Pleione

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Re: Pleione

Standartinė Egle » 29 Vas 2012, 08:42

Pirmiausiai pražydo P. Orinoco
Paveikslėlis Paveikslėlis
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Vas 2012, 13:01

O ar galima pagal plejonės pumpuriuko formą nuspręsti, kas bus - lapas ar žiedas?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 29 Vas 2012, 22:33

Egle super :thumbupleft: žiedai labai gražūs, be to, nedažnai pasitaiko plejonės kurių žiedynas iš dviejų žiedų sudarytas :thumbupleft:
Urze, galima, kai pumpuras jau pakankamai didelis (kaip ir daugumos orchidėjų atveju), taip ir ir kai pumpurai dar maži, galima įtarti, kad plejonė žydės - paprastai reikia atsižvelgti į gumbo dydį, pumpuro formą ir panašiai :idea:
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Vas 2012, 22:46

jeigu pleione ruošiasi žydėti pumpurai būna apvalūs, storoki, paaugus pradeda rodyti savo spalvą. Jeigu pleionė auginasi tik lapą, tai pradeda lysti plonas smailus "spygliukas" labai greitu laiku jis pasidaro žalias.
Beje, kolektyvas nepersistenkit su substrato paviršiaus purškimu, tai nėra pats geriausias variantas palaikant drėgmę. Ir tikrai ne dėlto kad gali supūti pumpurėliai. Naujai beaugančios šaknys ieško drėgmės o jeigu ta drėgmė yra paviršiuje jos ir formuojasi paviršiuje. Aišku čia nieko blogo, bet per vasaros karščius joms labai sunku aprūpinti augalą vandeniu, todėl gali neužaugti normalūs svogūnai. Esu kažkur sakęs kad geriau vazonėlį įstatyti į lėkštutę o į ją įpilti šiek tiek vandens. Vanduo susigers pro skylutes, sudrėkins apatinę substrato dalį, ir taip vilios šaknis lysti gilyn.
Ir šitą sugalvojau ne aš, taip tvirtina savo knygoje žymus pleione augintojas ir selekcininkas, KEW botanikas Phillip Cribb.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 01 Kov 2012, 12:59

Kadangi plejonių gumbai perpus mažesni nei matyti LOD parduotuvėj, o ir 1 cm ilgio pumpuriukai yra gan smailiom viršūnėm ir žalutėliai, tai lauksiu lapų. Kadangi man jų gofruoti lapai yra gražu, tai vis tiek džiaugsmo yr ir be žiedų. :D

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 02 Kov 2012, 14:35

Kažin, ar yra dar pirkusių P.Berapi? Jau pradedu gailėtis, kad susigundžiau įdomesne veisle :lol: Pagalvoju, geriau būčiau ėmus paprastą formosana. Būtų įdomu sužinoti, ar pas kitus ta Berapi rodo kokius gyvybės ženklus? Ar čia kokia labai vėlyva veislė? Pas mane jau kiek laiko stovi. Kaip nieko, taip nieko :shifty: Svogūnas gražus, "riebus", o naudos... Bandžiau paskutiniu metu jau ir trupučiuką gausiau palaistyt (per daug gausiai priliet prisibijau). Vakar netgi labai labai atsargiai, kad nepajudinčiau svogūno, nužėriau viršutinį žemės sluoksnį. Kad pažiūrėt ar ten po žeme kas nors yra (paskiau supyliau atgal). Tai radau raudoną daigą. Nu bet nelenda jis į paviršių nors tu ką.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 02 Kov 2012, 16:05

kaa rašė:o kam gausiau laistyt jei nėrą šaknų?
Iš tikrųjų tai nežinau turi ji jau šaknis ar dar ne. Taip giliai kapstyt nenorėjau. Bet čia, atrodo, andriuxplind anksčiau rašė, kad saviškes gausiai palaistė. Tai pradėjo staigiai dygt. Tai aš irgi pagalvojau, kad gal palaistymas paspartintų procesą. Bet taip gausiai laistyt pabijojau. Dėl temp. tai maniškei turbūt nepadės. Iš pradžių buvo šiek tiek šaldytuve (prie +4 maždaug), paskiau pastačiau kambary ant žemės (maždaug +10-+12). Bet kai procesas taip nejudėjo, pagalvojau kad gal reikia dar šilčiau pastatyt. Tai dabar jau kuris laikas stovi ant palangės. Temp. nematavau, bet manau turėtų būti taip maždaug nuo +15 iki +20. Bet ir tai nepadeda :scratchheadyellow: :scratchheadyellow: Buvo kelios šiek tiek saulėtos dienos, tai ir ant saulutės buvau atnešus. Galvojau gal šviesa, saulė truputį pažadins. Bet efekto irgi jokio. :shifty:

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 03 Kov 2012, 19:30

Šiuo metu žydi:

Pleione Volcanello Southtrush
Pleione Berapi
Pleione Orinoco
Prikabinti failai
P.Volcanello South....jpg
P.Volcanello South....jpg (12.82 KiB) Peržiūrėta 4815 kartus(ų)
KES_8366.jpg
KES_8366.jpg (10.78 KiB) Peržiūrėta 4815 kartus(ų)
P.jpg
P.jpg (13.5 KiB) Peržiūrėta 4815 kartus(ų)
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 03 Kov 2012, 19:35

Egle visos labai gražios :w00t: :thumbupleft: Maniškės neseniai pasodintos, bet iškart pradėjo sparčiai pumpurus augintis :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 03 Kov 2012, 19:44

Kai turi keletą panašių augalų, labai įdomu juos lyginti: P.Berapi žiedai gerokai mažesni nei kitų, tačiau intensyvesnės spalvos, P.Orinoco išsiskiria didžiausiais žiedais, P. limprichii labai garbanota, tačiau nedidukė.
Kadangi aš jas sodinu sąžiningai Kalėdų metu, tai šiuo metu pats žydėjimas :)

Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Kaštonė » 03 Kov 2012, 20:29

Kaip gražu pas Eglę :heartsfade: .
Dėl tų skirtingumų išties įdomu: iš maniškių turimų sparčiausiai pumpurus auginasi P. forrestii, nors šiaip ji turėtų būti vėlyvesnė.
Jau kaip laukiu žiedelių :roll: ...

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Kov 2012, 22:15

O Berapi tai ta vidurinė nuotr.? Turbūt būsiu apsirikus su pasirinkimu :scratchheadyellow: Surizikavau pirkti nematydama nuotraukos,bet tikriausiai būsiu prašovusi. I-nete nuotraukos labai gražios buvo. Bet nei žiedų dydžio nebuvo su kuo palyginti, o ir spalvos daug priklauso nuo blykstės. Blykstė dažniausiai labai paryškina spalvas. Nu gal kai pražydės (jei pražydės) nuomonė pasikeis, maža kas.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 03 Kov 2012, 23:23

Visos fotografuotos be blykstės. Nežinau, kodėl galima sakyti, kad apsirikote. Juk kiekviena graži. Tik tiek, kad jos labai skirtingos. Bet perkant juk aprašymai būna. P. Berapi vienintelis kabliukas -ne itin dideli žiedai. Daugiau nieko prie ko prikibčiau nerandu.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 03 Kov 2012, 23:43

Taip, Eglės nuotraukos be blykstės. Aš prieš rinkdamasi i-nete ieškojau žiedų. Tai ten buvo, manyčiau, su blykste nufotografuota. Berapi pasirodė labai ryškių spalvų, ir nemažu žiedu. Aprašymo perkant nebuvo. Be to, aprašymas ne viską lemia. Vienas dalykas pasiskaityt teoriškai kaip atrodo, ir visai kas kita pamatyt bent nuotrauką, maksimaliai atitinkančią realybę. Mažas žiedukas, tai rimtas minusas. Labai laukiu kada visgi maniškė sugalvos kažką augint, gal pamačius žiedą "gyvai" nuomonė ir pasikeis. Jei ne, gal reikės mąstyt apie mainus kokius, ar ką :lol: Bet primiausia visgi reikia sulaukti žiedo.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 06 Kov 2012, 17:14

Aš šiandien nuoširdžiai pasigailėjau, kad nepradėjau fiksuoti kasdieninio pasodintų plejonių progreso :Hmmmm: Ar bent jau kas antros dienos... Va palaisčiau šeštadienį, atėjau šiandien po išeiginių į darbą :arrow: tiesiog gėris ir grožis, kokia akivaizdi pažanga per porą dienų :heartsfade: O tokių stebuklų nematę kolegos ir kolegės irgi labai domisi ir randa progą užsukti į svečius patikrinti, kaip gyvena mano „šaldytuvinės“ orchidėjos :roll: Laukia, kas bus toliau :heartsfade:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 26 ir 0 svečių