Lietuviški gegužraibiniai augalai 1

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Lietuviški gegužraibiniai augalai 1

Standartinė Ramsis » 09 Kov 2011, 22:07

Salaite, tik nepagalvokit kad ignoruojam naujas temas, tiesiog esam sutarę kad čia palaikysim tvarką.
Jūs klausėt apie Lietuviškus gegužraibinius augalus, taip jų yra, tiesa, jie labai reti bet jų dar vis galima aptikti.
LOD nariai ir visi jiems prijaučiantys, yra supratingi žmonės, todėl laikosi nerašytos taisyklės, jokių augalų ėmimo iš natūralių auginviečių, kiekvieną vasarą gegužraibinių augalų žydėjimo metu mes keliaujame į vis naują vietą tiesiog jų pamedžioti :) su fotokamerom žinoma :) Kaip suprantu Jūs gyvenate DB, tad yra visai nebloga proga grįžti į Lietuvą mūsų eskursijos metu, supažindinsim akis į akį su nuostabiom lietuviškom orchidėjom.
Mūsų svetainės pradiniame lape rasite kelias įdomybes apie Lietuviškus gegužraibinius augalus, bei nuotraukas - jos visos yra darytos LOD narių.
O kalbant apie Cypripedium, tai jie auga ir Lietuvoje, beja Lietuvoje yra keletas auginviečių kurios yra bene didžiausios Europoje. Bėda ta kad jos sparčiai mažėja.

Vartotojo avataras
Salaite
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Lietuviški gegužraibiniai augalai

Standartinė Salaite » 09 Kov 2011, 22:30

As niekada ir neturejau omenyje ju isisvezti :lol: nors gal ir labai jau desperate skambejo. Planuoju kelione su seima i Lt geguzes men pradzioje del to ir klausiu, be to labai nedaug zinau apie situacija su siais geguzraibiniais ( :o ) tik speju nezydes niekas dar tada :(

As labai atsiprasau del nevietoj dedamu temu cia jau mano braizas forumuose daznai gaunu pylos nuo administratoriu :?

Vartotojo avataras
Salaite

Standartinė Salaite » 09 Kov 2011, 22:39

Ka tik perskaiciau pirmaji puslapi ir pasijutau taip kaip marsieciu kalba skaityciau.:D Lietuviski pavadinimai prizo verti :lol: Butu idomu kodel buvo pasirinkti lietuviski pavadinimai o ne lotyniski? Visose kitose kalbose kiek zinau yra bendraujama lotyniskais pavadinimais :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 09 Kov 2011, 22:48

O kodėl gi ne? Jei yra lietuviški pavadinimai tai juos ir naudojam, juk esam Lietuvos orchidėjininkų draugija ir info pirmoj eilėj lietuviams skirta :) Aišku gal patogiau būtų buvę jei autorius būtų pridėjęs skliaustuose ir lot. pavadinimus prie LT pavadinimų, bet lietuviškiems pavadinimams galima surasti lotyniškus pasinaudojus google (tuo pačiu tikrai rasite daugiau informacijos).
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 10 Kov 2011, 10:30

relaxxx84 rašė:Aš savo apylinkėse kažkaip nesu matęs arba... Nesidomėjau ir nepažinau...
antras variantas ;)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Kov 2011, 22:03

Salaite rašė:
MrGreen rašė:O kodėl gi ne? Jei yra lietuviški pavadinimai tai juos ir naudojam, juk esam Lietuvos orchidėjininkų draugija ir info pirmoj eilėj lietuviams skirta :)
@ MrGreen sakymas kad tai yra skirta Lietuviams ir del to viskas tokiais pavadinimais reiskia, kad visi lietuviai kazkokiu budu jau nuo prigimimo zino ka reiskia "Belapė antbarzdė" :D Manau visu patogumui butu galima prideti lotyniskus pavadinimus.
Tekstą rengiau aš ;) lotyniškus pavadinimus buvo galima pridėti, bet būtent dėl to, kad būtų nepatogu jų ir nepridėjau. Labai dažnai pateikta visa info buna - praslysta pro akis ir užsimiršta. O kada pavadinimas nesuprantamas ar neaiškus, interneto pagalba skaitytojas juo pasidomi daugiau, galbūt atranda visai įdomių žinių ir faktų. Duodu galvą guldyt Jūs irgi paieškojot apie ką ten užsiminta...nuotraukos irgi dėl tos pačios priežasties nesididina, skaitytojui kuriam tikrai įdomu jis visada randa info, o tam kas tuo nesidomi, jokio skirtumo. Čia gaunas toks priverstinis informacijos ieškojimas ir žinių rinkimas. Mes jau visur pripratom kad viskas po nosim pakišta...
Tikiuosi supratot kodėl tai darom :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Kov 2011, 22:47

Salaite rašė:Na as nepaieskojau daugiau informacijos. Manau kad toks paternalizavimas jusu websaito vartotoja tik privercia kuo greiciau is jo iseiti, ir kaip pats sakot ieskoti informacijos kitur. Tuo tarpu manau jusu tikslas kaip kurejo yra pratesti jo buvimo laika. Manau darot sau meskos paslauga :) cia tik mano patarimas
Gal Jūs ir teisi, beklajojantys po internetines platybes skaitytojai čia tikrai ilgai neužsiliks, viskas taikyta į tokius kuriems ne tas pats, ir jie yra mūsų forumiečiai. Be to MrGreen gerai pažymėjo čia lietuviškas puslapis, tiesiog pasinaudojau tuo, kad augalus irgi išvardinau tik lietuviškais pavadinimais. Nieko nenoriu primesti, tiesiog yra taip kaip yra.
O ir posakis sklandantis tarp LOD narių: "kad geriausia apsauga gegužraibiniams augalams yra tokia, kai apie juos niekas nežino" irgi kalba pats už save, nes vėliau jie pradeda "augti" ant prekystalių turguose.

Vartotojo avataras
Rama
Susisiekti:

Standartinė Rama » 12 Kov 2011, 17:23

Aš kaip tikra patriotė ir nacionalistė gerąją prasme :lol: (prašau manęs neprirašyti prie skinhedų, rasistų ir antisemitų :naughty: ), labai palaikau idėją Lietuvoj augančioms orchidėjoms naudot lietuviškus pavadinimus. Kas liečia mane asmeniškai, man įdomesni lietuviški pavadinimai nei lotyniški :)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 13 Kov 2011, 12:17

Man daugiau aiškumo su lotyniškais pavadinimais.. o lietuviški kažkodėl labiau egzotiški :lol: :lol: ir būtent todėl manau, kad juos sužinoti dar svarbiau..
Savo apylinkėse žinojau fantastišką vietelę, labai pamėgtą blandžių.. reiks šiemet patikrint.. po pernykštės audros nežinia kokia būklė.. jei neliko pušyno, galiu nieko nerast.

Vartotojo avataras
vilmis

Standartinė vilmis » 09 Bal 2011, 21:53

Pykit nepykit, bet reikėtų naudoti ir lotyniškus, ir lietuviškus pavadinimus. Taip bus žymiai aiškiau. Be to kai kurias Lietuvoje augančias orchidėjas galima nusipirkti užsienyje kaip sodo augalus.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Bal 2011, 14:00

Lietuviškas :) tiksliau, nevien Lietuvoje jos auga, auga ir kitose Europos šalyse, ir ten jos jau dauginamos dirbtinai ne vienerius metus, tačiau tai daro suprantantys tą žmonės, o ne turgaus bobutės ;)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 23 Lie 2011, 10:58

Pasigirsiu ką radau atostogų Estijoje metu, tiksliau Saaremos saloje , bekeliaujant per lankytinas vietas. Viena tokių buvo Odalatsi šaltiniai.

Sunku man jas atskirti, bet spėju ,kad tai aukštoji ( :think: ) gegūnė
Paveikslėlis
Šaltiniuoto upelio krante jų tikrai buvo nemaža žydinti pievelė
Paveikslėlis

Kažkas nužydėjęs :scratchheadyellow:
Paveikslėlis Paveikslėlis

aplink mašinų stovėjimo aikšlelę pilna tamsialapio skiautalūpio , vaikai vakšto aplink, žemuoges skina ir visai nesupranta mamos kuri aiškina ,kad nemindykit gėlyčių, kai jos temato tik uogytes :doh:
Paveikslėlis
Paveikslėlis

o kas čia, neapsiimu spresti :oops: , žodžiu žvyruotos pakelės augalas :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 31 Lie 2011, 17:33

Ar aš aptikau lietuviškąją orchidėją? :)
pirma aptikau augančią 1 virš vandens
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

kitas aptikau netoliese pievoj po pušimis
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 31 Lie 2011, 19:15

Šilingė rašė:
zozolyla rašė:Ar aš aptikau lietuviškąją orchidėją? :)
pirma aptikau augančią 1 virš vandens
kitas aptikau netoliese pievoj po pušimis
Zozolyla, o jei gerai įsižiūrėtum į Draugijos logotipą :arrow: nieko neprimena :roll: :roll: :roll:
na ką aš žinau,labai panaši :oops:

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 05 Rgp 2011, 11:54

Bet kaip keista...Lietuvos oirchidėjininkų nariai nesidomi kur yra aptinkamos lietuvškosios orchidėjos Lietuvoje :Hmmmm: Kokia populiacija aptiktoje vietoje... :Hmmmm:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių