Pleione

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Re: Pleione

Standartinė Egle » 10 Vas 2012, 08:30

Kokia jūsų Pleione būklė? Maniškės sparčiai augani pumpurus, šaknis. Jau pavasarėja mano palangės :)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Vas 2012, 10:22

Vis dar šaldytuve voliojasi. :) Nors jau pumpuriukai šiek tiek paaugo, tai gal greitu laiku ir sodinsiu.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 10 Vas 2012, 11:44

O pas mane tai nežinau :scratchheadyellow: Stovi svogūnėlis pasodintas, ir jokių gyvybės ženklų. Žinoma, kas vyksta ten po žemėmis tai nežinau. Netrauksiu juk žiūrėt :lol: Bet va jau visas mėnesis, niekas nelenda iš po tų žemių. Sakau gal jam per vėsu, tai todėl vis dar "miega" ir neauga? Stovi jis pas mane ant grindų prie balkono durų. Per tuos didžiuosius šalčius bandžiau pamatuoti temp. kiek ten galėtų būti prie tų durų, tai jei termometras teisingas, rodė 10-12 laipsnių šilumos. Gal čia tipo per šalta? Gal reikia statyt kur šilčiau? Aš tai taip suprantu, kad maždaug tokia temp. ir turėtų būti kol kas nors pradės lįsti iš žemių. Bet kad niekas nelenda :?

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 10 Vas 2012, 12:31

mano viena pleione leidžia pumpurą ir sėkmingai šaknydijasi, kita nekruta, nors abi pasodintos tuo pačiu metu. ir beje stovi gal kokioj 2-4 laipsnių temp.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 10 Vas 2012, 13:08

Su kokiais pumpurais padėjau- su tokiais ir riogso. Nežinau ko jom trūksta... :scratchheadyellow:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Vas 2012, 17:10

Na jūs gal kiek per anksti pasodinot, aš saviškes vakar perkrausčiau į vazonus, pastačiau vėsiai ir palikau.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 11 Vas 2012, 08:01

Na, aš pasodinau apie Kalėdas, tai tuoj žydės :thumbsup: Beje, daug kas priklauso ir nuo veislės. Juk vienos vėlyvesnės, kitos anksčiau pražystančios.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Vas 2012, 09:08

Vakar pasodinau P. formosana. Dabar sunkiausias periodas - laukti, kol pradės šaknis leisti. Taip ir norisi pakelti ir pažiūrėti, ar jau pradėjo. :lol: Pasirodo, net ir šiltam bute galima rasti pakankamai vėsią vietą, kur plejones galima įkurdinti - palikta atidaryta mikroventiliacija ir ta palangės dalis, po kuria nėra radiatoriaus, sukuria puikias 12-15 laipsnių sąlygas. Vazonėlį uždengiau skaidriu dangteliu, kad drėgmė kiek didesnė būtų, bet ir tarpų ventiliacijai palikau.

Kaip kiti darote - dengiat ar ne, kad būdami kambaryje gumbai neišdžiūtų, kol dar bešakniai?

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2012, 11:30

Aš tai nedengiu. Nors ir pietinė pusė, bet palei pat langą, kampe kur nėra radijatoriaus temperatūrą žema, o ir ten drėgmė labai didelė. Orą dar drėkina šalia stovinti šlapia masdevalija, o įpylus truputi vandens į lekštutę, kurioje stovi krepšelis su samanom- jos ilgai išlaiko drėgmę.
Kaip gražu....
Paveikslėlis
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Vas 2012, 11:46

Aš irgi nedengiu. Tiesiog kasdien purkštuvu sudrėkinu svogūnėlį.
Nesuprantu kaip kitiems išeina padaryti tokią žemą temp. ant palangės :scratchheadyellow: Jei palikčiau mikroventiliaciją, taigi kambarys klaikiai prišąla? Man žemos temp. labai reikėtų kaktusams. Bet jei palieku nors mažiausią tarpelį lange (pvz. orlaidės neužspaudžiu ant rankenos), tai po kurio laiko vistiek turiu uždaryt. Nes šalta. Jei ant palangės stovi ir kitos gėlės, ne vien pleionės, tai kitoms gėlėms reikia aukštesnės temp.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Vas 2012, 12:30

Vendigo, aš taip palieku pravertą virtuvės langą, kur ir radiatorius yra, ir šaldytuvas, tai jie patalpą šildo ir neleidžia labai atšalti jai, bet palangė gan vėsi išlieka. Didžiąją laiko dalį virtuvė su koridoriumi būna uždaryti nuo kitų kambarių, tai oras būna gaiviai vėsus, bet ne šaltas, gal apie 17-18 laipsnių turbūt, nematavau. Virtuvėje įkurdinti ir žydintys Dendrobium nobile hibridai, tai irgi nesiskundžia, ilgai žydi, bet pastatyti jie ne ant palangės, o toliau nuo jos, kur šilčiau.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Vas 2012, 13:45

Nu nežinau, pas mane virtuvėj irgi yra ir radiatorius, ir šaldytuvas, ir visa kita kas priklauso būti virtuvėj. Bet jei ką palieku nesandariai uždaryta, tai į virtuvę įeiti neįmanoma. Man asmeniškai jei patalpoj 17-18 laipsnių, tai jau nepriimtina. Į tokį šaltį net ir trumpam įeiti jau nesinori. O juk virtuvėj ir maistą gamintis reikia, kas dažniausiai užtrunka ne kelias minutes. Iš ligų neišlipčiau jei prie tokios temp. tektų gyventi. O jei kaktusams taip daryčiau, vadinasi tokia temp. laikytųsi kambary. Tai visai katorga būtų. Nu gal žmonės pakantūs šalčiui ir jiems nieko kad taip šalta... :scratchheadyellow: Gal čia tik man taip...

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 21 Vas 2012, 10:16

andriuxplind2 rašė:Mano formosana juda sėkmingai, auga auginys sparčiai, o limprichtii ko tai vėžliu nori būti. Juda bet jau taaaaiiip lėtai...
2012.02.21 abi mano pleione su šaknimis. Formosana dvigubai didesniu ūgliu, limprichtii su daugiau šaknų. Pasodinau bulbikes ir užpyliau keramzito sluoksniu, kad nejudėtų. O laistau tai nuo dūšios :shifty: :lol: Matomai tai ir patiko, nes limprichtii tupėjo pas ankstesnę šeimininkę apie mėnesį be jokių augimo požymių.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 21 Vas 2012, 10:35

Stovi abi tarpe tarp lango ir mini akvariumo. Ten temperatūra apie 15 laipsnių. Saulė kai šviečia, tai gauna jos.
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Vas 2012, 11:37

:scratchheadyellow: Gal ir man tada gausiau palaistyt, ar ką? Dabar tai pagal visas taisykles-tik apipurškiu (sudrėkinu) patį svogūnėlį. Bet jau užkniso jis mane. Jokių požymių, kad augtų. Taip ir sėdi. Nu kiek galima!!!
Bet jei gausiau palaistysiu, o jis be šaknų, ar nesupus? Irgi baisoka :shifty:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 18 ir 0 svečių