Pleione

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Re: Pleione

Standartinė misterija » 21 Vas 2012, 11:39

andriuxplind2 rašė: Matomai tai ir patiko, nes limprichtii tupėjo pas ankstesnę šeimininkę apie mėnesį be jokių augimo požymių.
tai kad ji šaldytuve tupėjo tai ir nejudėjo, maniškė limprichti , tupėjusi nuo gruodžio be judesio- pajudėjo, ir žemyn ir aukštyn :)
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 21 Vas 2012, 12:36

O gal maniškei per šalta, kad taip lėtai viskas vyksta? :think:
Gal ir man ją truputi atitraukt nuo lango :think:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

kaa

Standartinė kaa » 21 Vas 2012, 15:02

visos leidžia šaknis, stovi prie lango - purškiu iš viršaus , bet substratas ir taip nepersausas dar ~ apie 17 laips. į viršų irgi pajudėjo

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 21 Vas 2012, 20:50

Kaštonė rašė:Nelabai suprantu, kaip jūs tas šaknis matot :shock: ? Juk trečdalis plejonės gumbo - substrate.
Maniškės tupi ant substrato paviršiaus, o trečdalis gumbo yra po keramzito sluoksniu. Nustumi kelias granulytes keramzito - šaknys matosi :D
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 22 Vas 2012, 11:22

geriau nejudinti, iš augimo pasimatys kad augalas jau šaknis turi...
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Vas 2012, 21:13

Ką gi, pakuojuosi nešulius darban - vazonai, substratas, gumbeliai... Ryt bandysiu sodinti, nes jau vargšiukių gaila - tuoj šaldytuve įsišaknis :oops: Kažkuri iš tikrųjų jau leidžia šaknytes :doh:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 27 Vas 2012, 11:38

Bežiūrėdama MrGreen nuotraukas pamąsčiau, kad saviškes gal per sekliai susodinau :shifty: Bet ten tokie pumpurai, kad nenorėjau jų užkapstyti... :geek:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

kaa

Standartinė kaa » 27 Vas 2012, 12:26

man ir kyla mintis kad reikai grįžus apibert substratu daugiau.. kažkaip mano šiap ant paviršaius laikosi, akmenukais paremtos. turbūt reikėjo giliau..

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Vas 2012, 13:46

Aš saviškių specialiai nekišau į substratą, tiesiog ant substrato paviršiaus padėjau. Baisu užkasinėt pumpurus, kad nesupūtų. Bet tada reikia užtikrinti, kad jos neklibėtų ir nejudėtų, kitaip jaunutės šaknys pasižeisti gali.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 27 Vas 2012, 14:16

Nemanau, kad reikia kreipti dėmesį į tuos pumpurus. Iš LOD parduotuvėlės pirkausi 1 svogūnėlį, tai pas jį pumpuras buvo pačioj apačioj. Jeigu planuojant jo neužkasti žemėmis, tai svogūnėlį būčiau turėjus tiesiog padėti ant žemės paviršiaus, visiškai jo neužkasant. Kai tuo tarpu visur rašo, kad svogūnėlius reikia užkasti 1/3 žemėje (kai kurių rūšių ir giliau). Dėl supuvimo tai nelabai įsivaizduoju kokiu būdu jie ten galėtų supūti. :scratchheadyellow: Jeigu iki kol prasikala į žemės paviršių, svogūnėlis iš viso nėra laistomas. Tik apipurškiamas. Geriausiu atveju, sudrėkinamas žemės paviršius.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Vas 2012, 14:31

Šiaip sodinti reikia 1/3 mazesni pumpurai vistiek susiras kaip išlysti, tačiau belysdami iškraipo senus svogūnus. tad paremkite juos tvirtai.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 27 Vas 2012, 20:17

Jei pumpurai jau pakankamai dideli, aš tiesiog padedu ant paviršiaus, paremiu degtukais/dantų krapštukais. Po gumbeliu stengiuosi sudėti smulkesnius substrato gabalėlius, taip lengviau sutvirtinti. Tikrai nėra didelės reikšmės ar juos padedate ant paviršiaus ar įkasate 1/3. Bet grūsti su pumpurais į substratą nerekomenduoju.
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 27 Vas 2012, 21:03

Padėtos ant substrato paviršiaus ir kaip jau minėjau, apipiltos keramzitu o ne ikastos bei tikrai gausiai liejamos, mano plejonės jau su šaknimis, ir formosana už keleto dienų jau žydės :thumbsup:
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 28 Vas 2012, 13:54

Progresas nuo vasario 6 dienos. Formosana gavau tiesiai iš šaldytuvo, o limprichtii tupėjo vozonėlyje jau, tačiau buvo abi tokio pat stovio.
Pasirodom 8-)
P. liprichtii
Paveikslėlis
Paveikslėlis

P. formosana
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 28 Vas 2012, 21:13

Aš pritariu Eglei, geriau nejudinti, palikti kaip yra, puikiai augo iki šiol, todėl nereikia nieko keisti ir išradinėti dviračio :)
andriuxplind2 rašė:Progresas nuo vasario 6 dienos. Formosana gavau tiesiai iš šaldytuvo, o limprichtii tupėjo vozonėlyje jau, tačiau buvo abi tokio pat stovio.
Pasirodom 8-)
Pats pavojingiausias laikas judinti (nešioti ir panašiai) vazonėlius, nes labai lengvai pažeidžiamos šaknelės, o pažeisdus šaknis neužauginsi didelių gumbų. Šiaip atrodo puikiai :)
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 36 ir 0 svečių