Spathoglottis (liet. Liežuvenė)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Romans

Spathoglottis (liet. Liežuvenė)

Standartinė Romans » 16 Spa 2010, 21:02

Iškilo man milijono vertas klausimas: kada žydi spathoglottis ?

Istorija tokia: įsigijau 3vnt. (gumbeliai), vienas iškeliavo pas mano gimdytoja kaip dovana už įkvėptą meilę orchidėjoms :heartsfade: , 2 likę kaip ir priklauso sudygo, išaugino po tris lapus ir dabar juos nudžiovino, o vat tas trečiasis šiandien kai pamačiau tai :w00t: kuo puikiausiai žaliuoja, per pus didesnis už manuosius ir........leidžia du, mano galva, žiedstiebius :scratchheadyellow: pats gumbelis graikinio riešuto dydžio ir žalsvos spalvos. Aš jį buvau jau išsiuntusi mintimis į orchidėjų rojų, kadangi kai pavasari išleido ūglį, jį mama nupūdė, pasirodo vėliau iš to pačio gumbelio išleido naują ir ................manau žydės :thumbsup: .

Internete info kurią esu radusi nelabai supratau, vienur rašo, kad turi nudžiovinti lapus ir tada žydi, kitur, kad nenudžiovina, ai nu nežinau kažkaip info apie juos man nesiseka susisteminti....... :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Spathoglottis

Standartinė Šilingė » 19 Spa 2010, 10:23

http://en.wikipedia.org/wiki/Spathoglottis
The inflorescence arises among sheaths from a recently matured pseudobulb.
O jau lietuviško pavadinimo grožis - liežuvenė :roll:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Romans

Re: Spathoglottis

Standartinė Romans » 19 Spa 2010, 11:46

Tai labai prašome temą pavadinti šiuo gražiu lietuvišku pavadinimu :thumbsup: , aš ko gero to padaryti negaliu... :shifty:

Nu kažkaip aš įsivaizdavau, kad ši orchidėja žydi pavasari :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Romans

Re: Liežuvenė (Spathoglottis)

Standartinė Romans » 19 Spa 2010, 12:22

MrGreen rašė:
Romans rašė:kada žydi spathoglottis :question:
Priklausomai nuo rūšies - vieni žydi pavasarį, kitų žydėjimo laikas nuo pavasario iki rudens ar pavasarį - žiemą.

PS: temos pavadinimą galima pakeisti redaguojant pirmąjį pranešimą.

Supratu.....ačiū, einu susidėliosiu info, išsibarsčiusi ji pas mane po visą pc :oops:

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 19 Spa 2010, 15:25

Yra nustatytos 47 rūšys. Paplitimo arealas India, Filipinai, Pietryčių Azija, Naujoji Gvinėja, Naujoji Kaledonija (salų grupė pietvakarių Ramiajame vandenyne), Borneo, Australia ir kt.

Spathoglotis affinis, spathoglotis albida, spathoglotis alpina, spathoglotis altigena, spathoglotis aurea, spathoglotis bulbosa, spathoglotis carolinensis, spathoglotis chrysantha, spathoglotis chrysodorus, spathoglotis confusa, spathoglotis doctersii, spathoglotis eburnea, spathoglotis elmeri, spathoglotis elobulata, spathoglotis erectiflora, spathoglotis gracilis, spathoglotis grandifolia, spathoglotis hardingiana, spathoglotis ixioides, spathoglotis kenejiae, spathoglotis kimballiana, spathoglotis lane-poolei, spathoglotis latifolia, spathoglotis micronesiaca, spathoglotis oreophila, spathoglotis pacifica, spathoglotis palawanensis, spathoglotis papuana, spathoglotis parviflora, spathoglotis paulinae, spathoglotis petri, spathoglotis philippinensis, spathoglotis plicata, spathoglotis portus-finschii, spathoglotis pubescens, spathoglotis pulchra, spathoglotis smithii, spathoglotis stenophylla, spathoglotis sulawesiensis, spathoglotis tomentosa, spathoglotis tricallosa, spathoglotis umbraticola, spathoglotis unguiculata, spathoglotis vanoverberghii, spathoglotis vanvuurenii, spathoglotis velutina, spathoglotis wariana.

Spathoglotis affinis labiau yra žinomas sinonimu Spa. lobbii(1862) arba Spa. regneri (1887). Spa. affinis yra žemėja augantis ar litofitinis augalas. Pseudogumbai plokščios formos, neturintys taisyklingos formos. Kiekvienas pseudogumbas išleidžia 2-4 linijiškus-lancetiškus lapus, kurie gali būti iki 30 cm ilgio ir 2-3 cm pločio. Klostuoti lapai nukrinta ir dažniausiai jų nėra ant augalo žydėjimo periodu. Žiedstiebis formuojasi iš stiebo, kuris pasirodo prie lapų pagrindo (?) ir dažniausiai yra daug ilgesnis nei patys lapai apie 20-30-70 cm ilgio. Subrandina apie 15 žiedų, kurie prasiskleidžia palaipsniui. Dažniausiai 4-5 žiedai kekės viršūnėje prasiskleidžia vienu metu.

Spa. affinis auginamas 50-70% šešėlyje, reikalinga vidutinė ar gera oro cirkuliacija. Liejama reguliariai aktyvaus augimo metu. Liejimą sumažiname augalui numetus lapus. Augalui nužydėjus retkarčiais apipurškiama vandeniu apsaugant pseudogumbus nuo perdžiuvimo. Persodinama kasmet.

Radau forumose naudojamas substratas iš: upės smėlio, kiminų, lapų komposto, perlito ir arklio kakos. Bandysiu ir aš tokį užsimaišyti sekančiam sodinimui, o tai dabar kiurkso lietuviškame orchidėjų substrate. Pas mama toks riebus Spa. pasirodo todėl, kad įkišta trąšų lazdelė orchidėjoms :roll: .

Spa. plicata nenumeta lapų ir žydi ištisus metus, gali būti, kad sumaišyti gumbečkai pvz.: 2 affiniai ir 1 plicata :pray: nu pagyvensim pamatysim :).
Paskutinį kartą redagavo 2 Romans. Iš viso redaguota 19 kartus.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 19 Spa 2010, 19:19

o tu vis nesiliauji stebinti nematytais augalais 8-)

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 19 Spa 2010, 19:46

Pašnipinėjus šiek tiek :pirate: nustatyta, kad keletas liežuvenių apsigyvene pas Mari ir Egle (rezervavo pavasari iš Mario) :poke:.

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 07 Gru 2010, 20:25

Galų gale susiruošiau nufotkinti, atsiprašau dėl kokybės, fotkinta su telefonu :shifty:
Prikabinti failai
20101207305.jpg
20101207305.jpg (94 KiB) Peržiūrėta 5291 kartus(ų)
20101207318.jpg
20101207318.jpg (93.03 KiB) Peržiūrėta 5291 kartus(ų)
20101207321.jpg
20101207321.jpg (105.96 KiB) Peržiūrėta 5291 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Gru 2010, 20:31

Eina sau koks gražus
Eik skolintis foto aparato, nuostabus augalas būtinai reikia turėti gerų nuotraukų.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 08 Gru 2010, 09:36

Kiek supratau tai tie du auginukai ir pražydo- nuostabu :) :thumbsup:

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 08 Gru 2010, 15:17

Fotiko tai aplaksčiau visus tai kaip tyčia :twisted: tai paliktas, tai sugedęs ir pan. mano pačios tai baterijų įkroviklis nusprogo ooocchhh........man šitie žiedeliai super :thumbsup: , bandau įsivaizduoti kaip atrodytu kokios 5 šakos ar daugiau :heartsfade: .......taip Dalia Raimonda pražydo abu, kvapo nėra, ant žiedstiebio kur jungiasi žiedelis pastoviai yra ,,rasos,, lašeliai, jie atsirado kai pradėjo formuotis pumpurai. Iš pradžių galvojome, kad amaras, purškėm, valėm , bet greičiausiai taip turi būti :scratchheadyellow:
Jau noriu Sp. plikatos, kur lapų nenumeta, šitos lapai jau geltonuoja, savų laukiu pražystant pavasari, žiūrėsime kaip čia bus.

Man sp. gražesnis nei habenaria :oops:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Gru 2010, 19:24

Fotiko tai aplaksčiau visus tai kaip tyčia :twisted: tai paliktas, tai sugedęs ir pan. mano pačios tai baterijų įkroviklis nusprogo ooocchhh........
nieko nežinau, :shrug: mums noris pažiūrėti gerų nuotraukų :blue: :yellow:

Vartotojo avataras
Romans

Standartinė Romans » 09 Gru 2010, 11:59

:shrug: :shrug: :shrug: tris kartus per galvą apsiverčiau nors tu ką, fotikas taip ir neatsirado :D :D :D kiaulystės dėsnis..........bus dar tų žiedų :Hmmmm: .

Vartotojo avataras
Maris
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Maris » 03 Bal 2011, 13:29

Romans rašė:Pašnipinėjus šiek tiek :pirate: nustatyta, kad keletas liežuvenių apsigyvene pas Mari ir Egle (rezervavo pavasari iš Mario) :poke:.
Gyvena,bet nežydėjo nes įtariu kad gumbeliai jauni...

Vartotojo avataras
Romans

Re: Spathoglottis (liet. Liežuvenė)

Standartinė Romans » 04 Bal 2011, 06:56

Maniškiai taip ir nežydėjo, nors dydžiu buvo tokie pat kaip ir to kur atidaviau mamai :scratchheadyellow: šiek tiek pasnaudę iškišo savo ūglius ir dabar auga daug sparčiau nei pernai metais, dabar kokių 3cm. Ką darysiu kitaip nei pernai?- tai gausiai liesiu ir negailėdama tręšiu :D (pernai visko pagailėjau :shifty: ) apžiūrėjau pernykštį mamos žydėjusį gumbelį tai toje vietoje kur buvo žiedstiebiai susiformavę maži gumbeliukai :thumbsup: tokie degtuko galvutės dydžio...........

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 30 ir 0 svečių