir žvyro turiu... Tiesa, mano molinis vazonas su skyle, tai perteklinis vanduo išbėgs. Jei teisingai supratau esmę - čia ir reikalingas vazonas, o ne kkonteineris.
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių