Pleione

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Pleione

Standartinė Ramsis » 02 Sau 2012, 19:23

Šiandien dariau šaldytuve pleione reviziją. Kai kurių rūšių pumpurai jau truputėlį paaugę, tačiau tikrai dar ne visų. Pleione ir toliau lieka žiemoti, nes pirmas dalykas dabar dar nėra kur jų dėti, o ta tamsa už lango joms tikrai nieko nepadės. Nors substratą jau beveik turiu paruošęs, bet vis dar laukiu šalčių, kad jis gerai pašaltų nes laikau jį lauke pastogėje. Vazonikai surikiuoti nuo rudens tačiau manau dar teks juos pradezinfekuoti. Dėžės kur susistatys vazonai jau irgi yra tik dar nesugalvojau kokia medžiaga užpildyti tarpus tarp vazonų, gal reiks keramzito paieškoti :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Sau 2012, 17:23

Ramsis rašė:Vazonikai surikiuoti nuo rudens tačiau manau dar teks juos pradezinfekuoti.
Įdomu, o kas turi daugiau nei 1 svogūnėlį, ar kiekvieną sodinat į atskirą vazonėlį, ar į 1 vazonėlį po kelis svogūnėlius? I-nete nuotraukose taip gražiai atrodo kai kokiam plačiam bliūde pilna pleionių žydinčių prisodinta.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 05 Sau 2012, 17:33

Aš sodinu ne po vieną, praktiškai vienos rūšies 1 vazončikas. gaunasi po 3 - 12 svogūnų.

Vartotojo avataras
vilmis
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė vilmis » 24 Sau 2012, 15:19

Spėju apie šį Lietuvos svogūninių kolekcininką - Leonid Bondarenko (http://www.litbulbgarden.com/home.php) - negirdėjot? Bent forumo paieškoje jo pavardės neišmetė.
Prieš daugybę metų (veiksmas vyko apie 2000 metus) jis rašydavo straipsnius į Sodo spalvas apie retus svogūninius augalus ir vykdė prekybą. Atsimenu buvo straipsnis apie Pleiones ir po straipsniu buvo kuponas norintiems jų nusipirkti (t.y. užpildai ko ir kiek nori, išsiunti ir lauki siuntinio su sąskaitą). Kažkodėl manau, kad tąkart pirkau kažkurią Pleione :liar: ir ji pražydo. Neatsimenu kas nutiko vėliau - daug laiko praėjo, daug augalų per rankas perėjo..
Prisiminiau šį veikėją, gyvenantį Vilniuje, ir panagrinėjau jo puslapį. Šiuo metu orchidėjų nepardavinėja (iš jo pirkau ir Epipactis palustris), bet yra straipsnis rusų kalba:

http://www.litbulbgarden.com/article/article6.php

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 24 Sau 2012, 17:08

Girdėjom, girdėjom ;) :)
Bet kad
vilmis rašė:.... Šiuo metu orchidėjų nepardavinėja
:cry:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 24 Sau 2012, 19:36

oi kiek mes daug apie jį girdėjom ;) bet kiek pamenu pleione jau nebeturi, lyg perdavė kažkokiam draugui, tiesa sakant prekybos jau nebevykdo.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 30 Sau 2012, 21:57

Jau artėja tas laikas kai reikia pradėti sodinti pleones, gal jau kas tai padarėt, papasakokit kaip reikalai :question:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 30 Sau 2012, 22:18

Aš dar nesodinau, nors jau kaip ir senokai laikas tą daryti, bandysiu vasario vidury užsiimti sodinimu, kurios bus pradėjusios augti, sodinsiu anksčiau :think:
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 30 Sau 2012, 22:25

Aš kažkur apie sausio 10 d. visgi nusprendžiau pasodinti iš LOD pirktą svogūnėlį. Iš pradžių parsinešus įkišau į šaldytuvą, bet paskiau visgi nusprendžiau pasodint. Ten toks nedidelis daigelis buvo prasikalęs, pagalvojau kad gal geriau pasodinsiu. Tai va, sėdi iki šiol be jokių gyvybės ženklų. Kai kažkada pirkau formosana, tai pasodinta žymiai greičiau išlindo iš žemių. O iš šitos kolkas dar nieko nesimato. Nors svogūnas geras, tvirtas, sveikas. Stovi sau ir kažką mąsto :lol: Lėta kažkokia labai :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 30 Sau 2012, 22:43

Aš rudenį buvau pasiruošęs pleionėm daržą. Iš pievutės išlupau samanų su žemėm ir įdėjau į tokį krepšiuką, palaikiau jas per žiemą vėsiai ir drėgnai, gražiai suaugo, padariau duobutes ir į jas sukišau visus svogūnus. Dabar laikau tą krepšelį palei pat langą, ten būna kokie 10-15 laipsnių, dregmė apie 85%. Kaip Ramsis mokino, kartais į lėkštutę įpilu šiek tiek vandens, pačio viršaus nepurškalioju.
Dar jokio augimo nematau.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 31 Sau 2012, 07:56

Relax, o Tu į žemę ar ant samanų plejones pasodinai? Nes jei į žemę, tai kaip užtikrinsi šaknims vėdinimą?
Aš savų dar nesodinu, dar šaldytuve atostogauja. Kadangi neturiu, kur jas pasodintas vėsiai laikyti, bandysiu tempti laiką. Nors jos kol kas ir nerodo noro pabusti - kokie pumpurai buvo rudenį išrovus jas, tokie ir dabar, nepaaugę.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 31 Sau 2012, 11:25

Aš tai sodinsiu po atostogų. Vasario 8 grįžtu iš kalnų, tai manau tomis dienomis ir pasodinsiu. Kai kurios ankstyvos rūšys jau pradėjo pamažu judėti, tačiau manau savaitė nieko nepakenks. Substratas dabar stovi šaltyje sustingęs, tegul gerai išsišalvena - bus puresnis, o ir ligas apmažins.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 31 Sau 2012, 11:30

Aš tai irgi neturiu kur vėsiai laikyti. Bet laukti kažin kiek irgi neišeina. Jei taip sodinti tada, kai būtų galima išnešti į balkoną (kad būtų vėsiai), tai gautųsi apie balandžio mėn. tik (kai jau garantuotai visos šalnos praeitų). Aš tai pasodinus pastatau ant žemės prie balkono durų. Nežinau kiek ten temp., bet tikiuosi kad vistiek gal vėsiau nei pačiam bute kažkiek.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 31 Sau 2012, 12:55

Urze, aš jų niekaip neįkasiau ir neapkasiau, o tiesiog samanose įspaudžiau negilias duobutes ir jose sutupdžiau svogūnus. Svogūnas gaunasi iki pusės samanose, žemės nesiekia.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 31 Sau 2012, 13:11

Saviškių dar nesodinau, bet aną savaitę revizuodama mačiau, kad kai kurių pumpurai jau žymiai pasistūmėję į priekį :roll:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 22 ir 0 svečių